Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce mai, bag de seama ca nu a-ti auzit. Valeniul face rocada cu Ncity



Salve. Am o dilema!

care dintre AT foloseste alt sistem la senzorul de cric fata de cel din anii 89-91, ma refer la cel cu cioc


9qzx.jpg
hwo2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zicea omul ca incearca sa o treaca in buletin, pacat sa se dezmembreze desi sunt convins ca si piesele ar trai mult pe alte afrikane.

 

Nenea GPMUCCI lucreaza la un proiect tare interesant

post-43689-0-12668400-1390197489_thumb.jpgpost-43689-0-73941300-1390197480_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e pacat, intrebam doar, pentru ca vreau sa stiu daca mai rabd vreo luna si le iau de aici sau ma apuc de cotrobait ebay-ul...

Interesant proiectul ala zici ca-i HULK al crossurilor :shootingsmilie:

In alta dezordine de idei, am scos ieri balena un pic sa se dezmorteasca :peace:

1506757_656925634348812_2114818171_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pui burdufuri la telescoape

Yes, sir, am in plan,luna viitoare sa incep incet incet s-o echipez cu ce mai trebuie; ai idee ce dimensiuni trebuie burdufurile? ca unde am intrebat au "originale" la 250 si "universale" la 140 si la alea originale nu "au sa-mi dea dimensiuni" asa ca mi-au cerut dimensiuni daca imi comand universale.

 

*am tot uitat sa masor unde vin prinse burdufurile de pahare si sus la jug,nu intreb pe motiv ca sunt comod :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de pont, o sa-mi pun un reminder pe telefon sa nu mai uit sa masor cand trec pe la garaj.

*tot sunt de parere ca ar trebui sa avem buton de "like" si "dislike" pe forumuri, sa nu mai incarcam topicurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze,de raspunsul tardiv, in mare parte am probleme de estetica, trebuie sa ma bag un pic sa vad cablaraia de la bord ce zice pentru ca pe acolo nu-mi merg din martori: cei de benzina (releul, mufa si pinii nu mai fac, corp comun), cel de neutru, cel de cric (acolo lipseste complet sistemul,dar nu mi-e foarte necesar), trebuie sa rezolv rotile,spitele sunt mega ruginite, sper sa rezolv cu sablare problema, carena spate stanga are lipsa capacul de la cutia de scule (e prinsa o tabla cu nituri). Spun ca trebuie sa verific toata cablaraia de bord pentru ca omul de la care am luat-o a incercat sa treaca pe bord digital s-a bagat in ea,a taiat,a anulat, dupa care s-a plictisit si a lasat-o asa. As mai vrea un cric central, chit ca-l folosesc mai mult pentru servisari,dar e mai usor decat sa facem echilibristica pe cricuri si lemne. A si inca o problemuta: tot trebuie sa umblu la surubul de la relanti (?) ca mi se tot deregleaza turatia, poate lipseste ceva p-acolo; si inca una,era sa uit, as cauta al ta pompa de frana pentru fata pentru ca acutala are rupt suportul pentru oglinda, oglinda vine prinsa pe un suport de ghidon si din cauza suportului imi sta handguardul prea jos si-mi bate vantul in mana, plus ca pompa are gemuletul ala anulat (era matuit si cica de aia l-a anulat, bullshit dupa parerea mea) cu 2 saibe surub si piulita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seamana a ghidon de 28. Eu mi am comandat pt tt600r asa ceva, nu stiu daca asta explicit sau ceva similar.

Trailtech are 2 variante unul pt cross si unul orientat spre ceva touring. Sunt senzationale ca si calitate si look si lesne la pret

detalii aici

http://www.trailtech.net/hard-parts/x-bars

 

Daca vreti poate ne strangem mai multi si facem o comanda pt cateva si impartim trasportul. Stiu ca pot fii comandate si din europa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mai stie cineva ceva de rd04 ala de "dezme-vanzare" ? Pana la urma se dezmembreaza sau se vinde intreaga?

Inca astept raspuns ,dar tind sa cred ca mor pune asta sa plătesc impozit pe 4 ani in italia si nu cred ca merita suma depăseste cât ar valora toata motociclete dar sambata sau inceput saptamani viitoare voi sti sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yes, sir, am in plan,luna viitoare sa incep incet incet s-o echipez cu ce mai trebuie; ai idee ce dimensiuni trebuie burdufurile? ca unde am intrebat au "originale" la 250 si "universale" la 140 si la alea originale nu "au sa-mi dea dimensiuni" asa ca mi-au cerut dimensiuni daca imi comand universale.

 

*am tot uitat sa masor unde vin prinse burdufurile de pahare si sus la jug,nu intreb pe motiv ca sunt comod :crack:

Telescoapele de africana au diametrul de 43 mm

Contacteaza-l pe Andrei de la Kampur Motors (l-am recomandat pt ca vad ca esti in BV, el la fel)

 

Eu nu am ezitat sa dau banii pe burdufuri de calitate, si nu imi pare rau, intru in al treilea an cu ele si sunt perfecte

Alea ieftine nu sunt din cauciuc ci dintr-un fel de plastic mai moale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze,de raspunsul tardiv, in mare parte am probleme de estetica, trebuie sa ma bag un pic sa vad cablaraia de la bord ce zice pentru ca pe acolo nu-mi merg din martori: cei de benzina (releul, mufa si pinii nu mai fac, corp comun), cel de neutru, cel de cric (acolo lipseste complet sistemul,dar nu mi-e foarte necesar), trebuie sa rezolv rotile,spitele sunt mega ruginite, sper sa rezolv cu sablare problema, carena spate stanga are lipsa capacul de la cutia de scule (e prinsa o tabla cu nituri). Spun ca trebuie sa verific toata cablaraia de bord pentru ca omul de la care am luat-o a incercat sa treaca pe bord digital s-a bagat in ea,a taiat,a anulat, dupa care s-a plictisit si a lasat-o asa. As mai vrea un cric central, chit ca-l folosesc mai mult pentru servisari,dar e mai usor decat sa facem echilibristica pe cricuri si lemne. A si inca o problemuta: tot trebuie sa umblu la surubul de la relanti (?) ca mi se tot deregleaza turatia, poate lipseste ceva p-acolo; si inca una,era sa uit, as cauta al ta pompa de frana pentru fata pentru ca acutala are rupt suportul pentru oglinda, oglinda vine prinsa pe un suport de ghidon si din cauza suportului imi sta handguardul prea jos si-mi bate vantul in mana, plus ca pompa are gemuletul ala anulat (era matuit si cica de aia l-a anulat, bullshit dupa parerea mea) cu 2 saibe surub si piulita.

 

Pentru inceput verifica becurile de la martori. Senzorul de neutral e posibil sa fie uzat, se poate remedia daca ii iei la strung un span din corp, astfel incat contactul sa intre mai mult in motor. Sau dai 15 eur (parca) pe unul nou. Sfatul meu e sa pui senzor la cric, cunosc pe cineva care din cauza senzorului defect, l-a trecut pe direct si la o plecare de pe loc a sfarsit sub un autobuz.

In ce priveste rotile te pot ajuta. daca vrei, sa arate asa:

 

post-30-0-44762700-1390342703_thumb.jpg

 

discutam pe privat.

Cric central nu am.

Capac pentru locasul trusei de scule trebuie sa caut si te anunt.

Pompa de frana fata nu am. Nu am avut nici pentru prototiptil, dar am pus una cu debit mai mare de la o vitezana :D

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telescoapele de africana au diametrul de 43 mm

Contacteaza-l pe Andrei de la Kampur Motors (l-am recomandat pt ca vad ca esti in BV, el la fel)

 

Eu nu am ezitat sa dau banii pe burdufuri de calitate, si nu imi pare rau, intru in al treilea an cu ele si sunt perfecte

Alea ieftine nu sunt din cauciuc ci dintr-un fel de plastic mai moale

Traiti' :)

 

Merci fain, dau o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telescoapele de africana au diametrul de 43 mm

Contacteaza-l pe Andrei de la Kampur Motors (l-am recomandat pt ca vad ca esti in BV, el la fel)

 

Eu nu am ezitat sa dau banii pe burdufuri de calitate, si nu imi pare rau, intru in al treilea an cu ele si sunt perfecte

Alea ieftine nu sunt din cauciuc ci dintr-un fel de plastic mai moale

Stiu de Andrei, mi l-a recomandat si Andry, iar din vedere ne cunoastem de pe la Micu' Rossi :peace: . Burdufuri din alea plasticoase am avut pe ea si sunt ca dracu, s-au albit, s-au exfoliat, si-au pierdut forma si arata ca dracu, de aia am optat sa le dau jos cand am schimbat uleiul si simerigurile la furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , am urmatoarea problema : caut un posesor de RD04 , in Bucuresti , dispus sa-si lase motocicleta pe mana d-lui Bogdan Harea ptr o " sedinta " de modeling . Scopul final este realizarea suportilor ptr lazile laterale ptr acest tip de Africana . Ptr detalii , va rog sa-mi lasati mesaje in PM . Berea se va da live :) . Va multumesc anticipat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...