Sari la conținut

Pietonul da peste motocicleta si fuge


Purghy
 Share

Postări Recomandate

sparay-ul are si o clema de prins la pantaloni sau curea are lacasul destul de mare ca sa poti da si cu manusa pe mana!!

 

Eu pe motor incercam sa gasesc si mobilului o pozitie in care sa nu ma raneasca grav in caz de tavaleala, si nu cred ca portul unui spray paralizant la brau (totusi n-am curea la costumul de piele :D ) ma face sa ma simt mai in siguranta.

 

In cazul descris de Purghy, as merge mai departe pe cale legala, chiar daca as stressa putin politia. Jigodia merita un tratament special :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tuciurii mici si indesati sunt o liota in tara asta. Cicatricea mare de pe fatza il v-a da de gol cu siguranta, du-te da o fuga si vorbeste cu politia, asta sigur e genul de talhar.

 

Off topic va dau un sfat, de cate ori aveti probleme si stiti ca aveti dreptate vorbiti cu baietii de la circulatie ( stiu ca in acest caz nu e competenta lor desi ai fost agresata in trafic tuciuriul fiind pieton). Personal, am gasit intelegere intotdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va recomand la toti spray-ul de care o fi. eu am KO si chiar alalta seara am avut un mic conflict cu 2 tipi care li se puse-se rau pata pe mine. cand am iesit din local mai si incoltit dar spre nefericirea lor cu toate ca stiau ca port spray au incercat sa ma atace iar eu nevoit i-am parfumat!!! urlau de durere si usturime de ziceai ca atunci mor.am 2 dar cel din stanga e mai bun. pentru moment te salveaza, pentru vreo 15minute nu ai treaba cu ei(se freaca la ochi de usturime) intre timp poti chema si politia si armata daca e cazul!! recomand la toata lumea eu am dat vreo 15 lei intr-un magazin, is perfect legala atata timp cat le folosesti in legitima aparare!!! zilele astea am sa ma duc sa mai iau 2 bucati

 

ce sa zic, sprayul e arma suprema!

incep sa-mi fac griji pentru voi.

 

nu ati dat inca de unu' care sa moara strangandu-va de gat si frecandu-va fata de asfalt, cu sprayul vostru de civil cu tot.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
ce sa zic, sprayul e arma suprema!

incep sa-mi fac griji pentru voi.

 

nu ati dat inca de unu' care sa moara strangandu-va de gat si frecandu-va fata de asfalt, cu sprayul vostru de civil cu tot.

si ce ai vrea sa fac omule sa stau movat sau sa rada lumea de mine k miam luato? nici nu discut il parfumez fara ezitare si daca e ii mai fac si un dosar penal pentru vatamare in cazul in care da cu pumnul in mine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce ai vrea sa fac omule sa stau movat sau sa rada lumea de mine k miam luato? nici nu discut il parfumez fara ezitare si daca e ii mai fac si un dosar penal pentru vatamare in cazul in care da cu pumnul in mine!!

 

nu e nici o rusine sa fii batut!

in schimb e rusine mare sa te milogesti / sa ingenunchezi / sa-ti dai jos pantalonii :) ca sa nu fii batut.

( asta in conditiile in care nu se poate altfel si se ajunge la bataie! evita din timp conflictul ! )

 

vreu sa spun ca

toata lumea vrea sa fu.ta dar nu toata lumea stie ce cine!

sprayul din buzunar si increderea oarba in el nu te "ajuta" sa eviti cearta. mai ales daca dai peste cine nu trebuie.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal n-as mai scrie aici ce am patit insa e de povestit... Adica asa, accident in stilul Purghy...

3 benzi pe sens, rosu in fata, pe banda din stanga masina oprita la stop, pe cea din dreapta autobuz oprit la stop. Eu veneam usor pe aia din mijloc, semaforul rosu. Cand ajung in fata sa franez imi sare in roata unul, care venea fugind din fata autobuzului dinspre piata (acolo nu e trecere de pietoni!!). Dar direct in roata fata si apoi calare pe motor ca avea viteza omul! Eu n-am apucat decat sa ma tin pe picioare, iar moto a cazut buluc pe masina din stanga. Pietonul, un tuciuriu mic si indesat la vreo 45 de ani, cu o cicatrice mare pe fata incepe sa urle ca da in mine. Era super agitat. Eu zic sa stea cuminte ca vine politia si ne intelegem. Asta nimic, ca el nu vrea politie ca sa-l las sa plece. Se da si ala din masina jos dar nu intervine. Ei si da tiganul sa plece, eu ii mai zic o data sa stea ca uite ce a facut si imi trage pe nepregatite una super tare in umarul drept si fuge. Cine sa se duca dupa el? Eu simteam ca mi-a plecat osul din umar, ma aplec, simt ca parca revine osul la loc si incepe sa ma doara. Sun cu greu la 112 si apoi mut moto si isi muta si ala masina din drum. Tipul, foarte pasiv, imi spune ca masina e pe firma si ca vrea autorizatie de reparatie. Vine politia, ne ia datele si spun calmi ca probabil ca ala furase ceva din piata si de-aia alerga de nebun. Nu ma incalzeste explicatia, acum ia-l de unde nu-i. Am fost apoi la Udriste la Politia Rutiera, am dat o declaratie, apoi m-am vazut cu nenea cu masina la accidente usoare la sectorul 4. Omul super ok, doctor, a fost de comitet numai ca m-a deranjat ca nu s-a bagat la conflict. Ma rog, faza tare e ca aia de la politie erau cam socati ca na, cum sa dea pietonul peste tine si apoi sa te bata si sa fuga? Nu prea ma credeau, dar asta cu masina a confirmat tot si s-a lamurit.

Mie nici acum nu-mi vine sa cred. Cine ma cunoaste stie ca am mai avut chestii din astea ciudate in trafic, naiba stie cum le atrag... Acum ma mai gandesc daca ma duc si la sectia de politie sa fac plangere pentru vatamare. Nu am urme ca am avut protectia la umar, ma doare dar asta e... parca nu imi mai vine sa ma duc desi l-as recunoaste si sigur are antecedente la cum arata si cum a facut cand a auzit de politie...

Morala nu stiu care ar fi ca, oricat esti de atent, uite ce se poate intampla. Noroc ca nu aveam viteza, atat pot spune.

 

 

eu ti.am zis de la inceput ca BMW cere viteza si ca mai bine ramai la ..chopere...

ai grija ca bmw sunt nervoase si atrag violenta

si vorba omului

nu mai trage si tu asa tare de gaz ca uite ce se intampla :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
nu e nici o rusine sa fii batut!

in schimb e rusine mare sa te milogesti / sa ingenunchezi / sa-ti dai jos pantalonii :finger: ca sa nu fii batut.

( asta in conditiile in care nu se poate altfel si se ajunge la bataie! evita din timp conflictul ! )

 

vreu sa spun ca

toata lumea vrea sa fu.ta dar nu toata lumea stie ce cine!

sprayul din buzunar si increderea oarba in el nu te "ajuta" sa eviti cearta. mai ales daca dai peste cine nu trebuie.

stai calm ca nu dau cu el asa cand vreau eu si dea moaca! knd il vad ca schiteaza sa loveasca sau chiar a lovit :D l-am si parfumat!!

is foarte calm :bigstar: de felul meu dar si cand ma iau dracii! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic, sprayul e arma suprema!

incep sa-mi fac griji pentru voi.

 

nu ati dat inca de unu' care sa moara strangandu-va de gat si frecandu-va fata de asfalt, cu sprayul vostru de civil cu tot.

In buzinarul lateral de la ghiozdan tin un mic parfum....daca nu e de ajuns oricum boratul e afectat si ii rupi capul mai usor....si daca tot nu poti scoti lantul cu care ''defapt nu e arma e lantu cu care imi leg motoru de gard''....daca nici asa nu o mai scoti fugii si te ravansezi dupa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveai casca in mana? Cred ca i-ar fi stat bine o casca-n mufa... :D

Avand in vedere ca era pe motor la stop crezi ca avea cum sa fie cu casca in MANA???

Mda, dupa razboi multi viteji se arata.

 

O faza din asta ar lasa interzis pe aproape orice pentru ca e cam ultimul lucru pe care il astepti sa se intample, iar fiecare ar reactiona..numai el stie cum, cu sau fara paralizantul din dotare. Stati voi calmi si sperati sa nu patiti asa ceva vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zise Rambo ..

 

Nasoala situatie pt o fata, asta e..

Xena ca userul ei este Diana_c

 

 

PS: daca un membru amr batea un tuciuriu se face de tot kktul

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In mod normal n-as mai scrie aici ce am patit insa e de povestit... Adica asa, accident in stilul Purghy...

3 benzi pe sens, rosu in fata, pe banda din stanga masina oprita la stop, pe cea din dreapta autobuz oprit la stop. Eu veneam usor pe aia din mijloc, semaforul rosu. Cand ajung in fata sa franez imi sare in roata unul, care venea fugind din fata autobuzului dinspre piata (acolo nu e trecere de pietoni!!). Dar direct in roata fata si apoi calare pe motor ca avea viteza omul! Eu n-am apucat decat sa ma tin pe picioare, iar moto a cazut buluc pe masina din stanga. Pietonul, un tuciuriu mic si indesat la vreo 45 de ani, cu o cicatrice mare pe fata incepe sa urle ca da in mine. Era super agitat. Eu zic sa stea cuminte ca vine politia si ne intelegem. Asta nimic, ca el nu vrea politie ca sa-l las sa plece. Se da si ala din masina jos dar nu intervine. Ei si da tiganul sa plece, eu ii mai zic o data sa stea ca uite ce a facut si imi trage pe nepregatite una super tare in umarul drept si fuge. Cine sa se duca dupa el? Eu simteam ca mi-a plecat osul din umar, ma aplec, simt ca parca revine osul la loc si incepe sa ma doara. Sun cu greu la 112 si apoi mut moto si isi muta si ala masina din drum. Tipul, foarte pasiv, imi spune ca masina e pe firma si ca vrea autorizatie de reparatie. Vine politia, ne ia datele si spun calmi ca probabil ca ala furase ceva din piata si de-aia alerga de nebun. Nu ma incalzeste explicatia, acum ia-l de unde nu-i. Am fost apoi la Udriste la Politia Rutiera, am dat o declaratie, apoi m-am vazut cu nenea cu masina la accidente usoare la sectorul 4. Omul super ok, doctor, a fost de comitet numai ca m-a deranjat ca nu s-a bagat la conflict. Ma rog, faza tare e ca aia de la politie erau cam socati ca na, cum sa dea pietonul peste tine si apoi sa te bata si sa fuga? Nu prea ma credeau, dar asta cu masina a confirmat tot si s-a lamurit.

Mie nici acum nu-mi vine sa cred. Cine ma cunoaste stie ca am mai avut chestii din astea ciudate in trafic, naiba stie cum le atrag... Acum ma mai gandesc daca ma duc si la sectia de politie sa fac plangere pentru vatamare. Nu am urme ca am avut protectia la umar, ma doare dar asta e... parca nu imi mai vine sa ma duc desi l-as recunoaste si sigur are antecedente la cum arata si cum a facut cand a auzit de politie...

Morala nu stiu care ar fi ca, oricat esti de atent, uite ce se poate intampla. Noroc ca nu aveam viteza, atat pot spune.

super naspa situatia , credeam ca a fost un motociclist , dar cand am vazut super MEMBRA mi-am dat seama de ce nu a fost batut tuciuriul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...