Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

mda, probabil ca si pozele puse de el la pagina 331 sunt tot la "fara misto"...

 

stati linistiti, au aparut si pe tenere.ro ... sa vedeti urale...

dom'le , tu tzi cu ursu' ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dom'le , tu tzi cu ursu' ?

 

Pai cam tin, pentru ca anul trecut cand am vrut sa particip la intrunirea Super Tenere am cerut voie sa mai vin cu niste prieteni cu alta marca de motor (Africa Twin si Transalp), iar raspunsul a fost unul ferm: "nu se poate! adica intrunirea este intr-un loc public, deci nu imi pot interzice sa vin cu prietenii mei, dar ca se bazeaza pe bunul simt al participantilor"... adica eram nesimtit daca apaream cu ei, in concluzie am zis pas si am mers la intrunirile Africa Twin, unde m-au primit ca pe unul de al lor, fara fite si alte figuri, si la care m-am simtit extraordinar de bine!

Drept pentru care pe parbrizul meu troneaza cu mandrie 2 stickere: Africa Twin - Nadrag 2010 si Lacul Vulturilor 2010.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drept pentru care pe parbrizul meu troneaza cu mandrie 2 stickere: Africa Twin - Nadrag 2010 si Lacul Vulturilor 2010.

 

Pastreaza loc si pentru "Africa Twin - Nadrag 2011"

Esti invitat de onoare! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am vrut sa merg la intrunirea Tenere, dar as veni la una de-a "Africanilor" sau al "V-Stromistilor". Mult mai degajati baietii astia. Si da, pozele alea cu Africa Twin au fost malitioase, dar le-am aruncat si aici si acolo sa vad patosul. Asta e, fiecare cu simpatiile si fanatismul lui. Cum am mai zis, pt mine conteaza mai mult ce faci cu ce ai intre picioare, nu ca-i Honda sau Yamaha. Ele prind viata doar sub "pintenii" calaretului. Discutiile astea cu care-i mai tare si de ce, mi se par puerile.

In mintea mea, omul ala care si-a carenat comunista, are un vis, ala e Africa Twin. Doar asta mi-au inspirat pozele alea, fara nicio alta conotatie. (azi eu sunt putin "aburit", sper sa ma fi facut inteles ;) )

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza loc si pentru "Africa Twin - Nadrag 2011"

Esti invitat de onoare! :huh:

 

Onorat de invitatie! ;)

 

 

Nici eu n-am vrut sa merg la intrunirea Tenere, dar as veni la una de-a "Africanilor" sau al "V-Stromistilor". Mult mai degajati baietii astia. Si da, pozele alea cu Africa Twin au fost malitioase, dar le-am aruncat si aici si acolo sa vad patosul. Asta e, fiecare cu simpatiile si fanatismul lui. Cum am mai zis, pt mine conteaza mai mult ce faci cu ce ai intre picioare, nu ca-i Honda sau Yamaha. Ele prind viata doar sub "pintenii" calaretului. Discutiile astea cu care-i mai tare si de ce, mi se par puerile.

In mintea mea, omul ala care si-a carenat comunista, are un vis, ala e Africa Twin. Doar asta mi-au inspirat pozele alea, fara nicio alta conotatie. (azi eu sunt putin "aburit", sper sa ma fi facut inteles :D )

 

Ma bucur ca am lamurit problema :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no hai ca ne pupam la Nadrag-City!

intrebare intrebatoare: mi s-a pus pata sa decodez VIN-ul, adicalea sa-l decodez complet, inclusiv ce inseamna ultimele cifre...dha...nu gasesc ;) ,numa prima parte. stie cineva ceva! vin-ul cu 11 nu cu 17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mai lasati vrajeala si ziceti cand o punem de o intrunire cat mai curand??? :huh: nu l-am vazut pe BIK asa nervos de mult timp :D asa ca sa-i dam o tuica si un vin si sa il linistim :D)

 

Adevarul este dragilor ca tare dor mi s-a facut de o tuica alaturi de voi, in jurul focului... Dar o veni si vremea aia... ;)

Editat de Byk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc sa-l stie cineva Nicule, tipul ala Simi aduce mobre din afara, cu asta se ocupa, am 2 prieteni care au luat de la el, eok tipul daca te ajuta cu ceva, mobra cred ca e al lui personala, african avea ultima oara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc sa-l stie cineva Nicule, tipul ala Simi aduce mobre din afara, cu asta se ocupa, am 2 prieteni care au luat de la el, eok tipul daca te ajuta cu ceva, mobra cred ca e al lui personala, african avea ultima oara :D

Da

E a lui, e inmatriculata, am luat deja legatura cu el, multumesc

Cum ar zice cstelia, sunt pe cale de a ma indrepta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare mi-ar placea sa ne vedem in week, dar se pare ca nu o sa fiu pe acasa. Sunt la munca. Lucrez intens in ultima vreme, si aproape ca am pierdut si eu sirul turelor ;)

Daca vrei sa cumperi o Africana impecabila, mai e una la Valeni, si pe la aceiasi bani. As vrea sa o iau eu, dar inca nu am finantzele. E incredibila. Juri ca e noua.

Abia astept sa reeditam traseul de anul trecut pana in dumbrava minunata si pina de licurici de la Nadrag. Acolo am gasit si cel mai relaxant jacuzzi, cel mai linistit somn (cei care nu au dormit din cauza sforaitului meu pot comfirma asta :D ), si cea mai frumoasa gaska de prieteni. Offff... Ma uitam iar pe poze zilele trecute. Ce dor imi e de primavara...

Mesaj completat

http://www.facebook.com/album.php?aid=2049...p;id=1029315566

 

Sper sa mearga linkul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam tin, pentru ca anul trecut cand am vrut sa particip la intrunirea Super Tenere am cerut voie sa mai vin cu niste prieteni cu alta marca de motor (Africa Twin si Transalp), iar raspunsul a fost unul ferm: "nu se poate! adica intrunirea este intr-un loc public, deci nu imi pot interzice sa vin cu prietenii mei, dar ca se bazeaza pe bunul simt al participantilor"... adica eram nesimtit daca apaream cu ei, in concluzie am zis pas si am mers la intrunirile Africa Twin, unde m-au primit ca pe unul de al lor, fara fite si alte figuri, si la care m-am simtit extraordinar de bine!

Drept pentru care pe parbrizul meu troneaza cu mandrie 2 stickere: Africa Twin - Nadrag 2010 si Lacul Vulturilor 2010.

asta e ... minoritatea se supune majoritatii ... asta e o regula (chiar si "impusa" de bunul simt), iar sinceritatea nu este neaparat o "figura" sau fitza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

sunt pe cale sa fac o mica conversie a Transalpului meu. Respectiv va avea bascula, scut si rezervor de African. Problema mea este ca bascula si etrierul spate care le am sunt de RD04, respectiv pentru disc frana de 254 sau 256 mm nu mai retin exact, iar Transalpul are disc de frana de 240 mm. Drept urmare placutele de frana nu calca corect/complet pe disc.

 

Am inteles ca o solutie este etrierul de RD03 care este pentru disc de 240 mm.

 

Intrebare: are cineva pe acasa de vanzare un asemenea etrier? eventual dau la schimb, plus inca cat se considera, etrierul care il am acum de RD04, si care e in stare buna.

 

Va multumesc,

Adrian

Editat de asilindean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea este ca bascula si etrierul spate care le am sunt de RD04, respectiv pentru disc frana de 254 sau 256 mm nu mai retin exact, iar Transalpul are disc de frana de 240 mm. Drept urmare placutele de frana nu calca corect/complet pe disc.

256 mm

mai ai o solutie

Pune disc de 256 mm, prezent la Transalp pe fata (daca se potriveste pe butuc, desigur)

Poti testa cu unul dintre discurile de fata de la propriul tau Transalp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sperat sa pot vinde CBR-ul si sa pastrez Africa . Nu a mers si incepe sa scartie si bugetul , astfel ca scot la vanzare Africa Twin - ul cu speranta ca poate se reusesc sa nu o marit prima . Pretul este usor negociabil , avand in vedere ca nu are decat 3000 de km rulati in tara . Anunt http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...997-352937.html . :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sperat sa pot vinde CBR-ul si sa pastrez Africa . Nu a mers si incepe sa scartie si bugetul , astfel ca scot la vanzare Africa Twin - ul cu speranta ca poate se reusesc sa nu o marit prima . Pretul este usor negociabil , avand in vedere ca nu are decat 3000 de km rulati in tara . Anunt http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...997-352937.html . :lol:

 

 

Pacat. Mare pacat.

Succes in vanzarea CBR-ului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...