Sari la conținut

Retro-Bike Party la Ruse


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Sambata, ora 10:00 - 10:30 (plecarea la 10:30 fix :unsure:), Petromul de la iesirea din Bucuresti (de pe Sos. Giurgiului sau cum se numeste prelungirea ei, nu?)?

 

Mai merge cineva cu viteza de croaziera: 60-70 km/h in localitate (mai putin portiunea cu gropi), 90 - 100 km/h in afara localitatii? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari!

Doresc sa ma alatur si eu, insa cu intoarcerea tot sambata!

Ora maxima de intalnire/plecare de la petrom sos Giurgiului 10.30, e ok?

Nu am mai fost in acest loc, si deaceea, rog pe cine stie sa imi spuna cu aproximatie durata de efectuare a traseului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, ora 10:00 - 10:30 (plecarea la 10:30 fix :unsure:), Petromul de la iesirea din Bucuresti (de pe Sos. Giurgiului sau cum se numeste prelungirea ei, nu?)?

 

Mai merge cineva cu viteza de croaziera: 60-70 km/h in localitate (mai putin portiunea cu gropi), 90 - 100 km/h in afara localitatii? :cheers:

Am o veste buna pentru tine: dumineca drumul din Adunatii Copaceni era asfaltat proaspat, asa ca mai e relativ nasol doar de la iesirea din Jilava pana la iesirea din 1 Decembrie (adica inainte de pod). Ca la bancurile cu Radio Erevan exista si o parte proasta: Evident ca nu au au asfaltat decat 3 benzi pe podul ala, asa ca la intoarcere banda a I-a e tot varza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, ora 10:00 - 10:30 (plecarea la 10:30 fix :unsure:), Petromul de la iesirea din Bucuresti (de pe Sos. Giurgiului sau cum se numeste prelungirea ei, nu?)?

 

Mai merge cineva cu viteza de croaziera: 60-70 km/h in localitate (mai putin portiunea cu gropi), 90 - 100 km/h in afara localitatii? :cheers:

Tot sos Giurgiului este.., ma rog, pt cine nu stie , benzinaria se affla la max 1 km de capatul tramvaiului, bariera, cale ferata ce naiba mai e pe acolo.., si normal ca vom rula cu 60 km/h in localitati si 100km/h este ok in afara, tinand cont ca daca ii dau mai tare risc sa trec de vama inainte sa-mi dau seama! :laugh:ORA STABILITA SA FIE 10!), pt ca oricum vor mai fi intarziati si nu are rost sa o lalaim pana ne va omori caldura! PS Pt incepatori(daca sunt), se aude ca fara semnul distinctiv, aka lamaia, nu te-ar lasa sa treci granita, asa ca sa le aveti puse la aripa spate in locul regulamentar! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa trec pe la locul de intalnire pe la 9.30-9.45 . Intrucat merg cu max. 85-90 , o voi lua inainte si va voi astepta la intrarea in vama . Voi vedeti-va de drum . DRUM BUN ! Sa scrie cineva si conditiile cerute la vama .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa scrie cineva si conditiile cerute la vama .

Eu am fost de 3 ori in ultima jumatate de an la bulgari. In afara de buletin nu mi-a cerut nimeni nimic. Banuiesc ca nu s-au schimbat lucrurile in ultima luna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem la Petromul ala. Fiti ingaduitori si asteptati nitel daca nu aparem pentru ca noi mai facem un mini-grup inainte, la 10.

@DanaA - Viteza cam aia cred ca o sa fie si din cauza aglomeratiei dar si a drumului.

La vama se cere buletinul/pasaportul si uneori te pun sa iti scoti casca asa, just for fun. Si bineinteles intrebarea consacrata ?Cat baga?? :unsure: Oricum, pentru cine nu a mai fost, fiti cat se poate de relaxati la trecere. In principiu, daca motorul nu e pe numele vostru trebuie imputernicire asa ca daca aveti timp faceti rost pt. a fi cu actele ok desi, repet, slabe sanse sa va ceara asa ceva.

Cateva poze de anul trecut aparute la ei in presa:

http://www.ruseinfo.net/news_35860.html

A! Nu uitati sa aveti leva la voi, euro sau sa aveti bani pe card pentru a scoate leva din bancomat acolo.

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem la Petromul ala. Fiti ingaduitori si asteptati nitel daca nu aparem pentru ca noi mai facem un mini-grup inainte, la 10.

@DanaA - Viteza cam aia cred ca o sa fie si din cauza aglomeratiei dar si a drumului.

La vama se cere buletinul/pasaportul si uneori te pun sa iti scoti casca asa, just for fun. Si bineinteles intrebarea consacrata ?Cat baga?? :cheers: Oricum, pentru cine nu a mai fost, fiti cat se poate de relaxati la trecere. In principiu, daca motorul nu e pe numele vostru trebuie imputernicire asa ca daca aveti timp faceti rost pt. a fi cu actele ok desi, repet, slabe sanse sa va ceara asa ceva.

Cateva poze de anul trecut aparute la ei in presa:

http://www.ruseinfo.net/news_35860.html

A! Nu uitati sa aveti leva la voi, euro sau sa aveti bani pe card pentru a scoate leva din bancomat acolo.

 

 

Cred ca ma bag si eu ! dar nu pe dragul de star de data aceasta ci pe un scarabeu de 500 ... o sa ii fac o proba astazi pe highway sa vad cum se comporta la 100 constant, nuuuu ca nu are 200 scris pe bord ... dar vorba aia ... cine ramane peste noapte si cine se intoarce ? cei care se intorc la ce ora plecati de acolo ?.

 

 

Purghyyyy nu plecam mai de dimineata ? pe la 8-9 ! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purghyyyy nu plecam mai de dimineata ? pe la 8-9 ! :unsure:

Eu as pleca si la 5, dupa cum ma stii, dar na... asa e in grup :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa dau ceva info ca sa stiti ce si cum.

 

 

Sa aveti leva la voi (ca sa puteti manca si in alta parte decat acolo mici si chiftele)

Nu sunt dusuri, toalete - este parc nu camping - nu situ daca au amenajat, info e de anul trecut

Sunt niste vilute aproape (tot in padure acolo in zona nu iesiti in oras) unde costa anu trecut cam 20 Euro camera

Nu prea este semnal ! asa ca nu va bazati pe telefon sa dati directii prietenilor intarziati. Cine stie ca mai vin grupuri da o fuga inapoi la centura Ruse ca e la doi pasi.

 

 

Ne vedem la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu organizatorii si va fi o parada organizata din Ruse catre Nikolovo in jurul orei 1. Fiindca le-am spus ca venim si noi, mai multi, au zis ca ne asteapta (mi se pare un gest nemaipomenit) si trebuie sa ne grupam la granita si sa ii anuntam. Eu am telefonul lor. Deci va rog mult sa ii anuntati pe toti cei care merg sa fie dupa granita dintre Romania si Bulgaria, acolo la giratoriu, la 12.30 - 13.00. Este preferabil sa aveti steaguri la voi si insemne si tot ce e frumos la o parada. A! Si sa respectati regulile de buna purtare la mersul in grup si semnele politistilor bulgari....

Sper sa reusim sa ne grupam ca sa prindem parada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se pot schimba lei in leva?

:unsure:

La Romana exista cateva case de schimb care fac asta. Daca nu reusesti cel mai ok ar fi sa ai lei pe card si sa scoti de pe el la Ruse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lei in leva se schimba in Ruse, in oras.Cursul unde este si Western Union este bun in general. Uitati-va dupa sigla galbena WU

 

La giratoriu aveti loc decat pe trotuar sa asteptati si va bate si soarele in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as pleca si la 5, dupa cum ma stii, dar na... asa e in grup :unsure:

 

 

oki doki .. ideea era sa plece grupul pe la 8-9 ! dar am vazut ca Nikolovo e aproape- nu cred ca sunt mai mult de 50-70km de la granita.

La sfarsitul zilei sa bata cineva intr-un cui ora si locul plecarii !

o zi buna all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru motociclete n-a fost si sper sa nu fie niciodata.

 

:unsure:

 

Sorin, poti schimba in bucuresti lei in leva, la o reprezentanta BCR. Eu am schimbat leva in lei fara nici o problema.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul zilei sa bata cineva intr-un cui ora si locul plecarii !

10:00 - 10:30 Petromul de la iesirea din Bucuresti de pe Sos. Giurgiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare ca sunt radare destule pana la Giurgiu, mai ales in weekend. Nu stiu exact localitatile dau sunt vreo 2 ...

Cu cativa km inainte de intrarea in Giurgiu , stiu doua : in Daia si Remus;

Stau ascunsi dupa pod;

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar am vazut ca Nikolovo e aproape- nu cred ca sunt mai mult de 50-70km de la granita.

Ia mai arunca o privire odata pe harta. Dupa wikimapia nu sunt mai mult de 15 km dupa ce treci podul peste Dunare...

 

O sa fiu si eu la benzinarie. :unsure:

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare ca sunt radare destule pana la Giurgiu, mai ales in weekend. Nu stiu exact localitatile dau sunt vreo 2 ...

 

Am fost de curand, radarele fixe am inteles ca nu functioneaza, in schimb pot fi radare pe masini, mai ales ca e weekend, asa ca daca vine cineva cu scuterul, pliati-va numerele :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...