Sari la conținut

accident tragic Slatina


bea2000
 Share

Postări Recomandate

Despre accidentul acesta stie cineva, ceva???? Intreb pentru ca din zvonuri, am inteles ca ar fi fost "aranjat" (comandat). Si daca la asta s-a ajuns deja... e vai mama noastra!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si stirea:

http://www.gdo.ro/Eveniment/2009-04-07/Exe...decatoresc+ucis.

 

Nu prea inteleg de la ce anume, de la o satere de "constienta" (vorbesc de una in care esti cat de cat coerent nu doar urli de durere) poti sa ajungi asa de repede sa mori. Mi se pare aiurea. Poate cineva care stie ceva medicina ne zice mai multe, desi nu stiu daca asta e locul.

 

Oricum,

Pacat! :rolleyes:

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca daca ar fi avut max 70 la ora, accidentul nu putea fi evitat... mi s-a intamplat si mie ceva de genu mai demult; am observat masina din fata ca da semn sa schimbe directia si, fireste, am incetinit insa fara problema si am ocolit-o prin dreapta dupa ce m-am uitat in oglinda sa vad de nu vine cineva

 

RIP... :rolleyes: si multa forta familiei sa treaca peste acest eveniment...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit doar titlul acelui Post din ziar si e posibil sa gresec ca nu am citit si continutul... Parerea mea e ca putea fi oricare altul si daca ar fi fost o asa vanatoare de motociclist .. era o razbunare ceva adica nu suntem vizati cu totii . Inca o data parerea mea.

 

On TopiC - R I P :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit doar titlul acelui Post din ziar si e posibil sa gresec ca nu am citit si continutul... Parerea mea e ca putea fi oricare altul si daca ar fi fost o asa vanatoare de motociclist .. era o razbunare ceva adica nu suntem vizati cu totii . Inca o data parerea mea.

 

On TopiC - R I P :rolleyes:

 

Tipul era executor judecatoresc.Din surse locale am aflat ca ar fi vorba de o razbunare, nu din articol.De aceea as fi vrut sa stiu daca cineva are mai multe informatii, pt ca stiti si voi cum e cu zvonurile astea.

Ma ingrozea modul in care se face dreptate in tara asta, nu neaparat ca ar fi vizati toti motociclistii.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ingrozea modul in care se face dreptate in tara asta, nu neaparat ca ar fi vizati toti motociclistii.

In tara asta NU se face dreptate. Cat despre slatina, deunazi am vazut la teveu cum niste judecatori de pe acolo se temeau sa vorbeasca despre un interlop local care este finul multor politicieni si si'a construit ilegal nu stiu cate casoaie. N'am retinut si numele, ceva cu XXX Mondialu'... :rolleyes:

Nu m'ar mira o razbunare de genul: "bai ia ia'i tu roata din spate nitel, zici ca schimbai banda si nu l'ai vazut, iei cativa ani cu suspendare si io iti umflu contul". credeti ca nu e plauzibil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca daca ar fi avut max 70 la ora, accidentul nu putea fi evitat... mi s-a intamplat si mie ceva de genu mai demult; am observat masina din fata ca da semn sa schimbe directia si, fireste, am incetinit insa fara problema si am ocolit-o prin dreapta dupa ce m-am uitat in oglinda sa vad de nu vine cineva

 

RIP... :rolleyes: si multa forta familiei sa treaca peste acest eveniment...

 

BA eu cred.

aveam max. 35km/ora cand un taximetrist ce venea din fata a virat stanga cand eram la vreo 5 m de el.

n-am avut timp nici sa-mi scot tot aeru' din piept ( sa nu-mi rup plamanii la impact ), nu de privit in oglinzi, frane, manevre. etc.

 

Sa-i fie tarana usoara!

 

 

 

Nu m'ar mira o razbunare de genul: "bai ia ia'i tu roata din spate nitel, zici ca schimbai banda si nu l'ai vazut, iei cativa ani cu suspendare si io iti umflu contul". credeti ca nu e plauzibil?

 

nu.

problemele alea au alta rezolvare, nu asa evidenta.

prea mult tv strica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca daca ar fi avut max 70 la ora, accidentul nu putea fi evitat... mi s-a intamplat si mie ceva de genu mai demult; am observat masina din fata ca da semn sa schimbe directia si, fireste, am incetinit insa fara problema si am ocolit-o prin dreapta dupa ce m-am uitat in oglinda sa vad de nu vine cineva

 

RIP... :rolleyes: si multa forta familiei sa treaca peste acest eveniment...

 

Au inceput mancatorii de cacao sa comenteze k avea viteza repede,nu avea viteza,numai k ala i`a intors prea din scurt k sa ma reactioneze,ala vorbea la telefon il durea la basca si lui ii s`a spart ficatul si a facut hemoragie interna de asta a murit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au inceput mancatorii de cacao sa comenteze k avea viteza repede,nu avea viteza,numai k ala i`a intors prea din scurt k sa ma reactioneze,ala vorbea la telefon il durea la basca si lui ii s`a spart ficatul si a facut hemoragie interna de asta a murit!

 

mda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e topicul cu accidentul lui :huh:

 

/index.php?showtopic=339561

 

Imi cer scuze de offtopic dar o mica intrebare: de ce s-a postat la comunitati regionale si nu la accidente? am observat ca mai nou asa se procedeaza. Nu sunt ironic, cred ca stiu raspunsul dar vreau sa il vada si un admin ca sa realizeze ce se intampla la rubrica asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze de offtopic dar o mica intrebare: de ce s-a postat la comunitati regionale si nu la accidente? am observat ca mai nou asa se procedeaza. Nu sunt ironic, cred ca stiu raspunsul dar vreau sa il vada si un admin ca sa realizeze ce se intampla la rubrica asta...

 

sunt 2 cazuri:

1. riderul a comis-o din vina lui ( SI din vina lui ) si atunci...asta e situatia.

2. riderul a fost executat fara drept de apel.

 

sunt unii care nu realizeaza care-i diferenta intre 1 si 2.

si-i deranjeaza pe cei care fac diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut prin filme ca atunci cand se comanda un asasinat se doreste ca autorul sa ramana necunoscut...Si in niciun caz nu-ti pandesti victima cand este cu alti 10 tovarasi cu el. Poate doar daca folosesti o pusca cu luneta nu o Octavia TDI.

 

As zice mai degraba ca este un accident clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce invataminte avem de tras?

 

vreti sa plecati in grup si-unu-ntarzie da' e pe drum? nu plecati fara el fratilor. oricat de calmo e omu' la ghodon, e practic imposibil sa nu-i dea-n gusha sa-ncerce sa va prinda....toti au trecut prin asta cand au ramas in urma.

si binenteles, daca aveti un gup de prins din urma, nu va agitati, ii prindeti la primul popas...desi e greu sa te abtii. deci cel mai bine e sa gandeasca grupu', ca "e" mai multi.

 

pe langa asta, aproape de fiecare dat cand am ramas in urma, si grupul era destul de in fata dar vizibil pt. mine (ata ete, n-avem prea multe curbe), daca un idiot vroia sa iasa din lateral dand prioritate la grup, in 95% din cazuri s-a bagat imediat dupa trecerea grupului, eu care veneam din urma nemaiavand nici o importanta (probabil ma considera departe, sau "nu ma vedea"

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce invataminte avem de tras?

 

vreti sa plecati in grup si-unu-ntarzie da' e pe drum? nu plecati fara el fratilor. oricat de calmo e omu' la ghodon, e practic imposibil sa nu-i dea-n gusha sa-ncerce sa va prinda....

Merg si eu o statie la treaba asta...

 

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 08.04.2009 am patit acelasi lucru in Bucuresti ca baiatul asta care a murit nevinovat, dzeu sa-l odihneasca in pace. un taximetrist mi-a intors masina in fata de la cativa metri. am apucat sa franez cam 4 metri, aveam 50 km / h. Ma duceam sanie in el, am ridicat-o de bot si s-a proptit, nu-mi dau seama cum in portiera lui cu roata fata, iar eu am ridicat fundul de pe sa si am incercat sa sar, ceea ce cred ca m-a salvat, ca nu mi-am rupt nimic, doar contuzii si o durere de bazin de toata frumusetea. Inteligentul ala care comenteaza ar trebui sa vina sa vada cum arata casca mea si geaca. L-am pus pe ala sa-mi ia altele noi si mi s-a facut mila de el ca era un prapadit si nu i-au luat carnetul. Este pentru a doua oara cand patesc asta, mai am o tija in mana stanga de la un eveniment similar. Asa ca prietene, mai taci si lasa omul sa se odihneasca in pace. Iar criminalul ala, din pacate, nu va pati nimic. Sper sa fie linsat de prieteni cu prima ocazie cand il prind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...