Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si cum o ardeam noi asa, impreuna si fecioreste, fac un gest la plezneala, fara intentie aproape. Apas cu degetul stang pe claxon. Se aude o onomatopee greu de descris, ca si cum un cal si-ar sufla nasul sau si-ar drege vocea. Aaa, haa, Doylica, faci ca pe vremuri, a? Te repari singur acum?

Am ras cu lacrimi, sa-nnebunesc! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copylotto ce poti sa ne spui de locatia lui Mihai ?

 

Mai am cativa prieteni motociclisti care am vrea sa-l intampinam.

Nu stiu daca o sa aiba chef de prea mare agitatie, dar noi am vrea sa-l salutam, si atat.

In Bulgaria, Romania si daca nu macar cand ajunge in Bucuresti, sa nu-l deranjam.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il pindim la granita :rolleyes:

 

 

Doar tre sa ne luam pietrele de la el, sa nu le mai care si prin Romania.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi dimineata vroiam sa propun chestia asta, insa m-am luat cu altele.

ar trebui luat legatura cu mihai si intrebat daca este de acord sa-l insotim de la intrarea in tara pana la bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa ne lase macar sa-l salutam si sa-i strangem mana! Chiar daca nu ne cunoastem, povestea lui ne-a impresionat.

Prin ochii lui am fost si noi plecati in Mongolia.

Nu stiu cat de dornic va fi el de un alai, dar macar noi vorbim pe intelesul lui :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vivi si Rhea,

 

[...] Am desfacut filtrul de aer. Pe langa stratul de un deget de noroi, avea ingropati in el… trei fluturi. Da, trei. A fost o imagine de groaza. Mai ales ca acum cred ca pot sa-mi iau adio de la minunatul consum de 3.7%, cat papa Doyle in ultima vreme. [...]

 

post-18350-1256374844_thumb.jpg

 

update :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia ce-l terminasem de citit pe ultimul. ne "bombardeaza" Mihai :rolleyes:

 

bravo Doyle! nu te lasa! ...bravo calaretule! nu mai e mult si va veti odihni acasa, ACASA, nu la alt "home" din ala.

 

P.S. fotografiile astea prin munti si nori sunt aproape hipnotice. iti vine sa te cateri imediat pe ei, asa, in visele tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la tot omul bun, si multumesc lui.

 

Uite care-i treaba, eu unul tin tare mult sa fiu singurel pana la capat, dar nu pot sa spun ca nu inteleg ce vreti voi sa faceti. Sincer, chiar e asa mare smecherie ce fac? Eu nu cred. O sa cititi mai multe despre ce cred eu, dar mai incolo. N-as vrea sa-i dam calatoriei mele dimensiunile pentru care nu e facuta. Pana la urma singur am plecat. As vrea ca ultima noapte de pe drumul asta sa mi-o dorm de capul meu, pe unde m-o prinde ea. Despre alai, artificii, etc nu stiu ce sa zic. O sa ma gandesc. Daca va fi sa fie, stiu si eu, poate pe undeva la vreo 50-100km de Bucuresti, daca aveti chef de-o plimbare matinala si rece, peste cateva zile. Dar repet, nu stiu.

 

Multumesc inca o data.

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de modest si decent cum ne-ai obisnuit, Mihai.

Ne intrebi daca e chiar asa mare smecherie ce faci tu acolo...personal cred ca nu este deloc putin lucru, ca timp de mai bine de trei luni tii cu sufletul la gura cateva sute, poate chiar mii de pasionati de calatorii si doua roti. In scris si prin imagini, ai reusit sa ne tii aproape de tine pe parcursul miilor de km ce ti s-au rostogolit pe sub roti, sa ne incanti, sa ne faci sa simtim bucuriile si temerile deopotriva, sa radem si sa fim ingrijorati. Ne-ai aratat Estul indepartat asa cum nu-l puteam vedea mai bine stand intr-un fotoliu, ori scaun de birou.

Initiativa de a te insoti pe ultimii km spre casa apare din dorinta de a-ti multumi cu totii pentru spectacolul gratuit pe care ni l-ai oferit pe tot parcursul calatoriei tale si nicidecum pentru a da o haina comerciala acestei experiente.

Fiecare dintre noi sunt convins ca s-ar simti onorat sa te poate insoti macar o farama din lungul drum.

Doar de tine depinde daca vom fi sau nu cu tine la sosirea in bucuresti.

 

In orice caz,

Multumesc MIhai!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu daca asta, ce ai facut tu Mihai, e o smecherie. da' cu siguranta e ceva MARE.

 

subscriu, in rest, la tot ce spune Teone mai sus. si imi doresc sa am onoarea sa te cunosc. si intampin.

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de capu' meu! cică nu e Âşmecherie!! Da' oare faptul că ai pus inimile atâtor oameni în dinți Âşi ne-ai făcut pe toți să aÂşteptăm cu sufletul la gură altă Âşi altă poveste?? Asta cum se numeÂşte? ÂŞi nu mai zic de faptul că ai strâns aÂşa grup mare de oameni pe care l-ai dus până în Mongolia Âşi înapoi. Hmmm, e un lucru mare Âşi frumos. Teone a zis ce-a zis foarte bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la ,,inceputuri'', cand vindeai povestile, necitindu-ti anterioarele, am avut ceva ,,framantari'' interioare zicandu-mi ca uite, s-a gasit altul sa caute fraieri...

 

Te-am ,,insotit'' peste tot, aproximativ, :rolleyes: si-ti meriti fiecare banut.

 

Superbe scrieri si poze.

 

La mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"chiar e asa mare smecherie ce fac?" Teone are dreptate in ce spune dar as completa.

 

Sa stii nu e mare smecherie sa:

- mergi 4 luni aproape zi de zi pe motor in locuri in care noi nici macar nu indraznim sa visam

- sa faci douazeci si ceva de mii de km SINGUR pe motor, si prin ce locuri

- sa te trezesti in fiecare dimineata si sa pleci fara sa stii exact unde si cand vei ajunge

si lista poate continua la nesfarsit.

Pentru mine care sunt motociclist de weekend ..... DA! e mare lucru.

Nu oi fi tu Marco Polo dar ne-ai tinut in priza cu povestile si aventurile tale.

 

Iti respect alegerea!!! Sunt sigur ca o sa ai o mare de prieteni care te vor astepta!!!

 

Poate te gandesti sa scrii o carte ! Eu sigur am sa o cumpar.

Asa cum a spus sotia : Baiatul asta sigur are ce povestii la nepoti!

Editat de Madalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Bogdan,

 

[...] Se lasa noaptea, iar odata cu venirea ei craterul asta devine de o mie de ori mai spectaculos. Dau o raita pe marginea lui si ma intorc la noii mei prieteni si la vechiul meu dusman, vodca. Cand am pierdut numarul paharelor am gasit cortul. Ciudatenia asta de gaura in flacari nu e nimic pe langa artificiile din capul meu de acum.[...]

 

post-18350-1256547450_thumb.jpg

 

update

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda , bine a aterizat si pe luna

sa il vedem acasa

 

drum bun

 

 

ps mi se pare mie sau ultimile updateuri sunt din ce in ce mai bune?

inca "putin" si tre sa fie si pe acasa;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Horia,

 

[...] Cel mai notabil eveniment al zilei a fost ca ne-am sarbatorit din nou. 60.000km. La multi ani, Doyle! Am tras o mini-fecioreasca in desert, cu dans si tot ce trebuie, dar fara fete, Camilele erau putin mai in spate, pe la 59.998. Ne-am tratat cu un snickers, si-am fi ciocnit si niste apa, daca nu constatam cu ocazia asta ca am pierdut-o pe drum.[...]

 

post-18350-1256632783_thumb.jpg

 

update ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...