Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

partea flexibila dintre carcasa si carena este intreaga sau s-a rupt?

daca da - cumpara JMT (sunt mai ieftine) si refolosesti bratul tau (alea de la JMT sunt prea flexibile si atarna trist).

daca nu - iti recomand sa cumperi OEM noi sau second de pe la colegi.

 

numai bine,

paul

MI-a ramas doar geamul cum ar veni. Toata carcasa de plastic din spatele geamului si partea flexibila trebuie schimbate. Deci probabil ca oem. Multumesc mult

» Post actualizat in 05 Mar 2015 16:34

partea flexibila dintre carcasa si carena este intreaga sau s-a rupt?

daca da - cumpara JMT (sunt mai ieftine) si refolosesti bratul tau (alea de la JMT sunt prea flexibile si atarna trist).

daca nu - iti recomand sa cumperi OEM noi sau second de pe la colegi.

 

numai bine,

paul

MI-a ramas doar geamul cum ar veni. Toata carcasa de plastic din spatele geamului si partea flexibila trebuie schimbate. Deci probabil ca oem. Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vstromisti-lor am vazut anuntul oficial ca vine intalnirea Iubim 2 Roti a celor de la freeriders in mai. Mie personal mi-ar placea sa ne strangem cat mai multi cu vstromuri si sa mergem asa...gasca mare a vstromistilor la parada. :) Ba mai mult ma gandeam chiar si sa ne personalizam niste tricouri cu vstrom./vstromania & iubim doua roti. Bineinteles daca sunteti de acord voi/voi administratorii vstromania si cei de la freeriders. Eu unul ma simt tare mandru cand ma salut cu vstromistii pe strada.

Astept parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vstromisti-lor am vazut anuntul oficial ca vine intalnirea Iubim 2 Roti a celor de la freeriders in mai. Mie personal mi-ar placea sa ne strangem cat mai multi cu vstromuri si sa mergem asa...gasca mare a vstromistilor la parada. :) Ba mai mult ma gandeam chiar si sa ne personalizam niste tricouri cu vstrom./vstromania & iubim doua roti. Bineinteles daca sunteti de acord voi/voi administratorii vstromania si cei de la freeriders. Eu unul ma simt tare mandru cand ma salut cu vstromistii pe strada.

Astept parerile voastre.

 

Salut idea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde cumpar 1 disc de frana fata ? preferabil SH dar bun

:)))

am eu 3. unul se misca in bucsi dar trebuie sa le gasesc (mi-am pus adaptori de etrieri cu 4 pistonase si am vrut discuri noi).

poti chiar sa iti alegi ca vad ca esti din TM.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am probat eu. mi se par sub DID. mult. si e o concluzie trasa dupa ce am vazut destul de multe rk. aratau deplorabil dupa numai 20000km.

ai vrut sa zici EK si e de la taste? (de RK am citit destul de mult ca-s proaste dar de EK am citit de bine).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze. ek nu rk.

hmmm ... ma pui pe ganduri.

mai da-mi o sansa - ai idee ce serie erau alea decedate prematur?

 

stima,

paul

» Post actualizat in 14 Mar 2015 02:49

credeam ca ie mai mare si mai urat ... dar e chiar dragutz!

:love:

 

post-18136-0-12418300-1426301314_thumb.jpgpost-18136-0-91134100-1426301304_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu montate recent (2014 sfarsit de sezon)lant RK + pinioane Esjot 750 lei.

N-am apucat sa fac multi km. pana acum, dar sunt curios cum se comporta si cat vor tine, mai ales ca au costat mai mult decat kit-ul clasic DID.

Anterior (cele din fabrica) le-am schimbat la 33.000 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu la un EK SRX si peste 40k km comparam uzura...

» Post actualizat in 16 Mar 2015 08:04

he he - in sfarsit BMW a acceptat ca sunt probleme cu flansa roata spate si vor fi inlocuite.

eu ma bucur ca asa cresc sansele sa ma uit mai atent la un 1200rt

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=528244

 

PS (daca renunta la idea de a schimba uleiul in grup prin gaura senzorul de ABS si pun un surub separat - jur ca ma apuc de pus la pushculitza).

:D

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 eu.

scapati-ma de el ca mi-a ramas obk58 la suflet.

stima,

paul

 

Salutare,

Cineva interesat de un topcase Givi Flow E350 in stare buna cu placa de prindere universala si cu 2 chei?

70 euro in TM, contact PM.

attachicon.gif20150227_173534.jpgattachicon.gif20150227_173546.jpg

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GATA!!!
Detaliile au fost discutate si negociate, conturile au fost deschide, tabelele create.
Inscrierile se pot face conform primului post din topicul de intrunire de pe vstromania.ro
Va asteptam!!!
Sesiunea de inscrieri pentru V-STROMANIA 2015 este deschisa.
**************************************************************************************

» Post actualizat in 17 Mar 2015 12:06

Exista un set de reguli referitor la aceasta intrunire: ca sa nu existe discutii si povesti : asta e V-Stromania and friends.
Regulile sunt urmatoarele:
1. Ai V-Strom si ai mai venit la intruniri: esti indreptati sa vii
2. Ai V-Strom si e prima ta intrunire: esti indeptati sa vii (vezi ca nu intri sub incidenta punctului 4).
3. Ai avut V-Strom si ai venit la intrunirile vechi deci te cunoaste lumea: esti indreptatit sa vii.
4. Faci parte din 1. sau 3. si ai 1 prieten bun cu care te dai poti sa il aduci si pe el. Va rog sa va alegeti cu grija prietenii ca sa fie in acord cu restul lumii.
5. Nu ai si nu ai avut V-Strom dar ai mai participat la intrunirile noastre ca si in cazul 4. si ne cunosti: poti sa vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am turnat juma de litru ieri in a meu, pt ca motulul iarna asta o fost mancat, dar mi-a zis mie vanzatorul ca @ivanp foloseste in motoru lui de mai multa vreme uleiu asta :))

Personal in momentu de fata sunt convins ca orice ulei e mai bun decat 5100le de la motul :) vedem noi la urmatorul schimb cum o fi mai bine. Ma bate gandu peste o luna la urmatorul schimb sa bag chiar 15w-50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am turnat juma de litru ieri in a meu, pt ca motulul iarna asta o fost mancat, dar mi-a zis mie vanzatorul ca @ivanp foloseste in motoru lui de mai multa vreme uleiu asta :))

:))))

spune-i la vanzator ca nu isi aminteste bine: motul 7100 - 10w40 iarna si 10w60 vara - litera de lege.

dupa ce am gasit doar la ipone un jaso mb full sintetic (pt un scuter) de test acum astept de o luna de zile dupa ipone 10w60 full power katana.

bel ray nu ma incumet (inca!) :D

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...