Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Korben, cu scuzele de rigoare pentru intarziere iti urez si eu "la multi ani!" . Sanatate, fericire, noroc si iubire! Sa ramai mereu tanar si sa te bucuri de plimbari frumoase pe doua roti! Aceleasi urari si de la Roxy. Sa ne vedem sanatosi!
Stiu ca suna putin ciudat, dar imi place piesa asta. Sa ramai la fel!
p.s. Mi-e dor de voi toti. Mai ales de baietii din tara, cu care ma intalnesc mai rar.


Am aruncat acum un ochi mai in spate pe forum. E clar ca se simte nevoia unei intruniri si iarna, ca sa nu se mai certe lumea aiurea. Daca nu va vedeti o vreme deveniti nervosi.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YzBQBUB4kws

 

Nu va mai certati aiurea, pentru ca toata lumea stie foarte bine ca a mea e cea mai...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu ea doar 10 km pe autostrada inainte sa o demontez si sa o bag in casa. In afara de cadru ruginit si oarece piese din cauciuc imbatranit, n-am gasit nimic suspect. Poate doar pinionul de atac cu un joc suspect. Dar cred ca e devina sistemul de prindere. Voi a-ti improvizat ceva in zona asta ca sa nu se mai miste pinionul pe ax? Mi-e ca, daca il las asa, o sa-mi uzeze canelurile axului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, conceptul asta nu-l stiam. Pana acum am intalnit mobre la care pinionul de atac sta fix pe ax. Prin urmare sa nu-mi fac griji ca acest joc imi va uza canelurile axului? Ma gandesc ca poate saiba de fixare e uzata si de aici acest joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, conceptul asta nu-l stiam. Pana acum am intalnit mobre la care pinionul de atac sta fix pe ax. Prin urmare sa nu-mi fac griji ca acest joc imi va uza canelurile axului? Ma gandesc ca poate saiba de fixare e uzata si de aici acest joc.

Am mai avut la un Suzuki DR joc la pinionul de atac . Asa am aflat ca este normal . Sau asa zicea mecanicul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un oaresce joc trebuie sa aiba, din concept, de la varsta. Asta ca sa nu se transmita anumite vibratii/forte la rulmenti si restul angrenajelor.

Insa , pinionul trebuie sa aiba saiba de siguranta zdravana, fara uzuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atât timp cât pinionul nu se mişcă stânga-dreapta pe ax, ci numai pe lungimea acestuia - totul este în regulă.

PS : nu-i mai spuneţi pinion de atac,că vă atacă băieţii versaţi ai forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa aiba un pic de joc ca altfel nu-l mai scoti/bagi, ca doar nu-l scoti cu presa si nici nu-l bati cu ciocanul ca sa-l bagi. dar nici joc prea mare adica sa simti ca-ti joaca in mana nu e bine sa aiba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...