Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar de asta,ce spuneti?

 

 

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de asta,ce spuneti?

 

 

Nu stiu ce sa zic,dar mi se pare ca putea fi evitat accidentul din partea motociclistului...cel putin mie mi se pare din filmulet ca are reactie intarziata,mai ales ca nu pare sa aiba viteza mare si masina s-a vazut din timp acolo,nu i-a chiar iesit brusc in fata...poate fiind in locul lui e altceva,dar din fata ecranului,pare ca a reactionat tarziu cu frana,parca ar fi mizat pe faptul ca masina o sa treaca si nu trebuie sa franeze ...

Editat de Ilea Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vallach,am pus doar o intrebare legata de acest filmulet!

NU am presupus sau afirmat nimic!

Atat!Ce nu-i clar in post?

 

E bine ca s-a deschis un topic pe un accident filmat,se mai invata una-alta!

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic,dar mi se pare ca putea fi evitat accidentul din partea motociclistului...cel putin mie mi se pare din filmulet ca are reactie intarziata,mai ales ca nu pare sa aiba viteza mare si masina s-a vazut din timp acolo,nu i-a chiar iesit brusc in fata...poate fiind in locul lui e altceva,dar din fata ecranului,pare ca a reactionat tarziu cu frana,parca ar fi mizat pe faptul ca masina o sa treaca si nu trebuie sa franeze ...

Exact la asta ma gande-am si eu : masina era in intersectie deja iar motocicleta la 75-100 m . Daca nu se oprea (probabil constientizat de campaniile motociclistilor ca exista in trafic) putea trece masina linistita. Motociclistul cam adormit, a reactionat tardiv si incorect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un conservar care probabil considera oglinzile ca accesorii inutile + ploaie + depasire coloana la distanta mica =>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Ai ratat discutia .....

Mno,nu-i bai,o recupereaza acum,daca ia-i dat si tu linkul! :hug:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez pe Republicii in apropiere de Palatul Copiilor. Este un motociclist pe un KTM enduro/cross 2T care in mod regulat urca pe aici pe o roata - in toiul zilei, vin masini pe contrasens inspre jos. Are cauciucuri enduro, sunt curios cum face el o oprire de urgenta pe asfalt.

Sper sa nu citim despre el in acest topic in curand ...

 

Din pacate din cauza acestor "viteji", multi oamenii de rand (de ex. colegii de servici) categorizeaza intregul motociclism ca si nebunie.

Editat de David
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mno,nu-i bai,o recupereaza acum,daca ia-i dat si tu linkul! :hug:

 

 

Multumesc de link. Intr-adevar nu am observat discutia, am citit doar in sectiunea regionala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Tocmai am auzit de un accident in fata la Autoworld (Calea Floresti). Rider-ul luat cu ambulanta, trafic blocat.. tot tacamul. Pare sa fie vorba de o motocicleta sport, posibil un GSX-R. Daca are cineva mai multe informatii..

 

Sper ca e in regula colegul, sincer, la cum se conduce in oras ma mir ca nu sunt mai multe evenimente neplacute in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi o fost Zdrobit unu si in Cipariu, Cica era si o balta de sange cat o minge de fotbal. Maxiscuter.... cam flenduri

Pulitie Smurd Criminalistica.... All Inclus ca de craciun la 5 stele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Doamne fereste :( insanatosire grabnica le doresc ! De cate ori era sa o patesc si eu prin Floresti nu pot numara pe toate degetele care le am...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident urît în piata abator,in urma cu aproximativ o ora...gsxr vs audi.

Motorul a zburat peste gard in curte la Lukoil...motociclistul,luat cu ambulanta.

Sper sa fie ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident urît în piata abator,in urma cu aproximativ o ora...gsxr vs audi.

Motorul a zburat peste gard in curte la Lukoil...motociclistul,luat cu ambulanta.

Sper sa fie ok!

http://ziarulclujean.ro/imagini-accident-de-motocicleta-in-piata-abator-bikerul-care-a-imprumutat-motorul-a-fost-aruncat-zeci-de-metri-pe-gardul-benzinariei-lukoil/#

din nou NEACORDARE DE PRIORITATE din partea conservarului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi pare rau pt el, dar dupa cum se vede si-a cautat-o cu lumanarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...