Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

salutare si bine ai venit!!!!!!!!!!! despre cauciucuri: vino pana la mine la atelier sa le vad si vedem daca trebuiesc schimbate!!!

 

 

Ungator de lant?? :peace: DETAILS!!!! DETAILS!!!!

 

Cum? De unde? Cat? ... etc

 

ai de citit vro 50 de pagin i de topic...... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu nevoie de un sfat. Eu sunt incepator si am achizitionat un v-strom de 650 din 2004.

 

E recomandat sa-mi schimb cauciucurile? Sunt Michelin Anakee arata foate bine dat sunt din: spate 3606 iar fata 0407.

 

Cit de repede imbatrinesc aceste Anakee? Eu am mers incet pina acum si nu am ajuns la limita aderentei lor.

 

Cer si eu sfatul vostru pt sigurata mea...

 

Merci

Florin

 

 

eu tocmai le-am schimbat dupa 2 sezoane si 20 000 km. aratau destul de bine, insa uzura, mai ales pe calea de rulaj nu era tocmai egala...asa k am preferat sa le schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ skullz - pt ungator lant vezi paginile : 95, 149, 168, 234, 278

 

-nu sunt posesor de strom dar am citit a 2 -a oara topicul vostru, pt ca s-ar putea sa intru si eu in gasca voastra, inca mai studiez cateva motociclete,,,

- am deja baza de date pt stroame, pe caprarii : lant, protectii motor, cauciucuri, tank bra, placute frane, parbize,, etc :peace: etc

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super pozele. Miki dai mai ai si altele poate le poti trimite pe email.

 

Am si eu 2 intrebari

1. Era cineva care vindea piese de la un Vstrom demontat. M-ar interesa si pe mine janta fata.

2. As vrea sa cumpar un motor de enduro genul Suzuki DR sau Honda NX, XL dar maxim sa fie de 400cm, orice marca japoneza. Daca cineva stie ceva despre un asemenea motor as fi recunoscator.

 

Merci

 

salut anul trecut am luat un drz 400 s ceva jumatate jumatate adica inmatriculabil dar si pt enduro. am studiat ce mai ziceau unii la categoria hard enduro si facand comparatie cu alte marci la cost achizitie, piese consumabile posibilitate de a mi face eu reparatiile etc m am decis pt acest model. l am gasit pe mobile.de a costat 3100E af 2002 si 1700km reali doar ca a trebuit sa ma duc dupa el. inmatricularea am facut o fara probleme era intr o stare impecabila am tot incercat sa i gasesc vreo hiba dar nimc si a costat vreo 300lei. o calaresc pe dealuri dar nu abuzez si pana acum nu am avut nici o problema cu ea. ca si vstorm istii cei de la drz 400 sunt f amabili si te ajuta promt cu orice problema. ca si date tehnice pot sati apun ca are 130 kg, 36cp sau 38 rezervor 10l etc ca inconvenient imi pare inalta si ma cocot mai greu cu echipament pe ea dar altfel e o placere sa te dai. ti o recomand cu caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Week-end cu soare generos si temperaturi pana la 29 de grade. Ne organizam sa mergem pe undeva? Asa cum am mai spus as alege Transalpina. Daca nu se poate trece spre Sebes, macar la Obarsiile Lotrului putem merge. In regiunea aia sunt destule pensiuni, dar trebuie sa ne grabim. Eu maine nu pot ajunge la Arc ca plec la Sibiu dar imi iau netul cu mine si voi incerca de acolo sa aranjez ceva daca mai sunt dornici. Pana cum Fabio si-a anuntat dorinta tot catre zona aia. Nu tin neaparat la acest traseu, daca sunt si alte pareri ma alatur cu bucurie. Un week-end calare pe mobra si fetzele vstromaniacilor este tot ce doresc. Haideti sa haidem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un week-end tocmai bun pentru voiaj dar eu nu pot pleca pentru 2 zile (incerc sa impac si capra si varza),simbata este alocat pentru ceva renovari la casa parinteasca, abia duminica pot iesi la plimbare cu mobra...sa vad unde si cu cine...

tare mult as fi vrut sa fac drumurile astea...ramine pe altadata,mai spre vara (anul asta sper totusi sa reusesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un week-end tocmai bun pentru voiaj dar eu nu pot pleca pentru 2 zile (incerc sa impac si capra si varza),simbata este alocat pentru ceva renovari la casa parinteasca, abia duminica pot iesi la plimbare cu mobra...sa vad unde si cu cine...

tare mult as fi vrut sa fac drumurile astea...ramine pe altadata,mai spre vara (anul asta sper totusi sa reusesc)

 

Poate ne combinam, ca nici eu nu pot sa plec 2 zile. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Week-end cu soare generos si temperaturi pana la 29 de grade. Ne organizam sa mergem pe undeva? Asa cum am mai spus as alege Transalpina. Daca nu se poate trece spre Sebes, macar la Obarsiile Lotrului putem merge. In regiunea aia sunt destule pensiuni, dar trebuie sa ne grabim. Eu maine nu pot ajunge la Arc ca plec la Sibiu dar imi iau netul cu mine si voi incerca de acolo sa aranjez ceva daca mai sunt dornici. Pana cum Fabio si-a anuntat dorinta tot catre zona aia. Nu tin neaparat la acest traseu, daca sunt si alte pareri ma alatur cu bucurie. Un week-end calare pe mobra si fetzele vstromaniacilor este tot ce doresc. Haideti sa haidem.

 

 

acum 2 saptamani nu am putut trec dinspre sebes spre obrasia lotrului. nici acum nu se va putea. mai ales ca majoritatea vstromistilor aveti gume stradale cu care daca dai de namol te chinui iar pe zapada sunt degeaba. o conta tehnica dar nu poate compensa cauciucul de strada vs zapada :peace:

 

probabil spre sfarsitul lu mai se va puta misca ceva :D

Mesaj completat

PS sper sa nu deranjeaza micile mele interventii la voi pe topic :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 saptamani nu am putut trec dinspre sebes spre obrasia lotrului. nici acum nu se va putea. mai ales ca majoritatea vstromistilor aveti gume stradale cu care daca dai de namol te chinui iar pe zapada sunt degeaba. o conta tehnica dar nu poate compensa cauciucul de strada vs zapada :D

 

probabil spre sfarsitul lu mai se va puta misca ceva :P

Mesaj completat

PS sper sa nu deranjeaza micile mele interventii la voi pe topic :)

 

Stai linistit, orice informatie este bine venita. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri pentru info.. :peace: ..daca tot esti amabil,ai idee cit din transalpina s-a asfaltat ?

 

 

din pacate nu iti pot spune decat ca de la Sebes la lacul Oasa este asfaltat ( cu scurte portiuni de 10-100m unde noroiul ia locul astfaltului). mai departe nu am putut trece din cauza zapezii. de acolo nu se mai vedea asfalt sub zapada. anul trecut stiu ca tot la fel nu era asfaltat de la L. Oasa pana la Obarsia Lotrului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyz!

 

Precum spuneam cand ne-am intalnit pentru SMAEB, undeva la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie vreau sa fac o tura de doua zile dus pe Transalpina, dormit pe undeva (Sebes probabil) si intors pe Transfagarasan. Daca mai aveti rabdare, pastrati pt. atunci, o sa fie si mai cald, sigur fara zapezi... eu zic ca merita facut traseul asta mai spre vara ca sa fim siguri ca ne iese ceva memorabil :peace:

 

Poate discutam diseara la arc ceva detalii, ar fi fain sa ne organizam...

 

@Jhon-n... azi ai prins tu locul ala bun langa stalp :D

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyz!

 

Precum spuneam cand ne-am intalnit pentru SMAEB, undeva la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie vreau sa fac o tura de doua zile dus pe Transalpina, dormit pe undeva (Sebes probabil) si intors pe Transfagarasan. Daca mai aveti rabdare, pastrati pt. atunci, o sa fie si mai cald, sigur fara zapezi... eu zic ca merita facut traseul asta mai spre vara ca sa fim siguri ca ne iese ceva memorabil :P

 

Poate discutam diseara la arc ceva detalii, ar fi fain sa ne organizam...

 

@Jhon-n... azi ai prins tu locul ala bun langa stalp :)

- in perioada as zice si eu sa facem transalpina.

- azi nu pot ajunge la arc

- in dimineata asta am ajuns eu primul :D

- daca stabiliti ceva pentru duminica dati de stire... :peace: sa vad incotro plec in voiaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...