Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gasisem pe net 2CT-urile, la 210 euro parca. Stai sa vad daca mai gasesc site-ul ala ..

 

ia vezi, linkul asta merge? http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...rradreifen.html

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.mynetmoto.com/agbs.cfm :D

 

transportul e vreo 35 euro, pana la 3 anvelope. Plata in avans, card sau transfer bancar.

Mesaj completat

Ok, deci ca sa-l restrictionezi o faci electronic. Asta inseamna ca e posibil sa fie restirctionat dar nu este obligatoriu. Cum aflam daca este restrictionat?

 

 

nu am nici cea mai vaga idee...ai gasit vreun modul asemanator cu ala de pe ebay? scrie ceva pe el??

 

LE: This is a Genuine Accessory to restrict your bike to 33bhp by replacing the ECU.

 

You can purchase aftermarket ones but the genuine kit is the one to have.

 

deci are ECU inlocuit. Trebuie sa scrie ceva pe el ... sper :bigstar:

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi banditi!,

 

dat fiind ca nu mai am bandit, cu regret ca anunt ca nu voi mai posta pe aici. am sa mai urmaresc totusi acest topic dat fiind ca mi-a facut o reala placere sa fiu alaturi de voi.

va doresc un sezon de top si asfalt uscat!

 

sa ne vedem sanatosi,

 

Eliadar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi banditi!,

 

dat fiind ca nu mai am bandit, cu regret ca anunt ca nu voi mai posta pe aici. am sa mai urmaresc totusi acest topic dat fiind ca mi-a facut o reala placere sa fiu alaturi de voi.

va doresc un sezon de top si asfalt uscat!

 

sa ne vedem sanatosi,

 

Eliadar.

 

Ne vedem la vara la niste plimbari...

Unde ai vandut banditul ?

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi banditi!,

 

dat fiind ca nu mai am bandit, cu regret ca anunt ca nu voi mai posta pe aici. am sa mai urmaresc totusi acest topic dat fiind ca mi-a facut o reala placere sa fiu alaturi de voi.

va doresc un sezon de top si asfalt uscat!

 

sa ne vedem sanatosi,

 

Eliadar.

ai trecut la monocilindru ... huh ? :bigstar:

Bafta, am o gramada de prieteni cu f650 ... asa ca oricum ne mai vedem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ca am glumit! :bigstar:) (nu mai puteam sa intretin 3 motociclete asa ca a trebuit sa le raresc...)

 

banditul este pe maini bune. va suferi un facelift, color change si va straluci din nou!

 

cu siguranta ne vom vedea pe drumuri. doar sa nu radeti de mine ca io cu monociclindru... mai greu cu viteze peste 130... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

ma bantuie o idee... Ce bord digital merge pe Banditul meu? (600N din 97)

Oare este usor de montat? Nu imi dau seama de senzori, km si turometru....

Si-a pus cineva?

 

Eu am gasit: http://www.emoto.ro/piese-moto-si-accesori...igital/bord-km/

Mesaj completat

am mai gasit: http://www.louis.de/_309e94e6fd09e2ab8f311...tnr_gr=10034839

la 170 euro

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi banditi!,

 

dat fiind ca nu mai am bandit, cu regret ca anunt ca nu voi mai posta pe aici. am sa mai urmaresc totusi acest topic dat fiind ca mi-a facut o reala placere sa fiu alaturi de voi.

va doresc un sezon de top si asfalt uscat!

 

sa ne vedem sanatosi,

 

Eliadar.

na, unii ajung sa cumpere motociclete corecte doar din intimplare si ajung in mod corect la motocicleta eronata :bigstar:

 

 

Salut,

ma bantuie o idee... Ce bord digital merge pe Banditul meu? (600N din 97)

Oare este usor de montat? Nu imi dau seama de senzori, km si turometru....

Si-a pus cineva?

 

Eu am gasit: http://www.emoto.ro/piese-moto-si-accesori...igital/bord-km/

Mesaj completat

am mai gasit: http://www.louis.de/_309e94e6fd09e2ab8f311...tnr_gr=10034839

la 170 euro

trailtech.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arai Viper GT. Daca e ajustata bine viziera, casca e ok. Nu e cea mai silentioasa, dar la viteze mari se simte ca este facuta pentru asa ceva. Dar, pentru touring, recomand gama Schubert. R1 este cea care mi se pare foarte potrivita.

 

Din gama de pret mai accesibil am vazut ca modelele noi de Lazer au obtinut punctaje bune in teste, dar nu am testat.

 

Orice ti-ai lua, recomand pinlock-ul, diferenta este foarte mare la aburire.

Editat de RvsS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa ma intelegeti gresit. eu apreciez foarte mult banditul. este in mod clar best buy in categoria lui.

am avut incredere in bandit si nu m-a dezamagit niciodata.

 

pur si simplu la un moment dat m-am trezit cu 3 motociclete in garaj. pentru pace sociala a trebuit sa sacrific 2. am pastrat-o pe ultima achizitionata pur si simplu de curiozitate, ca nu am apucat sa ma dau cu ea.

 

daca nu-mi place in vara pleaca si vine alta... asta e.

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi ce casti aveti si cum se comporta la drum lung?dati-mi va rog niste detalii, ca vreau sa-mi schimb casca ca prea am avut ochii umflati anu trecut.ms anticipat

pai la drum lung foloseste cagula , daca ai o casca decenta eu zic ca nu sunt probleme

 

eu am arai si la drum lung nu pot sa merg fara cagula, iar in oras nu pot sa merg cu cagula :D , cred ca tine de fiecare cum percepe senzatia

 

eu am trecut de la lazer direct la arai si ma asteptam sa fie ca de la dacie la S class, dar nu e asa :bigstar: , senzatia enorma e cand treci de la arai la lazar , sta pe cap de zici ca e clopot

 

daca te hotarasti sa faci o investitie , cumpara ceva bun spre f bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate castile care au fante pe calota castii sunt zgomotoase. Cauta ceva cu fante de aerisire mici sau deloc. Schubert sunt super scumpe, dar si super silentioase.

VEMAR sunt la oferta pe louis, de pe la 180-250 euro pana pe la 70 euro.

Eu am luat pt nevasta-mea Uvex gt 370 (flip), e super casca, costa pret intreg 300 euro, dar e zgomotoasa :bigstar:. Paradoxal, nevesta-mea spune ca MTR-ul 1100 pe care il avea anterior e muuult mai sinlentioasa!

 

PS: si KBC-urile sunt la oferta pe louis, dar VEMAR-urile de 250 euro sunt fibra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vemar, dar din thermoplast, adica un material asemanator cu ABS-ul. E ok, nu ma plang, dar se poate mai bine. Ma tenteaza si pe mine un VEMAR :D de-ala de 70 euro :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat din intamplare peste un film cu motociclete, in care personajul principal are un Bandit kult, daca va intereseaza, se numeste Freebird si este din 2008..

Arata bine banditul cu doua faruri mici, dar tare curios sunt cum lumineaza :bigstar:

Pacat ca ii da foc la bandit, pe la sfarsitul filmului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...