Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e bun bordu tau ca e S...eu am N :P la tine se prinde de carena, la mine de furca...:moron:

 

Dar da-mi un pret pentru etrierii de frana fata-spate si discutam :P

eu cred ca se potriveste bordul

 

stie cineva daca se potriveste ? la pop si kult se potrivesc bordurile de la S la N ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce parere aveti de asa ceva ?:

 

motocicleta de tinut in sufragerie, e mult prea mare, mult prea grea, mult prea greu de manevrat.

Am avut 2 cruisere, si iti spun, cruiserele cu cat sunt mai mari (de sa ziceam, 800) cu atat sunt mai boring.

Personal, nu-ti recomand! o sa regreti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strugurii sunt acri, nu? :P

 

deci vorbim de intruderul de 1800 ... daca pun mana pe asa ceva, fac ca in reclama de la Renault, ... dau foc la bandit :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata , mi am gasit mobra dar nu am gasit si baniiiii :P

ce parere aveti de asa ceva ?:P http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

prefer una ca asta decat un 600 sau 1000 de prin 2005-2007

 

scuze de off dar visez si eu , deocamdata :moron:

 

 

termenul folosit de tine "mobra" pentru aceasta motocicleta nu este tocmai potrivit...

trebuia sa zici "mi-am gasit racheta dar..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata , mi am gasit mobra dar nu am gasit si baniiiii :P

ce parere aveti de asa ceva ?:P http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

prefer una ca asta decat un 600 sau 1000 de prin 2005-2007

 

scuze de off dar visez si eu , deocamdata :moron:

 

 

termenul folosit de tine "mobra" pentru aceasta motocicleta nu este tocmai potrivit...

trebuia sa zici "mi-am gasit racheta dar..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strugurii sunt acri, nu?

Iubesc vorba asta :D , de fiecare data cand crtitici ceva apare vorba asta....

 

deci vorbim de intruderul de 1800 ... daca pun mana pe asa ceva, fac ca in reclama de la Renault, ... dau foc la bandit

E o mobra absurda man, da, ai cuplu de camion....si ce faci cu el????? e la fel de absurda ca si Triumph Rocket III sau...Boss Hoss :P

Da, merge sa te dai odata cu ea, de 2-3 ori...dar ca mobra de folosit aproape zilnic, crede-ma, prefer intotdeauna Banditul.

 

Scuze de off, dar tocmai cruiserele alea mai mari de 800 incep sa nu mai fie asa boring...

Iar M109 asta nu e boring deloc! :P

 

Pe curbe/viraje?

 

Mobra mare si misto? care nu e boring? => Yamaha VMAX :moron: (oricare din modele) aia da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe curbe/viraje?

 

Mobra mare si misto? care nu e boring? => Yamaha VMAX :P (oricare din modele) aia da!

 

 

V-max e la mine Nr.1 intr-un top launtric... Ala vechi, zic. Asta nou e prea SF pt mine, din orice p.d.v. Totusi pe viraje, iti garantez ca sta mai bine M109 decat vechiul V-max. Intruderul are un pachet suspensii-frane muuult peste V-max.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc vorba asta :P , de fiecare data cand crtitici ceva apare vorba asta....

mai e aia, "gusturile nu se discuta!".

 

azi dimineata am blocat fata, a derapat cam 20 cm pe niste asfalt din ala de k.kt, foarte lucios. am ramas in picioare dar era cit pe ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorocker: scuze man, dar asta e ... daca vrei "a la Calin" gusturile nu se discuta :P.

 

Apoi, nu esti obligat sa iei 1800, poti lua 1500-le care are doar 80 cai si cuplu cam la 70 % fata de cel de 1800 (109R).

 

Intrebarea care se pune este: daca tu crezi ca 109-le e nasol, ce spui de DragStar-ul de 2000 .. .sau de Rocket-ul de 2300 ...

 

 

Zappy: V-Maxul ala din anii 90 ma omoara ce frumos e ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io atat zic: un om care s-a dat cateva zeci de mii de km pe un naked, cu ciclistica de naked/gabarit de naked/manevrabilitate de naked si caruia i-a placut nakedul, n-o sa fie impresionat prea mult timp de ruptul gatului la plecarile de la semafor, manevrabilitatea e mult mai fun decat forta. Daca nu si-o cumpara pt fun, atunci da, o sa fie ok....altfel in maxim 1 an se va plcitisi de ea. Dar nah, pana la urma 'gusturile nu se discuta' numai ca gabi ne-a intrebat ce credem despre vapor si eu mi-am zis parerea.

 

Si mie imi place mai mult VMAXu vechi decat ala nou, ala nou e cam futurist si cam facator de vaduve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu vreau sa mai merg si nici nu voi mai merge in fiecare zi cu motocicleta, nu o voi folosi pe aglomeratie (adica la orele de varf), imi iau motor doar pt fan si simtit bine , sunt constient ca aia nu e o motocicleta de zi cu zi , din motivele o si vreau :blbl:

 

incerc sa gasesc o motocicleta foarte tare (din toate punctele de vedere) ca sa nu fiu nevoit sa imi iau ss ca fara sa vrei te indeamna la mers tare

 

mai e o varianta. ktm 690 smd :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facem ce facem si aici se discuta despre orice numai despre Bandit nu.

eu sint de parere ca omul e mai bine sa-l lasi sa faca o greseala si dupa aia sa rizi de el, decit sa-i explici ce e bine si ce e rau :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...