Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

La 07.05.2024 la 21:43, ivanp a spus:

Salut, 

Din amintiri erau cele de Aprilia Tuono ... care si alea in timp si la caldura  - se lasau un pic.

Gen astea - https://www.strongmoto.ro/cumpara/oglinda-moto-stanga-aprilia-tuono-r-1000-1432?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwMLmt5n8hQMVf0NBAh0BtQgLEAQYASABEgINLfD_BwE

Cele OEM poate nu sunt cele mai aratoase si merg si pe post de paravant dar isi fac treaba.

Daca ai motocicleta de putin timp - mai ai un pic rabdare pana te obisnuiesti cu ele si va fi ok.

 

numai bine!

 

Tocmai ca are peste 2 ani si incep sa ma enerveze forma lor. Design oribil fata de vechile oglinzi de pe 250. Chiar ma gandesc sa comand unele de 250 dar nu stiu daca prinderea e la fel.

 

Mersi de link oricum.

La 07.05.2024 la 21:43, ivanp a spus:

Salut, 

Din amintiri erau cele de Aprilia Tuono ... care si alea in timp si la caldura  - se lasau un pic.

Gen astea - https://www.strongmoto.ro/cumpara/oglinda-moto-stanga-aprilia-tuono-r-1000-1432?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwMLmt5n8hQMVf0NBAh0BtQgLEAQYASABEgINLfD_BwE

Cele OEM poate nu sunt cele mai aratoase si merg si pe post de paravant dar isi fac treaba.

Daca ai motocicleta de putin timp - mai ai un pic rabdare pana te obisnuiesti cu ele si va fi ok.

 

numai bine!

 

Tocmai ca are peste 2 ani si incep sa ma enerveze forma lor. Design oribil fata de vechile oglinzi de pe 250. Chiar ma gandesc sa comand unele de 250 dar nu stiu daca prinderea e la fel.

 

Mersi de link oricum.

Are cineva montate KABA 90346?

https://www.epiesa.ro/set-2-oglinzi-moto-lampa-kaba-lam90346-reglabile-montare-pe-ghidon-filet-dreapta-m10-x-1-25-mm-mstrnid-72280.htm?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwupGyBhBBEiwA0UcqaNyXmVc9h8rjEzlcwgP2od4lc6C5SiD3eADXsuAlvUcJoYLtHKozURoCf3IQAvD_BwE

 

Unica nelamurire este pasul filetului caci la Suzuki este pas special moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am schimbat oglinzile alea cu look de Trabant venite din fabrica si am pus KABA. Arata cu totul altfel si pe deasupra sunt si aerodinamice. Se potriveste pasul filetului. Total 110 lei cu transport.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, yglos a spus:

Pana la urma am schimbat oglinzile alea cu look de Trabant venite din fabrica si am pus KABA. Arata cu totul altfel si pe deasupra sunt si aerodinamice. Se potriveste pasul filetului. Total 110 lei cu transport.

 

Poze ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pas special moto... Ne-am dat dreq...

Ce-i așa special la el? Că la m10 ai pas de 1,5 normal, iar pasul fin e de 1,25. Pentru amatori, mă pot duce să verific filetul, dar n-am leră specială pentru pas special pentru moto, mai mult pentru auto. 🫢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

Pai la asta m-am referit, ca nu merge un surub normal M10 pe gaura de la prindere din cauza acelei diferente de pas 0,25 mm. Informatia asta imi era utila inaintea achizitiei dar nimeni nu s-a deranjat sa imi spuna ci toti comenteaza la sfarsit.

Voi reveni si cu poze.

Editat de yglos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...