Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! In legatura cu ghidonul, eu l-am schimbat am pus un lsl mai lat si un set de inaltatoare care le si aduce cam un cm spre mine si va spun sincer ca nu as mai pune ghidonul original niciodata..si intradevar sunt la limita cu furtunu de frana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti sa ajunga furtunul si cu furca destinsa la maxim. Se poate rezolva cu niste furtunuri aftermarket mai lungi, ca sint taiate si sertizate functie de model de cei care le vind. Sau cel putin asa mi-au zis cind am luat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu prea are treaba cu cat de destinsa e furca pt ca e furtunul de la pompa la repartitorul de sub jug care nu isi modifica niciodata lungimea, doar de la repartitor la etriere e mobil..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai retapitat saua ?

 

La Darian, in Bucuresti. Nu stiu intre timp daca se mai ocupa, dar trebuie cautat in sectiunea de servicii ...

post-18065-0-08467900-1431976097_thumb.jpg

post-18065-0-71043200-1431976108_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-am vazut saua de cind ai retapitat-o, dar pe a mea am facut-o cu un material care dupa aspect (cel putin) pare mai aderent. Luat de pe Louis. Oricum, e recomandat sa faceti treaba la cineva priceput, eu am facut-o la un tip care se ocupa de retapitat scaune de masini si a iesit asa si asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, frati banditi. Am o problema cu faza lunga: bate mult prea sus si nu vad nimic cu ea pe timp de noapte; este vreun reglaj, ceva? Mai are cineva problema asta sau e doar la mine? Bandit 650, 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, frati banditi. Am o problema cu faza lunga: bate mult prea sus si nu vad nimic cu ea pe timp de noapte; este vreun reglaj, ceva? Mai are cineva problema asta sau e doar la mine? Bandit 650, 2008

 

Salut undeva in dreapta farului in spate ai un surub cu inbus care ridica si coboara dar este pt tot faru adica si scurta si lunga...daca este diferenta prea mare intre ele probabil ai un bec pus aiurea stramb sau cv de gen.. Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut undeva in dreapta farului in spate ai un surub cu inbus care ridica si coboara dar este pt tot faru adica si scurta si lunga...daca este diferenta prea mare intre ele probabil ai un bec pus aiurea stramb sau cv de gen.. Spor la treaba.

Multam pentru indicatii, sper sa ii dau de capat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

De doua luni am si eu un Bandit 600S din 2001 cu 104k km ( reali ...cred :)), e fata mare) si merge foarte bine. Sunt foarte incantat de alegere; este prima mea moto.

Primiti in club si fara experienta? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://plus.google.com/u/0/photos/100518018423715528085/albums/6152698063657273489/6152698067913488226?pid=6152698067913488226&oid=100518018423715528085

 

Are cineva piesa asta ?

S-a rupt la o cazatura si am crezut ca rezolv problema daca cumpar maneta noua, dar nu e inclusa in pachet.

Multumesc mult, astept un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

De doua luni am si eu un Bandit 600S din 2001 cu 104k km ( reali ...cred :)), e fata mare) si merge foarte bine. Sunt foarte incantat de alegere; este prima mea moto.

Primiti in club si fara experienta? :D

Bine ai venit, sa te bucuri de ea! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

Imi place Banditul si nu ma sperie nr mare de km pe care ii are,cred ca mai merge inca 100k.

Mai are nevoie de putina atentie ,dar in mare e sanatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...