Sari la conținut

Un " Long Raid" La Vara?


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se face. Ne-am adunat mai mult decat destui si acum se discuta despre organizare si despre cum vom comunica intre noi pe drum. Exista un thread separat pentru asta. Deci, daca vrei sa te alaturi... WELCOME.

 

 

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt viteze/touringuri? ca ar trebui facute grupuri separate si sa ne dam puncte de regrupare in cursul zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt viteze/touringuri? ca ar trebui facute grupuri separate si sa ne dam puncte de regrupare in cursul zilei.

Hm....nu stiu exact,...dar pe noi nu ne deranjeaza sa mergem alaturi de tramvaie;) :) Oricum daca suntem mai mult de 5-7, ne impartim in 2 sau mai multe grupuri la distanta de cateva sute de metri, ca altfel iese anarhie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici pe mine nu ma deranjeaza comunistii :) dar din cand in cand o sa simt nevoia acuta sa-i dau in goarna vreo 240 asha :) si simt nevoia de tovarashi de joaca :)

 

p.s.: seara la focul de tabara langa sticla de tzuica se vede cine a obosit pe drum :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man eu joi ma duc sa iau RD-ul si daca totul este OK ma alatur si eu stimatei adunari!

 

toata treaba e sa nu se suprapuna cu alte evenimente moto la care tre' sa ajung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man eu joi ma duc sa iau RD-ul si daca totul este OK ma alatur si eu stimatei adunari!

 

toata treaba e sa nu se suprapuna cu alte evenimente moto la care tre' sa ajung

Se suprapune cu intalnirea de la Sibiu, eveniment la care TREBUIE sa ajungi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se discuta despre el efectiv ci despre comunicare in cadrul unui grup de motociclisti care se deplaseaza. Statii radio, walkie-talkie... si nu mai stiu exact numele threadului. E pe acolo pe undeva.

 

 

Bafta si drum uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am luat 3 seturi Tevion PMR 2003 , 800.000 setul. Le-am testat, bat destul de mult si in oras,in functie de obstacole. La probe au functionat bine pana la 4-5 sute de metri, unul din aparate fiind in casa.Inca nu am testat mai mult,in camp deschis ar trebui sa bata pana la 3 km.Sistemul handsfree cu declansare vox e bun, urmeaza sa imi fac un sistem incorporat in casca si sa stabilesc nivelul de declansare a emisiei peste nivelul normal de zgomot de la vant si motor.

Exista o singura problema: nu intotdeauna doua aparate din seturi diferite se inteleg intre ele , dar exista cel putin un aparat in fiecare set care poate comunica si cu perechea, si cu altul din alt set. Oricum, cele 2 aparate dintr-un set comunica intotdeauna perfect. Asta se intampla probabil pentru ca reglajul fin a fost facut pe perechi,nu fata de un etalon universal. Problema e remediabila, dar trebuie sa gasesc un aparat de masura foarte precis care cu care sa etalonez frecventele de emisie/receptie,date in manual in Hz.

 

Firma care le aduce din Ge se numeste "Xdata" si ofera 1 an garantie.Nu am nici o intentie de a face firmei publicitate, dar daca voi putea comunica pe drum cu cat mai multi motociclisti care folosesc solutia asta ,why not??? :)

BRASOV Str. Traian nr. 48

Tel. 0268.333922

Fax. 0268.333922

Mobil. 0788.363452

e-mail: bv@xdata.ro

 

SIBIU Str. Vasile Carlova bl. 21 parter

Tel. 0269.226151

Mobil. 0788.363456

e-mail: sb@xdata.ro

 

BACAU Str. Mioritei nr. 74

Tel. 0234.580544

Mobil. 0788.363458

e-mail: bc@xdata.ro

 

Tg.MURES Str. Victor Babes nr.19

Tel. 0265.216227

Mobil: 0788.363460

e-mail: ms@xdata.ro

 

 

BUCURESTI Str. Vatra Luminoasa nr.47 Sector 2

Tel. 021 2505764

Mobil: 0788 000 854

e-mail: b@xdata.ro

 

 

 

 

 

Dar hai ca deviem de la subiect, aici era vorba de plimbarea de la vara... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Si noi vom avea concediu din Mai 10 - 21 sau Iulie 12 - 30 daca organizati ceva si se potriveste si cu noi asteptam propuneri sau daca nu va este greu dati un apel 0766676643 va multumesc va aduc aminte noi suntem din Timisoara .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)  Si noi vom avea concediu din Mai 10 - 21  sau Iulie 12 - 30 daca organizati ceva si se potriveste si cu noi  asteptam propuneri sau daca nu va este greu dati un apel 0766676643  va multumesc va aduc aminte noi suntem din Timisoara .

In sfarsit mai intalnesc pe cineva cu cosmorom ... suntem 2 :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit mai intalnesc pe cineva cu cosmorom ... suntem 2  :(

ati facut aici adunarea generala a clientilor? :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati facut aici adunarea generala a clientilor?  :)  :)

Nu man. Sunt doar 66.(6)% dintre ei ca mai stiu si eu pe cineva! :(

:) ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

SERVUS AXA. EU STIU CA TERMENUL REEDITARE SUCCEDE TERMENULUI EDITARE .MAI STIAM CA ATUNCI CIND TE; ATASEZI" UNUI GRUP DEJA CRISTALIZAT , CU DESTINATII DEJA STABILITE, DAR CARE AU FACUT DEJA CONCESII IN INTIMPINAREA SUGESTIILOR TALE AI CEL PUTIN RETINEREA, DACA NU RESPECTUL, DE A RECUNOASTE CA NU TU NE-AI ADOPTAT ,SI CA A FOST EXACT INVERS. UNDE ERAU TOVARASII TAI CIND TE-AI ATASAT GRUPULUI NOSTRU? NOI ORICUM IERTAM GRESELILE PRIETENILOR NOSTRII,BA CHIAR LE TRANSMITEM CA CEEA CE VISEAZA EI SA FACA NOI AVEM DEJA ARANJAT IN DETALIU. POATE CA DACA PRIETENUL NOSTRU CATADICSEA SA DEA UN SEMN DE VIATA IN TOT ACEST TIMP ,L-AM FI PRIMIT BUCUROSI PRINTRE NOI!

 

 

FREE BIKERS ROMANIA ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai scrie cu litere mici am fi si mai bucurosi. scrisul cu litere mari se considera urlet isteric pe internet. multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa produc nici un fel de turbulente ,nici cu literele mele mari nici cu altceva.Axa stie mai bine decit voi despre ce este vorba in aluziile mele.Noi ii do

succes ,sau cum zice el "bafta si bulan exagerat"

 

FREE BIKERS ROMANIA :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...