Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Noi suntem săraci, n-avem bani pentru conturi de Facebook. :alcy:

 

Îmi strâng banii pe o motocicletă d-asta care nu se strică, că a mea ... Am stricat-o !

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

post-3626-0-05134900-1388532002_thumb.jpg

post-3626-0-58914700-1388532010_thumb.jpg

post-3626-0-36209200-1388532016_thumb.jpg

post-3626-0-60392900-1388532022_thumb.jpg

post-3626-0-15654400-1388532029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

Nu sunteti normali!!!...cred ca a fost super distractie!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

pai in iunie-iulie-august e iarna

in Australia, Brazilia, Africa de Sud... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muhahaaa!

Artilerist in toata regula.

Ce-i mai frumos ca-n ultima poza se verifica ecoul salvelor la radio erevan, care emite evident din localitatea vecina de peste deal. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

 

Pai da, ca altfel da lumea in alte hobby-uri, ca de exemplu pirotehnica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor si La multi ani pe doua roti!!! :moto:

 

A venit momentul sa imi cumpar niste cauciucuri noi pentru motocicleta. Dupa multe discutii m-am hotarat la Mitas E07 - parerile asupra marcii si modelului sunt impartite; eu am ales mai mult din ratiuni financiare. Intrebarea mea este: de unde imi recomandati sa cumpar pentru a obtine un pret cat mai mic? Voi in general de unde comparati cauciucuri pentru Africane?

 

In asteptarea raspunsului vostru va las un filmulet, ca sa ne aminteasca de sezonul cald :P :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la sfarsitul sezonului asta mi-am dat jos E07-le pe spate dupa aprox. 14000 pt ca s-a uzat pana la indicatoarele de uzura. Cel din fata e cam la jumate dupa tot atatia km. In afara de o mica alunecare pe umed pe o linie alba uda, nu mi-au dau niciodata emotii gumele. Eu am mers 95% pe asfalt cu ele, deci nu stiu cat sunt de capabile offroad. Pe macadam uscat cu pietre mari ascutite au fost perfecte. Ceea ce nu s-a discutat pe aici, este consumul, care poate sa creasca semnificativ pe asfalt cu asemenea gume fata de un Anakee.

Editat de Dimethylmercury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@andrei belcic, iti multumesc pentru sfat. Am intrat pe site-ul lor si chiar au preturi ok.

 

In ceea ce priveste profilul o sa ramana E07. Nu am ce sa fac cu E09. Eu folosesc motocicleta 5 zile din 7 doar pe asfalt, iar atunci cand ies de pe asfalt merg pe drumuri forestiere etc. asa ca nu se justifica E09.

 

Daca discutam despre consum, sunt perfect de acord cu @Dimethylmercury, dar eu am avut pana acum caucicuri cu crampoane asa ca cu aceste E07 sigur o sa imi mai scada din consum. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am documentat:

Victorii clasa moto:

12 - KTM (consecutive)

09 - Yamaha (2+3+4)

06 - BMW (1+3+2)

05 - Honda (1+4)

02 - Cagiva (1+1)

 

Acuma nu stiu, sa consider ca Honda e pe locul 4 sau pe penultimul loc? Sa contorizam si locurile 2? Sau 3? Daca reducem istoria Paris-Dakar la perioada 1986-1989 atunci da, Honda e No.1

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...