Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

io stiu ca givi monokey sunt si gentile oem (side+top) ... nu m-as fi gandit altfel.

dar intr-adevar - poate nu imi amintesc bine (ar fi ajutat o poza cu ce ai acum :D).

 

stima,

paul

post-68410-0-55706900-1426877501_thumb.jpg

post-68410-0-83649600-1426877513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xsebi: aceeasi problema am avut si eu si am facut o modificare. Cu o mica bucata de tabla dreptulghiulara am mutat prinderea din spate mai spre spate cu 5 cm si pentru piciorusele din fata am dat niste gauri noi si le-am mutat si pe alea. Nu e rocketscience dar daca nu te descurci mergi la un mecanic ca ti-o rezolva in 30 de minute. Si pe urma poti sa scoti si saua fara sa dai topcase-ul jos si va avea si pasagera loc.

Succes

@ivanp: e un sistem de prindere proprietar pe partea din spate. Lacasul de care se prinde gheara are forma de U. In fata are tot niste picioruse ca o ciuperca. Ce are @xsebi e o combinatie intre suport de topcase si topcase Suzuki si rack si sidecase-uri givi (E22).


» Post actualizat in 20 Mar 2015 19:28

Uite aici topcase si sidecase-uri originale.

10496976_547248642045664_295216131026184


» Post actualizat in 20 Mar 2015 19:29

Si se vede si bucata de metal din spate cu care am mutat topcaseul cu 5 cm.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

io stiu ca givi monokey sunt si gentile oem (side+top) ... nu m-as fi gandit altfel.

dar intr-adevar - poate nu imi amintesc bine (ar fi ajutat o poza cu ce ai acum :D).

 

stima,

paul

se pare ca mi-o fost lene sa scriu ... ma interesa o poza la placa de prindere sa vad cum este sistemul de prindere dar vad ca detaliaza Vrajitoru un post mai incolo.

Lateralele sunt Givi E21 si prinderea e Givi Monokey daca te gandesti vre-odata sa iti iei mai mari.

Din explicatiile lui Vraji - prinderea de topcase este proprietara dar se poate muta - cred ca si Bogdan (Harea) facea niste placi metalice cat tot fundul topcaseului cu prinderile translatate cativa cm mai in spate.

@Vrajitoru - pt cultura mea generala - si prinderile de sidecase-uri OEM sunt tot proprietar (sau e givi monokey)?

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca asta nu am incercat. ies afara si fac o proba cu givi n22 ale sotiei si va zic.

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:12

neeeee.

diferentele sunt astea:

- picioarele sunt mai groase la suzuki

- picioarele sunt mai departate la suzuki

- prinderea ghearei e tot in forma de U la suzuki, iar la givi e simpla (liniara)

 

alceva?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:13

ah! si nici pe inaltime nu e aceeasi dimensiune.

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:19

bai baieti, voi la vstromania nu veniti?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:20

@ivanp: cred ca multi asteapt sa iti vada mobra si sa auda din gura ta modificarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alceva?

bai baieti, voi la vstromania nu veniti?

» Post actualizat in 20 Mar 2015 20:20

@ivanp: cred ca multi asteapt sa iti vada mobra si sa auda din gura ta modificarile.

clar sunt diferite prinderile. ma'sa - cel putin lateralele traiam cu impresia ca sunt ca la givi monokey.

cu vstromania - nu v-am plictisit suficient virtual?

vedem - stau prost cu zilele de conced - poate tragem o tura pana acolo in cele de weekend.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind din timisoara nu vad probleme.

corect. nush' de ce ramasesem cu impresia ca intalnirea e in partea cealalta de tara.

ne-om vedea macar intr-o zi.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus niste poze cu ecooilerul reinviat: http://vstromania.ro/forum/49-general/1537-ecooiler-mai-e-in-productie#8804


» Post actualizat in 21 Mar 2015 09:39

:))) am fost eu prea entuziast in detalii de-alungul timpului.

numai bine,

paul

si foarte bine ai facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz.

 

PS - are cineva de vanzare windprotectorul OEM dreapta? scapat in garaj - jur ca nu ma mai urc pe mobra dupa pranz fara sa beau cafea (mai ales cand la pranz consumi un kil de ciolan ...

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce e windprotector? protectia de maini?

si cum dracu s-a rupt scapand-o pe jos?

da - protectia aia antivant (cel de pe partea dreapta).

cu ghidon bracat dreapta - somn pe partea dreapta - poc - si s-a rupt urechea aia din partea de sus prin care trece surubul de prindere - daca ma chinui un pic pot sa o lipesc dubland zona respectiva cu un plastic plat subtire dar in ultimul timp parca mi-e cam lene la chestii de astea migaloase (cred ca imbatranim :D).

am mai scapat-o lateral de pe loc si pe stanga si pe dreapta de cateva ori si doar s-au julit dar acum probabil a fost calculat.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ivan. incearca cu sudura in plastic. eu am rezolvat in constanta la mymoto.

salut,

mda, ai dreptate. am si betze abs, am si letcon ... cu primul moment de lipsa de vre-o preocupare o rezolv.

:)

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

boiz' and garls' din bucureci...iesiti pe undeva astazi ?

ieri am mancat la Giurgiu si as cam schimba-o spre Chiciu (bac Calarasi) . mai este vreun doritor ?


» Post actualizat in 22 Mar 2015 12:33
Salutari de la Maciu'Chiciu
Vremea e super ....icrele si scrumbia sunt excelente:).
» Post actualizat in 22 Mar 2015 13:13

pentru pofticiosi 😊

post-746-0-03434600-1427029970_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre,

 

mai doreste cineva chestii de aici:

http://www.cosmo-accessories.com/online-store/electronics-computers/dl-650-v-strom.html

 

 

stima,

paul

Și eu vreau placa aia cu priza și voltmetru, și suport gps ăla ce vine montat în prinderile de la parbriz. Probabil și fork brace dar la mine numai după 15 aprilie apare și cashu' Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea forkbrace.

zi care e procedura?

pai eu am comandat acum un suport gps care o sa imi fie trimis vineri.

 

la tine vad ca forkbrace-ul e 50. transport 8.50. ceva taxa ca platesti paypal (este la suma transferata) 1.81eu.

fork brace-ul pana in TM ar costa 60.31 comandat individual.

suportul meu individual in tm - 48 euro

impreuna comandate pana in tm ar face 105 euro cu calculul lor de transport

deci daca ne combinam nu salvam mai nimic.

:D

 

 

Și eu vreau placa aia cu priza și voltmetru, și suport gps ăla ce vine montat în prinderile de la parbriz. Probabil și fork brace dar la mine numai după 15 aprilie apare și cashu'

pai daca si tu vrei chestii - hai ca incerc sa ne dea un cupon de discount.

in principiu plata se poate face cu card debid/credit say paypal. trimite si in ro si costa 8.5 euro transport la chestii individuale gen placa cu priza (am comandat si eu mai demult), suport gps sau forkbrace. vad ca la 2 bucati costa 13 euro - la 3 bucati - 17 euro.

deci la comandat comasat nu salvam mai nimic.

hai ca intreb daca ne da ceva cupon de discount sa putem comanda un pic mai ieftin macar.

 

stima,

paul

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...