Sari la conținut

motociclete vs maxi taxi


buiaka
 Share

Postări Recomandate

am trecut cam la 2 ore de cind se intimplase,maxi taxi-ul lovit inca era acolo cu pivot stg fata rupt(va dati seama ce impact),motociclistii fiind dusi la spitalul judetean Plosti.M-am dus la spital sa ma interesez cine a fost pe motor si in ce stare erau(sot si sotie).am aflat doar ca se numesc Dorobantu Madalin si Claudia din Ploiesti mai mult nu stiu......a... ea bazinul rupt si el miinile rupte,cind m-am interesat eu erau in operatie.Tare mult as vrea,cine stie sa imi spuna si mie,in ce stare mai sunt.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la accident cu prietenii la max 30 de minute dupa ce sa intamplat.In acea curba blestemata presupun ca microbuzul i-a taiat jumate de banda lui Madalin,si atunci l-a lovit facandu-l pingpong cu un VW Passat.La ora 7 trebuia sa intre in operatie dar nu mai stiu nimic de aseara.Certe sunt urmatoarele: mainile facute pachet, dubla fractura la una si simpla la alta ,bazin fisurat si nimic intern.Sotia am inteles la fel bazin fisurat.Motocicleta un VFR 800 facut muci(efectiv pachet de fiare).Stiu ca mergeau spre Slanic intr-un grup cu motociclisti.Multa sanatate Madaline si sotiei tale,sa va faceti bine.

Editat de Celanimoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Am ajuns la 1-2 minute dupa ce s-a petrecut accidentul ( inca sfaraia antigelul scurs pe evacuare, iar in fata mea mai erau 3 masini oprite ). Sotia motociclistului era pasagera pe VFR-ul implicat in accident. In primul moment eu m-am uitat dupa motorul ei, fiind prea mare diferenta de stare dintre cei doi. Abia de pe acest forum aflu ca si ea a suferit fractura de bazin; am vorbit la telefon cu varul si cu tatal lui Madalin care m-au informat despre starea lui.

Ar fi multe de spus despre "daca" si "poate", insa Madalin mai este in viata si datorita echipamentului de calitate ( Dainese + Schuberth); multumita acestuia nu a avut plagi deschise sau traumatism cranian. Legat de vinovatia vreunei perti, parerea mea de sofer profesionist este ca maxi-taxi a taiat virajul; argumente:

-pentru "scurtarea" unui viraj, acesta va fi "taiat" de catre cel ce vireaza stanga, in cazul nostru microbuzul;

-toate ramasitele si scurgerile rezultate din accident se aflau, cu exceptia catorva bucati de plastic, pe sensul motocicletei (spre Valenii de Munte). Am si doua fotografii facute cu telefonul mobil din care se poate vedea acest lucru, dar nu le voi posta aici ci le voi trimite numai familiei lui Madalin.

Sanatate multa si recuperare rapida!

P.S. daca mai pot fi de ajutor, o voi face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Am ajuns la 1-2 minute dupa ce s-a petrecut accidentul ( inca sfaraia antigelul scurs pe evacuare, iar in fata mea mai erau 3 masini oprite ). Sotia motociclistului era pasagera pe VFR-ul implicat in accident. In primul moment eu m-am uitat dupa motorul ei, fiind prea mare diferenta de stare dintre cei doi. Abia de pe acest forum aflu ca si ea a suferit fractura de bazin; am vorbit la telefon cu varul si cu tatal lui Madalin care m-au informat despre starea lui.

Ar fi multe de spus despre "daca" si "poate", insa Madalin mai este in viata si datorita echipamentului de calitate ( Dainese + Schuberth); multumita acestuia nu a avut plagi deschise sau traumatism cranian. Legat de vinovatia vreunei perti, parerea mea de sofer profesionist este ca maxi-taxi a taiat virajul; argumente:

-pentru "scurtarea" unui viraj, acesta va fi "taiat" de catre cel ce vireaza stanga, in cazul nostru microbuzul;

-toate ramasitele si scurgerile rezultate din accident se aflau, cu exceptia catorva bucati de plastic, pe sensul motocicletei (spre Valenii de Munte). Am si doua fotografii facute cu telefonul mobil din care se poate vedea acest lucru, dar nu le voi posta aici ci le voi trimite numai familiei lui Madalin.

Sanatate multa si recuperare rapida!

P.S. daca mai pot fi de ajutor, o voi face.

Fereasca-ne sfantu`!

Bine totusi ca au scapat :rolleyes:

Daca stie cineva ca au nevoie de ceva,eventual sange pentru transfuzii...dati un post...

Sanatate multa si recuperare grabnica le doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa bikerilor !

cat despre cocalaru de maxi taxi, sper sa conduca in continuare in stilu' asta, pana taie un viraj si-l ia un tir in bot

mama lor de cocalari cacaiciosi, se cred la curse, ext-int-ext, taie virajele, mai scot trei sutimi pe km...

 

majoritatea nu-s in stare sa se spele, putind a transpiratie si a ceapa , dar se cred loeb !

 

 

huooo

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sursa din interiorul Spitalului Judetean mi-a transmis ( acum citeva minute ) ca Madalin nu a suferit leziuni interne ale organelor, prolemele lui fiind multiplele fracturi , din aceeias sursa am inteles ca sotia lui a fost externata. Mai multe informatii va pot da diseara dupa ce o sa-l vizitez . Numai bine si asfalt uscat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am incremenit cand am auzit ...

sa va ajute bunul D-zeu sa va face-ti bine cat mai repede

multa sanatate tie si sotiei tale

tot in aceasii zi a mai avut loc un accident cu motociclist,sa intamplat in Campina

este vorba de Dorel cu banditu' de 600 din fericire nici el nici pasagerul nu a suferit

leziuni fizice doar motoreta e accidentata

... se pare ca a fost duminca neagra ...

Editat de GSXR-UL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sursa din interiorul Spitalului Judetean mi-a transmis ( acum citeva minute ) ca Madalin nu a suferit leziuni interne ale organelor, prolemele lui fiind multiplele fracturi , din aceeias sursa am inteles ca sotia lui a fost externata. Mai multe informatii va pot da diseara dupa ce o sa-l vizitez . Numai bine si asfalt uscat .

Care este starea lor acum?

Le doresc multa sanatate............si familiei sa fie tare pt. fetita lor.[/size]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madalin - internat in Spitalul Judetean Ploiesti sectia ortopedie mina stinga dubla fractura, mina dreapta fractura ( pot spune ca dubla fiindca i-au rupt-o medicii din nou ca nu era asezata bine( ma abtin de la orice comentariu)), fractura de bazin are un fel de menghina montata ( nu ma pricep ...) pe bazin

 

Sotia - externata repaus la pat 3 saptamini ( fractura de bazin )

 

Asta e tot ce stiu mi-a fost jena sa-l descos ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin la starea lui Madalin si la " dubla fractura " de la mina dreapta . Cu greu ma abtin de la comentarii cind vad ca trebuie iar rupta mina ca tot nu sunt asezate bine oasele ... Astazi este din nou operat ( la mama dreapta).( sunt putin incoerent scuze...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nus medic asa ca nu ma pricep. da de cate ori e nevoie sa rupi o mana ca s-o potrivesti odata?

Cum se fac operatiile astea cu ruptul? banuiesc ca numai bine nu te simti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin la starea lui Madalin si la " dubla fractura " de la mina dreapta . Cu greu ma abtin de la comentarii cind vad ca trebuie iar rupta mina ca tot nu sunt asezate bine oasele ... Astazi este din nou operat ( la mama dreapta).( sunt putin incoerent scuze...)

 

 

:blink: :wacko:

Doamne..tu spui ca medicii i-au rupt intentionat mana de doua ori pana acum ca nu s-au sudat corect oasele?? Pai pentru asta parca erau tije si suruburi..Frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti!

Va mulumesc tuturor!

Uite cam cum au fost lucrurile: planuisem o iessire linistita Ploiesti-Padurea Cazacilor- Cislau- Magura- Buzau- Ploiesti. Eram 3 motociclrte fiecare cu pasager eu cu sotia, prietenul Robert cu prietena si amicul Bogdan cu un viitor motociclisst. Stabilisem o iesire linistita 50-60 in localitate 100-110 afara. Totul a fost frumos pana intr-o curba blestemata(la dreapta pt mine). unde am vzut farul unui microbuz vreo 50 cm pe banda mea. C urba fusese nrgociata de mmine, am iincercat sa culc motorul si mai mult si sa icerc sa evit contactul , dar nu am reusit prea mult. Dupa impact nu mai stiu mare lucru.

La spital am avut noroc mare cu cattiva prieteni Dr.Mihai Dancescu, mama acestuia si doctorul care ma operat Stanciu.

Probleme: fractura bazin cu disjuncti gr.4, fracura ambele oase antebrat stang, fractura a oselor carpiene mana dreapta.

Acum sunt acasa cu mainile cu atele gipsate si cu bazinul in "fiare" de fixare, sotia este mai bine doua mici fisuri la bazin.

Vreau sa multumesc lui Dumnezeu ca mai traiesc, si tuturor celor care au fost si sunt langa mine, si parintilor care ma ingrijesc acum.

Scuze de geseli scri cu stanga!

Sa aveti grija de idioti in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Bine ca esti sanatos. Legat de farul pe care ti-l amintesti, cred ca mai degraba ai facut fixare si ai ramas uitandu-te la duba... ce-ai vrut sa faci mai departe nu ti-a mai iesit.

 

Noi am trecut la vreo 2 ore si am aflat de ce ti s-a intamplat si-am vazut si urmele accidentului, ma bucur insa ca acum esti ok.

 

Va salut pe toti!

Va mulumesc tuturor!

Uite cam cum au fost lucrurile: planuisem o iessire linistita Ploiesti-Padurea Cazacilor- Cislau- Magura- Buzau- Ploiesti. Eram 3 motociclrte fiecare cu pasager eu cu sotia, prietenul Robert cu prietena si amicul Bogdan cu un viitor motociclisst. Stabilisem o iesire linistita 50-60 in localitate 100-110 afara. Totul a fost frumos pana intr-o curba blestemata(la dreapta pt mine). unde am vzut farul unui microbuz vreo 50 cm pe banda mea. C urba fusese nrgociata de mmine, am iincercat sa culc motorul si mai mult si sa icerc sa evit contactul , dar nu am reusit prea mult. Dupa impact nu mai stiu mare lucru.

La spital am avut noroc mare cu cattiva prieteni Dr.Mihai Dancescu, mama acestuia si doctorul care ma operat Stanciu.

Probleme: fractura bazin cu disjuncti gr.4, fracura ambele oase antebrat stang, fractura a oselor carpiene mana dreapta.

Acum sunt acasa cu mainile cu atele gipsate si cu bazinul in "fiare" de fixare, sotia este mai bine doua mici fisuri la bazin.

Vreau sa multumesc lui Dumnezeu ca mai traiesc, si tuturor celor care au fost si sunt langa mine, si parintilor care ma ingrijesc acum.

Scuze de geseli scri cu stanga!

Sa aveti grija de idioti in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti!

Va mulumesc tuturor!

Uite cam cum au fost lucrurile: planuisem o iessire linistita Ploiesti-Padurea Cazacilor- Cislau- Magura- Buzau- Ploiesti. Eram 3 motociclrte fiecare cu pasager eu cu sotia, prietenul Robert cu prietena si amicul Bogdan cu un viitor motociclisst. Stabilisem o iesire linistita 50-60 in localitate 100-110 afara. Totul a fost frumos pana intr-o curba blestemata(la dreapta pt mine). unde am vzut farul unui microbuz vreo 50 cm pe banda mea. C urba fusese nrgociata de mmine, am iincercat sa culc motorul si mai mult si sa icerc sa evit contactul , dar nu am reusit prea mult. Dupa impact nu mai stiu mare lucru.

La spital am avut noroc mare cu cattiva prieteni Dr.Mihai Dancescu, mama acestuia si doctorul care ma operat Stanciu.

Probleme: fractura bazin cu disjuncti gr.4, fracura ambele oase antebrat stang, fractura a oselor carpiene mana dreapta.

Acum sunt acasa cu mainile cu atele gipsate si cu bazinul in "fiare" de fixare, sotia este mai bine doua mici fisuri la bazin.

Vreau sa multumesc lui Dumnezeu ca mai traiesc, si tuturor celor care au fost si sunt langa mine, si parintilor care ma ingrijesc acum.

Scuze de geseli scri cu stanga!

Sa aveti grija de idioti in trafic!

va urez multa sanatate si sa treceti cat mai usor si mai repede peste toate problemele astea. va mai urez sarbatori fericite, asa cum le puteti face in conditiile astea. aceleasi urari si pentru familie care probabil au grija de voi in situatia asta.

cat despre cocalarul cu microbuzul nu trebuie iertat. chiar daca si eu sunt sofer profesionist si am lucrat ultimii ani pe microbuz, nu l-as ierta. in general soferii profesionisti au o parere mult prea buna despre ei insisi si ajung sa faca prea multe prostii (amintiti-va de celebrul tarzan de pe tir).

un soim nemteam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...