Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cum vezi, e de supermoto, deci nu ii trebuie autonomie. Evacuarile sunt foarte interesante, mai ales la cilindrul spate, unde a facut bucla aia de compensare. E gandita bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ce parere aveti o toba aftermarket creste consumul motocicletei in aceleasi conditii fata de una originala.

Toate chestiile reglate bine, bujii noi, carburatoare curate -- sincronizate...eu si pasager, cu coburi dar goale, toba aftermarket AROW am scos consum 5.2

 

Cu RD07le as fi tentat sa cred ca scoteam mai putin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau să-mi imaginez ce înseamnă să scoţi consumul acela...

În weekend am scos 6.6% şi-am mers cu pasager, mai înţepat. Azi pe Braşov - Sibiu singur, fără bagaje, mers domol - maxim 5000rpm, accelerat lin, numai două depăşiri în care am accelerat mai tare - am scos 5.8%. Şi a fost cam foarte plictisitor drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti ridici viziera si sufli in ea...

@Cristi: mai bine imi spui daca ai pe acolo prin garaj ceva carburatoare de RD03 -- si daca vor sa plece de la tine! :)

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom Profesor , iti mai aduci aminte cand am venit la tine ca intra mobra in voblaj ? Am gasit buba si am uitat sa-ti spun : meseriasul de la vulcanizare a lasat guma de spate , sarita de pe janta , pe vreo 15 cm . Am vandut aerul din camera si am cumparat altul proaspat :) . Caz inchis :) .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste piese de RD04 si de la mine. Nu sunt in stare excelenta,dar...

http://www.xrv.ro/forum/viewtopic.php?f=9&t=393&sid=43e765ec55991ffa67de7d4b6f378c40

Preturi:

Carena fata - 150 ron negociabil

Carena spate - 100 ron negociabil

Faruri - 160 ron negociabil

Urmeaza poze si cu ghidonul si cadrul de bord (100 ron ghidonul-negociabil si cadrul de bord 80 ron-asa dicteaza piata din ce vad)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom Profesor , iti mai aduci aminte cand am venit la tine ca intra mobra in voblaj ? Am gasit buba si am uitat sa-ti spun : meseriasul de la vulcanizare a lasat guma de spate , sarita de pe janta , pe vreo 15 cm . Am vandut aerul din camera si am cumparat altul proaspat :) . Caz inchis :) .

 

Pai trebuia aer de primavara, ala de iarna e mai rece si miscarea moleculara e mai scazuta, de unde si tendinta de rezistenta la frana de motor, deci voblaj :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi schimb placutele de frana fata/spate la Africana. Am avut Brembo pe spate, nici nu vreau sa mai aud de ele. Slabe rau! Ce-mi recomandati? Am discurile originale, ce placute sa pun pt a avea frane mai promte? Chiar daca nu tin mult in km, macar SA TINA FRANA :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot timpul am folosit Nissin NS, 2P225 pe faţă şi 2P204 pe spate. Ştii unde le găseşti :)

http://www.all-moto.ro/placute_frana_nissin_2p225_ns/232.htm

http://www.all-moto.ro/placute_frana_nissin_2p204_ns/214.htm

 

Acum am altceva, c-aşa am luat-o. Ţin şi astea bine, dar nu ştiu ce neam sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...