Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

bre, nu comanda oase dinalea ca daca vrei iti dau eu unele sa le probezi ca sa vezi măcar daca sunt ce ai nevoie. Eu am coborât initial trotineta cu oase de 30mm dar am renuntat la ele ca nu mi-a plăcut combinația

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nu comanda oase dinalea ca daca vrei iti dau eu unele sa le probezi ca sa vezi măcar daca sunt ce ai nevoie. Eu am coborât initial trotineta cu oase de 30mm dar am renuntat la ele ca nu mi-a plăcut combinația

:D nu io vreau.

cuculas doreste ... dar are L2 si nu stiu (/nu cred) ca se potrivesc.

io daca imi comand oase imi comand alea standard ca vreau sa fac un experiment (care sa sigileze rulmentii de acolo anti praf/apa).

in plus alea standard mai au si o tendinta de ovalizare daca apare uzura foarte usoara in rulmenti/bucsi ce afecteaza aparitia unui joc lateral.

in rest - mai doreste cineva ceva de pe acolo? (mai sunt si kiturile alea de coborat scaritele la pret oki).

eu am zis ca o sa confirm la om azi dar probabil o sa ramana pe maine pana macar zice si cuculas daca doreste sau nu.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... nu mai iau, poate e un moft de-al meu ca sunt incepator si ghabar nu am daca imi trebuie sau nu. o sa mai merg asa si daca nu ma simt in zona de comfort o sa imi cumpar pana la urma. insa ma intrebam cum sa fac sa cobor mobra, dar in realitate daca o cobor de spate nu sunt sigur ca o sa imi convina. mai bine mi-ati da idei voi, cei cu peste 25000 km facuti, ce si cum sa incerc. IES DIN COMANDA. merci oricum de optiuni si grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... cum sa fac sa cobor mobra (?)

merge coborat in juguri fata 1.5-2cm corelat cu remodelarea seii (dan ena tm). Pt 200 de lei ti-o face si mai ingusta (spre in fata), lata spre in spate cu suport mai bun pe laterale, mai joasa si mai comoda (tu si pasager).

poti sa te mai gandesti si la un kit de coborat scaritele (daca cobori in sa ar fi frumos sa cobori si talpile pe scarite). cu inaltatoare de ghidon care sa il aduca spre tine o sa ai o pozitie de vis. dezavantajul ca din cauza pozitiei relaxate o sa iti mai incomod sa mergi sportiv.

:D

 

stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si mersul sportiv... baba si mitraliera. o sa fac asta prin vara. am salvat mesajul. IVANP - vei fi gurul meu, vrei sau nu vrei, e treaba ta. daca nu iese bine ... cu fulgi cu tot :-)

 

multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IVANP - bla ...

multumesc mult !

:)

... va rog eu stergeti postul de mai sus pana nu citeste multa lume.

 

de cand ai mobra si cat ajungi jos cu talpa piciorului?

 

stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... nu mai iau, poate e un moft de-al meu ca sunt incepator si ghabar nu am daca imi trebuie sau nu. o sa mai merg asa si daca nu ma simt in zona de comfort o sa imi cumpar pana la urma. insa ma intrebam cum sa fac sa cobor mobra, dar in realitate daca o cobor de spate nu sunt sigur ca o sa imi convina. mai bine mi-ati da idei voi, cei cu peste 25000 km facuti, ce si cum sa incerc. IES DIN COMANDA. merci oricum de optiuni si grija

cum ziceam...ti le dau eu sa incerci si nu te costa nimic.

dar eu zic sa le lasi asa. daca o cobori, cand o sa ai mobra incarcata o sa atingi cu aripa spate de roata cand sari la vreun hop sau iei vreo groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau oasele altuia pe moment. Merci mult pt gest. Cu talpa stau doar 30%... Habar nu am dacă e mult sau puțin. Când am pasager ușor e mai bine. Poate doar sunt f stângaci. Mobra o am din 2013 de noua când am luat și carnet. Doar 10 mii km făcuți. Sunt puțin antitanc cred.

» Post actualizat in 26 Mar 2015 20:14

Am vrut sa scriu antitalent. ..

» Post actualizat in 26 Mar 2015 20:15

Chestia cu saua îmi suna mega bine. Dacă as găsi și un cc bar sa nu mă mai doară mijlocul după 500 km ar fi o șmecherie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu saua îmi suna mega bine. Dacă as găsi și un cc bar sa nu mă mai doară mijlocul după 500 km ar fi o șmecherie.

rasfoieste si topicul asta:

/index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/page-44

cand o duci la retapitat sa ai niste poze si ii desenezi pe poze ce vrei. e bine sa ii evidentiezi locul unde vrei sa stai cu coccisul si locul unde vrei sa fie despartitura dintre tine si pasager ... si in functie de aia iti va regandi forma sheii cu mai mult suport spre spate.

spatele cred ca te doare din cauza unghiului in care stai acum. gandeste-te si la niste inaltatoare de ghidon care sa il aduca mai spre tine cum ar fi astea:

https://www.louis.de/en/artikel/sw-motech-handlebar-adjuster/10021487?list=58106366

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau oasele altuia pe moment. Merci mult pt gest. Cu talpa stau doar 30%... Habar nu am dacă e mult sau puțin. Când am pasager ușor e mai bine. Poate doar sunt f stângaci. Mobra o am din 2013 de noua când am luat și carnet. Doar 10 mii km făcuți. Sunt puțin antitanc cred.

» Post actualizat in 26 Mar 2015 20:14

Am vrut sa scriu antitalent. ..

» Post actualizat in 26 Mar 2015 20:15

Chestia cu saua îmi suna mega bine. Dacă as găsi și un cc bar sa nu mă mai doară mijlocul după 500 km ar fi o șmecherie.

Apropo de remodelat sa, nu te intereseaza un schimb cu una gata facuta? Am un amic cu un Dl 650 si vrea saua originala (a lui e mai joasa). Daca esti interesat da un tel 0755134443 Ciprian la nr asta si vbesti direct cu omul. Ce pot eu sa iti spun e ca saua arata foarte bine, este identica cu cea originala, fiind doar un pic remodelata, pentru a fi mai joasa. O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciprian are modelul vechi de vstrom. Am vb cu el, nu se potrivește socoteala. O sa vb cu Dan din tm.

» Post actualizat in 27 Mar 2015 09:35

rasfoieste si topicul asta:

/index.php?/topic/680380-retapitez-scaune-moto/page-44

cand o duci la retapitat sa ai niste poze si ii desenezi pe poze ce vrei. e bine sa ii evidentiezi locul unde vrei sa stai cu coccisul si locul unde vrei sa fie despartitura dintre tine si pasager ... si in functie de aia iti va regandi forma sheii cu mai mult suport spre spate.

spatele cred ca te doare din cauza unghiului in care stai acum. gandeste-te si la niste inaltatoare de ghidon care sa il aduca mai spre tine cum ar fi astea:

https://www.louis.de/en/artikel/sw-motech-handlebar-adjuster/10021487?list=58106366

 

numai bine,

paul

» Post actualizat in 27 Mar 2015 09:37

Misto înălțătoarele ... dar cum știu dacă chiar îmi trebuie? Ai încercat? Nins cârcotaș, doar ne necunoscător.

» Post actualizat in 27 Mar 2015 09:37

Nu sunt cârcotaș. ..

» Post actualizat in 27 Mar 2015 09:38

Scriu de pe tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto înălțătoarele ... dar cum știu dacă chiar îmi trebuie? Ai încercat?Nins cârcotaș, doar ne necunoscător.

... sunt la a treia pereche de inaltatoare.

dar nu neaprat o sa mearga si la tine ca solutie - trebuie sa identifici de ce te doare spatele - daca 2 cm mai indreptat de spate te ajuta - o sa mearga. daca nu - nu.

:D

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre,

 

mai doreste cineva chestii de aici:

http://www.cosmo-accessories.com/online-store/electronics-computers/dl-650-v-strom.html

 

 

stima,

paul

 

Daca inca nu ai comandat, ma intereseaza si pe mine placa aia cu priza si voltmetru.

Editat de Dan Rosca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inca nu ai comandat, ma intereseaza si pe mine placa aia cu priza si voltmetru.

Salut Dan,

 

Tocmai am comandat(suport gps eu si forkbrace - vraji).

In 15aprilie o sa urmeze o noua comanda pt. zsebi/arad (placa, suport gps si forkbrace). Daca poti astepta pana atunci ar fi super ca se iese mai ieftin la transport (pp ca o sa ramana un tarif unic - 8.50 euro pe pachet). cred ca ar fi ok daca se pot centraliza comenzile - pana in 15 aprilie - si atunci daca sunt semnificative cantitativ se poate discuta si de un discount la preturile de lista.

daca te grabesti - poti sa comanzi direct pe site - se poate plati paypal sau card - tipul Vasilis ( :D Vasile) este foarte prompt.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dan,

 

Tocmai am comandat(suport gps eu si forkbrace - vraji).

In 15aprilie o sa urmeze o noua comanda pt. zsebi/arad (placa, suport gps si forkbrace). Daca poti astepta pana atunci ar fi super ca se iese mai ieftin la transport (pp ca o sa ramana un tarif unic - 8.50 euro pe pachet). cred ca ar fi ok daca se pot centraliza comenzile - pana in 15 aprilie - si atunci daca sunt semnificative cantitativ se poate discuta si de un discount la preturile de lista.

daca te grabesti - poti sa comanzi direct pe site - se poate plati paypal sau card - tipul Vasilis ( :D Vasile) este foarte prompt.

 

numai bine,

paul

Salut Paul,

 

Este ok, astept pana atunci.

Considera comanda ferma, daca vrei , iti trimit banii de acum, s-ar putea sa fiu plecat atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Paul,

 

Este ok, astept pana atunci.

Considera comanda ferma, daca vrei , iti trimit banii de acum, s-ar putea sa fiu plecat atunci.

Salut Dan,

Te-am trecut pe lista. nu trebuie platit inainte - vedem atunci care sunt costurile exacte.

o sa fiu si eu plecat pana in 10 aprilie dar e vreme de rezolvat chestii.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,ce dor imi e de credinciosul meu miar...!!!!

:) gaseste un prieten si faci o tura!

 

PS - schimbat asta seara lantul. Ala vechi era un DID x ring care a tinut 46.000 km. A fost nevoie de 2 pinioane mici (JT) si unul mare (tot JT). inca ar mai fi dus mult si bine km dar m-am plictisit eu de el. cred ca si el de mine. aveau ceva joc lateral bucsile (un max 0.5mm asa pe ochi - o sa masor maine) care stau in contact cu pinioanele. am taiat vre-o 3 pini de test - inca era vaselina in spatele x-ringurilor. xringurile erau toate prezente dar cam intarite asa la pipait.

a fost schimbat cu un ek srx.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum zici tu 200 lei pentru remodelat saua la dan.mai nou treci de 400 ron .....si dureaza foarte mult pana te poate programa. eu am vorbit de vreo 10 zile, si m-a programat doar pentru 17 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dan,

 

Tocmai am comandat(suport gps eu si forkbrace - vraji).

In 15aprilie o sa urmeze o noua comanda pt. zsebi/arad (placa, suport gps si forkbrace). Daca poti astepta pana atunci ar fi super ca se iese mai ieftin la transport (pp ca o sa ramana un tarif unic - 8.50 euro pe pachet). cred ca ar fi ok daca se pot centraliza comenzile - pana in 15 aprilie - si atunci daca sunt semnificative cantitativ se poate discuta si de un discount la preturile de lista.

daca te grabesti - poti sa comanzi direct pe site - se poate plati paypal sau card - tipul Vasilis ( :D Vasile) este foarte prompt.

 

numai bine,

paul

Salut Paul,

 

La urmatoare comanda de pe site-ul respectiv, o sa vreau si eu: Skid Plate (95 eur) si Radiator Guard Black (35 eur) pentru V-strom 650.

Sper sa reusim sa obtinem si un discount, daca se strange o comanda mai mare.

 

Si daca tot am ajuns sa postez pe acest forum, vreau sa ma si prezint.

 

Numele meu este Adi, sunt din Ploiesti si din decembrie 2014 sunt fericitul posesor al unui Suzuki V-Strom 650 cu ABS :D.

Atasez si 2 poze cu mobra.

 

Numai bine tuturor ! :)

post-21538-0-15012800-1427565645_thumb.jpg

post-21538-0-92947900-1427565662_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum zici tu 200 lei pentru remodelat saua la dan.mai nou treci de 400 ron .....si dureaza foarte mult pana te poate programa. eu am vorbit de vreo 10 zile, si m-a programat doar pentru 17 iunie.

ma ... mai demult era mai ieftin. pe mine cred ca m-a ajuns spre 400 cu montat 2 kituri de incalzire.kiturile eu le-am dus dar e mai mult de munca cand trebuie sa le integrezi si pe alea. chiar "eftin" nu e.

cu durata lunga de asteptare - e mult dar e oki asa decat sa zica trimite-o maine si ti-o fac peste o saptamana (si apoi sa o primesti peste 3 luni).

nush ce sa zic.

 

Salut Paul,

 

La urmatoare comanda de pe site-ul respectiv, o sa vreau si eu: Skid Plate (95 eur) si Radiator Guard Black (35 eur) pentru V-strom 650.

Sper sa reusim sa obtinem si un discount, daca se strange o comanda mai mare.

 

Si daca tot am ajuns sa postez pe acest forum, vreau sa ma si prezint.

 

Numele meu este Adi, sunt din Ploiesti si din decembrie 2014 sunt fericitul posesor al unui Suzuki V-Strom 650 cu ABS :D.

Atasez si 2 poze cu mobra.

 

Numai bine tuturor ! :)

Salut Adi,

Cu Bogdan Harea ai vorbit de scut pt dl650? - parca faceau si ei/el la un moment dat si e pacat sa iti aduci tocmai din grecia. Ii gasesti contactele pe aici sau pe topicul de sidecase-uri de aluminu de la sectiunea de enduro turing.

Eu te trec pe lista si ne mai auzim mai spre jumatatea lunii pentru comanda finala.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...