Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Colegi africani, daca va tenteaza o hoinareala prin Apuseni va astept cu placere la Tara Motilor meeting! (3-6 iulie-detalii pe local Cluj sau la "intalniri moto" ).E tot un fel de 'Nadrag', pentru ca are la baza hoinareala prin munti combinata cu focuri de tabara crepusculare.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e cam din scurt. Zona e minunata si as fi venit, dar cum nu am stiut... acum imi e imposibil sa imi reprogramez weekendurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor care aveti manualul Haynes, nu faceti un scan de calitate la schema electrica la modelul "XRV750-T onwards" (ultima schema electrica color, pagina 9*52/53). Am o buba si electricianul meu nu desluseste toate detaliile. Sau trimiteti-mi un mail la officeATbrodallPUNCTro.

 

Multumesc,

Mircea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars releul de la xenoane, l-am schimbat, dar nu mai merge faza lunga. Nici de la comutator, nici daca dau flash. Si electricianul meu (electronist, de fapt), a inceput cu "da-mi schema"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars releul de la xenoane, l-am schimbat, dar nu mai merge faza lunga. Nici de la comutator, nici daca dau flash. Si electricianul meu (electronist, de fapt), a inceput cu "da-mi schema"...

Schimbare de faza la xenoane (daca ai bixenoane) nu are treaba cu releul. Bixenoanele au un electromagnet care deplaseaza mecanic perla de descarcare. Comanda respectiva (+12V) vine de la butonul de schimbare faze (faza lunga) si se aplica pe terminalele de comanda ale fiecarei lampi bixenon.(conectorul mic).

» Post actualizat in 08 Jul 2014 07:11

Pentru mine e cam din scurt. Zona e minunata si as fi venit, dar cum nu am stiut... acum imi e imposibil sa imi reprogramez weekendurile.

Apoi nu va izolati numa pe topicul asta, ca lumea e mai mare. ;) Nu-i bai ca n-ati venit, stiti pentru data viitoare (primul weekend din iulie)pentru la anul.Intrunirea e perfecta si pentru "africani", iar spatiul geografic superb!

/index.php?/topic/694348-03-06-iulie-2014-softhard-enduro-touring-tara-motilor-2014/

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , domnilor , un crash mai solid decat cel de la Hepco , imi recomandati si mie ? Ma intereseaza ceva de genul : , mai ales datorita prinderii pe cadru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit/ vazut, cei de la Heavy Duties fac unele si solide,dar si gandite bine,poti scoate/pune carenele fara sa umbli la crash-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit/ vazut, cei de la Heavy Duties fac unele si solide,dar si gandite bine,poti scoate/pune carenele fara sa umbli la crash-uri.

Am trimis un mail cu dorinta mea , astept un raspuns din partea lor . Pe site am vazut un RD04 cu un crash cu prinderi de genul celui din poza atasata . Poate reusesc cu ei .

» Post actualizat in 10 Jul 2014 05:43

H.D nu poate face crash-ul . Cred ca va ramane varianta finala sa mai caut un second sau sa comand unul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare >Am aflat de o pompa FACET cica se foloseste la avioane si e buna la africana.Stie careva un cod sau ceva vanzator?

 

FACET 10405

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

FACET 10405

Atentie , daca e rd04 vei avea nevoie de niste coturi metalice pentru a o putea monta in acelasi soclu..fiind patrata va trebui sa incalzesti nitel cauciucul inainte de a o monta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare >Am aflat de o pompa FACET cica se foloseste la avioane si e buna la africana.Stie careva un cod sau ceva vanzator?

 

 

facet 40105

 

intradevar trebuie sa bricolezi sau sa cauti un cot la 90 de grade ca sa poti sa pui pompa (doar la rd 04)la 07 nu are nici o problema , dar este in regula functioneaza de ceva vreme fara probleme.

 

spor

 

poate ne arata si noua colegul nostru pompa facet 10405

» Post actualizat in 15 Jul 2014 18:49

Sunt 2 modele de facet folosite la AT, identice la ext dar cu alt debit. Paremise ca cea cu debitul mai mare nu sughita la vit mari. Nu stiu codul :(

 

 

vrei sa pui la transplant si tu facet?

Editat de dracones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC de raspunsuri.Eu am RD 07 si o sa vad ce maodificari fac daca trebuie.UNde pot gasi?P eebay sau mai stiti ceva siteuri?Acuma care e buna ca ati scris 2 coduri?

FACET 10405 sau facet 40105 asta are debit mai mare?

Editat de MONOCORD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC de raspunsuri.Eu am RD 07 si o sa vad ce maodificari fac daca trebuie.UNde pot gasi?P eebay sau mai stiti ceva siteuri?Acuma care e buna ca ati scris 2 coduri?

FACET 10405 sau facet 40105 asta are debit mai mare?

 

Ai mai multe variante , cea mai eftina e la mama ei in sua , dar mai gasesti si pe e-bay prin anglia +transport, mai poti folosi si pompa originala daca i pui o dioda mur 860 (o iei de la saimon de pe baritiu cu 5 lei .)

 

Acum alegerea e a ta .

 

spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM AFLAT AIA CU 40105 SE PARE CA E


» Post actualizat in 15 Jul 2014 19:15

Ai mai multe variante , cea mai eftina e la mama ei in sua , dar mai gasesti si pe e-bay prin anglia +transport, mai poti folosi si pompa originala daca i pui o dioda mur 860 (o iei de la saimon de pe baritiu cu 5 lei .)

 

Acum alegerea e a ta .

 

spor

Mersi ,dar a mea e ok nu am treaba e cea originala dar eu vreau sa imi fac de rezerva cand plec pe motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...