Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Sa va puna 'Mosul tot ce va doriti pentru banditii/banditele voastre sub brad (ulei, filtre, canistre de benzina, componente tunning, stit voi mai bine)! Multa sanatate, fericire, si multi km fara reparatii capitale!

Sarbatori fericite si LA MULTI ANI!

 

Marmotzell :friends: :hug: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa va puna 'Mosul tot ce va doriti pentru banditii/banditele voastre sub brad (ulei, filtre, canistre de benzina, componente tunning, stit voi mai bine)! Multa sanatate, fericire, si multi km fara reparatii capitale!

Sarbatori fericite si LA MULTI ANI!

 

Marmotzell :friends: :hug: :moto:

 

Daca tot aduci vorba de mosu', as mai vrea doar 3 lucruri:

-sea retapitata de darian

-curatat/sincronizat carburi

 

Tin minte si acum, cand ma punea mama sa-i scriu mosului, ce sa-mi aduca..anii au trecut si lucrurile s-au schimbat, dar tare as vrea sa fie si acum la fel :))

Anul asta, mosul(moasa mea) a venit(momentan) cu haine

 

Nu uitati pe la anul:

 

 

Draga mosule/Dear santa/Cher Père NoĂŤl/Дорогой Санта, ma rog, ati prins voi ideea :D

Craciun fericit si aveti grija cat mancati !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand evacuare LeoVince SBK carbon, folosita cel mult 4000Km.

A fost montata pe Suzuki GSF 1250 K7 Bandit.

Pret: 800 Ron, Trimit in tara prin: Posta Romana 25 Ron.

FanCourier 50 Ron.

 

Astept si oferte...

post-64686-0-80688900-1325009910_thumb.jpg

post-64686-0-97152400-1325009936_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa cumpar carene pentru un bandit 650 s din 2004, avand in vedere ca nu ma pricep si nu prea am gasit mare lucru, va intreb daca astea sunt ok

http://www.ebay.com/itm/SUZUKI-GSF-650-S-BANDIT-FRONT-FAIRING-NEW-/160693368733?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item256a12379d

tu ai cumparat mototul acela avariat din timisoara ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei. La multi ani tuturor.

Am dat azi 2 ture prin oras, am dus animalu la un amic sa ii schimbe rulmentii de la jug.

A fost EXCELENT, ca de fiecare data cand il calaresc dupa o vreme ( cam o luna de data asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aline, la tine "e" tarile calde? :laugh:

 

PS: La multi ani!

La multi ani si tie. Cam da, dupa ce in noiembrie am iesit de musai la minus 7, acuma la plus 6 grade e ca la tropice. :laugh:

 

 

Si azi ne-am miscat, pana mea, sunt 7 grade si soarele e tare. Pastrand atentia maxima si fara miscari bruste, cate o tura se poate, pe jos nu este nisip sau sare pt topit zapada deoarece nu e cazul inca.

De marti o sa lucrez din nou si o sa revin la masina de servici, asa ca mai mult ca sigur va dormi Banditul pana in primavara sau pana in urmatorul weekend cald :rolleyes:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si tie. Cam da, dupa ce in noiembrie am iesit de musai la minus 7, acuma la plus 6 grade e ca la tropice. :laugh:

 

 

Si azi ne-am miscat, pana mea, sunt 7 grade si soarele e tare. Pastrand atentia maxima si fara miscari bruste, cate o tura se poate, pe jos nu este nisip sau sare pt topit zapada deoarece nu e cazul inca.

De marti o sa lucrez din nou si o sa revin la masina de servici, asa ca mai mult ca sigur va dormi Banditul pana in primavara sau pana in urmatorul weekend cald :rolleyes:

chiar simti placere sa te plimbi cu mobra pe vremea asta ? rezisti mai mult de 7 km ?mi se face frig, numai cand te aud..

am vazut si eu un supermoto azi, singurul motor in ultimele 4 zile..scutere sunt destule, mi se face si mila de astia care livreaza pizza, chiar daca nu au nicio treaba cu regulile de circulatie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar simti placere sa te plimbi cu mobra pe vremea asta ? rezisti mai mult de 7 km ?mi se face frig, numai cand te aud..

am vazut si eu un supermoto azi, singurul motor in ultimele 4 zile..scutere sunt destule, mi se face si mila de astia care livreaza pizza, chiar daca nu au nicio treaba cu regulile de circulatie !

Nu o duce la extreme omule, am iesit de 2 ori cate 2-3-5 km prin oras, nu am iesit nici pe circuit si nici pana in Germania nu am fost. Si da, imi face placere sa ma misc cu ea odata pe luna, sa nu pierd gustul. Am iesit de musai, am scris ca am dus-o la un amic sa imi schimbe rulmentii.

Nu e dracu asa negru pe cum pare, nici nu am inghetat ( la 28 de ani ai mei ma ganesc serios la reumatism, adica nu risc sa imi fie frig), insa m-au sunat cativa amici motoristi si ei sa imi spuna ca m-au vazut si ca ce pofta au si ei, dar nu au iesit niciunu. In schimb este o trupa de chopperisti aici care intruna se plimba, acuma de ieri a cazut zapada poate o raresc si ei.

Drumuri bune si iarna scurta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si un An Nou mai bun .

Ma intreb daca exista printre posesorii de Bandit vreunul interesat de un schimb.

 

Detalii mai multe aici :http://www.pro-bike.ro/forums/topic/86892-dl-650-k5/

 

 

Numai de bine si cit mai multi km fara evenimente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand evacuare LeoVince SBK carbon, folosita cel mult 4000Km.

A fost montata pe Suzuki GSF 1250 K7 Bandit.

Pret: 800 Ron, Trimit in tara prin: Posta Romana 25 Ron.

FanCourier 50 Ron.

 

Astept si oferte...

Pret nou: 600 Ron, pana la 31 martie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica intrebare de ordin tehnic ... am fost ieri la motor si am desfacut o bujie. scopul e cel de a determina ce bujii am astfel incat sa iau acelasi tip (nu neaparat marca) de bujie.

surpriza e ca sunt NGK cu electrod dublu. ma uit de nebun de 2 zile pe net si nu gasesc decat NGK cu eletrod simplu si va intreb: nu se mai fabrica?

 

PS: cel mai probabil iau Denso cu dublu electrod, insa is nedumerit ca NGK nu mai fabrica acest tip!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mica intrebare de ordin tehnic ... am fost ieri la motor si am desfacut o bujie. scopul e cel de a determina ce bujii am astfel incat sa iau acelasi tip (nu neaparat marca) de bujie.

surpriza e ca sunt NGK cu electrod dublu. ma uit de nebun de 2 zile pe net si nu gasesc decat NGK cu eletrod simplu si va intreb: nu se mai fabrica?

 

 

dupa cum scrie in manual ar trebui sa cauti ngk cr9ek si din cate stiu eu tipul asta este doar cu 2 electrozi n-am auzit ca ar exista cu unul singur

 

Service & Repair Manual Suzuki GSF 600S Bandit.pdf

 

ps: daca te duci la astia cu piese auto au cataloage cu corespondente intre diferiti producatori... adica poti sa-ti alegi bujii bosch, ngk...

 

;)

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ngksparkplugs.com/products/spark_plugs/standard.asp?mode=nml

 

Dupa cum se vede e cu un singur electrod. Din amabilitatea unui coforumist am aflat ca modelul de NGK pentru modelul meu este NGK RESISTOR, care intr-adevar a dublu eletrod.

Modelele iridiu sunt simple.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ngksparkplugs.com/products/spark_plugs/standard.asp?mode=nml

 

Dupa cum se vede e cu un singur electrod. Din amabilitatea unui coforumist am aflat ca modelul de NGK pentru modelul meu este NGK RESISTOR, care intr-adevar a dublu eletrod.

Modelele iridiu sunt simple.

 

acum tu te-ai uitat pe site la bujii asa in general.

daca google-lesti un pic o sa dai peste: post-11611-0-31301700-1326731740_thumb.jpg care nu sunt decat cu doi electrozi!!! exista un singur tip de bujie ngk cu codul asta si are ... da...ati gicit... chiar 2 electrozi!!! offf...

 

iar "colegul forumist" poate mai citeste un pic: ngk resistor este o clasa de bujii cu o rezistenta suplimentara in interior pentru a scapa de descarcarile parazite si a incerca sa apara o scanteie unica. se folosesc in special la motoarele noi cu multa elecronica care poate fi parazitata prin inductie elctomagnetica. din cate stiu eu 600n nu da pe afara de electronica. (vezi producatorul: http://www.ngksparkplugs.com/techinfo/spark_plugs/faq/faqresistor.asp) nici k7 meu nu are d-astea si are injectie, abs..

post-11611-0-73004200-1326732998_thumb.jpg

 

chiar ca nu stiu ce se mai cred... ori stati pe forumul asta doar ca sa va aflati in treaba sau nu cititi ce vi se raspunde :blink: (adica atasez un scan dupa manualul de service in care scrie tipul de bujie si tot balarii vorbim... ) in fine...

 

enoy...

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...