Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Morgan carbtune pro = scula profi ?

Fugi ma de aici !

 

Amestecul il reglezi tot cu carbtune ? Sau ai dat bani si pe colortune ?

 

Eu le am pe amandoua acasa, folosite o singura data si nu ma laud ca is profi :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce sa zic? Carbtune e scula buna de avut acasa, isi face treaba de minune, dar sa zici ca e instrument profesional de reglat carburatoare e o mare prostie. Incearca si omu sa faca un ban si a pus anunt de ala, "pentru cunoscatori" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am o intrebare daca ma poate lamuri cineva.

Am luat o motocicleta de la o persoana, dar in certificat apare alt nume, si e instrainata catre altcineva.Eu pe cine ar trebui sa fac asigurarea?

Nu mai dau de persoana care am luat-o sa imi dea fiscalul sa o pot trece pe mine.

Stiu ca e prostia mea, dar daca ma poate lamuri cineva apreciez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, eu crezusem ca e prost Carbtune-ul.

Carbtune- ul Pro nu e prost, e o scula care la finetea reglajului cam bate ceasurile dar ce sa faci asa e romanu nostru , el trebe sa vada o hardughie de scula sa creada ca e buna de ceva.Nu, asta e o scula compacta care isi face treaba perfect daca o manuiesti corect.

» Post actualizat in 13 Jul 2015 20:33

Morgan carbtune pro = scula profi ?

Fugi ma de aici !

 

Amestecul il reglezi tot cu carbtune ? Sau ai dat bani si pe colortune ?

 

Eu le am pe amandoua acasa, folosite o singura data si nu ma laud ca is profi :)).

De ce te pronunti tu ma daca nu cunosti situatia, amestecul il reglez cu o scula de la Motion Pro , da din state nu cred ca ai mai ajuns tu sa comanzi ceva si apropo ce amestecul pacii ai avut tu sansa sa reglezi la viata ta , la moto pe injectie sau cum , uimeste-ma ca vad ca te pricepi tare da inca mergi pe scuter din ce vad.Anuntul e pentru cei din zona timisoarei , nu vad ce te-a ofticat pe tine treaba ca eu mesteresc bandite ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, nu stricati topicul ! Daca aveti ceva de impartit faceti-o in particular. Veniti cu argumente, sfaturi, nu cu reprosuri. Nimeni nu s-a nascut invatat. Va rog, un pic de decenta. Aviz noilor veniti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai inteligentule ... !! (Glumesc)

 

Stai ma nene ca nu m-am luat de ce faci tu in Timisoara, e treaba ta si a clientilor tai, si poate ca daca ai cunostinte suficiente sau o mana magica, iti iese reglajul unui carburator la perfectie, eu tot ce am zis e ca e gresit sa zici ca un Carbtune Pro e scula profi. Ce anume folosesti la reglatul amestecului ?

Cum ziceam, am Carbtune Pro acasa, stiu cu ce se mananca, si da, e mai bun decat ceasurile alea amarate de pe ebay sau louis, dar sunt scule cu mult mai bune si mai profi decat Carbtune, dar si pretul e pe masura.

Am un B4 din 93 si un B6 din 96 pe langa Stroama, ambele desfacute de mine bucata cu bucata, deci eu as spune ca stiu sa strang un surub pe ici pe colo la Banditi. Ma crezi pe cuvant sau tre sa pun o poza ? De unde ai luat treaba cu scuterul, asta chiar nu stiu.

Te salut, cu respect, Paul din Iasi(capatul alalalt de tara ;) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am o intrebare daca ma poate lamuri cineva.

Am luat o motocicleta de la o persoana, dar in certificat apare alt nume, si e instrainata catre altcineva.Eu pe cine ar trebui sa fac asigurarea?

Nu mai dau de persoana care am luat-o sa imi dea fiscalul sa o pot trece pe mine.

Stiu ca e prostia mea, dar daca ma poate lamuri cineva apreciez :)

asigurarea o faci tot pe numele celui din talon. Poți sa o faci și pe numele tău,dar în caz de accident nu te ajuta cu nimic,doar ai asigurare la un control al politiei. Am fost în același situație și am făcut pe numele proprietarului chiar dacă era mai scumpa,

acesta fiind mult mai tânăr decât mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai inteligentule ... !! (Glumesc)

 

Stai ma nene ca nu m-am luat de ce faci tu in Timisoara, e treaba ta si a clientilor tai, si poate ca daca ai cunostinte suficiente sau o mana magica, iti iese reglajul unui carburator la perfectie, eu tot ce am zis e ca e gresit sa zici ca un Carbtune Pro e scula profi. Ce anume folosesti la reglatul amestecului ?

Cum ziceam, am Carbtune Pro acasa, stiu cu ce se mananca, si da, e mai bun decat ceasurile alea amarate de pe ebay sau louis, dar sunt scule cu mult mai bune si mai profi decat Carbtune, dar si pretul e pe masura.

Am un B4 din 93 si un B6 din 96 pe langa Stroama, ambele desfacute de mine bucata cu bucata, deci eu as spune ca stiu sa strang un surub pe ici pe colo la Banditi. Ma crezi pe cuvant sau tre sa pun o poza ? De unde ai luat treaba cu scuterul, asta chiar nu stiu.

Te salut, cu respect, Paul din Iasi(capatul alalalt de tara ;) ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in alea e prins. E facut de un baiat care a plecat in Belgia. Trebuie masina de indoit tevi si sudor. Daca-l vopsesti cu spray termorezistent (pt. sobe) arata ca facut in fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o intrebare : ce presiune bagati voi in anvelope ?

 

Scrie pe bascula parca. Dar pe spate era un 2.5 parca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o intrebare : ce presiune bagati voi in anvelope ?

eu bag fata 2.25 si spate 2.5

 

Revin cu intrebarea mea: Pot pune camera pe spate?

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu intrebarea mea: Pot pune camera pe spate?

poti verifica daca iese bine valva de la camera prin orificiul valvei de pe janta,daca da,asta e!nu cred ca-i mare filosofie,sa-i dai cu talc inainte de montare si cauciucul sa nu aibe rizuri interioare accentuate sau taioase,daca are ,cumperi si protectie de camera,in principiu ar trebui sa nu ai probleme,poti incerca si cu spray antipana sa vezi daca mai pierde.....bafta!

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect,riscurile sunt mai mari cu camera,expozia pneului e una dintre ele....S-ar putea sa ai un por pe cauciuc,valva sa nu etanseze bine sau sa fie crapata,ventilul sa nu inchida bine....cum ti-am scris mai sus,incearca cu spray de pana,e cam 25-30 lei,apoi vezi ce si cum.

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.louis.de e cel mai la indemana.

ebay.co.uk sau ebay.de cele mai ... accesibile.

 

astea sunt doar cateva variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...