Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Craciun fericit si din partea mea..

Si :) in mod responsabil..

 

Are cineva idee cum sunt cauciucurile BT 023 de la Bridgestone ?

Sunt mai tari sau mai moi..

Eu am BT 45 pe spate :)

 

Din ce am vazut BT023 este un cauciuc bicomponent cum sunt michelinurile , de fapt mai nou incep toti sa produca din doua componente ,mai tari si mai durabile pe mijloc si mai moi si mai aderente pe laturi . Din ce am citit .BT023 este bicomponent numai pe spate.

 

http://www.motorradonline.de/de/zubehoer/r...8?ref_id=308068

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut BT023 este un cauciuc bicomponent cum sunt michelinurile , de fapt mai nou incep toti sa produca din doua componente ,mai tari si mai durabile pe mijloc si mai moi si mai aderente pe laturi . Din ce am citit .BT023 este bicomponent numai pe spate.

 

http://www.motorradonline.de/de/zubehoer/r...8?ref_id=308068

 

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar nu stiu germana :)

Oricum, am prins ideea :)

Ma duc luni sa vad ce pret imi vor oferi..si o sa mai dau o tura si pe la kronaumoto, poate gasesc o geaca si pentru prietena mea :D

 

ps. sa nu vi se aplece de la atata caltabos, toba, lebar si toate cele..Eu am inceput cu vinut:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io creca o sa-mi pun Pirelli Diablo pe mobra, nu sunt nici prea tari nici prea moi

 

Pot eu sa iti confirm ca Pirelli Diablo (standard) sunt cauciucuri "hard". Vor tine bine la uzura, dar sa nu ai asteptari foarte mari la aderenta, mai ales la rece. Daca vrei ceva "de mijloc" ia-ti Pirelli Diablo II sau Pirelli Angel. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa sunt parca date cu lipici - sunt geniale. Dar NU iti doresc sa te prinda ploaia ploaia cu ele :)

 

Eu am Metzeler Racetec K3 - aceeasi clasa si profil ca Supercorsa. Pe ploaie, dupa plecarea de la semafor imi patina spatele si intr-a 3-a :)

 

Cand le schimb o sa imi iau ceva mai versatil si cu profil mai pronuntat. Nu merita caucicurile semi-slick la noi.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar nu stiu germana :)

Oricum, am prins ideea :)

Ma duc luni sa vad ce pret imi vor oferi..si o sa mai dau o tura si pe la kronaumoto, poate gasesc o geaca si pentru prietena mea :D

 

ps. sa nu vi se aplece de la atata caltabos, toba, lebar si toate cele..Eu am inceput cu vinut:)

 

 

Nici eu nu stiu germana :D) dar cu google translator l-am tradus in engleza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercorsa sunt parca date cu lipici - sunt geniale. Dar NU iti doresc sa te prinda ploaia ploaia cu ele :)

 

Eu am Metzeler Racetec K3 - aceeasi clasa si profil ca Supercorsa. Pe ploaie, dupa plecarea de la semafor imi patina spatele si intr-a 3-a :)

 

Cand le schimb o sa imi iau ceva mai versatil si cu profil mai pronuntat. Nu merita caucicurile semi-slick la noi.

 

 

Eu am mers cu semislick pe ploaie (Michelin Pilot) si pot sa zic ca e ok. Acum nu stiu ce asteptari ai tu de la caucioace pe timp de ploaie (nu poti sa dai cu genunchiul de asfalt la conditii umede :D ) dar in conditii touring fac fata cu brio. Poate sunt subiectiv tare pe chestia asta cu semislickul dar faptul ca in momentul in care la rece bag unghia in el si il simt foarte moale e un semn bun pentru mine. Craciun Fericit inca odata si sa speram ca in maxim 5-6 ani o sa fie si la noi iarna cu minime de 5-6 grade.

 

 

Un vin fiert pt toti talharii. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce Michelin Pilot ? ala nu e semisclik

 

 

Fix asa scrie pe el Michelin Pilot si parca si sport (nu sunt sigur). Dar cand ajung la trotineta am sa ma uit. :D

Mesaj completat

- ma astept sa nu imi patineze spatele intr-a 3 a cand plec de la semafor :)

 

 

Da-i direct dintr-a doua a patra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ulei sa cumpar..

E ok, Motul 5100 10w40 33ron/litru sau la 4litri -114 ron ???

 

E bun asta pentru banditul meu din 99 ? Merg din primavara pana in toamna cu el :)

 

 

Poate un 15W50? E un pic mai vascos si pt motoare trecute de prima tinerete. Plus ca noi avem racire pe aer+ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc Castrol 10w40,asta folosea si vechiul proprietar si mecanicul zice ca e bun,adica la un moment dat nu aveam castrol si a zis ca-mi baga motul 5100 ca atata vreme cat e de 10w40 nu-i nici o problema,si apropo al meu e din 1995

Editat de paul90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu raman la supercorsa :)

Deci ai scapat de "Nu ma mai urc pe mobra" ... " nu se merita" ... "bla-bla" ? :)

Ma bucur ...

 

Bai care ai legat banditu bleu de stalp pe str. Teiul Doamnei si l-ai lasat in frig cu zapada de 10 cm pe el? :D

Sa-ti fie rusine!

 

 

5100 10w40 am si eu si mi se pare foarte bun ... Nu am folosit niciodata alta marca de ulei inafara de Motul ... asa ca nu imi dau cu parerea aiurea ... dar 5100 sau 7100 sunt printre cele mai bune.

7100 e dublu ester, da' nu merita sa-l bagi in bandit. Adica, merita ... dar' costa aproape dublu si nu cred ca se merita pentru un sezon mai ales daca nu-i dai in gura si o forjezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ai scapat de "Nu ma mai urc pe mobra" ... " nu se merita" ... "bla-bla" ? :)

Ma bucur ...

raman la ideea de a merge pe strada cu e mai bun si mai sigur ( si in materie de exchipament etc)

 

revin la ganduri mai bune si nu zic nu la a merge din nou prin trafic, doar ca mult mult mai putin , adica plimbari in weekend-uri cu mai multi sau seara tarziu prin oras si nu singur

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai gasit uleiul? Share the info.

 

Eu am gasit un post pe alt forum, e un magazin din ce am inteles eu..

 

Contact:

 

YM: franemoto@yahoo.com

 

MAIL: bogdan@4turbo.ro

 

TEL: 0786-125469

 

Cica stau bine cu preturile.. am dat comanda pentru ulei si ar trebui sa ma duc maine sa-l iau..

Poate gasesc si cauciucuri la ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc Castrol 10w40,asta folosea si vechiul proprietar si mecanicul zice ca e bun,adica la un moment dat nu aveam castrol si a zis ca-mi baga motul 5100 ca atata vreme cat e de 10w40 nu-i nici o problema,si apropo al meu e din 1995

 

si mie mi se pare castrol un ulei foarte bun.

din pacate pentru nemti si din fericire pentru francezi la noi s-a impamantenit motul la mdul in care... frate daca nu pui motul in motor esti 0!... nu-l ingrijesti ce mai.

castrol este cel putin la fel de bun si e mai ieftin...

am bagat 2 ani si procycle... nici o problema... compresia a ramas identica si la fel la fiecare cilindru...

(nu zic ca ala era SI MAI IEFTIN!) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...