Sari la conținut

Motociclistilor,prezentati-va!


adibiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Salutam, sunt Nelu de la Dorna si as vrea sa stiu daca este cineva interesat de traseie mai lungi vara asta.Pun aici citeva poze pe unde am fost vara trecuta.

Respect pt nea Nelu..un adevarat devorator de kilometri si un adevarat tovaras de drum :angry:

Editat de adibiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Vizitator liviu86

Salutare baieti! Sunt Liviu, de prin zona Radautului, conduc un suzuki burgman si cate odata un suzuki gsx 600-f. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Va salut pe toti!..mai mult va salut cu faru decat pe forum...dar eu nu cred k va suparati:P Asfalt Uscat si restu mai vorbim la Gura Humorului intre 1 si 3 iulie la o bere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare! Alex din Falticeni (chiar daca pe spatele buletinului scrie altceva). Kawasaki VN800C. Pe la sfarsitul lui august ajung pe meleagurile natale sa transcriu animalul. Ii rog pe cei care au trecut recent prin procedurile astea, sa-mi dea un PM.

Regards,

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salut. Dan ma numesc, sunt din Gura Humorului, da imi fac veacul prin Bucuresti de vreo 6 ani si ceva. Fericit posesor de Super Tenere :D. Poate ne-om vedea pe acasa, cand voi mai ajunge. Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salut! Dan .cred k esti vecin cu mine,dak nu ma insel..k alt supertenere nu mai stiu prin humor:P numai bine

Nu cred, cred ca e vb de A. Flutur, ca el sta pe la Policlinica pe acolo. Are un St alb cu albastru, al meu e albastru full (plus alte culori:D). Mobra abia in august 2011 am luat-o si nu am stat cu ea pe acasa, da poate ne vedem cand vin.

 

pai eu stiu un Flutur care zboara pe ST :laugh:

Hai sanatate si ingroasa randurile si pe acasa!

Da, cred ca de el vorbea. Intamplarea a facut ca Andrei si cu mine sa fim colegi de camera in faculta :D See you at home!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Va salut! vin cu vesti bune..soferii din gura humorului renunta la masini pe vara si trec pe doua roti:)) deci progresam:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare, ma numesc Sergiu, sunt din Gura Humorului si am mari sperante ca de anul asta sa ma alatur voua. Pana atunci as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea da cateva sfaturi. In primul rand, vara asta vreau sa fac scoala pentru A si as vrea sa stiu ce scoli bune ar fi pe la noi prin judet. Ideea e ca permis pt B am din 2004, insa pe mobra nu m-am urcat in viata mea, asa ca as avea nevoie de o scoala in care sa si invat ceva...

 

In al doilea rand, desi va mai trece multa apa pe Moldova pana atunci, ma gandesc si la ce moto sa-mi iau. Bugetul, momentan inexistent, se va opri undeva pe la 1500 de euro in cel mai bun caz, iar ca si categorie sunt interesat de Touring-Enduro. Concret, vreau o mobra care sa ma poarte toata tara in lung si-n lat, indiferent daca e asfalt sau nu sub roti. Transalpul ar fi prima mea alegere, insa din cate am vazut , unul bun sare lejer de pretul asta. In schimb m-a atras TDM-ul, care desi nu pare sa aiba prea multe valente enduro il vad totusi potrivit pentru ce as vrea eu sa fac pe doua roti... dar ma intreb daca 850 cc n-or fi prea multi pentru inceput? :what:

 

Sperand ca nu v-am plictisit prea tare cu postul meu, va urez cele bune si sper sa ne vedem cat mai curand pe ulitele patriei. :rock:

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cu scoala pt A e cam nasoala treaba pt ca nu exista poligon in SV, deci nu prea ai unde sa faci practica. Daca vrei sa vii prin SV sa vezi cum e pe moto enduro si daca ai o inclinatie spre asa ceva te-as putea eu ajuta cu o Yamaha xt 550 pt o tura pe drumuri de tara, cu conditia sa pui tu gazul :D . Cat despre moto, daca esti cumpatat ca sofer si nu vrei sa te spargi in figuri poti sa o iei si mai mare. Treaba cu pretul e in functie de ce asteptari ai. Daca vrei boboc, trebuie sa sari cu banul. Daca nu te deranjeaza prea mult cate o carena crapata, zgariata, etc se pot gasi moto bune mecanic la preturi decente. Daca vrei sa mai vb baitanlucian pe Yahoo Messenger. Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cu scoala pt A e cam nasoala treaba pt ca nu exista poligon in SV, deci nu prea ai unde sa faci practica. Daca vrei sa vii prin SV sa vezi cum e pe moto enduro si daca ai o inclinatie spre asa ceva te-as putea eu ajuta cu o Yamaha xt 550 pt o tura pe drumuri de tara, cu conditia sa pui tu gazul :D . Cat despre moto, daca esti cumpatat ca sofer si nu vrei sa te spargi in figuri poti sa o iei si mai mare. Treaba cu pretul e in functie de ce asteptari ai. Daca vrei boboc, trebuie sa sari cu banul. Daca nu te deranjeaza prea mult cate o carena crapata, zgariata, etc se pot gasi moto bune mecanic la preturi decente. Daca vrei sa mai vb baitanlucian pe Yahoo Messenger. Noroc.

 

Naspa faza cu scoala...asta e, ne adaptam :rolleyes:. Ca stil de condus nu prea sunt adeptul figurilor, ci dimpotriva prefer mersul relaxat la o viteza de croaziera ("stilul pensionar" :D ),iar moto o vreau tehnic ok pentru drumuri lungi, in rest po' sa nu mai aiba carene deloc.

 

Pentru oferta cu XT-ul iti sunt mai mult decat recunoscator...pentru asa ceva e loc si de ceva bere din partea mea, nu numai gaz. Mai vb pe mes. :ok:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare, ma numesc Sergiu, sunt din Gura Humorului si am mari sperante ca de anul asta sa ma alatur voua. Pana atunci as fi foarte recunoscator daca mi-ati putea da cateva sfaturi. In primul rand, vara asta vreau sa fac scoala pentru A si as vrea sa stiu ce scoli bune ar fi pe la noi prin judet. Ideea e ca permis pt B am din 2004, insa pe mobra nu m-am urcat in viata mea, asa ca as avea nevoie de o scoala in care sa si invat ceva...

 

In al doilea rand, desi va mai trece multa apa pe Moldova pana atunci, ma gandesc si la ce moto sa-mi iau. Bugetul, momentan inexistent, se va opri undeva pe la 1500 de euro in cel mai bun caz, iar ca si categorie sunt interesat de Touring-Enduro. Concret, vreau o mobra care sa ma poarte toata tara in lung si-n lat, indiferent daca e asfalt sau nu sub roti. Transalpul ar fi prima mea alegere, insa din cate am vazut , unul bun sare lejer de pretul asta. In schimb m-a atras TDM-ul, care desi nu pare sa aiba prea multe valente enduro il vad totusi potrivit pentru ce as vrea eu sa fac pe doua roti... dar ma intreb daca 850 cc n-or fi prea multi pentru inceput? :what:

 

Sperand ca nu v-am plictisit prea tare cu postul meu, va urez cele bune si sper sa ne vedem cat mai curand pe ulitele patriei. :rock:

 

 

/index.php?/topic/683410-vand-honda-transalp-pd06/ e doar un exemplu. E plin bikeshop-ul de Transalp-uri sub 1500 de euro. Keep looking :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator ala cu F-ul

Salutare motociclisti! Sunt Liviu (ex. liviu86), dupa cum spuneam, sunt de prin zona Radautului, conduc un GSXF... Astept sa vina primavara si sa ne vedem la intalniri.

Asfalt uscat si km fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt Sandu (dar mi se zice Budulea), sunt din Radauti, am 17 ani , mai oleaca si devin si eu major, deocamdata posed permis A1 si calaresc o Honda Xl 125 Varadero

 

Aici niste poze cu mine si cu motoru:

post-70412-0-39107900-1357998256_thumb.jpg

post-70412-0-31837000-1357998315_thumb.jpg

 

Editat de Budulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

Salutare motociclisti! Undeva pe la sf lui octombrie in SV prin fata la metro, iar apoi 2 zile mai tarziu la iesirea din sensul giratoriu din Burdujeni, am vazut o fata cu un GSXF de 600 (1998-2002 albastru). Ma salutat, dar nu am oprit... Imi poate spune cineva mai multe despre ea, poate un facebook, sau poate este chiar ea draguta sa se prezinte??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare motociclisti! Undeva pe la sf lui octombrie in SV prin fata la metro, iar apoi 2 zile mai tarziu la iesirea din sensul giratoriu din Burdujeni, am vazut o fata cu un GSXF de 600 (1998-2002 albastru). Ma salutat, dar nu am oprit... Imi poate spune cineva mai multe despre ea, poate un facebook, sau poate este chiar ea draguta sa se prezinte??? :)

 

Hai recunoaște că vrei să călărești puțin motociclista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...