Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

banditilor, si nu numai. eu maine o sa ajung cred ca in jur de 12 asa. daca nu aveti numaru meu de telefon va uitati dupa unu imbracat colorat din cap pana in picioare si ala sunt. ca si asa vin pe jos. Haida spor si asfalt uscat!

Eu sunt cu geaca de piele neagra si cu sapca Suzuki rosie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Regret sa redeschid acest subiect,dar discutiile deja existente sunt foarte vechi (de prin 2009).

Care aveti oglinzi cu semnalizare pe Bandit? Cum le-ati cuplat? Le mai aveti si pe cele originale? Merg toate 4?

Unde gasesc si eu la un pret rezonabil? Merita investitia?

Ideea e ca trebuie neaparat sa schimb onglinzile, la peste 50km/h mi le sulfa curentul ca pe plete si mi le rasuceste (...exact ca la prosti). Si nu sunt foarte decis ce sa caut. Recunosc ca cele originale... nu-mi plac:(. Accept si SH daca are cineva si vrea sa se descotoroseasca de ele :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marmotzell> cum este pana la urma? merge?

 

Vin si eu cu o problema... am garda foarte jos si cand trec peste hopurile alea din cauciuc puse sa incetineasca masinile lovesc cu evacuarea.

Cred ca lovesc in zona sagetii din imagine...

Din acest motiv am pierdut si colierul original care facea prinderea la evacuare (si care era foarte ruginit). In poza apare prinderea facuta cu niste coliere mici (cred ca de teava de apa); acum mi-am gasit SH colierul respectiv si am remediat prinderea...

 

Cand sunt singur pe moto, trec dar cand sunt cu pasager lovesc indiferent cat de incet merg.

Ce sa fac?

Salut, si eu am avut aceeasi problema ca si tine, amortizorul stock de bandit e prea moale orice i-ai face mai ales daca mergi cu pasager, eu am schimbat amortizorul cu unul de Suzuki gsxr750 din 94,(informatia am gasit-o pe forumurile din strainatate) se potriveste fara nici un fel de modificare si nu mai ai probleme, ridica spatele cu aproximatix 4 cm,arcul este mai rigid, are reglaje rebound , compresion, si tensiunea arcului…

Mai am un amortizor in stare perfecta la vanzare, LINK

Vad ca esti din Brasov daca vrei poti sa vii sa vezi cum se comporta amortizorul pe banditul meu.0749805365

Editat de dns7ate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.okazii.ro/oglinzi-moto/oglinzi-moto-universale-honda-yamaha-kawasaki-suzuki-aprillia-a127614089

 

Ce parere aveti despre astea. Cum as putea sa le montez pe prelungitoare??



http://www.louis.de/_3092ff5c93077dc3abd581ac3cdc3b0aee/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028474

 

Sau astea...?

 

Cam scumpe totusi. Eu credeam ca sunt ambele la pretula asta, nu doar 1 :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca tot il schimbi ia-ti de cross, e misto :)

Nu vreau de cross, ii strica aspectul de bandit. Cred ca o sa revin la cel de forma originala. Ma mai gandesc zilele astea sa vad ce si cum.

 

http://www.okazii.ro/oglinzi-moto/oglinzi-moto-universale-honda-yamaha-kawasaki-suzuki-aprillia-a127614089

 

Ce parere aveti despre astea. Cum as putea sa le montez pe prelungitoare??

 

http://www.louis.de/_3092ff5c93077dc3abd581ac3cdc3b0aee/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028474

 

Sau astea...?

 

Cam scumpe totusi. Eu credeam ca sunt ambele la pretula asta, nu doar 1 :(

alea de pe okazii nu prea stiu eu cum o sa le pui, sau daca le pui asa cum sunt daca nu vin prea jos. in rest ce iti place aia pui :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin pe bandit alea de pe okazii

da nu iti lua. is niste mizerii + ca gasesti la baieti aici pe forum cu 40 ron (parca)

oglinzi de alea si-a luat si dozzy-one si is naspa, vibreaza, se deregleaza in mers... mai bine stai cu stock...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin pe bandit alea de pe okazii

da nu iti lua. is niste mizerii + ca gasesti la baieti aici pe forum cu 40 ron (parca)

oglinzi de alea si-a luat si dozzy-one si is naspa, vibreaza, se deregleaza in mers... mai bine stai cu stock...

Aratami-le si mie te rog pe alea de ~40 Ron :D

Am gasiti tot felul de modele pe eBay. da' sunt sucite rau de tot.

Ideea e ca imi trebuie oglinzi. Nu mai fac mofturi, sa se vada in el si sa nu mi le dea vantul pe spate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare grija cu oglinzile. Eu m-am fript cu oglinzi ieftine, vibreaza si iti ingusteaza campul vizual f mult deoarece nu au acel efect de micsorare, sunt oglinzi chioare, nu pot fi folosite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai am achizitionat un bandit 400, si cand sa fiu si eu in culmea fericirii, mi-au pus capac la RAR Voluntari. Cica e toba prea zgomotoasa si "sa-i fac ceva". Ce ma sfatuiti? sa-i cumpar/fac un silencer? sa caut o toba cu imprumut?

Editat de Cyclops
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tocmai am achizitionat un bandit 400, si cand sa fiu si eu in culmea fericirii, mi-au pus capac la RAR Voluntari. Cica e toba prea zgomotoasa si "sa-i fac ceva". Ce ma sfatuiti? sa-i cumpar/fac un silencer? sa caut o toba cu imprumut?

Fa Rarul la Grivita !!!

 

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sugestie... am auzit despre grivita ca e cu dus-intors.... si nu vreau sa ma risc pt ca timpul e important pt mine... si coada e mare la grivita... initial acolo voiam sa ma duc, dar programarea se putea cel ai devreme pe 21.04.2014

In alta ordine de idei, are cineva o toba originala de Bandit de 400 din '91 ca sa-i faca o poza sa vad care e diferenta? a mea arata asa...

post-43750-0-55173900-1397048028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sugestie... am auzit despre grivita ca e cu dus-intors.... si nu vreau sa ma risc pt ca timpul e important pt mine... si coada e mare la grivita... initial acolo voiam sa ma duc, dar programarea se putea cel ai devreme pe 21.04.2014

In alta ordine de idei, are cineva o toba originala de Bandit de 400 din '91 ca sa-i faca o poza sa vad care e diferenta? a mea arata asa...

mdea ... nu are pe ea nici un insemn de genu E13/E3(ca nu mai stiu exact)? E foarte posibil ca unu dintre proprietarii dinainte sa o fi golit sau ceva. O solutie ar fi sa te duci in piata sa iei 2-3 bureti(de vase) de sarma si sa ii bagi in toba(asta in mare, ca nu am vazut niciodata exact, dar din auzite se pare ca functioneaza de minune).

Haida spor si asflat uscat!

PS: vazut azi 2 motociclisti in trafic, unu era in blugi si avea si vitezana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sugestie... am auzit despre grivita ca e cu dus-intors.... si nu vreau sa ma risc pt ca timpul e important pt mine... si coada e mare la grivita... initial acolo voiam sa ma duc, dar programarea se putea cel ai devreme pe 21.04.2014

In alta ordine de idei, are cineva o toba originala de Bandit de 400 din '91 ca sa-i faca o poza sa vad care e diferenta? a mea arata asa...

Am o toba stock de bandit de 600 dar sigur nu se potriveste pentru cel de 400, mai da pe forumuri poate are careva una sa te ajute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... te-ai gasit tu "motz"... stai la rand!!!



M-am hotarat sa le iau pe astea

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Rear-View-Side-Mirror-for-Yamaha-Honda-Suzuki-Kawasaki-431-IUK-/141174978303?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item20deaf36ff&vxp=mtr

Trebuie aqm sa gasesc pe cineva care sa-mi plaseze comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... te-ai gasit tu "motz"... stai la rand!!!

 

 

M-am hotarat sa le iau pe astea

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Rear-View-Side-Mirror-for-Yamaha-Honda-Suzuki-Kawasaki-431-IUK-/141174978303?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item20deaf36ff&vxp=mtr

Trebuie aqm sa gasesc pe cineva care sa-mi plaseze comanda.

vb cu userul Garcya. Vezi poate totusi le gasesti in anglia sau germania ca o sa te coste transportul mai mult decat oglinzile in sine. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Sunt in curs de achizionare a unui Bandit 1200S fabricat in USA ( in mile) si nu am prea multe cunostinte despre el.

Din acest motiv va cer ajutorul constand in cat mai multe sfaturi.

Va multumesc anticipat si va stimez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...