Sari la conținut

Accident mortal Craiova


maxu'
 Share

Postări Recomandate

http://www.gds.ro/Ultima%20ora/2009-05-18/...+Bariera+Valcii

 

nici nu am cuvinte , sa-i fie tarana usoara

 

...chiar daca pustiu care conducea motorul nu avea permis sau casca este totusi un copil care isi dorise un motor si se chinuise ff mult sa stranga bani sa si-l ia, nu este vina lui ca a murit din cauza unui dobitoc care a zis apoi "ce ba nu l-am vazut ca nu avea far".

Editat de maxu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tu creca nu ai mers in viata ta pe motor, sau nu stii ce inseamna peste 200 la ora pe drumul ala, sau nu prea te duci capu cand asculti babele de aveau "radar" pe ochi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie din ce am inteles pana acum :

 

1. Pe un topic se zice ca aveau 215..pe altul 160 !

2. Pe un topic se zice ca avea 18 ani ..pe altul 16 !

 

Fapte concrete : Carnet nu avea , pasager prezent , circula noaptea fara lumini aprinse !

 

Mai mult de R.I.P nu am ce sa zic dar parca si-a cautat-o !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta cu farul stins e aiureala, cum sa circuli noaptea fara far, mai ales pe strada aia care nu e ff iluminata si plina de gropi? era totusi ora 2:30 chiar nu imi vine sa cred asa ceva, mai ales ca motociclisul venea din fata , iara soferul se pare ca l-a ignorat complet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu zic ca nu a fost de vina si teribilismul si lipsa de experienta, si poate si viteza care pt un incepator si 100 la ora e imens, dar zic ca au murit din cauza unui dobitoc care poate nu i-a vazut sau poate i-a ignorat , si asta i se poate intampla oricui , oricand tre sa te astepti ca iti taie cate un dobitoc calea ca nu apreciaza cu ce viteza vii, chiar si la viteza mica s-au intamplat o groaza de accidente de felul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu zic ca nu a fost de vina si teribilismul si lipsa de experienta, si poate si viteza care pt un incepator si 100 la ora e imens, dar zic ca au murit din cauza unui dobitoc care poate nu i-a vazut sau poate i-a ignorat , si asta i se poate intampla oricui , oricand tre sa te astepti ca iti taie cate un dobitoc calea ca nu apreciaza cu ce viteza vii, chiar si la viteza mica s-au intamplat o groaza de accidente de felul asta

 

 

Eu nu zic ca au murit din cauza unui dobitoc ! Daca tu noaptea mergi cu peste 100 si cu farul stins ,soferul vrei sa ghiceasca ca tu treci?

 

Si hai sa presupunem ca nu ar fi faza cu farul si farul ar fi fost aprins ! Ce cautai ei pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maxu... fi realist.

Era vina lor... fara nici o suparare.Nu ai ce cauta pe motor fara carnet.Daca nu esti in stare sa il iei nu ai ce cauta pe el.

Tipu nu a avut carnet, apoi nu a avut nici casca si a mai luat si pasager.

In ce categorie putem sa il incadram pe tipu asta !?! .. ca motociclisti nu sunt.

regret ca a murit... speram ca pasagerul sa ramana in viata.

motocicletele nu sunt jucarii.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca oricui i se poate intampla sa ii taie cineva calea, nu iau apararea nimanui dar sunt multi soferi chiar inconstient de nepasatori fata de ceilalti participanti la trafic

 

deocamdata tot ce s-a determinat legal este ca victima nu avea permis si casca, viteza a fost determinata doar din imaginatia unora, iara faza cu farul stins doar din delcaratiile soferului

 

oricum eu ii compatimesc pe toti cei implicati, desi tind sa cred ca soferul are 90% din vina doarece motocicleta ii venea din fata pe un drum iluminat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca oricui i se poate intampla sa ii taie cineva calea, nu iau apararea nimanui dar sunt multi soferi chiar inconstient de nepasatori fata de ceilalti participanti la trafic

 

deocamdata tot ce s-a determinat legal este ca victima nu avea permis si casca, viteza a fost determinata doar din imaginatia unora, iara faza cu farul stins doar din delcaratiile soferului

 

oricum eu ii compatimesc pe toti cei implicati, desi tind sa cred ca soferul are 90% din vina doarece motocicleta ii venea din fata pe un drum iluminat...

vezi ca te contrazici. pana acum ai urlat ca e de vina soferul daciei, care saracul nu are nici o vina.el e singura victima din acest accident.aia 2 ... si-au cautat-o si au gasit-o.

se poate merge pe drumul ala cu 200, nu mai comenta, la fel cum nu sunt primii din craiova care prind 200 fara casca (vezi accidentul cu busa).

au fost 2 copii care nu au stiut ce sa faca cu un motor. pacat de ei si de familii.

in rest nu mai conteaza daca avea sau nu far. poate ei l-au aprins si nu au stiut ca nu se vede. poate moto avea probleme la partea electrica. nu o sa stim niciodata.

dar asta nu inseamna ca trebuie data vina pe acel sofer care daca astia la ora aia veneau cu viteza nu avea cum sa ii vada.

kamikaze si atat.

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au murit exact ca 2 prosti.Oricine mai incearca motorul inainte sa aiba permis,dar pe o alee necirculata ceva.Eu m-am dat inainte si inapoi 3 luni pe o alee de 50 de m si n-am murit..ei..au ales calea mai usoara...si au murit.punct.ca doi prosti.punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga mare, natiune! Da' fara permis! 1 prost. mort. inca un copil prea curios si prea doritor de senzatii. mort. 2 familii. indoliate. 1 popa. bucuros ca baga niste bani la tescherea. a mai trecut o zi din istoria noastra europeana. in rest, tarani usoare si alea-alea :D

 

 

PS:Motoare de 4 catralioane de cmc si 4 melearde de CP nu sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu as putea sa o zic mai bine:

 

"de zuzu:

Semnalează nereguli »

sti`ti voi k sunt fitze si k au trecut ku nuju` kt l ora,bah kt pute`ti sa fi`ti mah d nenorokiti si sa vorbiti aja,doamne ajuta sa t duci u bah,ai d capu` tau:-j... nu va vom uita nikiodata:((("

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga mare, natiune! Da' fara permis! 1 prost. mort. inca un copil prea curios si prea doritor de senzatii. mort. 2 familii. indoliate. 1 popa. bucuros ca baga niste bani la tescherea. a mai trecut o zi din istoria noastra europeana. in rest, tarani usoare si alea-alea :D

 

 

PS:Motoare de 4 catralioane de cmc si 4 melearde de CP nu sunt?

 

nu stiu nenea, dar cat baga alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"de zuzu:

Semnalează nereguli »

sti`ti voi k sunt fitze si k au trecut ku nuju` kt l ora,bah kt pute`ti sa fi`ti mah d nenorokiti si sa vorbiti aja,doamne ajuta sa t duci u bah,ai d capu` tau:-j... nu va vom uita nikiodata:((("

 

Imi e o frica teribila ca nu cumva peste 50-100 de ani sa vorbeasca toata lumea asa. Idiocracy FFS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În urma cercetărilor, polițiÂştii au stabilit că vinovat de producerea accidentului se face Adrian Ungureanu, de 33 de ani, din Craiova, Âşoferul Daciei.

De ce?

 

Pe vremea mea daca erai baut sau n-aveai permis erai vinovat si daca-ti cadea un meteorit in cap in parcare.

 

S-a schimbat si asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu inteleg ce va tot certati. Invie ? ce importanta are daca avea far sau nu aprins, daca l-a vazut sau nu ala cu masina. Nu mai au importanta lucrurile astea.

 

Tot ce trebuie bagat la bibilica din topicul asta este :

lipsa casca + viteza + pasager - permis = formula clasica a sinuciderii.

 

 

R.I.P :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...