Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

:love: acum mai in gluma mai in serios ati dat peste un subiect care priveste punerea unei roti de 21" pe fata la V-Strom? :)

 

Se potriveste furca si roata de la DR 650 dar ii trebuiesc arcuri mai tari

Mesaj completat

Poze exemplu :drink:

post-37264-1262027461_thumb.jpg

post-37264-1262027471_thumb.jpg

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar o furca upside-down s-ar potrivi de la alta motoreta?

Daca vrei neaparat, se poate... http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=507981

:love:

 

Si am vazut pe undeva o poza cu un DL650 cu roti de Africa Twin (21" pe fata), cu furca originala - deci se poate si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O furca USD implica niste costuri mult mai mari, schimbare trebuie sa se faca cu tot cu juguri. Daca nu aveam ABS la ea (implica costuri suplimentare la modificarea cursei, trebuiesc lungite toate matele de pe acolo) faceam acelasi lucru ca aici: http://www.advrider.com/forums/showthread....k+tubes+v-strom

el a mai castigat cam 4 cm in plus la cursa suspensiei pe fata, daca mai adaugi si un amortizor wilbers simplu pe spate mai scoti si de acolo 4 cm in plus si se ajunge la un 20/20, si zic eu suficient ca sa poti face muult mai multe cu vacuta.

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merita sa pui roata de 21 pe vstrom.

 

nu poti face enduro cu el si cu 21 ii scade manevrabilitatea pe strada si curbe.

 

eu zic ca 19 inch e perfect pt vstrom

Nu pre sunt argumente contra..ktm950-990 are 21 si nu cred sa se fii plans cineva de manevrabilitate,cei de la Wunderlich au scos chit de 21 pt GS 1200..americani au si ei un producator(numi vine acum numele in cap) care face roti 21 fata si 18 spate spitate pt BMW sau alte moto mari .....si crede-ma ca m-am dat pe coclau cu moto mari si se simte rota de 21!!

Mesaj completat

Se potriveste furca si roata de la DR 650 dar ii trebuiesc arcuri mai tari

Mesaj completat

Poze exemplu :drink:

asa am gandit si eu ...mai am in garaj un DR 800 SI ma sa incerc :)

Mesaj completat

Daca vrei neaparat, se poate... http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=507981

:)

 

Si am vazut pe undeva o poza cu un DL650 cu roti de Africa Twin (21" pe fata), cu furca originala - deci se poate si asta.

fata de africana are avantajul ca rota de fata are 2 discuri de frana :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PE DOUA ROTI, CU UNGERE AUTOMATA, TUTUROR V-STROMISTILOR MAI VECHI SAU MAI NOI! Santem pe ultima suta cu ungatoarele. Ultimul obstacol este eticheta autoadeziva pe care vrem s-o facem prin serigrafie pe o folia transperenta. Am ales rosu cu portocaliu pe fond negru (varianta 3)

 

Felicitari pentru rezultat. Chiar arata bine, de functionat nu am nici cea mai mica indoiala.

 

:love: BINE AI VENIT VLAD. Nu-ti va parea rau nici o secunda de alegerea facuta.

Editat de AS25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI PE DOUA ROTI, CU UNGERE AUTOMATA, TUTUROR V-STROMISTILOR MAI VECHI SAU MAI NOI! Santem pe ultima suta cu ungatoarele. Ultimul obstacol este eticheta autoadeziva pe care vrem s-o facem prin serigrafie pe o folia transperenta. Am ales rosu cu portocaliu pe fond negru (varianta 3)

 

LA MULTI ANI TUTUROR !!!! Cat despre ungerea automata, daca ne ajuti si pe noi, astia cu 2 maini stangi, ti-am fi tare recunoscatori. Daca le produceti si pentru comercializare, sunt interesat si va multumesc anticipat. Oricum Felicitari!

Inca odata

LA MULTI ANI SI MULT BELSUG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in curind o sa am un derestrictor gata. daca e cineva interesat sa faca probe sa-mi spuna.

 

ma intereseaza comportamentul in treptele 2 si 3 la turatii mici si medi la fel de mult ca viteza de top in treptele 5 si 6. derestrictorul modifica si acest comportament; sint foarte curios in ce fel ...

 

 

pentru derestrictor am disponibile 3 perechi de asa ceva:

 

Male connector: 09900-28710-004 Pack of 5 each $11

Female connector: 09900-28710-005 Pack of 5 each $5

 

am dat la elf 72 de lei pe 5 perechi.

ideea e ca si eu sunt interesat sa scot sau fentez acel limitator,cand ii dati careva de cap sa anuntati si la mine.. :love: ,in rest mie mi-a venit scutul,manerele incalzite,priza de 12v,si....sunt gata modificarile la tobe...bestial..

Mesaj completat

ideea e ca si eu sunt interesat sa scot sau fentez acel limitator,cand ii dati careva de cap sa anuntati si la mine.. :) ,in rest mie mi-a venit scutul,manerele incalzite,priza de 12v,si....sunt gata modificarile la tobe...bestial..

toate cele bune,la multi ami,pentru un an nou mai bun,imbelsugat plin de bucurii si kilometrii alaturi de consoartele noastre.

kruno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca si eu sunt interesat sa scot sau fentez acel limitator,cand ii dati careva de cap sa anuntati si la mine.. :drink: ,in rest mie mi-a venit scutul,manerele incalzite,priza de 12v,si....sunt gata modificarile la tobe...bestial..

Mesaj completat

 

toate cele bune,la multi ami,pentru un an nou mai bun,imbelsugat plin de bucurii si kilometrii alaturi de consoartele noastre.

kruno.

:) CE MODIFICARI AI FACUT LA TOBE? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) CE MODIFICARI AI FACUT LA TOBE? :love:

1 .prima faza le-am dat jos,taiat fata/spate pe sudurile originale ,golit si aruncat tot ce exista pe interior.

2.inlocuit interiorul (mijlocul)cu teava gaurita(ciuruita) fi 50mm.intre teava si peretii tobei indesat vata minerala (sau bazaltica).

3.sudate (imbinate)impreuna mijlocul cu exteriorul.

4.resudate cu argon cotul si capetii pe toba principala,dupa semnele si dimensiunile initiale..

montat inapoi si VOALA,munca de o zi,incununata cu un sunet bestial,gros,ragusit,,ce mai,o simfonie de-a dreptul....

PS.doar ca tin sa mentionez ca sunt la a 6-sea incercare REUSITA de modificari de evacuare,asa ca nu am intampinat prea mari dificultati in a face aceste operatiuni ,insa cu ceva scule si pricepere se poate da de cap fara 6-8 sute euroi cat necesita schimbarea tobelor cu unele aftermarket...

bafta!!! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 .prima faza le-am dat jos,taiat fata/spate pe sudurile originale ,golit si aruncat tot ce exista pe interior.

2.inlocuit interiorul (mijlocul)cu teava gaurita(ciuruita) fi 50mm.intre teava si peretii tobei indesat vata minerala (sau bazaltica).

3.sudate (imbinate)impreuna mijlocul cu exteriorul.

4.resudate cu argon cotul si capetii pe toba principala,dupa semnele si dimensiunile initiale..

montat inapoi si VOALA,munca de o zi,incununata cu un sunet bestial,gros,ragusit,,ce mai,o simfonie de-a dreptul....

PS.doar ca tin sa mentionez ca sunt la a 6-sea incercare REUSITA de modificari de evacuare,asa ca nu am intampinat prea mari dificultati in a face aceste operatiuni ,insa cu ceva scule si pricepere se poate da de cap fara 6-8 sute euroi cat necesita schimbarea tobelor cu unele aftermarket...

bafta!!! :love:

 

excelent

un tutorial cu poze se poate?

avea @rul unul dar nu il mai gasesc (dl raul va rog sa-l postati daca se poate. multumesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 .prima faza le-am dat jos,taiat fata/spate pe sudurile originale ,golit si aruncat tot ce exista pe interior.

2.inlocuit interiorul (mijlocul)cu teava gaurita(ciuruita) fi 50mm.intre teava si peretii tobei indesat vata minerala (sau bazaltica).

3.sudate (imbinate)impreuna mijlocul cu exteriorul.

4.resudate cu argon cotul si capetii pe toba principala,dupa semnele si dimensiunile initiale..

montat inapoi si VOALA,munca de o zi,incununata cu un sunet bestial,gros,ragusit,,ce mai,o simfonie de-a dreptul....

PS.doar ca tin sa mentionez ca sunt la a 6-sea incercare REUSITA de modificari de evacuare,asa ca nu am intampinat prea mari dificultati in a face aceste operatiuni ,insa cu ceva scule si pricepere se poate da de cap fara 6-8 sute euroi cat necesita schimbarea tobelor cu unele aftermarket...

bafta!!! :)

:drink: cam asa ceva am si eu in cap..dar ramane o mica intrebare :Db-killer pt iesit in afara tarii...ai reusit sa faci sau ai cumparat din louis ca am vazut ca sunt ceva modele :)

Mesaj completat

excelent

un tutorial cu poze se poate?

avea @rul unul dar nu il mai gasesc (dl raul va rog sa-l postati daca se poate. multumesc)

La "Trotinete" ma mai pricep dar sa pun pe forum un link mai greu, dar am sa incerc!! :love:

Mesaj completat

excelent

un tutorial cu poze se poate?

avea @rul unul dar nu il mai gasesc (dl raul va rog sa-l postati daca se poate. multumesc)

Mesaj completat

sunt bun!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...