Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Salut

 

pe mine coordonatele GPS ma duc in balarii.

 

Sau nu stiu eu sa le interpretez :(

 

Eventual niste explicatii despre cum se ajunge pt cei care nu au mai fost si ajung vineri mai tarziu

 

Multumesc,

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pune niste preturi.

 

 

pai noi costa asa : 260 sidecaseurile,30suportii,30 placa de topcase, 210 topcase-ul, deci 530 €+ transport din DE :

 

http://www.louis.de/_10b9bb514c07f35d4aad99e25418fdc7db/index.php?topic=search&searchterm=top+case+givi&cmd.x=5&cmd.y=5

 

cat sa zic, 270 € e bine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri in jur de ora 14 am sa incerc sa decolez din Bucale.O sa ma intalnesc cu Pedro la iesire din Saftica sper in jurul orei 14:30.

Editat de neagu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri in jur de ora 14 am sa incerc sa decolez din Bucale.O sa ma intalnesc cu Pedro la iesire din Saftica sper in jurul orei 14:30.

 

pai ziceai 15 la tine, s-a schimbat modificarea ?

mai bine vii tu la mine si plecam de aici pe deneu

 

Eu am sa plec din Craiova si cred ca as putea...si ar fi de dorit de altfel, sa ma intalnesc cu voi cei din Bucuresti pe A1 (asta daca mergeti pe A1) sau cu oricine merge in directia Valeni!

 

in fct de ora la care ajungi in BUC, putem sa ne combinam , de pe A1 iesi spre Ciorogirla, Sabareni,Buftea,Corbeanca, DN1 cca 20 min, asta ca sa eviti centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu la o privire pe google maps am vazut ca de pe a1 ies undeva in dreapta in asa fel incat nu e nevoie sa vin spre bucuresti si merg catre Ploiesti daca nu ma insel!

 

da, o iei pe E72 Gaiesti-Tirgoviste-Ploiesti si scapi de plictisu de pe A1.

 

vorbim : 0726 373 446 cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicu, termina cu prostiile. Vino de vineri dimineata cu noi. O sa mergem catre Petrosani, coboram de la Obarsia Lotrului la Novaci si de acolo spre Ploiesti, Valeni, noroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

pe mine coordonatele GPS ma duc in balarii.

 

Sau nu stiu eu sa le interpretez :(

 

Eventual niste explicatii despre cum se ajunge pt cei care nu au mai fost si ajung vineri mai tarziu

 

Multumesc,

Adrian

Pai nici nu au cum sa te duca in alta parte... De dimineatza mergem sa tundem si balariile, asa ca nu o sa te mai duca nicaieri. Vroiai sa pui cortul in mijlocul orasului? E zona forestiera, si sunt doar 2 case in apropiere. Maine verific iar coordonatele exacte si le afisez.

 

In alta ordine de idei, am facut azi traseul. Sau mai bine spus, traseele. A fost exorcizare curata, dar a meritat. Ultima parte a traseului a fost hard-enduro, cu aspecte de trial. Dar noi nu o sa facem traseul acela. E mult prea greu pentru o formatie atat de mare de motociclisti, mai ales ca nu toata lumea are crampoane, si echipament de protectie corespunzator. Traseul asta il pastram pentru anul urmator. Sper ca gaska lui 10Ursi sa nu il faca in avans, vineri noapte. O sa pun cateva poze sa vedeti pentru ce trebuie sa va antrenati intens acum si vara urmatoare.

Tricourile sunt deja in lucru, maine mergem sa pregatim campingul, sa aducem lemne, sa scuturam covorasul de la intrare. O sa facem si poze, sa vedeti exact cum e acolo. Pentru cei ce vor sa vada traseul si indicatiile despre ruta, sa citeasca indicatiile de anul trecut. O sa caut si eu pagina si o sa pun link.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, biatul care aducea carnatii are un examen si nu mai poate sa ajunga la intalnire. O sa incerc sa vorbesc cu Doru (TRX-er) sa vedem daca ne poate ajuta el cu achizitia lor. Dca nu, trebuie sa va multumiti cu madam Udrea...

 

/index.php?/topic/36157-honda-xrv750-africa-twin/page__st__3200

 

Incepand de la pagina din linkul de mai sus gasiti indicatiile pentru a ajunge la Basca Chiojdului, inclusiv poze.

 

Acum am vb cu Doru. S-a rezolvat. Avem carnati de plescoi, dec nu mai avem nevoie de madam Udrea... Desi era buna prin camping pe acolo...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sa plec din Craiova si cred ca as putea...si ar fi de dorit de altfel, sa ma intalnesc cu voi cei din Bucuresti pe A1 (asta daca mergeti pe A1) sau cu oricine merge in directia Valeni!

Salut,la ce ora pleci? Daca pleci de dimineata si ajungi in jur de 12 in Bucuresti te invit in Pipera la mine la munca la o cafea si plecam impreuna spre Valeni.Eu in principiu nu o sa am mult de lucru maine asa ca o sa plecam destul de devreme.Am sa vorbesc si cu Kik sa vad daca poate pleca mai devreme,cu Pedro nu este bai,deci cred ca o sa putem sa plecam in jur de ora 12-13 daca ajungi si tu.Iti recomand sa vii pe A1 pana la centura ca se merge bine si sa tii centura ca este pe 2 benzi pana la Afumati.Prin Buftea se lucreaza la un pod si este aglomeratie mare.Pentru mai multe detalii poti sa ma suni 0729997445 Ionut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, biatul care aducea carnatii are un examen si nu mai poate sa ajunga la intalnire. O sa incerc sa vorbesc cu Doru (TRX-er) sa vedem daca ne poate ajuta el cu achizitia lor. Dca nu, trebuie sa va multumiti cu madam Udrea...

 

/index.php?/topic/36157-honda-xrv750-africa-twin/page__st__3200

 

Incepand de la pagina din linkul de mai sus gasiti indicatiile pentru a ajunge la Basca Chiojdului, inclusiv poze.

 

Acum am vb cu Doru. S-a rezolvat. Avem carnati de plescoi, dec nu mai avem nevoie de madam Udrea... Desi era buna prin camping pe acolo...

:banana: multumesc..nu am stiut ca se poate alege intre Plescoi si Udrea!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu la o privire pe google maps am vazut ca de pe a1 ies undeva in dreapta in asa fel incat nu e nevoie sa vin spre bucuresti si merg catre Ploiesti daca nu ma insel!

Asa este iesi undeva la km 70 spre Gaesti,mergi pe drumul vechi pana la Sabareni unde faci stanga si vii prin sate pana in Buftea,unde faci stanga si ori mergi pana la Ploiesti pe drumul vechi,ori faci stanga in Lucianca si iesi la Peris in DN 1.

Personal cunosc foarte bine drumurile si iti recomand A1 pana in centura bucurestiului.Daca vii prin Gaesti ai sa gasesti numai tractoare cu remorci prin Lunguletu unde o sa pierzi foarte mult timp.Pe drumul vechi de Pitesti in general este frecventat de o gramada de basculante care cara piatra de la balastierele din zona.Acum tu decizi pe unde iti este mai bine.

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Vreau sa imi anunt si eu prezenta, impreuna cu mandra-mi calare pe Transalpul verde. De sambata spre duminica, sa apuc sa beau si o bere.

 

In acel camping exista doar posibilitatea camparii la cort ? M-am uitat, fugitiv ce-i drept pe ambele forumuri si nu am observat sa fie precizata alta modalitate.

Iar de ajuns, pentru ca am inteles ca e si ceva offroad, se poate ajunge si cu un naked ? Sau e drum lung neasfaltat si de teapa unui AT/TA cauciucat corespunzator ? Legatura intre Valenii de Munte si Cislau o cunosc, catre Basca nu am fost niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, bagajul e facut...la 4 dimineata ridic ancora din Brasov in directia Basca Chiojdului via Chisinau :banana: Nu stiu cand ajung in tabara dar sper din tot sufletul sa mai prind si eu un carnat de Plescoi :rolleyes:

 

Drum bun si voua si sa ne vedem cu bine!

 

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am dat o fuga sa vedem cum se prezinta campingul. Totul e ok. Drumul a fost modificat putin, inca mai sunt cateva portiuni unde trebuie sa mergi mai incet din cauza gropilor, dar nu se mai trece prin nici o apa. Noi o sa plecam dupa ora 15-16 din Valeni, deci daca scapati mai devreme va astept la mine acasa, si plecam toti. Sincer eu cred ca pe la 17 o sa fie plecarea, dar mai vedem...

 

Se poate ajunge si cu un naked. Totul e sa nu fie chiar incepator pilotul. O sa mearga mai incet din cauza drumului prost, dar ajunge sigur.

Am vazut in seara asta primul tricou. Dupa parerea mea arata bestial. Sunt portocalii, dar fara nici un fel de legatura cu vreun partid sau marca de drujbe sau alte motorete. Un pilot de Dakar spunea intr-un interviu, ca portocaliu e culoarea desertului cand apune soarele, la sfarsitul fiecarei etape. Si cum Africa Twin a fost facuta pentru desert...

post-3626-0-33354000-1313678627_thumb.jpg

post-3626-0-32443500-1313678774_thumb.jpg

post-3626-0-14641200-1313696374_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul a fost modificat putin, inca mai sunt cateva portiuni unde trebuie sa mergi mai incet din cauza gropilor, dar nu se mai trece prin nici o apa.

 

 

Rahat... Atunci nu mai vin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...