Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Daca aveti date de contact pentru Darian sau alta persoana din Bucuresti care sa faca asa ceva eu sunt dispus sa fiu primul cobai pentru modificarea seii.

Darian - YM darianvn750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca aveti date de contact pentru Darian sau alta persoana din Bucuresti care sa faca asa ceva eu sunt dispus sa fiu primul cobai pentru modificarea seii.

 

Red Bandit - manerele Rizoma au eliminat vibratiile din ghidon de la peste 5000 rpm ? Sau imi doresc prea mult de la niste bucatele de plastic/carbon/ce sunt ele ?

 

Sa elimine vibratiile :moto: nu am avut asa ceva nici inainte. Din contra in turatii joase se simte ceva, ceva. Sunt din dur aluminiu+cauciuc.

 

Daca va uitati mai inapoi pe forum veti vedea poze cu Bandita mea si binenteles cu saua. :wacko: deci nu trebuie sa fie nimeni cobai pentru modificari. A fost modificata conform "Corbin".

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va uitati mai inapoi pe forum veti vedea poze cu Bandita mea si binenteles cu saua. :moto: deci nu trebuie sa fie nimeni cobai pentru modificari. A fost modificata conform "Corbin".

Arata foarte misto. Cit te-a costat si cit a durat (am inteles ca lucreaza incet, banuiesc ca are multe comenzi)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata foarte misto. Cit te-a costat si cit a durat (am inteles ca lucreaza incet, banuiesc ca are multe comenzi)?

 

M-a costat in jur de 80 euro si a durat cam trei saptamani (dar eram in extrasezon si imi permiteam) :moto:

 

darianvn750@yahoo.com

post-28174-1241717307_thumb.jpg

post-28174-1241717342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu acelas model dar numai ca-i negru simplu...deci nu stiu care a fost cobaiul :moto: cert este ca eu vreu sa o mai desfac o data ca mai imi doresc o mica modificare (pt ochiul meu) dar asta numai dupa ce finalizez proiectul cu suspensiile mobrei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu acelas model dar numai ca-i negru simplu...deci nu stiu care a fost cobaiul :moto: cert este ca eu vreu sa o mai desfac o data ca mai imi doresc o mica modificare (pt ochiul meu) dar asta numai dupa ce finalizez proiectul cu suspensiile mobrei...

Ce proiect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre vibratii - da, are peste 5000 rpm si nu e doar la mine, am vazut ca se plangeau mai multi. Nu sunt mari, dar m-as simti mai bine daca nu ar vibra usor ghidonul in depasiri si speram ca se rezolva cu niste accesorii Rizoma, probabil sunt optimist.

 

Acum ca am gasit cu saua (o voi face la Darian), as dori sa montez si un suport de bagaje in spate. Ar fi bine sa fie doar pentru spate (cu cele laterale nu cred ca as mai putea sa ma strecor in trafic cand ajung la destinatie). Am vazut ca suportul e 100-160 EUR, fara cutie. Ce alte optiuni am, e doar un fier pana la urma dracia aia.

 

Cred ca ce are Emmpu nu se potriveste la K7.

Editat de RvsS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre vibratii - da, are peste 5000 rpm si nu e doar la mine, am vazut ca se plangeau mai multi. Nu sunt mari, dar m-as simti mai bine daca nu ar vibra usor ghidonul in depasiri si speram ca se rezolva cu niste accesorii Rizoma, probabil sunt optimist.

 

Acum ca am gasit cu saua (o voi face la Darian), as dori sa montez si un suport de bagaje in spate. Ar fi bine sa fie doar pentru spate (cu cele laterale nu cred ca as mai putea sa ma strecor in trafic cand ajung la destinatie). Am vazut ca suportul e 100-160 EUR, fara cutie. Ce alte optiuni am, e doar un fier pana la urma dracia aia.

 

Cred ca ce are Emmpu nu se potriveste la K7.

 

Nu se potriveste decat daca te-ai apuca de bucatareli nebune. Dar avand in vedere ca vreau pe suport + topcase 100 de euro... poate o optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac zilele astea o noua comanda la Louis si ma gindesc sa includ si arcuri progresive pt. fata. Oare isi fac banii (cam 100 euro)? Daca fac asta, probabil o sa pun si amortizor de B12 sau GSXR (daca merge, nu-s sigur) pe spate. Furca mea e cam varza, intra in limitare cind iau un hop.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre vibratii - da, are peste 5000 rpm si nu e doar la mine, am vazut ca se plangeau mai multi. Nu sunt mari, dar m-as simti mai bine daca nu ar vibra usor ghidonul in depasiri si speram ca se rezolva cu niste accesorii Rizoma, probabil sunt optimist.

ca sa fiu cinstit eu nu gasesc vibratiile astea deranjante... chiar imi plac... simti si tu ca se tureaza ceva sub tine si se incordeaza muschiu' lu' bandit!

:angry:

 

Acum ca am gasit cu saua (o voi face la Darian), as dori sa montez si un suport de bagaje in spate. Ar fi bine sa fie doar pentru spate (cu cele laterale nu cred ca as mai putea sa ma strecor in trafic cand ajung la destinatie). Am vazut ca suportul e 100-160 EUR, fara cutie. Ce alte optiuni am, e doar un fier pana la urma dracia aia.

 

Cred ca ce are Emmpu nu se potriveste la K7.

 

pentru k7 eu am montat asa ceva: louis.de

sunt din aluminiu, eloxate argintiu sau negru. foarte idiot-proof la montaj, trebuie doar sa mai cumperi o placa de adaptare in functie de tipul de cutie pe care-l ai. parte desteapta e ca se pot adauga dupa si scoate si supotrii laterali.

 

am o poza dar e si cu top-case-ul:post-11611-1241773375_thumb.jpg

 

o sa fac azi si niste poze doar cu suportul sa-l vedeti

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. Totusi, 90 de EUR bucata aia de fier? Peste care trebuie si placuta si cutia ?

 

Imi poti spune de unde ai luat cutia si placuta ? Stiu ca se pot pune mai multe, imi place modelul tau cu spatar pentru pasager, sunt curios cat costa.

 

Presupun ca Louis nu trimite direct in RO si tre sa apelez la intermediari nu ? Am incercat odata si nu doreau decat prin transfer bancar (fara card credit) si erau mari comisioanele.

post-21822-1241777931_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. Totusi, 90 de EUR bucata aia de fier? Peste care trebuie si placuta si cutia ?

 

Imi poti spune de unde ai luat cutia si placuta ? Stiu ca se pot pune mai multe, imi place modelul tau cu spatar pentru pasager, sunt curios cat costa.

 

Presupun ca Louis nu trimite direct in RO si tre sa apelez la intermediari nu ? Am incercat odata si nu doreau decat prin transfer bancar (fara card credit) si erau mari comisioanele.

 

Louis trimite in Ro cu 20 de euro pachet de pana la 50 kile. Io cumpar frecvent de la ei in onlineshop. Pacat ca-s gunoaie umane astia de la Posta Romana si nu exista data lasata de la criptos sa nu fie probleme cu pachetul (le arunca ca animalele salahorii aia cu 2 clase). :angry: Daca nu vrei sa platesti comisioane la banca, imi zici ce iti trebuie si te includ si pe tine la o comanda viitoare (fac chiar azi sau maine una) si impartim posta. Banii imi trebuiesc in avans si in euro pt ca Louis trimite in lumea a 3 a (Romanica) doar cu plata integrala in avans. Io fac plata prin prieteni germani cu conturi germane = 0,0 comision.

Oferta e valabila pt orice Bandit care vrea ceva de la Louis. Just tell me.

 

In alta ordine de idei.

Arcurile progresive sunt ok si merita banii. Sunt ochei cele de la Louis dar mai ales alea de la WP, care sunt cele mai sportive cu cu cele mai multe rezerve, dupa cele chiar si mai sportive si lineare si scumpe de la Ohlins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Emppu. Da-mi contul pe privat (presupun ca e cont in EUR) si ma uit pe Louis ce au.

 

Ca sa nu ne mai chinuim cu modificarile, am putea lua direct asta - http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=57502 :angry:

 

Lista de optionale e impresionanta. Ca si sumele platite pentru accesorii doar pentru ca sunt originale Suzuki.

 

In lista de optionale instalate vad un "kit coborire bascula spate" stiti cumva la ce foloseste ?

Editat de RvsS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si banii unde ti-i varsam ??

 

Pai io am un ING. Se poate face transfer acolo in ron, io scot si cumpar euro de la casa.

 

In lista de optionale instalate vad un "kit coborire bascula spate" stiti cumva la ce foloseste ?

 

La coborarea inaltimii seii pt femei si poponari si la inrautatirea handlingului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Emppu. Da-mi contul pe privat (presupun ca e cont in EUR) si ma uit pe Louis ce au.

 

Contul e in Ron. Vrei ceva acum urgent, adica la comanda din uichendu asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...lasa-mi si mie contul pe privat. Cred ca daca merg la o unitate ING e cel mai bine, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alte poze pentru cei interesati cu sistemul de bagaje:

post-11611-1241798049_thumb.jpgpost-11611-1241798066_thumb.jpg

post-11611-1241798075_thumb.jpgpost-11611-1241798083_thumb.jpg

post-11611-1241798097_thumb.jpgpost-11611-1241798105_thumb.jpg

post-11611-1241798117_thumb.jpgpost-11611-1241798127_thumb.jpg

 

intradevar e un pic mai scump... placa adaptoare o gasesti tot pe louis, in josul paginii din link-ul meu (trebuie sa dai clik de 2 ori ca sa mearga direct la linkul meu... o problema a site-ului nemtesc) si acum e la oferta la 25 euro.

cutiea este de al suzuki, am primit-o bonus cand am cumparat motorul. o gasesti pe site la suzuki cu preturi (trebuie luata cutia, capacul colorat si protectia de spate pentru pasager) dar gasesti cutii asemanatoare la givi sau kapa. ideea e sa iei o marca buna pentru ca altfel risti sa se sparga sau sa crape de la vibratii.

 

iar chestia cu louis: e adevarat ca nu livreaza direct dar sunt cel putin vreo 2 firme care aduc exact la pretul din catalog. eu unul comand prin paula's tipa e corecta si livreaza prin curier in toata tara. mai sunt unii si in targul auto din vitan si care aduc si cu reducerile de pe site dar nu stiu cum sa dau de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer - da-l dracu' e un lant. De ce se largeste asa in doar cateva sute de km, ca doar nu e de guma!

Lantul s-a gandit sa ma contrazica la faza asta. Asa ca dupa ce am fost si eu pentru prima data pe Cheia am ajuns pana la intrarea in Bucuresti unde ... s-a rupt. Cred ca nici Rossi nu schimba lantul la mai putin de 1000 km ca mine :angry:)

 

Prin urmare voi schimba kitul de lant cu totul.

 

Nu stiu daca sa spun ca am fost nenorocos ca s-a rupt lantul sau norocos ca am ajuns cu el pana la 500 m de Bucuresti (atat mai aveam pana intram in oras) :blink:

 

La prima vedere s-a rupt partea care a fost prinsa la service, adica locul unde a fost imbinat, dar trebuie sa mai verific. Nici nu mai stiu la ce mecanic sa apelez, voi incerca la reprezentata Suzuki probabil, ma apropiam de numarul de km pentru revizie oricum.

 

In alta ordine de idei, drumul de la Valeni la Brasov este cel mai frumos pe care l-am vazut vreodata. Km dupa km de curbe si asfalt bun intr-un decor natural incredibil. Cu ocazia asta mi-am dat seama ca nu stiu sa iau curbele cum trebuie (spre rusinea mea la dus ma cam urmarea un tir pe curbele stranse, deci e clar ca nu stiu ;) ) asa ca mi-am amintit cate ceva din Twist of the Wrist la intoarcere (franare inainte de curba, apoi mers in curba cu viteza constanta pana la iesire). Mai am de citit si de exersat.

 

medevac106 - mersi de poze, am comandat si eu piesa cu ajutorul lui Emppu, am gasit si placa, inca nu sunt sigur ca vreau Givi, asa ca voi proba direct la magazine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...