Sari la conținut

Plimbare de 4 zile ! Aprox 1000 - 1200 km !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Parca perioda la inceput a fost 12-13-14-15,acu s-a mutat :D .Cand ma bucuram si eu ca nu-s de servici :D si tiapa vad ca a-ti mutat data,chiar atunci intru eu de servici.

De mult se stie deja de aceasta data , 19-22.Iunie. De aia am pus asa sa fim siguri ca se poate trece Transfagarasanul si TransALPina.

Dupa cate am inteles , deja se pot trece amandoua . Oricum nu se poate sa fie tot timpu bine pentru toti. Imi pare rau ca nu poti veni , dar ce sa faci ... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[salut

Ma intereseaza si pe mine , daca nu se suprapune cu Alba Iulia

Sunt din Curtea de Ag si daca sunteti de acord ma alatur de aici pana la Arad

Pot oferi asistenta in Curtea de Ag si cazare si divertisment si tehnic.

Nicon 0722552725-0754696725

Aia numai stiu daca se suprapune sau nu cu Alba Iulia , tu trebuie sa sti ce si cand ii acolo !

Daca vrei sa vi cu noi esti bine venit , inatlnirea cu tine va fi in seara de Vineri 19.Iun. la locul de campare aproape de Curtea de Arges.

 

Mai tinem legatura si vezi tu ce faci ... intereseaza-te sa vezi cu Alba Iulia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pleaca cineva din Bucuresti vineri pe la 18?

Eu o sa mai fiu cu inca un prieten, tot cu Transalp.

Poate reusim sa ne intalnim la o bere in cursul saptamanii viitoare, astia din Buc..

 

Bafta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pleaca cineva din Bucuresti vineri pe la 18?

Si veniti direct la locul de campare nu ? Langa Curtea de Arges ... spre Vidraru !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu plec din Bucuresti. Deocamdata am dat de niste probleme financiare, dar daca iau banii vinerea asta o sa pot veni cu voi. Stabiliti o zi in care sa ne intalnim sa vb de plecare. Sa vedem poate suntem mai multi de 3. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem poate suntem mai multi de 3. :D

initial ar trebui sa fiti mai multi de 3 moto din Buc, ca la inceput s-a anuntat destul de multa lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa plecam din Bucuresti Vineri 19.06.2009 la ora 8 dimineata, ne intalnim la MOL-ul din otopeni (cel de langa Mc Donalds)

Traseul de principiu este Buc-Ploiesti-Predeal-Rasnov-Zarnesti-Fagaras-Cartisoara insa am vorbit cu Kata4 si stie el un drum mai frumos pe la baza muntilor...

 

Pana acum avem urmatorii Bucuresteni (sau din imprejurimi):

 

THC - F650 GS

Kata4 - Varadero 125

Rideordye -

namaste - Transalp

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum avem urmatorii Bucuresteni (sau din imprejurimi):

 

THC - F650 GS

Kata4 - Varadero 125

Rideordye -

namaste - Transalp

Referitor la ce zici tu , ar putea fiecare sa se anunte in zilele urmatoare! Si daca vin mai multi dintr-un anumit oras , atunci sa se faca grupuri , grupulete cu care sa ne intalnim pe parcursul traseului pana la Cartisoara. Si cine poate doar seara, sa vina direct la locul de campare mentionat in posturile anterioare.

Pana pe la mijlocul saptamanii viitoare sa stim cine vine si de unde. Sa ne putem gandi la puncte de intalnire asa incat sa fie bine la toata lumea.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la ce zici tu , ar putea fiecare sa se anunte in zilele urmatoare! Si daca vin mai multi dintr-un anumit oras , atunci sa se faca grupuri , grupulete cu care sa ne intalnim pe parcursul traseului pana la Cartisoara. Si cine poate doar seara, sa vina direct la locul de campare mentionat in posturile anterioare.

Pana pe la mijlocul saptamanii viitoare sa stim cine vine si de unde. Sa ne putem gandi la puncte de intalnire asa incat sa fie bine la toata lumea.

 

 

Pot sa imi iau liber vineri, dar mai am un prieten Transalpist care are examen vineri.

Sper sa obtina liber de la munca inca 2 Transalpisti, in afara de noi...(si ei ar iesi de la munca tot vineri seara).

 

O sa stim sigur pe la mijlocul saptamanii viitoare.

 

 

ps: cel mai probabil o sa venim direct la locul de campare..

Ne vedem miercuri in Bikers Place, pe la 19:30?

Editat de namaste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati ce fain arata lacul Vidra , poza de sapt trecuta! Este golll ...

 

DSC01609.JPG

 

Pacat ca nu ne pica in drum ...

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, ce vreau si eu sa vin. Mai ales ca se pare ca nu mai e zapada... Dar cred ca v-as incurca, vad ca numai motoare enduro mai mititele aveti. Daca va adunati in Bikers, poate apar si eu, macar sa-mi mai bag unghia in gat un pic. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, ce vreau si eu sa vin. Mai ales ca se pare ca nu mai e zapada... Dar cred ca v-as incurca, vad ca numai motoare enduro mai mititele aveti. Daca va adunati in Bikers, poate apar si eu, macar sa-mi mai bag unghia in gat un pic. :bounce:

Din partea mea poti veni linistit! Daca ai alt gen un pic de motor nu inseamna ca ne incurci. Daca crezi ca te descurci , haida ! :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu se stie data exacta ca ma cam roade si nu vreau so ratez as plimbare...si vin de vineri pana duminica noaptea :D si nu as vrea sa programez altceva

 

 

 

 

aventura continua :bounce:

Deci,pana la urma mergi?

Si eu tre sa ma intorc tot duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum avem urmatorii Bucuresteni (sau din imprejurimi):

 

THC - F650 GS

Kata4 - Varadero 125

Rideordye -

namaste - Transalp

Noi pana acuma din Arad care venim sigur suntem urmatorii:

 

Eu ( Berty ) - Honda TransALP 600

Atti (fratelo) - Honda TransALP 650

Ovi ( Picasso_ss ) - Aprilia Pegaso 650

 

Anuntati-va si restu care veniti sa ne facem in mare o idee cati suntem !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice ca-s vreo 98% sanse sa vin si eu;cred ca va interceptez sambata la curtea de arges.

Mi-ar prinde bine o descriere mai precisa a locului unde campati prima noapte.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice ca-s vreo 98% sanse sa vin si eu;cred ca va interceptez sambata la curtea de arges.

Mi-ar prinde bine o descriere mai precisa a locului unde campati prima noapte.

Bafta.

Ok , ne vedem acolo ! Ne gasim noi cumva ! Ne lasam numerele de telefon unu la altu si ne sunam cand esti in zona. Iti las deocamdata id-u de mess lutziferoi sa vb acolo.

Faza ii ca eu nu stiu ca sa iti zic nume de localitate din zona... si noi stim locul ala doar vizual. :bounce:

 

Pun 2-3 poze sa vezi locul. Oricum nu se intelege mare lucru. Punct de reper ii podu , unde o sa vezi pod esti cu ochi-n patru sa vezi motoare , ca se vede bine de pe drum.

 

1320299624fc59d652ef3bab090e3bc17dfc93d830.jpg

 

6646967825401a3e6c9be42e2eb60521880994709.jpg

 

2134931218a5a9c0e4954b0a0461489878c4e1e026.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu Dominatoru'!

Super ! :bounce:

Cum facem , Vi la Arad ? Sau iesi la Ilia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Ilia!

Eu voi pleca un pic mai devreme de acasa decat voi, si va astept undeva dupa intersectia de la Ilia.

Ok, foarte bine asa ! Noi plecam Vineri la 8:00 !

 

Baga-mi ID-u pe mess daca vrei sa vb inainte de plecare , sa iti las un nr de telefon . ID-u meu ii lutziferoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am achizitionat un GPS MIO MOOV 200 , sper sa faca treaba ! L-am butonat putin si pare ca are harta destul de detaliata ... am gasit multe trasee offroad pe care nu le gaseam pe hartile rutiere.

Maine ma duc sa imi cumpar prelungitor cu cap de bricheta sa leg la moto.

 

Pentru cei care o sa vina Vineri seara la locul de campare si au GPS o sa le pot da coordonatele de la locul unde ne aflam ca sa poata sa gaseasca mult mai usor fara sa-si mai bata capul.

 

Pana atunci sa rezolv cu el , sa pot sa-l pun pe moto si sa ma mai obisnuiesc putin cu el.

Unii spun ca is rele modele astea , altii le lauda. Nu stiu ce sa cred , la prima vedere eu sunt multumit de el ! Are ceva soft si harta noua in el !

 

Cam atata am vrut sa spun ... si abia astept odata sa plec de acasa !!!! :bounce: :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Lutzifer - felicitari pt GPS, cu siguranta o sa fie folositor.

@ cei care pleaca din bucuresti - ramane stabilit vineri , ora 8.00 si traseul mentionat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...