Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut,

Instalat inaltatoarele swmotech... de vis!

 

numai bine,

paul

Ma bucur ca esti incantat de ele!!numaibine si sa ne vedem sanatosi!!

 

Ieri am schimbat lichidul de frana, am spalat si rezervorul de la el pt ca avea o groaza de sedimente si acum frana e ok, placutele sunt bune. Am facut si setarile suspensiei cum a spus Raul si e bine cu pasager. Oricum robinetul era intepenit si a trebuit deblocat. Luni vine parbrizul si sper sa scap si de vant thanks Raul, din nou.

 

 

" DRIVE FAST, BUT DRIVE SAFE! "

O sa sun la firma de curierat si sper sa aiba drum pe la mine prin oras astazi!numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa montez pe rezervor protectia de piele sintetica de la Bagster, am achizitionat-o cu ceva timp in urma.

 

Ideea e ca, din cate am inteles de la mai multe persoane, in timp iti cam faci muci rezervorul pentru ca se strange praf intre protectie si rezervor.

Asa ca tot rezervorul ajunge zgariat, caz in care protectia aia nu prea isi face treaba...

 

Aveti careva montata protectie ca sa imi dati ceva detalii desprea treaba asta?

 

Mersi frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa montez pe rezervor protectia de piele sintetica de la Bagster, am achizitionat-o cu ceva timp in urma.

 

Ideea e ca, din cate am inteles de la mai multe persoane, in timp iti cam faci muci rezervorul pentru ca se strange praf intre protectie si rezervor.

Asa ca tot rezervorul ajunge zgariat, caz in care protectia aia nu prea isi face treaba...

 

Aveti careva montata protectie ca sa imi dati ceva detalii desprea treaba asta?

 

Mersi frumos!

Defapt husa de la Bagster este proiectata ca suport pt tankbag si nu ca protectie de rezervor!! eu am avut pe Varadero si cand am dat-o jos(doar de curiozitate) rezervorul era ok !o mai scoti din cand in cand si poti sa o speli de praf si nisip..si asa iarna este de obicei lunga!! :wave:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt.....protectiile in general, pt rezervor sau alte parti....ok protejez rezorvorul si ce rezolv? se bucura viitorul proprietar de un rezervor frumos si nezgariat? ca la masina: iei huse de scaune ca sa le protejezi de uzura? si sa ma laud cand o vand ca are scaunele noi? pai daca dau banii vreau sa ma bucur eu de ce cumpar si sa o uzez eu. eu asa vad traba cu protejatul si conservatul ca nou.....

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt.....protectiile in general, pt rezervor sau alte parti....ok protejez rezorvorul si ce rezolv? se bucura viitorul proprietar de un rezervor frumos si nezgariat? ca la masina: iei huse de scaune ca sa le protejezi de uzura? si sa ma laud cand o vand ca are scaunele noi? pai daca dau banii vreau sa ma bucur eu de ce cumpar si sa o uzez eu. eu asa vad traba cu protejatul si conservatul ca nou.....

exact asta e si principiul meu.

daca imi cumpar ceva de nou apai il folosesc eu. urmatorul proprietar nu are decat sa isi puna huse ca sa nu se vada ca e zgariat.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , eu am avut protectie dinaia la primul Vstrom si in zonele unde statea foarte stransa de rezervor vopseaua se matuise, deci.. n as mai pune ...aa si nici tank bag nu mai folosesc din acelas motiv... un tank pad frumusel si pus drept ..e suficient

si in plus nici nu poti admira frumusete de rezervor...cu husa pe el.. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , eu am avut protectie dinaia la primul Vstrom si in zonele unde statea foarte stransa de rezervor vopseaua se matuise, deci.. n as mai pune ...aa si nici tank bag nu mai folosesc din acelas motiv... un tank pad frumusel si pus drept ..e suficient

si in plus nici nu poti admira frumusete de rezervor...cu husa pe el.. :wave:

 

Ok, o parere clara, asta vroiam sa aud de fapt...

 

Mersi frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Vreau sa montez pe rezervor protectia de piele sintetica de la Bagster, am achizitionat-o cu ceva timp in urma.

 

Ideea e ca, din cate am inteles de la mai multe persoane, in timp iti cam faci muci rezervorul pentru ca se strange praf intre protectie si rezervor.

Asa ca tot rezervorul ajunge zgariat, caz in care protectia aia nu prea isi face treaba...

 

Aveti careva montata protectie ca sa imi dati ceva detalii desprea treaba asta?

 

Mersi frumos!

 

Am si eu husa de rezervor de mai mult de un an si nu se zgarie nimic. Mi se pare cel mai bun mod de a atasa geanta de reservor. Am tankbag de 32 de litri si indiferent de cata greutate pun in el nu se misca iar cand pun benzina dureaza 3 secunde sa il rabatez.

Mie imi place cum arata cu husa pusa, oricum chestie de gust.

Ma tot intreaba pietonii si soferii daca am invelit rezervorul sa nu inghete iarna :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu husa de rezervor de mai mult de un an si nu se zgarie nimic. Mi se pare cel mai bun mod de a atasa geanta de reservor. Am tankbag de 32 de litri si indiferent de cata greutate pun in el nu se misca iar cand pun benzina dureaza 3 secunde sa il rabatez.

Mie imi place cum arata cu husa pusa, oricum chestie de gust.

Ma tot intreaba pietonii si soferii daca am invelit rezervorul sa nu inghete iarna :))

 

Nu ai pus nimica sub ea? Pur si simplu pusa pe rezervor?

Initial ma gandeam sa pun un [Film de Protectie Transparent de la louis - art. no. 10026131] cel putin prin locurile unde exista frecare mai mare, ca sa evit matuirea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau sa imi instalez un oiler din asta manufacturat in romania de grupul cu dl. Pana ma lamuresc exact ... are cineva niste poze cu ce echipamente/sarme presupune masinaria ca sa stiu pe unde montez si inainte de a da comanda?

 

multumesc,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau sa imi instalez un oiler din asta manufacturat in romania de grupul cu dl. Pana ma lamuresc exact ... are cineva niste poze cu ce echipamente/sarme presupune masinaria ca sa stiu pe unde montez si inainte de a da comanda?

 

multumesc,

paul

nu prea trebuie sa montezi in avans nimic.

tot ce iti trebuie vine de la "producator"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai pus nimica sub ea? Pur si simplu pusa pe rezervor?

Initial ma gandeam sa pun un [Film de Protectie Transparent de la louis - art. no. 10026131] cel putin prin locurile unde exista frecare mai mare, ca sa evit matuirea.

 

Eu nu am pus nimic sub ea o mai scutur de praf cand dau rezervorul jos sa unblu la filtrul de aer. Spal motocicleta si de 2 ori pe saptamana si nu am avut probleme cu sa mucegaiasca pe dedesubt sau sa rugineasca. Eu nu am observat sa se matuiasca si sincer nu ar avea de ce pentru ca sta fixata bine si are un burete subtire pe interior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stiti un mecanic care se ocupa de VStroame, in zona Timpuri Noi, Buc? Pe strada Doamna Chiajna, mai exact?

Se poate sa-mi spuneti un numar de casa sau un nr de tel?

 

Merci

Userul bozoro

/index.php?/user/46933-bozoro/

si are nr de tel in semnatura (vezi pe pagina anterioara)

www.motoechipamente.ro

 

MAIL: fabio@motoechipamente.ro

ID MESS: motoechipamente2009

TEL:0733/546951 0758/318114 0721/500808

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea trebuie sa montezi in avans nimic.

tot ce iti trebuie vine de la "producator"

 

poze bre ... poze cu device-ul are cineva?

si asa o descriere tehnica cat de cat sa stiu si eu ce primesc dupa ce comand.

stiu ca atw se ocupa momentan dar e ocupat si nu vreau sa il bat la cap ca nu ajuta.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze bre ... poze cu device-ul are cineva?

si asa o descriere tehnica cat de cat sa stiu si eu ce primesc dupa ce comand.

stiu ca atw se ocupa momentan dar e ocupat si nu vreau sa il bat la cap ca nu ajuta.

 

numai bine,

paul

io numa' asta o mai gasesc prin forum. asa e montat la mine

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=613372

sunt unii care l-au prins de ghidon in mijloc, altii l-au pus sus pe bord, deasupra ceasurilor, fiecare cum a avut idei.

partea mecanica se vede in poza asta:

https://picasaweb.google.com/radu.prie/Prima#5589050439175267842

e de cand am picat cu motoru si era desfacut. in partea stanga a motocicletei se vede un furtun (galben) si in capatul lui e o electrovalva. Ceea ce vezi nu e ceea ce face bogdan harea. ale lui cred ca sunt mai profi. dar partea asta mi-am facut-o eu si mi-a iesit asa si nu am mai facut nici o modificare la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva de vanzare o scaritza si o semnalizare dreapta pt 650? Se potrivesc si cele de la dl1000?

:D

 

Merci,

Paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Are cineva de vanzare o scaritza si o semnalizare dreapta pt 650? Se potrivesc si cele de la dl1000?

:D

 

Merci,

Paul

 

 

hmmm, dar indrasnesc sa intreb...:blink:.. la ce ti trebuiesc matalutza semnal si scaritza ...si culmea..si pe aceeasi parte...:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, dar indrasnesc sa intreb...:blink:.. la ce ti trebuiesc matalutza semnal si scaritza ...si culmea..si pe aceeasi parte...:unsure:

 

: ))) ce oameni dom'le, ce uameni!

oras, intuneric, primele trei minute dupa inceput ploaia, curba usoara spre dreapta si viteza de oras de dinainte de semafor pe care il vezi rosu, singur pe ambele sensuri de mers.

eu filosof cu mine insumi - stai in ma-ta incet ca aluneca ca dracu ca doar stii asta - momentul cand incepe sa ploua si se uda praful de romania de pe strada!

dupa 30 de secunde in curba spre dreapta ma adunam nedumerit de pe jos fara sa imi dau seama ce s-a intamplat.

io n-am atins nimic frane dar cred ca secretul miscarii artistice a fost cauciucul k60 de pe fata.

 

nah ... de aia imi trebuie scarita si semnalizare... acum aveti?

:D

 

numai de bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

: ))) ce oameni dom'le, ce uameni!

oras, intuneric, primele trei minute dupa inceput ploaia, curba usoara spre dreapta si viteza de oras de dinainte de semafor pe care il vezi rosu, singur pe ambele sensuri de mers.

eu filosof cu mine insumi - stai in ma-ta incet ca aluneca ca dracu ca doar stii asta - momentul cand incepe sa ploua si se uda praful de romania de pe strada!

dupa 30 de secunde in curba spre dreapta ma adunam nedumerit de pe jos fara sa imi dau seama ce s-a intamplat.

io n-am atins nimic frane dar cred ca secretul miscarii artistice a fost cauciucul k60 de pe fata.

 

nah ... de aia imi trebuie scarita si semnalizare... acum aveti?

:D

 

numai de bine,

paul

 

iuii...nu fu prea placut..dar daca nu au fost vanatai e ft bine ..

eu am un semnal pe acs dar nu ca cel de Vstrom..ceva ce a mai ramas de pe la bmw..daca l vrei ..gratis desigur ..da un semn..

 

e ceva de genul asta dar de marimea celui original si cu geam clar si bec galben:

http://www.louis.de/_30a5f3518b20728cb10f1d570c761eddae/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=54&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10033593

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci maestre dar nu se potriveste ... imi plac alea de dl.

 

numai bine,

paul

 

iuii...nu fu prea placut..dar daca nu au fost vanatai e ft bine ..

eu am un semnal pe acs dar nu ca cel de Vstrom..ceva ce a mai ramas de pe la bmw..daca l vrei ..gratis desigur ..da un semn..

 

e ceva de genul asta dar de marimea celui original si cu geam clar si bec galben:

http://www.louis.de/_30a5f3518b20728cb10f1d570c761eddae/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=54&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10033593

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci maestre dar nu se potriveste ... imi plac alea de dl.

 

numai bine,

paul

 

Paul, daca nu gasesti, exista solutia elf workshop.

Au pe stoc semnale.

 

Eu am buctato pe a mea in prima saptamana dupa ce am luat-o anul trecut, si asta la viteza de 5kmh.

Plus ca era nou-nouta :)

 

Ca noroc ca nu am avut decat semnal dreapta dus, ca am "tinut-o" cat am putut cand a dat sa se culce.

Acuma na, io am 75 kile si ea 220, deci iti dai seama cat am putut sa o tin.

 

Oricum, cei de la elf aveau pe stoc 4 bucati de semnale.

S-a intamplat vinerea distractia, la pranz.

I-am sunat si sambata la 2 era la mine semnalul (150 RON cu curier cu tot).

 

Poate au si scarita pe stoc.

 

 

Numai bine!

Editat de R600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziaristii de la Adevarul Sibiu au considerat ca V-Strom e motocicleta care se potriveste sa fie pe poza principala:

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Zeci_de_motociclisti_au_marsaluit_prin_Sibiu_0_482352268.html

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci maestre dar nu se potriveste ... imi plac alea de dl.

 

numai bine,

paul

Salut,

Semnale mai ieftine decat alea OEM si care sunt identice gasesti la http://www.romimoto-piese.ro/ , cred ca la 105 ron

 

PS: pentru cine a mai pierdut din clipsurile de plastic de la carenele stromului si este interesat am gasit in Cluj pe cineva care aduce la 8 ron bucata. "Ieftin" ca braga, NOT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...