Sari la conținut

Va era dor de clatite ?


sasser
 Share

Postări Recomandate

In dreptul terasei Zodiac pe Ion Mihalache mergeam in spatle unei "spalatorese" pe care o claxonam flashuiam de mama focului sa ma vada si pe mine eventual sa ma lase sa trec si sa isi opreasca super jetu` de apa. Ei bine NU. Soferul doar si-a scos mana paroasa pe geam si a facut un semn in sictir de "Treci ma ce tot claxonezi". Mi-am luat inima in dinti sa trec linia de tramvai tinzand sa ajung pe contrasens unde nu ajungea jetul lui de apa , cum am atins sina am facut o clatita umpluta cu 2 persoanici :angry:).

 

Intrebare: A mai patit cineva ceva asemanator ? Cum pot da de respectiva persoana care nici macar nu a avut bunul simt sa opreasca. S-au cum s-a desfasurat "actiunea" impotriva spalatoresei cu politia ...

 

Va face cu mana dintre sine Anita si Sasser care au doar cateva vanatai :blink:

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In dreptul terasei Zodiac pe Ion Mihalache mergeam in spatle unei "spalatorese" pe care o claxonam flashuiam de mama focului sa ma vada si pe mine eventual sa ma lase sa trec si sa isi opreasca super jetu` de apa. Ei bine NU. Soferul doar si-a scos mana paroasa pe geam si a facut un semn in sictir de "Treci ma ce tot claxonezi". Mi-am luat inima in dinti sa trec linia de tramvai tinzand sa ajung pe contrasens unde nu ajungea jetul lui de apa , cum am atins sina am facut o clatita umpluta cu 2 persoanici :angry:).

 

Intrebare: A mai patit cineva ceva asemanator ? Cum pot da de respectiva persoana care nici macar nu a avut bunul simt sa opreasca. S-au cum s-a desfasurat "actiunea" impotriva spalatoresei cu politia ...

 

Va face cu mana dintre sine Anita si Sasser care au doar cateva vanatai :blink:

 

mai bine te udai putin.

 

bine ca nu ati patit nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cunoscut fenomenu :angry:

 

Sinele de tramvai sunt problematice pe uscat. Cand sunt ude, sunt capcane pentru orice pe 2 rotzi. Cum ajunge roata pe ele, derapeaza in cel mai urat hal posibil. Ai avut noroc ca nu a fost mai rau. Cea mai buna solutzie cand vezi shine ude este sa treci peste ele la un unghi cat mai apropiat de 90 de grade, astfel incat sa treci peste ele repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer prefer jetul ala...am trecut de vreo 2 ori, macar asa am mai spalat si moto...plus ca mi se pare ca pe unii soferi "de vidanje" ii distraza sa-ti vada reactia. Odata eram oprit pe la timpuri noi si vad ca vine ala cu potopul, am incis ochii si ateptam tzunami..dar culmea a oprit jetul cand a trecut pe linga mine. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cunoscut fenomenu :angry:

 

Sinele de tramvai sunt problematice pe uscat. Cand sunt ude, sunt capcane pentru orice pe 2 rotzi. Cum ajunge roata pe ele, derapeaza in cel mai urat hal posibil. Ai avut noroc ca nu a fost mai rau. Cea mai buna solutzie cand vezi shine ude este sa treci peste ele la un unghi cat mai apropiat de 90 de grade, astfel incat sa treci peste ele repede.

 

 

Mai ajuta si daca nu accelerezi sub nici o forma pe linia de tramvai, era sa ma duc si eu odata pe jos si de atunci foarte mare grija cu liniile de tramvai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand mi-am luat-o si eu pe ele, trec peste linia de tramvai mereu cu ambreiajul tras si nu am nici o problema. Poti sa ai si 100 Km/h si nu ai treaba. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era buna o petitie :)

:eek: dar' nu sa le scoata de tot, era o treaba sa oblige sa le faca la nivel cu restul asfaltului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce le-o zice linii de tramvai ?

Mai bine le zicea linii pe care se poate depasi, stationa si intoarce, iar optional poate circula si tramvaiul.... :)

 

Pana n-o sa le puna gard despartitor la toate liniile de tramvai de la un cap la altul, tot asa o sa fie:mobristii o sa faca buf si masinile vor stationa pe ele la semafor.

 

Dar pana se va intampla asta, sigur eroul topicului isi va fi reparat mobra, ranile se vor fi vindecat si probabil isi aduce aminte cu placere aceasta patanie din tinereti.

 

Sanatate! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cateva intamplari cu stropitoarea lor mobila, in care nesimtirea soferului a predominat prin faptul ca nu a oprit jetul de apa sau mi-a facut sicane cand am incercat sa-l depasesc am invatat ca moda revine :eek: magneti pe rezervor si pac pac in geamul lateral sau parbriz sa i se cutremure linistea interioara. Mare grija cu numarul, pe cat posibil sa evitati sa vi-l vada. Desigur ca sunt unii care opresc jetul si chiar fac loc dar destul de rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce le-o zice linii de tramvai ?

Mai bine le zicea linii pe care se poate depasi, stationa si intoarce, iar optional poate circula si tramvaiul.... :eek:

 

 

Oare de ce ii zice linie discontinua ?

 

@Sasser : bine ca n-ati patit nimic.. salutari de la alt accidentat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era amr-ul tare, facea o petitie si pentru scoaterea liniilor de tramvai, ca apa tot au decis sa o interzica.

 

daca era AMR-ul tare facea o petitie pentru interzicerea posturilor inultile pe forumuri.

Oricum AMR-ul nu a decis sa interzica apa pe sosele in schimb a decis sa incerce sa interzica apa murdara pe sosele. Nu stiu daca se poate sesiza diferenta.

AMR-ul incerca sa scada numarul victimelor de pe sosele. Initiatorul acestul topic a fost cazul fericit in care a avut doar cateva vanatai dar putea sa iasa mai urat. Ia ganditiva ce se putea intampla daca din spate venea o mare duba care cand cei doi cadeau cu motocicleta punea frana si se ducea sanie peste ei fiindca patina pe apa aia puturoasa. Cum suna scenariul asta? Mai pare atat de inutila actiunea AMR? Oare merita sa induram toate mistourile jmecherilor daca aveam sansa sa salvam o viata de om? Iti spun eu ca merita asa ca din partea mea poti sa ii dai inainte ca nu ma supar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Oricum AMR-ul nu a decis sa interzica apa pe sosele in schimb a decis sa incerce sa interzica apa murdara pe sosele. Nu stiu daca se poate sesiza diferenta.

AMR-ul incerca sa scada numarul victimelor de pe sosele. Initiatorul acestul topic a fost cazul fericit in care a avut doar cateva vanatai dar putea sa iasa mai urat. Ia ganditiva ce se putea intampla daca din spate venea o mare duba care cand cei doi cadeau cu motocicleta punea frana si se ducea sanie peste ei fiindca patina pe apa aia puturoasa. Cum suna scenariul asta? Mai pare atat de inutila actiunea AMR?

 

apa murdara, apa curata, calda, rece... care e diferenta? pe aia curata poti sa o bei? cand ajunge pe asfalt oricum se murdareste.... toata apa (lichida) e uda :D

 

sau scenariul in care cadeau pe linia de tramvai si alunecau pana intro prapastie plina cu serpi, scorpioni si aligatori infometati, reuseau sa scape de acolo dupa ce omorau cu mainile goale lighioanele si, chiar cand sa iasa, de acolo venea duba care nu putea sa opreasca pentru ca era ud si ii lua pe capota..... :bounce:

 

si eu am picat sambata trecuta tot pe o sina de tramvai uda, si tot cu un pasager.... sina in curba, aplecat, fugit spatele => julitura la genunchiul meu si al pasagerului....

adevarat ca pe moment i-am injurat pe aia care udasera (si ii injur in mod constant cand ii vad) dar tot din vina mea am cazut...

nu ma astept sa nu mai ude aia strazile pentru ca trec eu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar nu pot sa ma abtin: pe asta cu sinele de tramvai (ude, uscate sau cum or mai fi) o stiu de cand aveam 12 ani si Pegas. Fara misto, chiar nu v-ati dat pe biciclete cand erati mici, chiar n-ati trecut macar cu conserva peste sine ude? E ca sicum ai zice ca ai franat maxim pe nisim si, ce sa vezi...ai cazut!

@AK Raptor: ca sa nu mai ai chiar niciun control asupra trotinetei.. Jiiizas!!

@Ozzy: si cam cum ai face tu, mare rezolvator de probleme, sa nu se mai cada pe sinele de tramvai? Ia, ia, ia, uimeste-ne...

@chinezu: cat e asta de smecher, doooomnu' Dan. Sa ne faci si noua niste poze cand i-oi sparge parbrizu unuia, sa ne inchinam si noi la ele...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori trec pe sus pe la obor si e us, imi face curu ca toti draci pe liniile alea de tramvai. Si mama lor, ca tre sa le iau un pic inclinat daca am peste 20 la ora, altfel nu tin banda mea. Acolo am invatat cat de aiurea fuge curu pe linii ude. Pur si simplu nu ai sanse daca le bruschezi. Recomand sa faci motoru fleashca inainte sa incerci sa eviti peste linia de tramvai.

 

Soferu nu avea motiv sa opreasca. Poate doar sa incetineasca sa se uite daca te ridici si daca ramai lat - sa sune eventual la 112 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...