Sari la conținut

Accident Timisoara - Bujorilor


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am trecut pe la locul accidentului, ambulanta nu mai era acolo, dar era politie si lume multa.

Locuiesc in zona, si stiu motorul; e un Yamaha FZR care pana nu demult avea carenele chituite si nevopsite.

Nu sunt eu usa de biserica, dar baiatul ii dadea in gura cam prea mult. De data asta, riscul s-a intors impotriva lui.

Sper sa se faca bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nu este cumva Alin, baiatul care lucra la vulcanizarea de vis-a-vis de OMV-ul de la Judetean si la cea de langa centrul comercial Alfa din Aurora?

Sunt 99% sigur ca el este, fiindca locuieste pe Bujorilor, la 500 de m de locul accidentului.

 

Daca as ajunge in coma, indiferent de cine sunt si ce am facut, cred ca ultimul lucru ar fi sa accept sa ma judece lumea pe un forum.

 

Este o sectiune de accidente.

Obiectiv vorbind - omul se dadea ca un maniac, inclusiv in oras. Asta era boala lui. Care vreti sa invatati ceva, invatati din experienta lui. Care nu, treceti mai departe. Parerile fiecaruia chiar nici nu stiu daca conteaza.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este cumva Alin, baiatul care lucra la vulcanizarea de vis-a-vis de OMV-ul de la Judetean si la cea de langa centrul comercial Alfa din Aurora?

 

Nu il cunosc personal pe motociclist, stiu doar motorul din vedere, locuind in zona. Detaliez ce stiu despre motor, poate ajuta.

Inainte avea carene albe, vizibil chituite, cu far de Aprilia RS (cred) si o toba zgomotoasa. Avea obiceiul sa tureze repetat motorul la viteza mica sau pe loc. Cred ca de 1-2 saptamani e vopsita motocicleta.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si-a cautat-o...Si-a gasit-o...

Sorry dar si-o merita. Cum naiba sa intrii pe rosu ??

 

...si cand te gandesti ca sambata am patrulat prin Timisoara aparand si drepturile unora de genul asta...

 

...si ne mai miram ca ne injura toti...

Editat de shakal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanarul avea permisul suspendat. In 29 iunie 2008 a inregistrat o infractiune la regimul circulatiei dupa ce a fost prins de politisti conducand cu permis necorespunzator categoriei. Ulterior, in 6 iulie 2008, a mai inregistrat doua infractiuni: a fost prins pentru a doua oara conducand cu permis necorespunzator. Mai mult, se afla la volanul unui autoturism cu numere false.

 

NO COMMENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Unii se dau pur si simplu. Tare, incet, ca dementii, ca pensionarii, treaba lor.

Nu ii intereseaza de miscari de mase, de campanii accidente si nu ii intereseaza sa lupte cineva pentru ei.

Pe strada sunt doar ei, motocicleta lor si simbioza aceea de putere, control si, uneori, nepasare/aroganta totala fata de tot ce ii inconjoara.

S-a dat tare pe barba lui, s-a accidentat si acum suporta consecintele.

Nu il mai judecati atata. Era suficient de mare sa stie ce face si bine nu ii e.

Stiti careva unde este internat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce dar am imi mentin concluzia ca sunt foarte multi idiotii pe forum, Multa lume de aici se dau mari bikeri si nau nici o treaba majoritatea de aici sunt forjatori de linie dreapta , dar se cred zmei si mari profesori pe forum , va rog sa abtineti de la comentari , eu consider ca omu indiferent cat de idiot era nu merita asa ceva si ma indoiesc ca era atat de tampit sa treaca pe rosu din ce am inteles din reportaj se spune ca e cam la limita si eu as pune toti bani jos ca ala cu loganu a trecut pe galben sau chiar rosu nici decum asta cu motoru. Daca vati fi uitat atent ati fi vazut ca masina e lovita zdravan drept urmare ala cu loganu avea viteza .... ma rog nu stiu daca mai are importanta din ce am vazut acolo situatia pentru baiat e naspa rau macar sa mai aiba zile si dupa aia mai vb.

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist .. ma uitam la comentari pe tion si am ramas socat ..sunt o framada care ne urasc atat de tare incat daca ar putea ar da cu masinile peste noi .. pacat ca uni chiar forteaza aceste accidente care ar trebui ocolite cat de mult ...insanatosire grabnica motociclistului ....si sper ca acesta sa nu se mai urce pe motor niciodata ...se pare ca nu e pt el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii se dau pur si simplu. Tare, incet, ca dementii, ca pensionarii, treaba lor.

Nu ii intereseaza de miscari de mase, de campanii accidente si nu ii intereseaza sa lupte cineva pentru ei.

Pe strada sunt doar ei, motocicleta lor si simbioza aceea de putere, control si, uneori, nepasare/aroganta totala fata de tot ce ii inconjoara.

S-a dat tare pe barba lui, s-a accidentat si acum suporta consecintele.

Nu il mai judecati atata. Era suficient de mare sa stie ce face si bine nu ii e.

Stiti careva unde este internat?

pe barba lui era daca dadea intr-un stilp dar asa, a mai bagat pe cineva in (cuvant urat) dar bine ca n-a intrat prin usa.

daca e sa ne asculte cine trebuie si sa aibe parte de sanatate mi-as permite sa-i doresc in plus si minte de acum incolo.

OveR, inteleg sa-i aperi pe cei din comunitate dar chiar sa-l scoti nevinovat la cum arata si motoru' si masina. Eu m-as mira ca doar Loganul sa fi avut viteza.

Ciudat e ca pare accident frontal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe barba lui era daca dadea intr-un stilp dar asa, a mai bagat pe cineva in (cuvant urat) dar bine ca n-a intrat prin usa.

daca e sa ne asculte cine trebuie si sa aibe parte de sanatate mi-as permite sa-i doresc in plus si minte de acum incolo.

OveR, inteleg sa-i aperi pe cei din comunitate dar chiar sa-l scoti nevinovat la cum arata si motoru' si masina. Eu m-as mira ca doar Loganul sa fi avut viteza.

Ciudat e ca pare accident frontal.

eu nam vazut masina sa i se strambe tragaru si cu lonjeronu intrun motor fara sa fi avut viteza nu neg ca ala a avut viteza cu motoru dar mi sa intamplat si mie de zeci de ori cand masini forteaza culoarea galbena si chiar trec pe rosu si semafoarele sunt cam decalate adica cand la ala e galben la mine e verde ... chesti de genu asta .acum degeaba ne racim gura pe necazul unuia in loc sa criticam putem sa spunem cum sa il ajutam , tineti minte orice om greseste si eu gresesc si eu am atins asfaltul si va garantez ca si voi il veti atinge acum diferenta se vede mai departe intre cei care mai se urca si cei ce se lasa . Ideia e ca el chiar daca a gresit noi trebuie sa il sprijinim ca daia ne numim comunitate sau cel putin incercam sa ne numim , sper sai dea dumnezu zile baiatului ca nu merita pentru o pasiune sau o fitza sa moara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara mai circula cineva cu permis si acte in regula?

mereu aud ca oricum ar fi mers...nu merita criticat..etc. Acum ca cineva ..daca ar avea accident nu ar vrea sa vad critici. Alta daca ca citesc rudele mortului care circula fara permis si cu moto neinmatriculata.

Stiti ceva.....ma doare-n pwoola...de cine citeste....de sensibilitatile lor. Niste idioti iresponsabili....care desi mor multi nu se mai termina odata. Sa citesca asta si parintii care i-au facut la betie....si nu au stiut sa-i educe.Propun sa se loveasca intre ei...sa scapam de doi odata...ca aia de pe soseaua de centura de la timisoara. Nu sa loveasca participanti la trafic....sa omoare femei gravide...sau copii pe trecere...sa dea lumea cu pietre dupa noi pe strada.

Daca va sunt asa dragi luati-i la voi acasa si educati-i. Eu regret doar ca se ocupa un pat de spital cu din astia si altii mor ca nu au loc de ei la terapie intensiva..si se consuma niste bani pe tratamente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citind cele scrise aici http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/mot...090513-05152734 nu pot decat sa imi exprim indignarea legat de faptul ca, oricat de mult a gresit cineva si a avut de suferit de pe urma greselii sale, nu merita a i se dori moarte sau sa fie tratat mult mai rau decat un animal crescut pentru a fi sacrificat (porc metaf.) El plateste acum de n-ori mai mult... si asta este suficient.

 

in primul rand trebuie sa avem spirit civic, sa manifestam ingaduinta fata de OM, nicidecum fata de greseala sa; multi conationali mai au insa o cale de cativa ani lumina pana sa ajunga la o gandire sanatoasa, iar o singura viata nu le ajunge, asta-i sigur :eek:

 

ce-i insa de subliniat este ca nu trebuie tolerate astfel de practici si greseli. daca in locul acelei conserve ar fi fost un pieton? sau un biciclist? (no comment)

 

in ultima vreme am facut foarte multe plimbari si chiar azi eram prin Dumbravita (iesirea din TM), drum destul de aglomerat si or trecut doi pe langa mine de nici nu i-am vazut bine. eu mergeam ceva in jur de 50; aceia sigur aveau 120+ si ma gandeam, daca doamne fereste pierd controlul sau pur si simplu apare un pieton...

 

raman la parerea ca ... neadaptarea vitezei=accident si, chiar daca din nou o sa ma critice unii sau altii, repet acelasi sfat prietenesc... respectati limitele legale acolo unde conditiile o impun;

 

alaturi de un gand bun, va doresc asfalt uscat.

Andrei,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara mai circula cineva cu permis si acte in regula?

mereu aud ca oricum ar fi mers...nu merita criticat..etc. Acum ca cineva ..daca ar avea accident nu ar vrea sa vad critici. Alta daca ca citesc rudele mortului care circula fara permis si cu moto neinmatriculata.

Stiti ceva.....ma doare-n pwoola...de cine citeste....de sensibilitatile lor. Niste idioti iresponsabili....care desi mor multi nu se mai termina odata. Sa citesca asta si parintii care i-au facut la betie....si nu au stiut sa-i educe.Propun sa se loveasca intre ei...sa scapam de doi odata...ca aia de pe soseaua de centura de la timisoara. Nu sa loveasca participanti la trafic....sa omoare femei gravide...sau copii pe trecere...sa dea lumea cu pietre dupa noi pe strada.

Daca va sunt asa dragi luati-i la voi acasa si educati-i. Eu regret doar ca se ocupa un pat de spital cu din astia si altii mor ca nu au loc de ei la terapie intensiva..si se consuma niste bani pe tratamente.

Esti de toata jena....preacuviosule!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa am vreodata ocazia sa fiu martorul unui accident o sa ma duc la nefericit si o sa il intreb:

 

Auzi, ai postat vreodata gica-contra la rubrica accidente pe motociclism.ro? Daca zice da ii mai trag si eu cateva in coaste. Intr-o zi multi dintre cei care posteaza aici doar asa, de dragul artei, o sa fie intinsi pe asfalt, si o sa aibe la ce sa se gandeasca...

 

on-topic: daca respectivul a trecut pe rosu pot sa zic ca a fost tentativa de sinucidere insa imi pare rau ca nu a avut mai multa minte din nastere... imi pare rau pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa am vreodata ocazia sa fiu martorul unui accident o sa ma duc la nefericit si o sa il intreb:

 

Auzi, ai postat vreodata gica-contra la rubrica accidente pe motociclism.ro? Daca zice da ii mai trag si eu cateva in coaste. Intr-o zi multi dintre cei care posteaza aici doar asa, de dragul artei, o sa fie intinsi pe asfalt, si o sa aibe la ce sa se gandeasca...

 

on-topic: daca respectivul a trecut pe rosu pot sa zic ca a fost tentativa de sinucidere insa imi pare rau ca nu a avut mai multa minte din nastere... imi pare rau pentru el.

daca o sa merg baut sau fara permis....sa-mi tragi ma copile. accept greseala....dar asta nu e greseala. asta e inconstienta, prostie, retard si m-am saturat de asemenea oligofreni. sunt fratii vostri..nu ai mei. Astia sunt oameni buni de nimic....ptr care se platesc contributii. sa fie mai putini.

 

Ptr ala care-mi zici ca sunt de toata jena.....sa fii tu fericit ... cu astia fara permis pe drumurile publice. daca ar fi dupa mine.... sa se faca o mare rezervatie...sa se omoare intre ei...si apoi ultimul....sa moara de plictiseala ca a ramas un prost singur

 

@dimitris(maica tereza)...sa-ti para rau de acum. sa conduci fara permis...inseamna ca nu ai minte. plange-l pana ti se inrosesc ochii. eu beau un pahar de vin ca sa cinstesc

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce dar am imi mentin concluzia ca sunt foarte multi idiotii pe forum, Multa lume de aici se dau mari bikeri si nau nici o treaba majoritatea de aici sunt forjatori de linie dreapta , dar se cred zmei si mari profesori pe forum , va rog sa abtineti de la comentari , eu consider ca omu indiferent cat de idiot era nu merita asa ceva si ma indoiesc ca era atat de tampit sa treaca pe rosu din ce am inteles din reportaj se spune ca e cam la limita si eu as pune toti bani jos ca ala cu loganu a trecut pe galben sau chiar rosu nici decum asta cu motoru. Daca vati fi uitat atent ati fi vazut ca masina e lovita zdravan drept urmare ala cu loganu avea viteza .... ma rog nu stiu daca mai are importanta din ce am vazut acolo situatia pentru baiat e naspa rau macar sa mai aiba zile si dupa aia mai vb.

esti PRAF! dupa ce criterii te indoiesti tu ca nu era atat de tampit sa treaca pe rosu? ..ala cu loganul de ce ar fi atat de tampit? cel mai prost comentariu tu l ai facut "profesore". Ca sa inteleaga toata lumea logica ta: daca un logan si o motocicleta se ciocnesc, iar loganul e lovit rau, rezulta ca loganul avea viteza! :eek:))))))))))) ba esti penibil, sa ne explici si noua logica asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ti-o faci cu mana ta cum se numeste??

prostie? inconstienta?

 

multa sanatate ii doresc dar se pare ca si de multa minte ii trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plateste deja destul pt greseala sa, nu cred ca se merita sa-l mai impovaram si noi in plus; daca reusim sa invatam cate ceva din intamplari ca si aceasta, atunci acesta este adevaratul castig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plateste deja destul pt greseala sa, nu cred ca se merita sa-l mai impovaram si noi in plus; daca reusim sa invatam cate ceva din intamplari ca si aceasta, atunci acesta este adevaratul castig.

poate salvarea a mers la el si un OM CORECT a murit asteptand. Nu e destul. Acceptabil era daca murea pe loc si familia platea masina distrusa a omului. Motivatia asta e ridicola. Eu nu am avut incidente cu din astia(ca sa evit intrebarile) dar daca va va afecta vreodata unu din asta...sunt convins ca veti putea face diferenta intre unu care a gresit(e omeneste) si unu care a ignorat cu buna stiinta legea (rahatii astia). sa fim realisti... astia sunt niste ratati.... deci un pericol mai putin pe strada....un looser mai putin la bugetul statului...

bagati mare cei fara permis. tara e in criza. si fara incidente minore. doar din cele cu rip (de la altii..ca de la mine in nici un caz)

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara mai circula cineva cu permis si acte in regula?

mereu aud ca oricum ar fi mers...nu merita criticat..etc. Acum ca cineva ..daca ar avea accident nu ar vrea sa vad critici. Alta daca ca citesc rudele mortului care circula fara permis si cu moto neinmatriculata.

Stiti ceva.....ma doare-n pwoola...de cine citeste....de sensibilitatile lor. Niste idioti iresponsabili....care desi mor multi nu se mai termina odata. Sa citesca asta si parintii care i-au facut la betie....si nu au stiut sa-i educe.Propun sa se loveasca intre ei...sa scapam de doi odata...ca aia de pe soseaua de centura de la timisoara. Nu sa loveasca participanti la trafic....sa omoare femei gravide...sau copii pe trecere...sa dea lumea cu pietre dupa noi pe strada.

Daca va sunt asa dragi luati-i la voi acasa si educati-i. Eu regret doar ca se ocupa un pat de spital cu din astia si altii mor ca nu au loc de ei la terapie intensiva..si se consuma niste bani pe tratamente.

omu ala a gresit fara doar si poate ...dar tu nu ai nici un drept sal judeci atat de rau... cred ca ar trebui sa te uiti la tine in curte.... poate vei avea un copil si va pati la fel ....oare atunci il vei judeca exact la fel .... si legat de timisoara ..stai linistit ca aici circula mult mai puni decat in bucuresti fara permis ..... inca o data uitate in jurul tau inainte sa spui ceva ... decat sa spui asemenea tampeni mai bine nu posta ..numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu ala a gresit fara doar si poate ...dar tu nu ai nici un drept sal judeci atat de rau... cred ca ar trebui sa te uiti la tine in curte.... poate vei avea un copil si va pati la fel ....oare atunci il vei judeca exact la fel .... si legat de timisoara ..stai linistit ca aici circula mult mai puni decat in bucuresti fara permis ..... inca o data uitate in jurul tau inainte sa spui ceva ... decat sa spui asemenea tampeni mai bine nu posta ..numa bine

Il judec asa cum gandesc acum. Daca fii-meu va face asha ceva....imi voi reprosa..ca nu l-am educat cum trebuie. Timisoara e cam cat un cartier din buc,...deci probabil sunt mai putini la voi. La fel de bine.

 

PS pe forum am dreptul sa judec pe cine vreau....cat ma duce capu. In rest nu dau eu sentinte.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...