Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

Cine e interesat de permis de pescuit pe apele patriei, nu le mai elibereaza AGVPS sau AJVPS , ci ANPA, si costa doar 30 lei, si e necesar copie dupa buletin si e cerere care se gaseste la ei sau pe site.

 

Solicitanții permiselor de pescuit recreativ-sportiv cu domiciliul în BucureÂşti Âşi sectorul Ilfov, se vor adresa Filialei reginale BucureÂşti cu adresa : str. Mihai Eminescu nr.11, Buftea, tel/fax 0213501161. Descarca Cerere eliberare permis de pescuit recreativ-sportiv {word}.doc()Descarcare cerere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa incerc cu tata la Moara Vlasiei, ca vreau sa il duc, sa ii fac un cadou... Alta balta la care se prinde ceva pe langa Bucuresti? Am incercat la Dridu, Tancabesti, Berceni, aia de la Lilieci... si nimic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc cu tata la Moara Vlasiei, ca vreau sa il duc, sa ii fac un cadou... Alta balta la care se prinde ceva pe langa Bucuresti? Am incercat la Dridu, Tancabesti, Berceni, aia de la Lilieci... si nimic :D

 

Sarulesti, daca te tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator rock46hunt

Salutare fratilor pescari!

Pe 13 iunie se redeschide pescuitul in Delta Dunarii,este cineva doritor de o escapada in aceasta mirifica zona?

:D

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai depinde si de om, si daca ai fost la crap, nu prea e sezon acum, oricum parca pana pe 15 iunie e prohibitie, tu ce ai cautat???

 

 

IMG_4560.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu curentatul e cam legenda, mai bine te-ai uita dupa barci cu plase luuuuuuuungi... numite setci pe care le baga taranii pe-acolo, din cate stiu s-a bagat un permis special cu taxa imensa pt asa ceva, dar pesccarii nu s-au rarit, si la cum arata barcile si proprietarii miram-as sa aiba bani de-asa ceva. Aia trebe impuscati, ca in loc sa se duca la munca freaca barca pe canal si starpesc tot, ca plasa nu se uita ca e stiuca sau puiet sau ce-o mai fi, aduna tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Stiuca am cautat. Pescuit sportiv :blink: Am luat 2 marlite in 2 zile . Nu mai e nimic in delta au curentat astia tot :D

 

 

Da,intradevar,nu mai este pestele de alta data...dar se mai gaseste ceva...in locuri indepartate si greu accesibile omului.

Am scos barca saptamana trecuta la o tura in partea superioara a deltei (zona Somova-Parches-Saon) si am intalnit o gramada de pescari,pescuiau biban si babusca iar la varsarea unui canal in dunare am intalit pe cineva care se distra de minune la avat,scotea exemplare chiar frumoase.

Astept si eu cu nerabdare sa se redeschida sezonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu curentatul e cam legenda, mai bine te-ai uita dupa barci cu plase luuuuuuuungi... numite setci pe care le baga taranii pe-acolo, din cate stiu s-a bagat un permis special cu taxa imensa pt asa ceva, dar pesccarii nu s-au rarit, si la cum arata barcile si proprietarii miram-as sa aiba bani de-asa ceva. Aia trebe impuscati, ca in loc sa se duca la munca freaca barca pe canal si starpesc tot, ca plasa nu se uita ca e stiuca sau puiet sau ce-o mai fi, aduna tot.

Cei cu curentul actioneaza noaptea . Vei fi mirat cate UPS-uri exista in satele de pescari.

 

Cine vine Expo Aventuri 2009?

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa cred ca stiu si eu lega un carlig. :P

Pescar de crap (deh, imi plac berea si gratarul :D ). Recordurile mele sunt 2 crapi: unul de 2 kg si unul de 1,8 kg. :D

Ma duc la pescuit, in primul rand, pentru a ma relaxa si de a lua o gura de aer curat. Berea vine la pachet cu ele. :blink:

 

Asfalt intins! :P

post-28093-1244279248_thumb.jpg

post-28093-1244279288_thumb.jpg

post-28093-1244279304_thumb.jpg

post-28093-1244279331_thumb.jpg

post-28093-1244279347_thumb.jpg

post-28093-1244279363_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei cu curentul actioneaza noaptea . Vei fi mirat cate UPS-uri exista in satele de pescari.

 

Cine vine Expo Aventuri 2009?

 

si pe ce incinte ai dat?

eu am fost pe 25 mai.. stiuca la momeala artificiala este acceptata. o singura captura frumoasa, restul marlite..

totul s-a intors in apa..

 

pe ce incinte ai fost?

post-615-1244543117_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
si pe ce incinte ai dat?

eu am fost pe 25 mai.. stiuca la momeala artificiala este acceptata. o singura captura frumoasa, restul marlite..

totul s-a intors in apa..

 

pe ce incinte ai fost?

 

salut!

frumos exemplar...ai fost in zona holbina?

asa pare in foto,poate ma insel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In sfarsit cineva organizeaza un concurs de pescuit si pentru cei impatimiti dar care nu se indura sa achite acele taxe de inscriere, care de multe ori sunt exagerate. Astfel cu sprijinul primariei din comuna Mihailesti, jud. Buzau, si sub atenta supraveghere a organizatorilor Razvan Istrate si Catalin Tataru, anuntam cu mandrie ca au inceput inscrierile pentru concursul ce se va desfasura pe balta Mihailesti in perioada 10.07.2009 orele 20:00 - 12.07.2009 orele 12:00. Asadar :

 

- Concursul se va desfasura pe echipe de cate 2 persoane .

- Inscrierea in concurs se va face in perioada 01.07.2009 - 09.07.2009.

- Taxa pentru intrare in concurs este de 200 RON / echipa.

- Se accepta un numar de maxim 25 de echipe.

- Pescuitul efectiv se va face cu un numar de 4 scule, cu un singur ac fiecare.

- Nu este acceptat plantatul, doar aruncatul.

- Se accepta orice tip de nada si momeala.

- In perioada desfasurarii concursului , participantii nu pot fii insotiti de persoane straine concursului si nu pot parasi locul desemnat prin tragere la sorti fara anuntarea prealabila a organizatorilor .

- Concurentii sunt asteptati la orele 18,30 , tragerea la sorti a locurilor de concurs se va efectua la ora 19,00 iar concursul efectiv va incepe la ora 20,00

- Incetarea concursului va avea loc pe data de 12.07.2009 ora 12,00 . Festivitatea de premiere va avea loc la ora 13,00 iar masa festiva se va organiza incepand cu orele 14,00 .

 

Premiile acordate :

Premiul I - 1000 Ron

Premiul II - 700 Ron

Premiul III - 500 Ron

Premiul special ( cea mai mare captura ) - 600 Ron

Se vor acorda diplome de participare pentru toate echipele concurente .

IMPORTANT - Cea mai mare captura se poate retine si fiecare echipa are dreptul sa retina max. 3 kg. peste , restul capturilor se vor elibera obligatoriu .

- Insrierile in concurs se vor efectua telefonic la nr. 0765.876.746 sau pe e-mail concurs_pescuit@yahoo.com , concurentii sunt rugati sa se prezinte la organizatori cu dovada platii primite de la banca.

- O echipa este considerata inscrisa dupa ce a achitat taxa integral in contul din banca BRD cod IBAN – RO98BRDE100SV24155461000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor! Umblu de vreo 2 ani pe siteul asta da e prima data cand vad acest topic.

Si eu sunt un impatimit al pescuitului. Am pescuit in delta, dunare (zona braila), baltile din jurul bucurestiului cam toate. haide sa pun si niste poze sa nu ziceti ca ma laud degaba :lol:

Mesaj completat

Am fost weeckendul asta in delta. A mers tare nasol treaba. in afara de ceva platica si biban nu sa prins nimik. Dunarea era f crescuta si apa foarte murdara. Lafel si pe canale.

post-39534-1247399339_thumb.jpg

post-39534-1247399489_thumb.jpg

post-39534-1247399669_thumb.jpg

post-39534-1247399720_thumb.jpg

post-39534-1247399879_thumb.jpg

Editat de Boia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator rock46hunt

http://www.danube-rebels.ro/viewtopic.php?...&p=790#p790

Pescuit la avat...13 august 2009...

Am plecat de acasa la ora 5-30,catre Somova,unde am lasat barca la apa si am plecat catre locul de pescuit.

Ajunsi la locul de pescuit,ne-am apucat de treaba...toata treaba a durat aproximativ 30 min,dupa care s-a terminat...nu a mai vrut avatul sa manince...

Cu aceasta ocazie am hotarit sa mincam noi(pescari),eu,Traian Novic si Didel,un mai vechi amic...

In jurul orei 7 tocmai ne serveam micul dejun intro liniste placuta a naturii,care ne-a cam adormit ...aerul curat de pe marginea baltii ne imbata...

Dupa o mica pauza am mai incercat la avat,dar nu,nu vroia...

Asa ca am plecat spre alt loc de pescuit...Parches...dar nici aici nu am gasit ceva care sa ne satisfaca...doar peste mic si un pui de scufundac care era prins intro setca monofilament interzisa de lege.

Acesta a fost eliberat din plasa mortii...iar noi ne-am continuat drumul catre lacul Cislitei,unde am mai incercat un pescuit dar fara rezultat...

De ciuda am oprit la Terasa Restaurantului Europolis,care se afla pe malul lacului si am baut cite o bere,amicul nostru vorbind cu bucatarul sa ne pregateasca ce am prins dimineata,acesta fiind de acord...

Dupa maxim 30 min am servit si prinzul,chiar daca era ora 14 si ceva si am plecat linistiti catre un nou pescuit,in acelasi loc in care am fost dimineata...doar 4 avati am mai prins...

Cu toti am hotarit sa mergem catre case si asa am facut...

Un 13 august superb!

post-40806-1250347108_thumb.jpg

post-40806-1250347127_thumb.jpg

post-40806-1250347146_thumb.jpg

post-40806-1250347163_thumb.jpg

post-40806-1250347186_thumb.jpg

post-40806-1250347205_thumb.jpg

post-40806-1250347225_thumb.jpg

post-40806-1250347239_thumb.jpg

post-40806-1250347261_thumb.jpg

post-40806-1250347278_thumb.jpg

post-40806-1250347301_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pescuit mult in Moldova, chiar la granita cu cealalta Moldova.

Si pe Prut si pe canalele alaturate lui.

 

Prins bucatele frumoase de crap, caras, ten, un mic somn, ceva salau si mult soare.

Am sa revin cu poxele cand ajung pe acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...