Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Casca i-a ramas in masina de politie a politistului de investigatie


» Post actualizat in 06 Sep 2015 08:37

n-am putut afla cine e riderul, deoarece dupa spusele politistului de investigatie, nu avea actele la el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hmmm..., grava situatia..., a intrat de urgenta in operatie cu multiple leziuni interne, plamanul afectat si o artera de la inima afectata...=(


» Post actualizat in 06 Sep 2015 11:29

Din datele pe care le-am primit de la Ziar de Cluj, Alex a decedat...=( SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

condoleante familiei

 

 

PS: cred ca e deja al treilea accident pe str Bucuresti in acest sezon.......

Am la activ 2 accidente pe strada Bucuresti din cauza neacordarii de prioritate. De la 1 accident am plecat cu smurdul de acolo , celalalt a fost mai soft. Asta a fost cu vreo 6-7 ani in urma. Oricum , tragic ce a patit baiatul asta...pacat :(
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va fi maine, miercuri, 09.09.2015 ora 13" in cimitirul Crisan de pe strada Crisan : https://goo.gl/maps/Dg6dR Familia asteapta pe oricine si SPERA CA PRIN PREZENTA MOTOCICLISTILOR, PARTICIPANTII AUTOMOBILISTI SA DEVINA MAI CONSTIENTI DE PREZENTA NOASTRA IN TRAFIC. Fiecare vine cu ce doreste. Deorce in unanimitate v-ati dorit tragerea unui nou semnal de alarma, se va organiza o actiune mai ampla care va include si un mars moto. In aceasta seara se vor stabili, cat se poate, unele detalii, iar "organizatorii" vor reveni aici cu lamuriri vizavi de ora, traseu si alte amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va fi maine, miercuri, 09.09.2015 ora 13" in cimitirul Crisan de pe strada Crisan : https://goo.gl/maps/Dg6dR Familia asteapta pe oricine si SPERA CA PRIN PREZENTA MOTOCICLISTILOR, PARTICIPANTII AUTOMOBILISTI SA DEVINA MAI CONSTIENTI DE PREZENTA NOASTRA IN TRAFIC. Fiecare vine cu ce doreste. Deorce in unanimitate v-ati dorit tragerea unui nou semnal de alarma, se va organiza o actiune mai ampla care va include si un mars moto. In aceasta seara se vor stabili, cat se poate, unele detalii, iar "organizatorii" vor reveni aici cu lamuriri vizavi de ora, traseu si alte amanunte.

Timo aseara scria altceva pe Cluj Bikers referitor l-a participarea motociclistiilor la inmormantare ...Referitor l-a actiune ar fi o idee buna dar pe partea de acte si organizare acolo voi stiti m-ai bine dovada fiind actiunea din martie :Atentie la motociclisti

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost multe speculatii. Acestea sunt informatile reale si actuale. In aceasta seara ne vom intalni pentru a stabili detaliile.


» Post actualizat in 08 Sep 2015 19:30
Mâine, la ora 11:15-11:30 întâlnirea pe str. Iuliu Hațieganu, colț cu Clinicilor pentru marş moto în memoria lui Alex Nicoară!

Traseu: Clinicilor-Mărăşti-7 străzi-Cimitirul de pe str. Crişan.

Familia își dorește să venim în număr cât mai mare, dar în același timp să păstrăm liniștea pe parcursul ceremoniei.

HAIDEȚI SĂ FACEM CEVA FRUMOS, HAIDEȚI SĂ NE STRÂNGEM PENTRU ALEX!
» Post actualizat in 09 Sep 2015 08:12

Update traseu: Modificam putin traseul de la sensul giratoriu in colo astfel: Sens giratoriu marasti - Strada Bucuresti - Strada Traian - Strada Dacia - Strada Emil Racovita - Interesectia 7 strazi - coborare pe strada cu cimitirul, strada Crisan.

 

Se poate printa si atasa pe motor materialul atasat.

 

Poze cu Alexandru Nicoara


» Post actualizat in 09 Sep 2015 15:08

Familia doreste sa transmite cele mai sincere multumiri celor aproximativ 30 de motociclisti care au fost alaturi de Alex in marsul moto precum si pentru prezenta la ceremonia de inmormantare.

De asemenea doresc sa primeasca si ei poze sau filmari, orice are legatura cu Alex. O sa le strang eu ca se le putem da toate odata. Va rog sa faceti un ultim efort si sa imi trimiteti pe Whatsapp, Messanger sau mail timo_silq@yahoo.com

Multumesc si eu pentru eforturile voastre de a participa, a ajuta, si de a fi alaturi de familia indurerata. A fost un gest foarte frumos

Marsul moto in marasti:
Sisirea la cimitir:
Oprirea la locul accidentului Strada Bucuresti
Intalnire in ziua accidentului pe strada Bucuresti
S-a scris mult:
Motocicliştii clujeni şi-au luat rămas bun de la prietenul lor, mort într-un accident teribil – FOTO
FOTO-Marșul durerii: Zeci de motocicliști și-au condus pe ultimul drum colegul ucis de un sirian
Cine e motociclistul MORT în Cluj-Napoca, pe strada Bucuresti. Colegii s-au adunat la locul accidentului - FOTO
Accident mortal în Cluj. Un motociclist și-a pierdut viața după ce a intrat în plin într-un Audi care a întors pe linie dublă continuă – FOTO
Accident pe strada București. Un motociclist a MURIT, după ce a fost proiectat 6 -7 metri - FOTO
Cine este șoferul vinovat de moartea motociclistului de pe strada București. E un om de afaceri arab
ȘOC și GROAZĂ! Șoferul care a omorât un motociclist NU a fost arestat de polițiștii clujeni și POATE conduce în continuare
FOTO – Cine era bikerul UCIS duminică dimineața în accidentul moto de pe strada București. Mama lui a presimțit nenorocirea
UPDATE – FOTO – Accident grav de motocicletă pe strada București. Martori: „Patronul de la „Mama Manu” i-a întors în față, pe linie continuă”
Zeci de motocicliști la înmormântarea colegului lor, Alexandru Nicoară. Vezi traseul!
Accident grav pe strada București, ieri în Cluj: motociclist ucis de șofer neatent
VIDEO – Momente emoționante pe strada București, locul în care un motociclist a fost omorât. Zeci de bikeri i-au aprins lumânări

post-83031-0-14808200-1441786282_thumb.jpg

post-83031-0-89990800-1441786282_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la activ 2 accidente pe strada Bucuresti din cauza neacordarii de prioritate. De la 1 accident am plecat cu smurdul de acolo , celalalt a fost mai soft. Asta a fost cu vreo 6-7 ani in urma. Oricum , tragic ce a patit baiatul asta...pacat :(

primul si singurul meu accident, si soft a fost tot pe Bucuresti, chiar la o luna de la obtinerea permisului de conducere, si asta tot prin neacordarea de prioritate la intersectia cu strada Gorunului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost cativa care s-au invoit de la locul de munca sa poata participa. Si eu vreau sa cred ca ziua si ora au facut sa fim in numar mic, raportat la numarul de bikeri ce-i intalnesti in fiecare zi pe strazile din Cluj.

Pentr-u cei care s-au invoit toata stima si respectu din partea mea(v-am admirat si l-a fata locului chiar daca nu am spus-o cu voce tare).Exact l-a ce zici tu m-a refeream si eu ,in Cluj in zilele calde intalnesti o gramada de motociclisti ,cand vine vorba de facut ceva pentr-u comunitatea moto ce-i care vin cu initiative si se zbat sunt c-am aceeasi oameni ....La campania din martie ''atentie la motociclisti '' c-am tot aceeasi oameni se zbateau ca si acuma daca bine tin minte

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...