Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

O intrebare scurta:

Mai multe linii inseamna mai tare sau mai moale?E vorba de reglajul de la furca.

 

Multumesc

Pai piesa aia apasa mai tare pe arc cind o stringi, deci...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor,

 

Astazi fiind a doua zi de cand m-am urcat in saua motorului am avut ghinionul sa ii fac "botezul"...din fericire l-am scapat de pe loc dar daca nu il lasam jos si incercam sa evit iesia mai urat :)

 

Cine a zis ca motociclistii nu sunt vazuti in trafic mare dreptate a avut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor,

 

Astazi fiind a doua zi de cand m-am urcat in saua motorului am avut ghinionul sa ii fac "botezul"...din fericire l-am scapat de pe loc dar daca nu il lasam jos si incercam sa evit iesia mai urat :)

 

Cine a zis ca motociclistii nu sunt vazuti in trafic mare dreptate a avut.

Bine ca esti ok, si de acuma incolo nu mai astepta sa te vada lumea, considerate invizibil si o sa ai mai putine evenimente. spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu!

verifica tot ce inseamna rulment (inclusiv cei de jug), lant, cauciucuri (deformari, echilibrari)...

 

de curiozitate, face asa in toate treptele? banditul are o vibratie, la o anumita turatie... asta ca sa excludem acea vibratie a motorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am incercat sa ajung la 160 cu a 4 a . la 160 aveam undeva la 8k. nu sunt foarte mari vibratiile, dar sunt .adica am ajuns undeva la 170 si gata m.am oprit, vedeam si oglinzile cum vibrau


» Post actualizat in 30 Jul 2015 10:47

in rest nu vibreaza, merge excelent . ideea ca parca la 160-170 ar fi limita ei...si vroiam sa stiu daca voi atingeti sa zicem si 200 . bine turatii ar mai avea. e doar o curiozitate. ca sincer nu imi place senzatia de la 140 in sus. plus ca e deranjant si vantu.


» Post actualizat in 30 Jul 2015 10:48

a si inca ceva, pe zi ce trece ne indragostim si mai mult unul de celalalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci m am liniștit. Nu am de ce sa îmi fac griji.

» Post actualizat in 30 Jul 2015 14:20

achimoto.ro/ghidon-alu-street-low-rosu-wrp.html...credeți ca as putea monta asa ceva?vreau o poziție ceva mai ridicat.. Parca stau prea rezemat în mâini... Era.cineva care îl schimbase aici pe forum, dar nu am reținut ce și cum.

» Post actualizat in 30 Jul 2015 14:20

achimoto.ro/ghidon-alu-street-low-rosu-wrp.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am lsl putin mai jos decat stock dar am pus niste inaltatoare de la louis.de care le si plaseaza un pic mai in spate. Este mult mai lat ghidonul acum dar si mult mai manevrabil decat cu cel original mai ingust..

post-78833-0-14916200-1438506835_thumb.jpg

Editat de andreibandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu!

verifica tot ce inseamna rulment (inclusiv cei de jug), lant, cauciucuri (deformari, echilibrari)...

 

de curiozitate, face asa in toate treptele? banditul are o vibratie, la o anumita turatie... asta ca sa excludem acea vibratie a motorului!

 

bai parca vara asta am inceput sa simt mult prea tare vibratia de la 5k. ori n-am mai mers eu de mult pe bandit ori s-a agravat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest. Eu de cand mi-am sincronizat carburile, merge mult mai bine. Dar nu porcarii cu mai am 5 cai in plus, sau mai stiu eu ce ... la relanti toarce mult mai rotund, relanti-ul sta mult mai stabil. parca si acceleratia e un pic mai buna, dar aici e doar o senzatie...

 

verifica totusi, pentru linistea ta, rulmenti jug. asta daca simti vibratiile in tot ghidonul. tendinta e ca vibratiile sa se transmita spre extremitati ... ca idee..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...