Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma costa in jur de 6-700 euro sa o fac si pe urma vreau sa o vand , are rost sa ma chinui sa o dau pe nebuneala asta !? o dau pe urma cu 2000, are rost sa ma chinui sa o fac si sa ma chinui sa o vand ? cred ca dau mai repede pisele

sau altceva , dc vrea cineva o dau pe toata cu o suma destul convenabila, baga aia 6-700 de euro si isi face motoreta cu bani frumosi, intereseaza pe cineva varianta asta ?

 

 

Ai sa vinzi 15 piese dupa care va zace un morman de fiare in garaj macinat de timp si rugina. Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai sa vinzi 15 piese dupa care va zace un morman de fiare in garaj macinat de timp si rugina. Parerea mea...

pai de asta nu stiu ce sa fac !!

 

si nu 650s k5 nu e 3000, maxim 2500dc ai noroc!

 

il dau cu 800 in starea asta + 600 (care mia trb bagat in ea )=1400 (il opresti pt tine sau il vinzi cu 3000 ) e bine ? il vrei ? :D

post-43635-1294317706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de asta nu stiu ce sa fac !!

 

si nu 650s k5 nu e 3000, maxim 2500dc ai noroc!

 

il dau cu 800 in starea asta + 600 (care mia trb bagat in ea )=1400 (il opresti pt tine sau il vinzi cu 3000 ) e bine ? il vrei ? :D

 

 

Mie unul mi se pare o idee mult mai buna asta decat sa o spargi in piese. :cheers: Si 2000 daca iei pe ea dupa ce o faci tot iesi mai bine.

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe o motocicleta vanduta in piese vei scoate oricand (mult) mai multi bani decat valoreaza ca intreg. Problema e ca daca o vinzi pe bucati poti sta ani intregi sa vinzi toate piesele...

 

 

Ai dreptate! Dar asta se preteaza in cazul in care te dau banii afara sau te ocupi cu dezmembrari. Ai 7-8 motorete si mai vinzi azi ceva de la aia maine ceva de la ailalta etc. Dar daca te gandesti: iau pe piese 2500 mai pun 1500 si imi iau alta nu prea merge asa (exact cum ai zis: ani intregi)

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca o repari, daca ala care o ia daca afla ca ai avut accident cu ea... automat iti scade pretul cu 2-300 euro.

 

de aia am zis ca trebuie sa te gandesti bine.

eu sunt de parere ca banii care ii bagi in reparatii nu-i mai scoti.

e adevarat ca este un risc sa ramai cu anumite componente care se dau mai greu dar asculta-ma cu atentie:

daca o repari si o pui la vanzare, dupa ce o sa vina primii 5 cocalari sa o vada o sa-ti doresti amarnic sa o fi vandut pe piese.

 

LE - gandeste-te ca deja ai luat 1800 de la asigurari. deci practic ti-as scos o mare parte din bani.

daca mai iei pe ea dezmembrata inca 1000 deja e foarte bine!

Editat de Eliadar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 2 pise mari si scumpe ce lipsesc, care cred ca nu afecteaza vanzarea, o poti face sa nu isi dea nimeni seama ca a fost cazuta, e un amarat de rezervor, il scoti si pui altu exact ca un filtru de ex.

 

de acord ca daca erau probleme la furca sau motor era altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 2 pise mari si scumpe ce lipsesc, care cred ca nu afecteaza vanzarea, o poti face sa nu isi dea nimeni seama ca a fost cazuta, e un amarat de rezervor, il scoti si pui altu exact ca un filtru de ex.

 

de acord ca daca erau probleme la furca sau motor era altceva

 

pai cauta si tu un rezervor sh in stare buna (si alte piese ce mai ai de inlocuit)... repar-o cu cat mai putini bani, 200-300 euro si vinde-o.

nu stiu daca se merita sa-i pui piese noi...

(da sa bagi 800 de euro in reparatii mi se pare mult prea mult...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cadrul nu a fost afectat si ciclistica e buna nu merita dezmembrata...parerea mea

eu as incerca sa o repar si as tine-o mai departe , mai ales cand stii cum te impacai cu ea la drum si ce motor aveai sub tine , asta daca nu ai superstitii da'lea gen: e cu ghinion mobra...si ramai si cu bani si cu mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din motive diverse imi vand accesoriile de pe bandit:

 

asadar:

suport bagaje (side si top) Hepco&Becker - 450 lei

 

husa rezervor Bagster verde (noua) - 400 lei

 

crashbar cromat nezgariate impecabile - 350 lei

 

toate cele de mai sus de vad in poza.

 

ele sunt in stare excelenta.

 

toate merg pe banditi 1995-1999 dar cred ca si pe modele pana in 2003.

 

post-45381-1294345510_thumb.jpg

Editat de Eliadar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cadrul nu a fost afectat si ciclistica e buna nu merita dezmembrata...parerea mea

eu as incerca sa o repar si as tine-o mai departe , mai ales cand stii cum te impacai cu ea la drum si ce motor aveai sub tine , asta daca nu ai superstitii da'lea gen: e cu ghinion mobra...si ramai si cu bani si cu mobra

 

 

Subscriu, mai ales la vaza cu revanzarea. Ma manca si pe mine odata sa o vand pentru mai stiu eu ce motor (vfr 800, fazer etc) dar m-am linistit si mi se pare o supermotoreta iar acum nu as mai da-o ca sa imi iau alta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cauta si tu un rezervor sh in stare buna (si alte piese ce mai ai de inlocuit)... repar-o cu cat mai putini bani, 200-300 euro si vinde-o.

nu stiu daca se merita sa-i pui piese noi...

(da sa bagi 800 de euro in reparatii mi se pare mult prea mult...)

nu merge sa o repari nici cu 2-300. am pus mai suns cat costa pisele importante . cu 6-700 o faci ca noua

 

nu mai am rabdare sa stau sa o fac .

Mesaj completat

nu merge sa o repari nici cu 2-300. am pus mai suns cat costa pisele importante . cu 6-700 o faci ca noua

 

nu mai am rabdare sa stau sa o fac .

o dau cu 800 in starea asta , cine o vrea o dau si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare foarte putin cu 800,pt ca dupa cum spui tu,doar piesele dintr-un post anterior sunt afectate.Din ce m-am uitat pe net doar motorul Banditului face vreo 800,deci mai raman rotile si ce mai ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare foarte putin cu 800,pt ca dupa cum spui tu,doar piesele dintr-un post anterior sunt afectate.Din ce m-am uitat pe net doar motorul Banditului face vreo 800,deci mai raman rotile si ce mai ai

unde ai vazut ?

da mi si mie linku ala te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare foarte putin cu 800,pt ca dupa cum spui tu,doar piesele dintr-un post anterior sunt afectate.Din ce m-am uitat pe net doar motorul Banditului face vreo 800,deci mai raman rotile si ce mai ai

800 ce? euro? sau cum? nu e un motor de masina 800...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde ai vazut ?

da mi si mie linku ala te rog

 

http://cgi.ebay.de/Suzuki-GSF-650-Bandit-K...=item588723ee2f ,si din ce m-am mai uitat si cele de 600 din 95-99,00-04 sunt cam la aceleasi preturi.

Mesaj completat

Nu se poate face din S N? Sau e prins borbu de semicarena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca s-ar putea nu ti-ar placea sa-l faci N si sa-l tii?sau vrei tot un S sa-ti iei?si app cum te mai simti?

nu vreau S , vreau ss : ;)

 

ma simt bine , teoretic la jumatatea lui feb scap de ambele carje dar eu cred ca voi scapa mai repede ...

 

chiar nu stiu ce sa fac , sa imi mai iau motor sau nu , stiu bine ca nu se merita

 

 

macar un an pana scot tija sa nu mia fac sporturi extreme ca daca indoi tija in os e nasoala de tot treaba

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar un an pana scot tija sa nu mia fac sporturi extreme ca daca indoi tija in os e nasoala de tot treaba

 

tija aia se indoaie FOARTE greu.

oricum mai ai putin si devii X-men ;)

Editat de Eliadar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tija aia se indoaie FOARTE greu.

oricum mai ai putin si devii X-men ;)

 

 

Am un unchi care a avut tija in tibie sau pe acolo pe undeva,si cand sa i-o scoata era stramba ,ce a facut de a strambat-o numai el stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...