Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A fost cineva la intrunire? Eu am fost plecat din Bucuresti si nu am avut posibilitatea sa ajung.. Mai una weekendul asta?

Propun Duminica 8 iunie ora 13:00 - Intrare Parcul Herastrau de pe Soseaua Kiseleef... Poate dam si o tura prin Buc... Un mic traseu..

Romexpo - Arcul de Triumf - Piata Victoriei - Piata Romana - Piata Universitatii - Piata Unirii - Casa Poporului - Piata Alba Iulia si returulu ulterior.. :unsure:

Sper sa ne intalnim Duminica..

Pana atunci asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am probleme cu banditul. Degeaba i-am schimbat bujiile. Merge in trei pistoane, nu pleaca de pe loc din ambreiaj si daca ii trag socul se ineaca. Suna cum nu trebuie, asta e clar. Toba scoate pocnituri cand turez... iar daca ii dau gaz pana la 3000 - 4000 se opreste cateva secunde la 2000, dupa care scade sub 1000 si se opreste in final...

stiti despre ce e vorba ?

imi recomandati un service cat mai aproape de centru ? mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe un forum din Germanica... post-8276-1212854212_thumb.jpg

 

 

Pe cand unu cu "Banditmania"? Sa le aratam a cui e mai mare. :) B) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum ale noastre-s mai mari :) Uita-te la ei ce mutre au, 'cea mamii lor de nemti.

Poate miine imi vine si mie capacul de la motor. Tineti-mi pumnii, chiar daca-s xenofob :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati banditi :P Sunt fericitul posesor al unui B6 din 2000 pentru care mi-am vandut un plaman si un rinichi. Fost posesor de GS, pot spune ca Banditul este incomparabil din absolut toate punctele de vedere. In principiu, exemplarul meu ar fi impecabil, daca s-ar face abstractie de discul de frana de pe spate care e cam distrus si de indoitura de pe rezervor care a fost mascata cu acel sticker....dar precum zicea cineva....nimic nu e perfect

Postez si niste poze facute cu tel....apropo..mai e un Suzuki la mine in curte...dar e Vitara tatalui meu :D

post-14305-1213044752_thumb.jpg

post-14305-1213044776_thumb.jpg

post-14305-1213044807_thumb.jpg

post-14305-1213044927_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am probleme cu banditul. Degeaba i-am schimbat bujiile. Merge in trei pistoane, nu pleaca de pe loc din ambreiaj si daca ii trag socul se ineaca. Suna cum nu trebuie, asta e clar. Toba scoate pocnituri cand turez... iar daca ii dau gaz pana la 3000 - 4000 se opreste cateva secunde la 2000, dupa care scade sub 1000 si se opreste in final...

stiti despre ce e vorba ?

imi recomandati un service cat mai aproape de centru ? mersi !

 

Cand e problema de service nimeni de pe aici nu raspunde. RUSINE!

 

Cam aceeasi problema am avut-o si eu. E de la carburatoare. Pocniturile sunt rateuri, adica benzina care nu s-a aprins in cilindru si s-a aprins in evacuare. Cunosc pe cineva care mi-a rezolvat-o mie (in mare parte, pentru ca inca astept sa imi vina cuiele ponto de la suzuki). Daca vrei da-mi un pm si iti dau numarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e problema de service nimeni de pe aici nu raspunde. RUSINE!

 

cred ca ar trebui sa-ti controlezi un pic limbajul!!! poate nu are nimeni nimic destept de spus, poate cei care au citit nu se pricep ... si decat sa dai sfaturi proaste mai bine taci.

 

dar asta e... trebuie sa mai crestem si sa invatam sa ne purtam in lume, fara sa jignim pe nimeni!

 

 

in alta ordine de idei ce pare aveti? vreau sa dau o tura mai lunga cu banditul pe la mare (pana la bulgari, greci) in iulie-august si inainte o sa-i fac o revizie.

 

am auzit tot felul de idei legate de ulei. ma tot "sfatuiesc" niste prieteni ca pentru tura asta in tari mai calde sa-i pun un ulei mai gros, 15w50 in loc de standardul 10w40 (sintetice amandoua si de la motorex ca asa prefer eu).

 

are cineva ceva experienta cu ture mai lungi si eventual pune cineva vara uleiuri 15w, 20w?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune 10W40 semisintetic, fara frica. Io bag Castol din ala ieftin. :lol: Vezi sa nu fie infundat si/sau lovit radiatoru respectiv lamelele lui si eventual pune-ti un ceas termometru la busonul de ulei. In felul asta o sa stii mereu "la cat e ceasu" cu incalzirea motorului si vei putea reactiona/adapta pilotajul din timp, in functie de ce zice termometrul. Costa 30-55 euro la Louis.

 

@ Mjollnir... ne-ai luat cam din topor. :D Cine vrei sa dea o mana de ajutor pe Banditmania unui user intitulat precum dusmanul "y(amaha)fazer"? :P Glumesc! yfazer, e clar ca, carbelitoarele tale sunt muci. Posibil sa ti fi varzuit din nou bujiile. Arunca o privire si asupra filtrului de aer si du-l la o revizie completa. Ce ai facut tu acolo schimband bujiile e ca si cum ai pune un lant nou pe pinioane mucificate sau placute noi pe discuri cu santuri.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frati banditi, asa cum promisesem si inainte, mi-am tradat specia, din contra, am intarit-o :friends:

Se numeste B 12 N POP din 2002, 28 000 km , arata super ingrijit, merge de rupe. Astept ceva km sa ma obisnuiesc cu dansul deoarece inca nu pot realiza ca am asa ceva. Scuze daca par prea laudaros dar inca nu imi revin din emotii ( si din betia de ieri, ca doar trebuia udat ).

Sa ne vedem la intruniri cat mai multi banditi.

Respect, oricand.

post-7396-1213352256_thumb.jpg

post-7396-1213352274_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa baaaaa. :banana: :friends:

 

Sa-l stapanesti sanatos si fericit 1000 de ani. Ma bucur ca pana la urma ai reusit totusi sa-l iei pe asta. You got yourself a set of some serious wheels. :peace: Si cand te gandesti ce beshini de motorete ai vrut sa-ti iei dupa B6... nu dau nume de firme si modele ca sa nu suparam pe nimeni. :crack:

Bravo! Asteptam sa-l vedem live. :bounce:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Carburatia era de vina. Am dus-o in 3 pistoane pana la un service si i-am facut revizia. Acum merge foarte bine.

 

multumesc pentru raspunsuri.

 

 

PS : y(why)fazer se citeste nicku nenorocit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindeam... daca tot tre' sa-i schimb uleiul cu ocazia accidentului, poate incerc altceva decit Motul 7100 de pina acum. Voi cu ce ati experimentat?

 

PS: daca nu-mi raspundeti ma enervez si eu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa baaaaa. :peace: :friends:

 

Sa-l stapanesti sanatos si fericit 1000 de ani. Ma bucur ca pana la urma ai reusit totusi sa-l iei pe asta. You got yourself a set of some serious wheels. :D Si cand te gandesti ce beshini de motorete ai vrut sa-ti iei dupa B6... nu dau nume de firme si modele ca sa nu suparam pe nimeni. :crack:

Bravo! Asteptam sa-l vedem live. :bounce:

:banana: Apare el si live, atata doar ca am citit pe aici ca nu se mai tine intrunirea la Sibiu. Dar ne facem vreme si gasim si alt motiv sa ne intalnim. Mersi inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindeam... daca tot tre' sa-i schimb uleiul cu ocazia accidentului, poate incerc altceva decit Motul 7100 de pina acum. Voi cu ce ati experimentat?

 

PS: daca nu-mi raspundeti ma enervez si eu :cheers:

castrol rs 10w-50 si e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gindeam... daca tot tre' sa-i schimb uleiul cu ocazia accidentului, poate incerc altceva decit Motul 7100 de pina acum. Voi cu ce ati experimentat?

 

PS: daca nu-mi raspundeti ma enervez si eu :)

 

 

pai... sa nu-ti raspundem atunci... sa vedem cum faci.... :cheers:

 

eu merg de vreo 2 ani cu motorex 10w40 sintetic. fara plangeri! mi se pare un raport bun calitate pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt achizitie , arata super ma tot uit la pozele care le-ai pus.

Iti doresc f multi km cu noua bijuterie :cheers: .

 

Mersi mult, am mai bagat azi ceva kilometrii cu dansa, asta in ciuda vremii din ultimele zile, si tot ce pot sa spun este ca imi place tot mai mult. Am inceput sa o inclin mai tare pe curbe, sa o cunosc putin mai bine, dar inca am respect pentru ea dar si oarecare retineri. Rulez doar cu pasagera :) si asta ma trage mai mult cu picioarele pe pamant, nu ca nu as fi si fara. Oricum, imi place la nebunie, e motorul la care visez de mult, si sunt convins ca nu o sa ma plictisesc degraba de ea/el cum vreti.

Pana sa ma joc cu el asa cum faceam cu precedentul mai dureaza, dar sper sa ne intelegem bine. Deja i-am pus gand de un concediu calare, asta ar fi al 3-lea pe motor. Pana atunci sper sa ne cunoastem in cele mai intime ipostaze si sa ne intelegem bine.

Respect tuturor banditilor si va doresc cat mai multi km calare pe hoti

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate vreau sa va salut pe toti! Este primul meu post pe acest forum.

 

De curand am intrat in posesia unui Bandit 650 SA din 2006 si am o mare problema cu oglinzile, nu prea vad nimic in spate.

Mentionez ca nu am problema asta pe un Bandit 600 S din 2002, al unui amic, cu care am mers de cateva ori inainte sa-l cumpar pe al meu.

Se pare ca incepand cu modelul 2005 de Bandit, oglinzile nu mai sunt la fel de iesite in afara.

Iar eu fiind destul de lat in umeri, oricat le-as regla, tot nu vad ce este in spatele meu, imi vad doar coatele. :cheers:

 

E destul de frustrant si periculos sa merg fara sa vad bine in oglinzi, mai ales ca sunt incepator.

Stie cineva unde pot gasi niste extensii pentru oglinzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns! Am cautat pe Louis, dar nu am gasit modelul de extensii care s-ar potrivi la mine.

Dar asta poate si pentru ca germana mea lasa mult de dorit. :cheers:

Intre timp am mai cautat cu Google si am gasit un magazin in State care vinde asa ceva, ramane de vazut daca o sa si trimita in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...