Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Guyz!

 

Precum spuneam cand ne-am intalnit pentru SMAEB, undeva la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie vreau sa fac o tura de doua zile dus pe Transalpina, dormit pe undeva (Sebes probabil) si intors pe Transfagarasan. Daca mai aveti rabdare, pastrati pt. atunci, o sa fie si mai cald, sigur fara zapezi... eu zic ca merita facut traseul asta mai spre vara ca sa fim siguri ca ne iese ceva memorabil :D

 

Poate discutam diseara la arc ceva detalii, ar fi fain sa ne organizam...

 

@Jhon-n... azi ai prins tu locul ala bun langa stalp :P

 

Ma bag si eu daca va hotarati ... interesant traseul. Stau cu un ochi pe forum pana atunci :peace:

post-37047-1272449604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Mugur! Multa sanatate!

 

Hai in weekend (duminica) la Tulcea. E si mai aproape de voi! Ce parere aveti?

 

madaline in romania sa faci peste 600km pe zi inseamna sa alergi,sa nu admiri natura ,sa iei masa pe fuga,sa stai calare pe mobra 10-12 ore...ori eu am pasagera (sotia) cu mine ...a mai mers ea 630km pe zi ,nu s-a plins c-o dor salele ci doar ca e cam mult de stat in sa si se plictiseste.

drumul ala la fel, merita facut in 2 zile ,mai sint cite ceva de vazut prin jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT. V-Stromistii care anul trecut au avut montat pe motor varianta vacuumatica de ungator de lant sunt chemati la baza pt inlocuirea componentelor cu cele model 2010, imbunatite sau modificate. Singurele costuri sunt pe montajul electronic, made atw, adica 200 roni si electrovalva GPL 50 roni. Capul de ungere dublu, furtunase, coliere, etc se inlocuiesc gratuit. De asemenea la parbrizele cumparate de la mine livrez sau lipesc gratuit colantul serigrafiat cu puncte negre in degrade in locul colantului negru pe care-l lipeam pana acum.

post-8769-1272453535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT. V-Stromistii care anul trecut au avut montat pe motor varianta vacuumatica de ungator de lant sunt chemati la baza pt inlocuirea componentelor cu cele model 2010, imbunatite sau modificate. Singurele costuri sunt pe montajul electronic, made atw, adica 200 roni si electrovalva GPL 50 roni. Capul de ungere dublu, furtunase, coliere, etc se inlocuiesc gratuit. De asemenea la parbrizele cumparate de la mine livrez sau lipesc gratuit colantul serigrafiat cu puncte negre in degrade in locul colantului negru pe care-l lipeam pana acum.

D-le Bogdan, nu ma fericesti si pe mine cu un parbriz mai inalt (nu de alta dar fac cocoasa ascunzandu-ma dupa asta mic original). Daca ai in stoc sau mai poti face te rog un PM cu detalii despre cost, livrare, etc.

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-le Bogdan, nu ma fericesti si pe mine cu un parbriz mai inalt (nu de alta dar fac cocoasa ascunzandu-ma dupa asta mic original). Daca ai in stoc sau mai poti face te rog un PM cu detalii despre cost, livrare, etc.

Multam

Cu cea mai mare placere :peace: Ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-le Bogdan, nu ma fericesti si pe mine cu un parbriz mai inalt (nu de alta dar fac cocoasa ascunzandu-ma dupa asta mic original). Daca ai in stoc sau mai poti face te rog un PM cu detalii despre cost, livrare, etc.

Multam

 

Bogdan, si eu sunt interesat de un parbriz, da-mi te rog un PM cu pretul acestuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT. V-Stromistii care anul trecut au avut montat pe motor varianta vacuumatica de ungator de lant sunt chemati la baza pt inlocuirea componentelor cu cele model 2010, imbunatite sau modificate. Singurele costuri sunt pe montajul electronic, made atw, adica 200 roni si electrovalva GPL 50 roni. Capul de ungere dublu, furtunase, coliere, etc se inlocuiesc gratuit. De asemenea la parbrizele cumparate de la mine livrez sau lipesc gratuit colantul serigrafiat cu puncte negre in degrade in locul colantului negru pe care-l lipeam pana acum.

 

O sa fac si eu upgradeul, dar momentan am problema cu janta fata de rezolvat. Asta e traim intr-o tara cu cratere imense in sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu iti pot spune decat ca de la Sebes la lacul Oasa este asfaltat ( cu scurte portiuni de 10-100m unde noroiul ia locul astfaltului). mai departe nu am putut trece din cauza zapezii. de acolo nu se mai vedea asfalt sub zapada. anul trecut stiu ca tot la fel nu era asfaltat de la L. Oasa pana la Obarsia Lotrului.

de la L. Oasa pana la Obarsia Lotrului este asfalt pana la 5km de obarsie,deci inclusiv o parte din coborarea catre obarsie,am fost in noiembrie cand inca se putea trece,cat despre zapada,grija mare,eu am dat cu al meu de tera wekendul trecut incercand sa traversez o portiune de doi metri de gheata cu zapada,catre cabana Buta in Retezat,adio semnal stinga fata+doua zgarieturi pe carena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac si eu upgradeul, dar momentan am problema cu janta fata de rezolvat. Asta e traim intr-o tara cu cratere imense in sosele.

Cand vii pt modificare ungerii si a parbrizului incerc sa-ti indrept eu geanta. Cum am vazut-o eu, cred ca merge. Vorbim dupa 1 Mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni,

 

Daca va intereseaza ceva din lista de mai jos, ne putem cupla mai multi. Eu as dori sa iau cam tot!

 

1 Fork stabiliser SuperBrace Suzuki V-Strom 650 [sbc-3303] (137 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=3903

2 Throttle Rocker [wun-8600120] (12 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=901

3 Extenda Fender Suzuki DL 650/1000 V-Strom [pyr-05025] (27,9 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=1569

4 Radiator protector Suzuki V-Strom DL 650 black [rom-5055] (55 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=2007

5 GPS bracket adapter Suzuki DL 650 [tt-390-0200] (31 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=1701

 

 

Ce zice-ti, ne combinam?!

 

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare ..cit costa itp la rar grivita ? stie cineva sa-mi dea un raspuns

 

Vrei neaparat la Grivita? Eu mi-am facut ITP-ul la cele doua mobre si la masina la un service de langa scoala Ilioara. Cu motoarele nu a fost nici o problema. Doar a verificat electrica, seria de sasiu si a costat parca 65 RON

 

Scuze pentru cei care si-au facut semnaturile de pe www.vstromania.ro Cei care administreaza serverele fac un update si schimba si namesarverele asa ca 48 de ore nu o sa fie disponibil site-ul. Tocmai acum cand aveam timp sa ma apuc de el

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei neaparat la Grivita? Eu mi-am facut ITP-ul la cele doua mobre si la masina la un service de langa scoala Ilioara. Cu motoarele nu a fost nici o problema. Doar a verificat electrica, seria de sasiu si a costat parca 65 RON

 

numai la RAR (grivita sau voluntari) o pot face pentru ca am ramas fara talon la moto, :laugh: era expirat termenul si eu bolovan nu stiam.saptamina viitoare sa-mi fac programare ...si eram curios cam costa,ca amenda fuse mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai la RAR (grivita sau voluntari) o pot face pentru ca am ramas fara talon la moto, :laugh: era expirat termenul si eu bolovan nu stiam.saptamina viitoare sa-mi fac programare ...si eram curios cam costa,ca amenda fuse mare :)

 

Vezi ca in Voluntari la mobre nu este nevoie de o programare de cateva zile. Dai telefon si in aceeasi zi te poti duce. Eu am dat telefon la 7 dim. si m-au programat ptr ora 9. Taxa lor este parca pana in 200 RON.

Azi m-am intors de la Sibiu via Valea Oltului. Superb, mai putin drumul de ieri Ramnicu Valcea - Sibiu unde m-a plouat non-stop iar de la Talmaciu pana la Sibiu, o ploaie toretiala. Azi a fost soare si foarte placut. Dealul Draganului si Dealul Negru sunt reasflatate si se merge foarte bine. Ba mai mult, dupa ce m-am dat pe curbe pe Dealu' Negru, m-am reintors spre Valcea si m-am mai dat inca o data.

Am vb azi cu Fabio si sambata comitem un Buzau-Siriu-Brasov-Cheia-Bucuresti in lipsa de alte idei. Doritorii sunt mai mult decat bineveniti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni,

 

Daca va intereseaza ceva din lista de mai jos, ne putem cupla mai multi. Eu as dori sa iau cam tot!

 

1 Fork stabiliser SuperBrace Suzuki V-Strom 650 [sbc-3303] (137 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=3903

2 Throttle Rocker [wun-8600120] (12 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=901

3 Extenda Fender Suzuki DL 650/1000 V-Strom [pyr-05025] (27,9 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=1569

4 Radiator protector Suzuki V-Strom DL 650 black [rom-5055] (55 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=2007

5 GPS bracket adapter Suzuki DL 650 [tt-390-0200] (31 euro) http://www.motoraid.eu/shop/product_info.p...roducts_id=1701

 

 

Ce zice-ti, ne combinam?!

 

Cu respect,

I.Marinescu

 

Produsul 1 il gasesti la echivalentul in dolari a 300RON aici http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,9428.0.html

Produsul 5 e facut de Touratech si e 28 de euro la ei pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca in Voluntari la mobre nu este nevoie de o programare de cateva zile. Dai telefon si in aceeasi zi te poti duce. Eu am dat telefon la 7 dim. si m-au programat ptr ora 9. Taxa lor este parca pana in 200 RON.

Am vb azi cu Fabio si sambata comitem un Buzau-Siriu-Brasov-Cheia-Bucuresti in lipsa de alte idei. Doritorii sunt mai mult decat bineveniti

 

am aflat ,taxa e 150ron

pentru duminica ce planuri aveti ? :) unde va aventurati cu motoarele ? sau va odihniti duminica ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat ,taxa e 150ron

pentru duminica ce planuri aveti ? :) unde va aventurati cu motoarele ? sau va odihniti duminica ? :laugh:

 

Jhon, lasa lucrul la casa ca e sarbatoare. Eu stiu ca esti om al muncii, dar nu sarbatori 1 Mai muncitoresc prin munca. Vino la o tura de Siriu si tencuieste duminica, dar in sistem slow-motion. Mai bei o bere, mai intorci un mic pe gratar si mai arunci o mistrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am nevoie de putin ajutor, legat de problema mea cu sonda lamba.

 

Am sunat la 2 reprezentante Suzuki, le-am dat seria de sasiu si ambele raspunsuri au fost ca modelul meu de motocicleta nu are sonda lamba (DL 1000 K2). Le-am explicat ca sonda exista si unde este localizata, dar tot mu pot sa ma ajute pentru ca in catalogul lor de piese nu apare.

 

@D3LeiCuie mi-a dat un cod de piesa (oxygen sensor), dar cei de la reprezentanta au spus ca acea piesa este un sensor din cutia filtrului de aer si nu sonda lamba.

 

Stie cineva care este codul pentru sonda lamba sau daca se potriveste o sonda lambda de la alt model?

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am nevoie de putin ajutor, legat de problema mea cu sonda lamba.

 

Am sunat la 2 reprezentante Suzuki, le-am dat seria de sasiu si ambele raspunsuri au fost ca modelul meu de motocicleta nu are sonda lamba (DL 1000 K2). Le-am explicat ca sonda exista si unde este localizata, dar tot mu pot sa ma ajute pentru ca in catalogul lor de piese nu apare.

 

@D3LeiCuie mi-a dat un cod de piesa (oxygen sensor), dar cei de la reprezentanta au spus ca acea piesa este un sensor din cutia filtrului de aer si nu sonda lamba.

 

Stie cineva care este codul pentru sonda lamba sau daca se potriveste o sonda lambda de la alt model?

 

Va multumesc

 

 

 

codul ar trebui sa fie scris pe sonda zic eu. azi am sa verific si ti-l transmit. mobra mea e tot k2 de 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jhon, lasa lucrul la casa ca e sarbatoare. Eu stiu ca esti om al muncii, dar nu sarbatori 1 Mai muncitoresc prin munca. Vino la o tura de Siriu si tencuieste duminica, dar in sistem slow-motion. Mai bei o bere, mai intorci un mic pe gratar si mai arunci o mistrie.

anul trecut n-a venit nimeni sa-mi faca treaba la casa,am de turnat o sapa intr-o camera,e vorbita nu pot da inapoi,ma omoara nevasta daca nu ma achit de sarcini.

as mai fi dat o tura pe siriu si cheia ca-mi place...si totusi unde plecati duminica ? vreau mincare calda si duminica imi scot consoarta la plimbare :laugh: ...pina la urma vad eu unde plec ... :) slabe sperante cu voi la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut n-a venit nimeni sa-mi faca treaba la casa,am de turnat o sapa intr-o camera,e vorbita nu pot da inapoi,ma omoara nevasta daca nu ma achit de sarcini.

as mai fi dat o tura pe siriu si cheia ca-mi place...si totusi unde plecati duminica ? vreau mincare calda si duminica imi scot consoarta la plimbare :) ...pina la urma vad eu unde plec ... :lol: slabe sperante cu voi la drum.

 

 

 

slabe sperante, dar nu inexistente...poate te mai gindesti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum ne-am strans 5 mobre: Fabio, Mugur cu un prieten din Ploiesti cu Africa Twin, Iustin si cu mine. Hai mai cu viata. Va asteptam pe toti.

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...