Sari la conținut

Seawolves Bikers Fest - Mamaia 2009


Seawolves
 Share

Postări Recomandate

He, he...vulpea cand n-ajunge la struguri zice ca-s acri... :P No offence, man :D

 

A fost super tare! Organizare faina, muzica buna, ploaia nu ne-a oprit sa ne bucuram! Poate data viitoare te vedem si pe tine la mare!

 

Altfel, felicitari organizatorilor! RESPECT!

 

Nu sunt vulpe, dar la cat m-a plouat anu trecut...sincer mai bine am stat acasa la caldurica. :P

Aceleasi nume...la concerte...in mare zic...sir blues etc...care sincer pe mine m-a cam adormit anu trecut mai ales ca si ploua in draci.

 

Mie imi pare rau de Seawolfes care s-au straduit ca de obicei si intotdeauna au prins weekenduri cu ploaie. Mare pacat. De asta eu zic ca la mare mai bine sa o faca undeva in plina vara, cand apa e super, soarele bate bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Care ploaie, ma Survol'? Ca au fost cativa stropi sambata seara doar. Sambata pe zi a fost mai mult soare decat nori, seara a dat o ploicica si gata. Ai pierdut ca n-ai venit. :D

 

Mie mi-a mai placut ca am dat acolo peste oameni la care nu ma asteptam, si am cunoscut alti oameni tare de treaba. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai idee ce prietenii se leaga in astfel de conditii,cind stai ghemuit sub o umbrela cu o bere in mina,sau daca ai deja multi prieteni,ce povesti se deapana,cit despre vremea buna cu soare si apa calda,te poti balacii cind vrei tu,nu neaparat la intrunire,care oricum nu asta ii este rolul,ci cel amintit mai sus(prietenii,berea rece,povestile,remember?!).....in fine,ar fi culmea sa inteleaga toata lumea rostul unei intruniri;cert este ca eu sunt tare mihnit ca nu am avut cum sa ajung,dar sunt convins ca a fost bestial,as fi avut multi prieteni deevazut acolo,dar asta e,o sa ne vedem la intruniri la care nu trebe sa munceasca''ai mei''.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, a fost nasol rau de tot! Un rom atat de naspa la intrare ca parca as mai fi baut 2-3 sticle, mai ales ca am venit pe ploaie vineri. Berea rece rau si doar 2,5 lei. Hamsiile atat de nasoale ca am halit de acolo de vreo 4-5 ori. Peste tot numai prieteni si cunoscuti. Ce mai, naspa rau, parca eram la o intrunire simandicoasa. Atat de naspa ca o sa apar si la anu.

 

Felicitari baieti! Nota 10. Sa ne revedem cu bine in curand! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am ajuns...dar fata de anu trecut vad ca nu s-a schimbat nimic - ploaie, lume putina, aceleasi formati in mare...deci n-am pierdut nimic.

 

Pacat ca ai impresia asta. A fost total diferit, cu totul alte formatii - Vali si trupa Symbolic vor canta probabil la toate intrunirile noastre pentru ca sunt prietenii nostri! Daca nu crezi intreaba'l pe Legio' sau pe Ambidextru si... sper sa'ti schimbi parerea. Cat priveste ploaia... nu a fost chiar atat de multa pe cat pare... si crede'ma ca a avut farmecul ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revenim cu picioarele pe pamant, dupa atatea laude, pe care de altfel le si meritati, sa prezentam si bilele negre:

la capitolul mancare si bautura, nu a-ti asigurat nimic in limitele unei intruniri moto, la absolut toate terasele alea erau preturi ca la Mall, orice masa decenta pt. 2 persoane depasea 40 Ron, totusi sa vii de la atatia km, poate sa mai stai si la cort, bine nu a fost cazul nostru, si sa fii jecmanit la terase, nu e OK.

o bere la pahar la 99% din intrunirile din tara nu depaseste 2 lei, si asta si pt o bere mai de firma.

deci retineti, noi nu am venit pe LITORAL in concediu ci la o intrunire moto.

ok, poate unii or sa zica, de ce nu ai fost la hipermarket si ti-ai luat d`ale gurii si de baut la pet .................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers la Petrecerea Lupilor pentru:

- atmosfera moto - si am avut din belsug

- parada - foarte frumoasa

- mare -cat cuprinde - am facut baie si m-am si ars de soare

- concerte -indiferent cine canta se incadreaza in atmosfera moto

 

Am avut parte de o organizare excelenta, un club organizator responsabil, prietenos si harnic ce s-a straduit sa ne ofere tot confortul si siguranta necesare. Felicitari pentru: Locatie, rom, aranjamentele cu cazarea (preturile de la Lido au fost excelente), organizarea paradei si pentru zambetul sincer si dezinvolt al lupilor.

Duminica mi-a parut rau ca ne-am despartit de ei. Eu, sotia si inca cativa "bikeri romantici" buni tovarasi de petrecere ne-am simtit excelent. Am plecat intristati ca a durat prea putin.

Despre vreme - am avut tot ce ne-am dorit - ploaia a avut farmecul ei si oricum datorita atmosferei nici nu am sesizat-o prea tare.

Excelent lupilor -la anu venim din nou. La muti ani !

Toata stima pentru efortul vostru deosebit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revenim cu picioarele pe pamant, dupa atatea laude, pe care de altfel le si meritati, sa prezentam si bilele negre:

la capitolul mancare si bautura, nu a-ti asigurat nimic in limitele unei intruniri moto, la absolut toate terasele alea erau preturi ca la Mall, orice masa decenta pt. 2 persoane depasea 40 Ron, totusi sa vii de la atatia km, poate sa mai stai si la cort, bine nu a fost cazul nostru, si sa fii jecmanit la terase, nu e OK.

o bere la pahar la 99% din intrunirile din tara nu depaseste 2 lei, si asta si pt o bere mai de firma.

deci retineti, noi nu am venit pe LITORAL in concediu ci la o intrunire moto.

ok, poate unii or sa zica, de ce nu ai fost la hipermarket si ti-ai luat d`ale gurii si de baut la pet .................

 

Intradevar au fost ceva minusuri....faza cu mancare a fost cea mai nasoala.Am venit de pe drum infometat si ma gandeam ca voi gasi un gratar,un carnat ,un hot-dog ceva in interiorul campingului......nimic,zero,nula !

Adevarul ca la terasele obosite din zona puteai halii dar o mancare scumpa,proasta si foarte rau servita....bataie de joc intr-un cuvant.Nu am primit nici o dusca de rom la intrare,nu am simtit vreo ospitalitate mai speciala sau ceva de genu....singurul lucru de la organizatori era sa-mi ceara mereu sa le arat bratara(biletul de intrare) cand intram in camping...atat!

Frumos concertul , locatia si vremea....pacat de restu' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Prima intalnire la care participam si, mult, mult mai civilizata decat ma asteptam (deh impresii gresite de pe diverse forumuri).

 

Excelenta organizarea, niste lupi foarte prietenosi, bere fara coada multa, muzica buna, sonorizare pe masura, jandarmerie (un pic , discret, atat cat era necesar) Wc-uri curate, spatii bine delimitate si un control strict dar politicos. Foarte foarte bine organizat.

 

Sa traiasca nenea Marinescu (de la Lido) cu tot cu nepotu' dumisale.

 

O bila maronie merge catre autoservirea cu mancare cam sleita, compensata din plin de doamnele super dragute de la prima terasa (pe stanga) care au facut niste omlete de zile mari, si niste hamsii asijderea desi era evident ca erau coplesite de afluxul mare de nehaliti..

 

Doo intrebari:

 

1. Ce s-a intamplat cu motopolitistii?

2. Unde sunt fratilor pozele si filmele ca n-am privit in viata mea in atatea obiective ca in ora aia de parada.

 

Mentiuni speciale:

EMI din PH (Asterix) in spatele caruia ne-am nimerit in parada si care a impresionat toata pensionarimea de pe trotuar (aplaudau ca pe vremea fostului)

Harley-ul din GL ( am inteles de pe youtube ca vindea covoare...) ...motociclete ca a voastra am mai vazut....dar sipet ca ala....mai rar.

si

Cei doi REN-i din GL care aratau demential pe Intruderele respective.....sper totusi ca aveati si niste casti pentru drumul acasa.:

 

post-29149-1243892985_thumb.jpg

 

 

Sper sa fie gasit si CRIMINALUL care l-a calcat p'asta pe cap:

 

 

post-29149-1243893053_thumb.jpg

 

Multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a trecut si Seawolves Bikers Fest 2009...

 

Regretam ca nu a durat mai mult, regretam ca ne-am despartit atat de repede, regretam ca nu am avut mai mult timp pentru fiecare dintre voi, regretam ca nu a fost si mai mult soare - dar...

 

Ne bucuram ca am reusit sa va adunam in numar atat de mare la mare, ne bucuram ca am avut privilegiul de a va oferi niste spectacole pe care le'ati meritat din plin si pentru care chiar ne-am straduit foarte mult, ne bucuram ca v-am facut sa radeti, sa cantati, sa dansati, ne bucuram ca ne-ati ajutat sa facem o parada pe care Constanta nu o va uita usor, ne bucuram ca am reusit sa va aratam voua si restului lumii o alta fata a litoralului romanesc - un litoral boem si rebel, un litoral cu oameni frumosi si veseli pentru care prietenia, bunul simt si respectul sunt esentiale!

 

Va multumim prieteni!!! Va multumim pentru ca ne-ati calcat pagul, va multumim pentru spirit, va multumim pentru imaginea voastra frumoasa!

 

Stim ca au fost minusuri. Era imposibil sa nu fie. Ne cerem scuze pentru imperfectiuni - credeti'ne ca a trebuit sa ne confruntam cu si mai multe probleme decat ati observat voi si, in primul rand, cel mai mult ne-am straduit ca aceste probleme sa nu va afecteze pe voi in nici un fel - speram sa ne fi iesit...

Noi, cei din Seawolves Bikers Constanta, ne-am inhamat la o treaba care se dovedeste a nu fi deloc usoara: o intrunire anuala a motociclistilor pe litoral. Si nu e foarte usoara nu din cauza organizarii in sine, ci din cauza imaginii pe care o are in acest moment litoralul romanesc - este o imagine pe care noi nu vrem neaparat sa o schimbam, dar incercam cu toate puterile sa va aratam si o alta fata! Pe litoral nu sunt numai vanatori de numerar, ci si oameni sinceri care vor doar sa se simta bine impreuna cu voi si sa lege prietenii! Suntem constienti ca vom avea mult de luptat in acest sens, dar visam la ziua in care fiecare motociclist din tara va veni la mare si pentru ca acolo ii va gasi pe cei de la Seawolves!

 

Mii de multumiri pentru cuvintele voastre frumoase din timpu festivalului cat si de dupa! Fiecare vorba buna de'a voastra este ca inca o gura de oxigen pentru noi, si inca un imbold pentru a transforma acest festival in traditie! Povestea abia a inceput! Multumim si pentru critici - fiecare repros al vostru se va transforma intr'un punct de rezolvat in agenda intrunirii de anul viitor!

 

Vestea buna este ca petrecerile moto pe litoral nu s'au terminat aici. Pe toata perioada sezonului ne veti putea gasi la barul Captain Cook din Mamaia, cel aflat pe plaja din dreptul hotelului Lido. Vom organiza pe tot parcursul acestui sezon chefuri de weekend, cu cantari live, focuri de tabara, hamsii, gratare, rom si bere rece! Vom incerca sa rezolvam ceva si cu cazarea. In concluzie - va mai asteptam pe la noi - ne'a placut prea mult de domniile voastre astfel incat nu veti scapa atat de usor de noi :cheers: Keep in touch!

 

Seawolves Bikers Constanta va saluta si va multumeste pentru tot!

 

RESPECT! RESPECT! RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deasemeni ar trebui sa stie toata suflarea ca fara ajutorul fratilor din Heavy Riders Ploiesti nu stiu cum ne-am fi descurcat! Ei sunt acei baieti politicosi si discreti care'au avut grija printre altele si de siguranta si linistea la corturile voastre.

Fratilor... cuvintele nu sunt de'ajuns pentru a va multumi pentru ajutorul ce ni l'ati dat! Ne inclinam in fata voastra!

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superr party fratilor !!

 

Ne-am distrat,bronzat,imbaiat si imbatat la greu ... :cheers: ;) ;)

 

Ehh ce nopti albe am mai tras ...... :D

 

Felicitari Seawolves !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari domnilor, nu-mi amintesc cat a plouat pentru ca la un moment dat nu am mai simtit apa in shoshoni :cheers: evenimentele au reusit sa eclipseze orice rasfatz al naturii. Multumim pentru tot. Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai reusita intrunire la care am participat pana acum. Baietii au fost foarte ospitalieri, conditiile au fost mai mult decat ok si a lipsit haosul intalinit pe la alte intruniri. Nota 10 si pentru locatie. Cred ca interzicerea accesului motoarelor langa cort a fost o idee foarte buna(am vazut la alte intruniri motoare cazute peste corturi si alte asemenea). M-a plouat putin si am umplut calul de nisip, dar a fost super. Puteti sa ma treceti de pe acum pe lista pentru la anu'. Multumesc baietilor de la Seawolves si Heavy Riders pentru o petrecere mai mult decat reusita. Poate faceti una si in paralel cu cea de la Ciolpani sa avem si noi unde sa venim. Cea de anul trecut de acolo a fost jalnica. Aveau oamenii inclusiv zona VIP. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo.

Mi-a placut, fiind si pentru prima oara la o astfel de intrunire

 

Multumesc celui care mi-a gasit cheia de la Motor pe care tocmai o pierdusem ;) si a dat-o organizatorilor

Raman dator :cheers:

 

Multumesc si organizatorilor pentru promptitudine

 

 

 

Salutare. Ai pierdut-o chiar la intrare. Bine k nu tzi-a cazut prin iarba sau prin nisip k nu cred k mai era asha ushor! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca ar fii montata camera radar fixa in zona intrunirii....mai exact intre penultimul sens giratoriu(de pe langa hotel ambasador,parca..) si ultimul sens giratoriu (cel de la intrarea in camping)...speram sa fie doar niste zvonuri si cel mai bine cred ca pot sa ne lamureasca bikerii din zona cum e povestea cu camerele din zona...

 

 

In alta ordine de idei intrunirea a fost super,chiar daca a plouat un pic am reusit sa facem si o baie in mare,concursuri misto,concerte la fel..ce sa mai...ne vedem anul viitor la mai mare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revenim cu picioarele pe pamant, dupa atatea laude, pe care de altfel le si meritati, sa prezentam si bilele negre:

la capitolul mancare si bautura, nu a-ti asigurat nimic in limitele unei intruniri moto, la absolut toate terasele alea erau preturi ca la Mall, orice masa decenta pt. 2 persoane depasea 40 Ron, totusi sa vii de la atatia km, poate sa mai stai si la cort, bine nu a fost cazul nostru, si sa fii jecmanit la terase, nu e OK.

o bere la pahar la 99% din intrunirile din tara nu depaseste 2 lei, si asta si pt o bere mai de firma.

deci retineti, noi nu am venit pe LITORAL in concediu ci la o intrunire moto.

ok, poate unii or sa zica, de ce nu ai fost la hipermarket si ti-ai luat d`ale gurii si de baut la pet .................

 

S'ar putea sa ai dreptate cu haleala. Sincer... ne'am gandit ca lumea e satula de atmosfera de iarmaroc cu fum de mici si mese pline de grasime, si pe de alta parte... stricam mirosul marii care are si el farmecul ei... ca deh... suntem la mare. Se pare ca nu e kiar asa, prin urmare am notat doleanta ta si vom avea grija de aspectul asta la urmatoare intrunire.

 

Cat priveste pretul berii... 2,5 ROn chiar nu mi se pare un pret mare - cam asta este pretul pe care l'am intalnit pe la mai toate intrunirile. Au fost intr'adevar si cu 2 ron... da' asta era parca cu ceva buna vreme in urma.

 

Oricum un soi de teapa la preturi ne'am luat si noi, nu numai voi. Au fost putin cam piperate la autoservire - ce pot sa'ti spun sigur este ca nu alea erau preturile pe care le asteptam. De reparat si acest aspect la urmatoarea intrunire.

 

In alta ordine de idei - am dori sa nu va indoiti nici o clipa de noi, pentru ca lupii chiar au facut toate eforturile posibile si imposibile pentru ca voi sa va simtiti bine cu cheltuiala minima... Dar... tot timpul este loc de si mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa va zic faptul ca am avut parte de un week-end de vis! Chiar aveam nevoie de asa ceva! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...