Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Io imi aduc si beţele de trekking, că de offroad nu mă apropii în astfel de condiţii

Mai fac o drumeţie, mai dau jos 0,2 kg din burtă...

Doar avantaje :)

 

PS: io zic să ne facem şi noi un site ca lumea, aşa cum au ăia de la xrv.ro :crack:

 

Ai doua perechi de bete ? Din ce am vazut si pe jos merg greu pe acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V-am speriat o tura, ha? :)

 

Ideea e ca aveam in minte un traseu frumos, din pacate pe unele portiuni e dificil pentru Africane. Incercand sa cautam un drum forestier spre lacul Surduc, ne-am cam infundat. ATV-ul nu mai avea benzina sa se intoarca pe drumul pe care am venit, GPS-ul ne arata ca cel mai apropiat drum e la ~3km, asa ca am luat urmele de TAF la rand pana am reusit sa trecem culmea si sa dam in drumul spre Nadrag. Jumatate din ce aveam in plan pentru traseu s-a dovedit a fi nepracticabil cu vacile. Oricum ne-am distrat ca lumea in excursia asta de tip discovery :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am avut ce compara:

Mihnea (nu era pe ulei ci pe bere) - RD03

Alex - RD07

Neagu - RD07a

Eu - toate cele trei :)



Saptamana viitoare continuam cu tema: "Jocul si datina la articulatia amortizorului central"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati avut RD04 :) . Masa incompleta ! Apropo de jocuri si datini : ar fi dispus domn Profesor sa asculte o melodie din repertoriul unui RD04 ?

 

Pai prototiptilul meu ce e?

Ascultam cu drag. Daca e nevoie il chemam si pe Borco ca tot lucreaza la muzeul satului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt amatorii de constructii, cricul central Africana. Primul SW-motech modificat si ramforsat, celelalte replica. In ultima poza, neterminat, dar mai inalt cu 30 mm, moto avand in dotare un amortizor cu cursa mai mare si garda la sol marita. Ceva solutii de intarire a cricului a mai incercat cineva? Cricul de model se ridica foarte greu. Am mai lungit bratul de ridicare cu 45 mm dar parca nu este de ajuns.

post-8769-0-91953500-1398935856_thumb.jpg

post-8769-0-92661800-1398935871_thumb.jpg

post-8769-0-30982700-1398935887_thumb.jpg

post-8769-0-53028900-1398935899_thumb.jpg

post-8769-0-84137600-1398935931_thumb.jpg

post-8769-0-30585900-1398935948_thumb.jpg

post-8769-0-02136600-1398935962_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o ridic usor pe a mea(am prins spilul!!) dar in general rd07/a se ridica mai greu pe cric indiferent de cine este produs cricul....incerca sa-l mai scurtezi chiar daca in faza finala nu v-a ramane mult spatiu intre roata de spate si sol!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o ridic usor pe a mea(am prins spilul!!) dar in general rd07/a se ridica mai greu pe cric indiferent de cine este produs cricul....incerca sa-l mai scurtezi chiar daca in faza finala nu v-a ramane mult spatiu intre roata de spate si sol!!

Deocamdata am lungit bratul de ridicare la cricurile noi. Merge mai bine, da nu cum mi-as dori. Vrei sa-l lungesc si la tine, acum cat nu este vopsit ? De scurtat picioarele nu vreau, ca devine instabil in anumite situatii. Arcuri tapene am gasit la utilaje agricole. Nu sunt ieftine, dar exact ce trebuie. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...