Sari la conținut

Plimbare de 4 zile ! Aprox 1000 - 1200 km !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

De inceput un CEAU :laugh: la toti !

 

Am facut o harta asa in mare cum am putut , sa va faceti o ideee despre traseu! ( unde is descrise lacurile la una am gresit , este Lacul Petrimanu :P )

 

post-26086-1242411288_thumb.jpg

 

Vreau sa propun o excursie BOMBA de vreo 4 zile , 1000-1200 km ... Perioada ar fi urmatoarea: Cand se deshide TRANSFAGARASANUL !!! (aprox 12-13-14-15 Iunie.09 ) sau in weekendul imediat urmatorul (19-22.Iunie.09). Plecarea as vrea sa fie de Vineri dimineata si pana Luni ... sau vedem , poate o inghesuim pe Duminica ( daca cumva nu reusim sa facem tot traseul )

De aia am ales cand se deschide Transfagarasanul pentru ca atunci se poate trece si TransALPina , teoretic ! ( daca suntem mai multi se poate trece si cu pete de zapada ) Si daca tot suntem in zona aia sa o mai "puricam" putin.

 

Obiective principale: Dati click pe ele , am pus poza !

 

1. Transfagasaranul !

2. Cheile Oltetului !

3. Lacul Galbenu si Petrimanu !

4. TransALPina ! ( o bucata din ea )

5. Valea Cernei !

6. Clisura Dunarii !

 

Din toate astea as vrea neaparat sa fac de la 1-4! Daca o fi cu cine si ne permite timpul si bugetul facem pana la capat tot traseul!

Pana acuma suntem 2 persoane din Arad cu Honda TransALP ! Eu si cu fratele meu Atti.

 

Mai multe detalii pe parcurs ... sper sa ne adunam catziva si sa formam o " echipa " frumoasa si de incredere !

Cei care vor sa vina din alte parti ale tarii facem in asa fel incat sa ne intalnim intr-un anumit loc , la o anumita ora ! ( + - 30 min )

 

Astept pareri , sugestii ... daca aveti intrebari !

Pana atunci mai este o luna , as vrea sa incercam sa dezbatem tot ce este pe tema asta! Eu pana acuma nu am fost pe zona aia Polovragi - Cheile Oltetului - Lacul Galbenu - Lacul Petrminanu - Ciungetu - si pana unde da drumul in DN67C ( Transalpina )

 

Daca imi amintesc de ceva ce nu am spus-o acuma , voi posta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru mine este imposibil sa fiu sigur 100% datorita serviciului,dar imi surade ideea foarte tare.Daca nu intervine nimic atunci pe moment sunt PREZENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine este imposibil sa fiu sigur 100% datorita serviciului,dar imi surade ideea foarte tare.Daca nu intervine nimic atunci pe moment sunt PREZENT

Normal pentru acest traseul trebuie 4 zile ! Dar daca din lipsa de participanti ( ca luni trebuie sa fie la servici ) Atunci putem sa facem doar pana in Petrosani , fara Valea Cernei si Clisura !

Eventual vi cat/cum poti , de Vineri - Sambata - Duminica ! Sau Sambata - Duminica !

 

Dar nu as vrea deja din primele momente sa ma gandesc de a renunta la vreo parte a traseului ! FACEM TOT :P

 

Apropo sa zic in mare cum m-am gandit cu camparea/cazarea ! Eu cu Atti stam la cort !

 

Si anume:

Prima zi sa facem Transfagarasanul si sa campam la un loc deja cunscut de noi intre Vidraru si Ramnicu Valcea !

A doua zi sa facem Cheile Oltetului si sa campam undeva sau in zona Lacurilor sau dupa ele deja pe drumul care duce spre Transalpina!

A treia noapte pe Valea Cernei !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent. Tot cu Transalp.

Mai sigur am sa fiu in preajma acelei perioade.. singura problema ar fi ca mi's de prin Bucuresti.. cam greu sa ne intalnim undeva si sa purcedem impreuna pe traseu..

Editat de Yume
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent. Tot cu Transalp.

Mai sigur am sa fiu in preajma acelei perioade.. singura problema ar fi ca mi's de prin Bucuresti.. cam greu sa ne intalnim undeva si sa purcedem impreuna pe traseu..

Super , esti bine venit!

Stai linistit ca nu-i prob , ne intalnim la intrarea pe Transfagarasan , sau la coborare ! La locul de campare pentru prima noapte !

Acuma tu sti cum poti ajunge , daca noi venim din Arad 300 de km pana la urcarea pe Transfagarasan , ajungi si tu cumva :P

Cum zici ... pana atunci mai vedem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e mai altfel ca la restul lumii,eu is liber mai mult in timpul saptamanii,turistii vin pe munte in weekenduri ,de aceea eu is mai cu trei perechi de co...aste ca restul lumii.

O sa rezolv eu cumva pana la urma,si eu as prefera toata tura,daca pot pleca pt weekend pot sa ma lungesc si in timpul saptamanii :),deci is pt TOT TRASEUL

Nu stiu ce imi spune ca va venii si Calin :laugh: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e mai altfel ca la restul lumii,eu is liber mai mult in timpul saptamanii,turistii vin pe munte in weekenduri ,de aceea eu is mai cu trei perechi de co...aste ca restul lumii.

O sa rezolv eu cumva pana la urma,si eu as prefera toata tura,daca pot pleca pt weekend pot sa ma lungesc si in timpul saptamanii :P,deci is pt TOT TRASEUL

Nu stiu ce imi spune ca va venii si Calin :) :laugh:

Aha , am inteles ! Acuma fiecare cum putem ... :P

O fi cumva , mai este pana atunci ...

 

Calin vine sigur daca aude de iesire ... :o

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place si mie f mult, dar o sa pot spune mai sigur daca pot veni atunci, cu o saptamana-doua inainte. Si eu tot cu cortul as veni.

 

Intrebarea mea e cat de hard e endureala ? Ca eu vreau, dar n-am cu ce... :P

 

Si eu sunt din Bucuresti, asa ca am fi (cel putin) doi care am merge. Eventual, daca plecati de vineri sau joi, noi putem intarzia o zi si venim seara direct la locul de cort, fara Trasfagarasan. Din Bucuresti Transfagarasanul e tura de o zi, se poate face oricand... Pt mine restul e mult mai interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place si mie f mult, dar o sa pot spune mai sigur daca pot veni atunci, cu o saptamana-doua inainte. Si eu tot cu cortul as veni.

 

Intrebarea mea e cat de hard e endureala ? Ca eu vreau, dar n-am cu ce... :P

 

Si eu sunt din Bucuresti, asa ca am fi (cel putin) doi care am merge. Eventual, daca plecati de vineri sau joi, noi putem intarzia o zi si venim seara direct la locul de cort, fara Trasfagarasan. Din Bucuresti Transfagarasanul e tura de o zi, se poate face oricand... Pt mine restul e mult mai interesant.

Partea mai " grea " ii pe TransALPina , ca sunt pietre ... in rest nu vad ce ar fi rau ! Cum am spus mai sus eu nu am fost de la Polovragi pe Cheile Oltetului ... si pe drumul care duce de la cele doua lacuri la Ciungetu si innapoi spre DN67C , dar am niste poze de la Florad din B , el a fost pe acolo ! Uitati AICI!

Si pe Valea Cernei nu ai prob , ii forestier !

 

Am si doua harti tot de la Florad , cu zona care pe mine ma intereseaza cel mai mult din toata tura ! Ca mi ceva nou :laugh:

 

post-26086-1242422935_thumb.jpg post-26086-1242422955_thumb.jpg

 

 

Poate daca vede acest topic si vrea , o sa ne povesteasca pe scurt cam cum ii zona ! Si eu as fi curios ! Sau poate chiar o sa vina cu noi :) Nu ar fi rau !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si doua harti tot de la Florad , cu zona care pe mine ma intereseaza cel mai mult din toata tura ! Ca mi ceva nou :P

Acolo ai marcat cu rosu drumul strategic din Ciungetu spre saua aia. Am un prieten care a fost pe jos pe acolo. O sa-l intreb cat de dificil i s-a parut. Stiu ca el voia sa-l facem pe biciclete. Nu stiu sigur daca eu o sa-l pot face cu motorul meu de 200+ kile fara bagaje.

 

In rest, daca zici ca Transalpina e cea mai grea parte, atunci clar nu am nici o problema. Pe aia o aveam oricum in plan in vara asta. Mie de V Cernei imi era frica, nu stiam cum e.

 

Ar mai fi o varianta sa lasam bagajele undeva pt bucata aia mai dificila. Fara bagaj as mai avea si eu o sansa...

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo ai marcat cu rosu drumul strategic din Ciungetu spre saua aia. Am un prieten care a fost pe jos pe acolo. O sa-l intreb cat de dificil i s-a parut. Stiu ca el voia sa-l facem pe biciclete. Nu stiu sigur daca eu o sa-l pot face cu motorul meu de 200+ kile fara bagaje.

 

In rest, daca zici ca Transalpina e cea mai grea parte, atunci clar nu am nici o problema. Pe aia o aveam oricum in plan in vara asta. Mie de V Cernei imi era frica, nu stiam cum e.

 

Ar mai fi o varianta sa lasam bagajele undeva pt bucata aia mai dificila. Fara bagaj as mai avea si eu o sansa...

Pe prima harta cu ce-i cu rosu eu am facut da , asa in mare sa se vada unde ii offroad, dar ultimele doua harti sunt facute de Florad , el a marcat cu rosu ! Daca te uiti la poze si ei au fost cu TransALP-uri si BMW-uri mari , deci ! Ii posibil !

Si noi sa o venim cel mai probabil cu 2 pers si lazi laterale si bagaje ! Si TransALP`ul are 200 kg , + bagaje ... are destul :P

Eu zic ca ar fi pacat sa ratezi asaceva ... daca a putut altu , pot si eu ! Si + ca daca o sa fim mai multi , nu exista imposibil ! Am trecut pe TransALPina motoarele pe o pata de vreo 20 m de zapada ! Am tras/impins 7-8 pers de moto ...

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce au trecut colegii cu F-uri pe bucata Polovragi - Ciunget sapt trecuta.. Poti intreba la poze de la intalniri BMW Voineasa - Ciunget sau la intalniri BMW Voineasa cum a fost. In principiu e ok de trecut. Mai greu cu CBF dar daca te roade tare poti sa treci si tu. CU CBF-ul poti face trasele alaturate lor si sa va opriti in puncte comune. Au mai fost cu CB-uri, chiar si CBR-uri pe transalpina si se poate trece... doar ca nu e la fel de confortabil.

 

Bafta si sa aveti drum bun. Zona e foarte tare.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o veste buna , pe saptamana viitoare candva o sa postez si o HARTA 3 D cu traseul de la Polovragi la lacuri si de la lacuri la Giungetu ,si de aici pana in DN67C ! Eu am vazut deja 3D traseul da inca nemarcat , l-am cautat eu ! Putina rabdare , cateva zile si o sa vedeti !

Din cate am vazut eu pe harta traseul ii accesibil , in principiu ca si TransALPina , pietris , nisip dinala ! Se merge destul de mult pe creasta , pare ceva mirific ! mai ales daca imi imaginez zona " TransALPina " :P

V-a fi o tura de nota :) Deja fierb aici in fotoliu :laugh:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fierbe ca pana peste o luna te evapori... :D Bah,io is pentru...numa sa vad cum imi programeaza astia examenele...

Editat de stanalexro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7547-1242719085_thumb.jpg

 

 

Lutzifer, mare parte din traseul propus de tine l-am facut si noi anul trecut...

 

/index.php?...c=233882&hl=

 

Ai aici harta cu traseu facut de noi.Dunga roz de pe Valea Cernei reprezinta o alunecare de teren pe care am hotarit sa o ocolim...

 

Am si eu niste intrebari in cazul in care ma gindesc sa vin si eu cu voi...

 

In ce zi a saptaminii veti fi in Polovragi si daca pot gasi un loc in vreun cort sau cazare undeva (gazda, pensiune) caci eu nu am cort...

 

Parerea mea in legatura cu posibilitatea de a merge si alte motoare (de strada, vitezane,etc) este ca se vor chinui, va vor chinui pe toti...asta in primul rind a cauciucurilor...noi toti am avut cramponate.

 

Sint sigur ca pina la urma vor trece peste tot, dar in cit timp si cu ce eforturi din partea voastra? Daca vor fi noroaie sau zapada va fi si mai distractiv...

 

Mai vorbim, pina la jumatea lui iunie mai e destul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7547-1242719085_thumb.jpg

 

 

Lutzifer, mare parte din traseul propus de tine l-am facut si noi anul trecut...

 

/index.php?...c=233882&hl=

 

Ai aici harta cu traseu facut de noi.Dunga roz de pe Valea Cernei reprezinta o alunecare de teren pe care am hotarit sa o ocolim...

 

Am si eu niste intrebari in cazul in care ma gindesc sa vin si eu cu voi...

 

In ce zi a saptaminii veti fi in Polovragi si daca pot gasi un loc in vreun cort sau cazare undeva (gazda, pensiune) caci eu nu am cort...

 

Parerea mea in legatura cu posibilitatea de a merge si alte motoare (de strada, vitezane,etc) este ca se vor chinui, va vor chinui pe toti...asta in primul rind a cauciucurilor...noi toti am avut cramponate.

 

Sint sigur ca pina la urma vor trece peste tot, dar in cit timp si cu ce eforturi din partea voastra? Daca vor fi noroaie sau zapada va fi si mai distractiv...

 

Mai vorbim, pina la jumatea lui iunie mai e destul...

Chiar aseara studiam excursia facuta de voi !

La Polovraci cel mai probabil vom fi Sambata pe la ora 12-1-2 . Ca noi prima noapte vrem sa campam intre Vidraru si Curtea de Arges . De acolo am pleca pe la ora 10 ... si de aia am zis cam ora 12-1 Sambata ! ( dar inca nu stim sigur in care week v-a fi 11-14.Iunie.09 , sau 19-22.Iunie.09! In functie de Transfagarasan )

 

Din Polovraci noi o sa mergem pana la bifurcatia aia , unde in dreapta mergi la L. Galbenu si in stanga urci pe la 2000 m , se merge pe creasta si se ajunge la L. Petrimanu ! Dupa cum am vazut eu, voi nu traseul asta l-ati facut! Voi ati mers pe dreapta. Traseul ii practicabil pentru ca eu Sambata 16.Iunie.09 am vb cu un baiat din Rm. Valcea ( dumi_meseriasu ) care are o Aprilia Pegaso ,si l-am rugat daca poate sa mearga intr-o plimbare Duminica 17.Iunie.09 si sa faca acest traseu pana la L. Petrimanu ! S-a dus , a vazut , a trecut ! Ii practicabil drumu ...

 

Acuma cu cazatu la cort la cineva ... nush ce sa-ti spun ! Eu cel mai probail vin cu prietena ! Eu zic ca pana atunci mai vedem ce si cum ... poate ai de unde sa iti faci rost !

 

In legatura cu tipul de motor cu care vrei sa faci traeul, nu cred ca i-a trecut cuiva prin cap sa vina cu o vitezana. Eu is de parere ca daca nu are scut care sa acopere foarte bine tobele , baia de ulei , filtru de ulei ... te expui la un risc foarte mare sa ramai in varful muntelui cu el ! Eu odata am patit-o , nici nu am dat jos cu motoru , doar a sarit o piatra mai mare in filtru de ulei si i-a tras o gaurica cat varful la un ac. Dar a fost de ajuns cat sa trebuiasca sa imi las motoru la Buces Vulcan la 200 km de casa. Am avut noroc ca a fost cu noi un prieten si cu masina si am avut cum sa ajung acasa , si sa ma intorc adoua zi cu masina dupa motor , cu ulei si filtru nou! Deci alti bani , alta distractie ... timp pierdut , nervi ! Nu se merita . Mai bine iti faci ceva la scut ca sa protejezi mai bine!

De asta zic ca mare grija daca nu aveti scut, v-a faceti , mai protejati cu ceva ... asta ii valabil si la TransALPuri ! Eu am pus o tabla de aluminiu sub de vreo 0.8 mm ! Ii de ajuns cat sa nu dea o piatra in filtru de ulei !

 

Cu Valea Cernei ... nu imi fac probleme de partea surpata ! Si noi am fost pe acolo anu trecut in Oct. si nu-i grava trecerea ... si era pe vreme ploioasa!

 

Altceva mai vedem pe parcurs ... timp este ca sa discutam eventualele neintelegeri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma roade rau propunerea asta de excursie.

Traseul este superb si in plus acopera doua dintre destinatiile pe care vroiam sa le ating vara asta (transfagarasanul si transalpina)

ramane sa vad daca pot sa imi iau liber in perioada respectiva

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma roade rau propunerea asta de excursie.

Traseul este superb si in plus acopera doua dintre destinatiile pe care vroiam sa le ating vara asta (transfagarasanul si transalpina)

ramane sa vad daca pot sa imi iau liber in perioada respectiva

:P

Ar trebui sa iti iei liber doat Vinerea , ca Sambata - Duminica intra partea aia OffRoad din Polovraci - inclusiv TransALPina! Si daca mai ai liber si Luni ... vi si pe Valea Cernei ... ii zona frumoasa ! Acolo o sa si campam a treia noapte !

 

Si ii una sa faci Transfagarasanul cand se deschide , cu zapada pe margine de pana la 6m , si ii alta sa il faci in Iulie! La fel si TransALPina, cu pete de zapada ii mai interesant ! :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa iti iei liber doat Vinerea , ca Sambata - Duminica intra partea aia OffRoad din Polovraci - inclusiv TransALPina! Si daca mai ai liber si Luni ... vi si pe Valea Cernei ... ii zona frumoasa ! Acolo o sa si campam a treia noapte !

 

Si ii una sa faci Transfagarasanul cand se deschide , cu zapada pe margine de pana la 6m , si ii alta sa il faci in Iulie! La fel si TransALPina, cu pete de zapada ii mai interesant ! :D

 

De principiu n-ar trebui sa fie probleme cu liber de la munca dar o sa vad mai aproape de data plecarii...cine stie ce le coace mintea la sefii mei cei dubiosi :)

 

Am fost acu vreo doi ani cu conserva pe partea argesana a transfagarasanului la inceputul lui aprilie... zapada...cat cuprinde :P

post-11932-1242733317_thumb.jpg post-11932-1242733337_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acu vreo doi ani cu conserva pe partea argesana a transfagarasanului la inceputul lui aprilie... zapada...cat cuprinde :D

post-11932-1242733317_thumb.jpg post-11932-1242733337_thumb.jpg

 

Pun si eu cateva poze cu zapada , Transfagarasan si TransALPina de anu trecut, cei care nu au fost sa isi faca o idee cam ce am putea prinde si vedea !

 

Transfagarasan 14-15.Iunie.2008 (Linck)

 

1.

158370274893b3a53f048d0a20ef6a83c2818a5547.jpg

 

2.

5830227492ef6f02562039574152624a7888a21c4.jpg

 

3.

14044848072f239f674216a4bbf3e4364f6eb898a3.jpg

 

4.

20469193314b5f8340d3016ac9b49e72e93fb2c554.jpg

 

5.

3125139556e1f7eeb3cdc1b00637d38e289422ca7.jpg

 

 

TransALPina 18-19.Oct.2008 (Linck)

 

1. Bucata asta ce se vede in poza ii chiar inainte de intersectia unde o sa ajungem noi conform planului. Noi nu dam de bucata asta , este cu vreo 1 km mai jos de acea intersectie, noi iesim undeva mai sus !

1478913749da3579c7f91f3920516c641aa64daad5.jpg

 

2.

310008722a8e4081ff8613d4e483598c6c23d77d9.jpg

 

3.

5088412535b9b4e8df6b85bc746e074536637357e.jpg

 

4. Aici pe portiunea asta doar in plina vara nu prinzi zapada , in rest este aproape tot timpu!

110559656dda3d8bc606494944e47fee499a1ea82.jpg

 

5.

20032129109cf2f5f8a53417642d3814c10c0a38c.jpg

 

6.

874698226f9b82b9d9aca7699ba676b2b445930a8.jpg

 

7.

7440418050c0efddfa57cfa92656dd9ed0cfb5921.jpg

 

8.

107244554011e15ed542c7ff0fcb7b1d67f08ebd45.jpg

 

Pozele astea le-am pus sa va dau chef de viata si pofta mai mare de duca :P :)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul este genial. m-as baga si eu dar nu cred ca pot ....

 

mai vedem. tin sub supraveghere topicul asta.

 

nu stiu cat de bine o sa se descurce TDM-ul meu cu cauciucuri de strada dar daca nu dam de noroaie e bine ..

 

are doar 230kg cu plinurile facute fara bagaje :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de bine o sa se descurce TDM-ul meu cu cauciucuri de strada dar daca nu dam de noroaie e bine ..

Nici noi nu avem cauciucuri nush ce , sunt normale soft enduro !

Si eu sper ca in perioada aia sa nu ploua , sa nu se faca noroaie ! Vedem ce o fi ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea e cat de hard e endureala ? Ca eu vreau, dar n-am cu ce... :D

Am facut eu Transalpina anul trecut cu AdrianB1 pe CB-uri dar CB e mai usor decat CBF si are garda la sol mai mare si tot am atins pietroaie in draci.

 

Eu pe CBF n-as face Transalpina, e pacat de motor. Acolo un enduro sau ceva gen Transalp se simte ca acasa, pentru restul e un calvar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut eu Transalpina anul trecut cu AdrianB1 pe CB-uri dar CB e mai usor decat CBF si are garda la sol mai mare si tot am atins pietroaie in draci.

 

Eu pe CBF n-as face Transalpina, e pacat de motor. Acolo un enduro sau ceva gen Transalp se simte ca acasa, pentru restul e un calvar.

Cine vrea sa vina in aceasta tura ar fi bine sa o faca cu un enduro ! Din partea mea poate veni fiecare cu ce motor vrea , fiecare sper ca isi cunoaste limitele, si stie ce ii poate motoru ... dar mai ales el ! In primul rand conteaza cine sta pe motor si apoi motorul in sine!

Si nu in ultimu rand vremea o sa faca legea ! Daca v-a fi timp frumos cu cateva zile inainte si nu sunt noroaie... v-a fi ok ! Oricum sus pe TransALPina noroi nu este , doar pietre prinse in drum si pietre " miscatoare " ( care is pur simplu pe drum ).

Dar noi avem de mers si destul de mult prin vale , unde noroi cred ca este din belsug daca sunt ploi in aceea perioada !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...