Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Check This Out

 

www.vimeo.com dati Search Videos -Kola 2007

 

mie cel putim mi-a placut

Da, f misto filmulteul, oare cine canta dupa minutul 5, ca e faina melodia, in fine .. dar mi a placut si mie ce au filmat tipi...

Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.. :cheers:( caut una originala. am gasit pe ebay dar numa albe nu.

ai/(are cineva) idee cat de complicat si cam la ce bani s-ar ridica vopsitul unei aripi?

 

 

Nu stiu cat de complicat este, eu am intrebat acum 2 saptamani ca ma batea gandu sa o vopsesc din alb in rosu si preul era de 100 Lei. Daca vrei detalii la cine si unde anuntza ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt parca mai de acord cu campingul din aceleasi motive pe care le-a spus rstul lumii! avem curent, dusuri, lasam bagajele acolo fara probleme... eu zic sa ne reorientam spre un camping! eu sunt hotarat sa vin mai ales ca mi-am repus pe picioare africana si trebuie sa o scot la plimbare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de complicat este, eu am intrebat acum 2 saptamani ca ma batea gandu sa o vopsesc din alb in rosu si preul era de 100 Lei. Daca vrei detalii la cine si unde anuntza ma

 

pai 100 lei vopsitul plus fro 250 aripa aproape ajung la pretul de la honda :cheers: (eu ma gandeam sa imi fac singur operatiunea de vopsire)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai 100 lei vopsitul plus fro 250 aripa aproape ajung la pretul de la honda :cheers: (eu ma gandeam sa imi fac singur operatiunea de vopsire)

Pune mina si fale singur daca vrei sa-ti ramina un ban in buzunar , chiar si cu o suflica buna iti iese vopseaua dorita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor:

 

In curand pe transalp.ro, se va infiinta o sectiune noua dedicata numai pentru Africa Twin.

 

Va invit acolo sa va alaturati comunitatii noastre si sa formati comunitatea AT.

Puteti crea topicuri noi si tot ce vreti numai despre AT.

 

http://www.transalp.ro/forum/sectiuni-noi-...adero-t502.html

 

Va astept! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor:

 

In curand pe transalp.ro, se va infiinta o sectiune noua dedicata numai pentru Africa Twin.

 

Va invit acolo sa va alaturati comunitatii noastre si sa formati comunitatea AT.

Puteti crea topicuri noi si tot ce vreti numai despre AT.

 

http://www.transalp.ro/forum/sectiuni-noi-...adero-t502.html

 

Va astept! :cheers:

Adica un fel de dacia by renault ?

 

 

Domnu mielu cand pot sa va probez si eu africana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu mielu cand pot sa va probez si eu africana.

 

Mane, eu sunt 8-10 ore pe zi in Bd. Expozitiei, la locul zilnic de dat cu sapa. Daca ai drum prin zona, da un semn, ne vedem in parcare, bagam un tutun, dai o tura proba. :cheers: Daca nu, poate miercuri la Arc... cu conditia sa am timp sa ajung si eu pe acolo! :banana: Sau propune tu ceva si negociem.

 

Bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica un fel de dacia by renault ?

 

 

Domnu mielu cand pot sa va probez si eu africana.

Nu un forum dedicat: Transalp, Africa-Twin si Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu un forum dedicat: Transalp, Africa-Twin si Varadero.

 

Daca sectiunea e "Africa Twin si Varadero" nu e prea bine :rolleyes: Varadero e din alt film, nu mai are prea multe in comun cu AT. Africa Twin e un cult, Varadero o ciorba reincalzita, e drept, cu mai multi cai, dar cam atat.

 

Eu salut initiativa oricum, dar mie personal imi este greu sa urmaresc si forumul asta, dar sa mai imi fac un user, si sa vad ce se mai scrie acolo, cand deja aici sunt jde' pagini.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, o intrebare : care v-ati facut cutii laterale pt Africana si sunteti amabil sa-mi dezvaluiti dimensiunile utilizate ?

Sau poate ca le-ati cumparat gata manufacturate, oricum ar fi, ma intereseaza dimensiunile.

As vrea sa vad cam ce diferenta de volum exista intre cea stanga si cea dreapta, sa stiu cum procedez "stiintific".

 

Multumesc !

 

 

Am gasit la Touratech urmatoarele cote :

41L : 44 x 26,5 x 38 cm.

35L : 44 x 22,5 x 38 cm.

29L : 44 x 18,5 x 38 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari de la Bucuresti,

cam rar pe aici din cauza ca sunt plecat.

ieu am procedat de felul urmator:

am facut comanda la Cluj la Auner si am dobandit una buc. porbagaj.

am facut comanda la Buc. la Louis si am dobandit 3 bucati "case" identice de parca 52 litri (incap 2 casti).

articol 1 = 99 Eu

articol 2 = 150 Eu

si-am incalecat pe o sa si asaaaaaaaaaaaaa.

multa bafta si asfalt uscat. :rolleyes:

 

 

Domnilor, o intrebare : care v-ati facut cutii laterale pt Africana si sunteti amabil sa-mi dezvaluiti dimensiunile utilizate ?

Sau poate ca le-ati cumparat gata manufacturate, oricum ar fi, ma intereseaza dimensiunile.

As vrea sa vad cam ce diferenta de volum exista intre cea stanga si cea dreapta, sa stiu cum procedez "stiintific".

 

Multumesc !

 

 

Am gasit la Touratech urmatoarele cote :

41L : 44 x 26,5 x 38 cm.

35L : 44 x 22,5 x 38 cm.

29L : 44 x 18,5 x 38 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sectiunea e "Africa Twin si Varadero" nu e prea bine :rolleyes: Varadero e din alt film, nu mai are prea multe in comun cu AT. Africa Twin e un cult, Varadero o ciorba reincalzita, e drept, cu mai multi cai, dar cam atat.

 

Eu salut initiativa oricum, dar mie personal imi este greu sa urmaresc si forumul asta, dar sa mai imi fac un user, si sa vad ce se mai scrie acolo, cand deja aici sunt jde' pagini.

NU, vor fi separate. Fiecare cu filmul lor.

Acolo va fi ca si un forum Africa Twin separat, cu cate topicuri vreti si considerati voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, vor fi separate. Fiecare cu filmul lor.

Acolo va fi ca si un forum Africa Twin separat, cu cate topicuri vreti si considerati voi.

Belbody, de ieri m-am logat la voi si tot nu am primit aprobarea, sau sinteti prea multi? si nu aveti timp de alti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody, de ieri m-am logat la voi si tot nu am primit aprobarea, sau sinteti prea multi? si nu aveti timp de alti?

Asteapta, probabil inca nu a citit mailul administratorul.

Nu intra asa des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SORRY,

Am uitat sa adaug ca fiecare cutie are suportul propriu care se prinde f. f. usor de portbagaj.

aceleasi urari ca mai sus ! :rolleyes:

 

 

 

 

Salutari de la Bucuresti,

cam rar pe aici din cauza ca sunt plecat.

ieu am procedat de felul urmator:

am facut comanda la Cluj la Auner si am dobandit una buc. porbagaj.

am facut comanda la Buc. la Louis si am dobandit 3 bucati "case" identice de parca 52 litri (incap 2 casti).

articol 1 = 99 Eu

articol 2 = 150 Eu

si-am incalecat pe o sa si asaaaaaaaaaaaaa.

multa bafta si asfalt uscat. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SORRY,

Am uitat sa adaug ca fiecare cutie are suportul propriu care se prinde f. f. usor de portbagaj.

aceleasi urari ca mai sus ! :rolleyes:

 

poti sa postezi si niste poze? ar fi de folos :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e sigla finala. si 2 exemple

 

Graphic1-10.jpg

 

nu stiu a cata sunt in lista ...dar..

 

as dori doua seturi custom, un set cu "razvan.petrescu.foto" si al doilea cu "antenutza"

 

 

o dilema : cum se face plata si cum intru in posesia stikerelor?

 

 

vis-a-vis de intrunire : super ca v-ati decis, sper din tot sufletul sa ajungem....intrebare de 2 lei: se poate ajunge si cu un peugeot 206? (garda destul de mica la sol) ..asta pentru eventualitatea in care nu voi putea veni nici pasager.

 

 

mersi fain :rolleyes:

 

aflat uscat la lume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu a cata sunt in lista ...dar..

 

as dori doua seturi custom, un set cu "razvan.petrescu.foto" si al doilea cu "antenutza"

 

 

o dilema : cum se face plata si cum intru in posesia stikerelor?

 

 

vis-a-vis de intrunire : super ca v-ati decis, sper din tot sufletul sa ajungem....intrebare de 2 lei: se poate ajunge si cu un peugeot 206? (garda destul de mica la sol) ..asta pentru eventualitatea in care nu voi putea veni nici pasager.

 

 

mersi fain :rolleyes:

 

aflat uscat la lume

 

salut

cstelia :

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

 

za sly :

QUOTE (cstelia @ Jun 9 2009, 06:53 AM) *

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

 

 

Corect nene Fanica ! Sau cum era expresia aia.. smile.gif

Nu se mai aude nimic de ele... Liniste si pace..

Sau poate omul a vrut sa vada care e interesul pe piata pentru produsele lui... biggrin.gif

Deci ? Se misca treaba cu stickerele ? Se misca treaba cu protectiile alea de far ? Ca intrebasem si eu de un pret.... Sau ba ? Sau ma apuc sa-mi caut alta sursa sa-mi faca stickerele si o las moarta cu protectiile de far ?

 

dhamzea :

QUOTE (cstelia @ Jun 9 2009, 06:53 AM) *

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

 

 

Despre stick-ere mai bine ii trimiteti omului un e-mail , caci se pare ca nu prea intra pe acest topic decat destul de rar.

 

Si daca nu v-o place poiana, mai e loc in zona, cam cat pt un batalion \m/

(intrarea in zona este de 3 roni)

 

pedros :

QUOTE (cstelia @ Jun 9 2009, 06:53 AM) *

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

 

I-am dat si pm , si vad ca tot nu raspunde, cred ca avrut sa se afle in treaba. baldy.gif

 

Jan Taxi :

QUOTE (cstelia @ Jun 9 2009, 06:53 AM) *

In alta ordine de idei, cred ca ne prinde intalnirea si stickerele alea tot la stadiul de "hai sa facem o lista cu cine ce vrea" o sa fie...

 

Numai eu l-am sunat de vreo 4-5 ori! Mi-am luat gandul si va sfatuiesc si pe voi sa faceti la fel!

 

................................................................................................................................................

deci ? cam atat despre stikere

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vis-a-vis de intrunire : super ca v-ati decis, sper din tot sufletul sa ajungem....intrebare de 2 lei: se poate ajunge si cu un peugeot 206? (garda destul de mica la sol) ..asta pentru eventualitatea in care nu voi putea veni nici pasager.

 

Da, se poate ajunge si cu masina acolo, nu este nici un fel de problema.

Ceva mai incet decat cu motorul, evident, dar nu sunt probleme deosebite.

Cu atentie si rabdare se rezolva si aceasta "dilema" :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa cer o eferta de stikere in alta parte?

 

eu una ti-as fi recunoscatoare...daca dispui de timp..ai putea sa dai o fuga la unirii...e acolo la parter o firma caer face tot felul de imprimeuri...

 

 

Da, se poate ajunge si cu masina acolo, nu este nici un fel de problema.

Ceva mai incet decat cu motorul, evident, dar nu sunt probleme deosebite.

Cu atentie si rabdare se rezolva si aceasta "dilema" :rolleyes:

 

wopeeee :drink: mersi fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da le voi posta dar (pentru ca la noi tre sa fie un DAR),

io sunt in Bucuresti atuma si motorul ie la Horezu asa ca poze fac dar nu am cum sa le livrez pt. ca la tara nu ie netu' lua-lar....... etc. etc.

sper sa pot ajunje la intalnire si acolo vedem.

asa ca SERVUS la toata lumea. :rolleyes:

 

poti sa postezi si niste poze? ar fi de folos :makeout:

 

 

Da le voi posta dar (pentru ca la noi tre sa fie un DAR),

io sunt in Bucuresti atuma si motorul ie la Horezu asa ca poze fac dar nu am cum sa le livrez pt. ca la tara nu ie netu' lua-lar....... etc. etc.

sper sa pot ajunje la intalnire si acolo vedem.

asa ca SERVUS la toata lumea. :drink:

 

poti sa postezi si niste poze? ar fi de folos :kiss:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...