Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Vrajitoru poate pe 16-18,Iustys la fel,Atw a zis ca e ok,la fel Vlad si la fel si eu.Asa ca mai bagati niste opinii si hai sa o hotarim.eu unul miercuri trebuie sa stiu exact ,pt ca fac cererea oficiala pt zile libere in iulie,si trebuie aprobata de 123 de directori si sefi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua perioada 16-18 iulie imi convine mult mai mult. In prima varianta nu as fi putut veni pentru ca exact in acel weekend incep concediul si plec din Bucuresti. Asadar, daca se va opta pentru a doua varianta, ma bag si eu. Daca ramane prima, asta e...ne vom vedea la urmatoarea. Poate facem una si de toamna.... :)

 

Incerc sa aduc inca un vstromist (culoare galbena) care pentru ca nu are timp (la fel ca mine) nu prea poate sa ajunga miercurea la Arc....

Editat de andumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

sunt de acord si eu cu data de 15 -17 iulie,in weekendul urmator nu cred ca pot veni decat pentru o zi,oricum am sa incerc sa fiu prezent oricand veti decide domnilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci, ce sa marca sa aleg ?

 

ia-ti crashbar-uri inalte cum sunt cele de la Givi sau Touratech

sunt de unica folosinta oricum

Givi sunt testate de mine si s-au pliat pe carene dar asta a fost singura paguba produsa

100euro foarte bine investiti :) daca nu erau pateam buba la radiator, capace + carenaj integral spart

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitoru poate pe 16-18,Iustys la fel,Atw a zis ca e ok,la fel Vlad si la fel si eu.Asa ca mai bagati niste opinii si hai sa o hotarim.eu unul miercuri trebuie sa stiu exact ,pt ca fac cererea oficiala pt zile libere in iulie,si trebuie aprobata de 123 de directori si sefi.

 

eu pot merge oricind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma supun majoritatii!

VOi incerca sa vin oricand!

CU respect,

I.Marinescu

 

Vin in oricare perioada, numai sa se hotarasca cat mai repede ca sa pot rezolva cu zilele libere.

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

iiiiihhhaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! cum nu am primit acum nici un feedback negativ ar putea sa ramana pentru 16-18 iulie intrunirea!!!

vin la intruniiiireeeee!!!

si e si mai aproape (ca timp).

aaa... si hai sa va pun niste poze cu un V-Strom chinuit :crack:

dar care isi face toata treaba pentru care a fost construit

post-39728-1274767064_thumb.jpgpost-39728-1274767080_thumb.jpgpost-39728-1274767093_thumb.jpgpost-39728-1274767110_thumb.jpg

Am iesit ieri printre tarlale si nu era foarte uscat. Pfiiiuuu cum fuge de sub tine. E ca si cum ai fi la imblazit cai naravasi.

Dar inca nu m-a trantit.

A fost o tura solicitanta din punct de vedere fizic. dar am iesit amandoi ok la final.

Si sa nu ma certati! stiu! trebuie sa imi iau un motor de enduro... ca sa imi satisfac poftele de endureala. Dar pana atunci V-Strom o face foarte bine (la nivelul meu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pentru mine nu ar fi o problema sa vin in perioada 16-18 Iulie. Imi da putin peste cap programarea cu turul tarii pe care vroiam sa-l incep imediat dupa intrunire in 23, dar nu-i bai, il rezolv eu cumva. Deci ramane 16-18 Iulie 2010. O sa schimb si semnatura, dar fiecare sa-si modifice singur datele din tabelul de inscriere ca sa certifice confirmarea venirii in perioada nou aleasa. Jhon, tu nu ai confirmat inca, dar este bine ca macar stim ca poate ajunge si Bogdan

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au completat forularul de inscriere pentru prima perioada sunt rugati sa mai intre odata si sa isi modifice datele de sosire si plecare, confirmand prin asta ca vin in 16-18.

AICI

Mersi.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti bun de cinste! S-a schimbat data! Sper sa fie ultima!

O sa fie dificil pentru cei cu serviciu sa tot schimbe. La mine planificarile se fac din timp.

Numai bine!

Editat de madalin74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti bun de cinste! S-a schimbat data! Sper sa fie ultima!

O sa fie dificil pentru cei cu serviciu sa tot schimbe. La mine planificarile se fac din timp.

Numai bine!

Am zis ca fac cinste. :)

Suntem 2 care facem cinste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pentru mine nu ar fi o problema sa vin in perioada 16-18 Iulie. Imi da putin peste cap programarea cu turul tarii pe care vroiam sa-l incep imediat dupa intrunire in 23, dar nu-i bai, il rezolv eu cumva. Deci ramane 16-18 Iulie 2010. O sa schimb si semnatura, dar fiecare sa-si modifice singur datele din tabelul de inscriere ca sa certifice confirmarea venirii in perioada nou aleasa. Jhon, tu nu ai confirmat inca, dar este bine ca macar stim ca poate ajunge si Bogdan

 

De acord cu data, am completat formularu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul nostru Cavaleru a avut accident: /index.php?...530221&st=0

Aveti grija in Bucuresti. E dezastru circulatia de la voi. Cand am venit la SMAEB m-am cam crucit. Se merge tare si bara la bara.

Si la noi e inghesuiala dar ardelenii nu se grabesc asa de tare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita distantei si perioadei scurte in prima faza am preferat sa cer niste informatii pe net de la pensiuni si hotelurile din Baile Tusnad,am si primit citeva raspunsuri...din cauza de timp scurt pina la intrunire ,din cauza de grup numeros(peste 30 pers.)din cauza ca intrunirea pica in perioada de concedii,nu pot gasi mai mult de 2-3 camere libere intr-o pensiune (am incercat la cele care au cite 10-15 cam.duble).

Speranta mea a fost sa fim cazati in max 3 pensiuni ,distanta dintre ele nefiind o problema,localitatea e mica ,am vrut sa gasesc o cazare decenta (fiecare cam. cu baie propie) si la un pret acceptabil de mare.

Singurul loc (deocamdata) de la care am primit un raspuns afirmativ pentru perioada 16-18 a fost hotel Ciucas (***)unde putem fi cazati toti,preturi mai mari in schimb : camera dubla 80lei/zi/pers.,camera single 115lei/zi/pers...mic dejun inclus in pret,curte interioara pentru parcare. am obtinut o reducere de 50lei la camera....am gasit chiar si camera cu jacuzzi pentru skullz

Am fost atentionat ca daca accept oferta pentru rezervare trebuie sa achit un avans de 30% si-n cel mai scurt timp.

Puteti vedea oricare pe net care sint conditiile de cazare la hotel si preturile afisate...

nenea vrajitorul pentru mine nu-i problema cind se va tine intrunirea,am spus ca vin oriunde si oricind,fac pe dracu in patru si tot voi fi prezent.

Problema e timpul pentru organizare,sa gasim locuri de cazare pentru grupuri ,pentru a obtine o reducere la pret,daca isi cauta fiecare cazare se gaseste (sint destule pensiuni dar cu 6-8cam.) dar vom fi imprastiati rau,mai greu cu adunarea,pentru masa de seara cind ne vom stringe toti putem aranja la un restaurant mai mare. Acum ziceti si voi cit de convenabil este la hotel Ciucas,mai astept raspunsuri din zona ,am trimis mai multe cereri de oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita distantei si perioadei scurte in prima faza am preferat sa cer niste informatii pe net de la pensiuni si hotelurile din Baile Tusnad,am si primit citeva raspunsuri...din cauza de timp scurt pina la intrunire ,din cauza de grup numeros(peste 30 pers.)din cauza ca intrunirea pica in perioada de concedii,nu pot gasi mai mult de 2-3 camere libere intr-o pensiune (am incercat la cele care au cite 10-15 cam.duble).

Speranta mea a fost sa fim cazati in max 3 pensiuni ,distanta dintre ele nefiind o problema,localitatea e mica ,am vrut sa gasesc o cazare decenta (fiecare cam. cu baie propie) si la un pret acceptabil de mare.

Singurul loc (deocamdata) de la care am primit un raspuns afirmativ pentru perioada 16-18 a fost hotel Ciucas (***)unde putem fi cazati toti,preturi mai mari in schimb : camera dubla 80lei/zi/pers.,camera single 115lei/zi/pers...mic dejun inclus in pret,curte interioara pentru parcare. am obtinut o reducere de 50lei la camera....am gasit chiar si camera cu jacuzzi pentru skullz

Am fost atentionat ca daca accept oferta pentru rezervare trebuie sa achit un avans de 30% si-n cel mai scurt timp.

Puteti vedea oricare pe net care sint conditiile de cazare la hotel si preturile afisate...

nenea vrajitorul pentru mine nu-i problema cind se va tine intrunirea,am spus ca vin oriunde si oricind,fac pe dracu in patru si tot voi fi prezent.

Problema e timpul pentru organizare,sa gasim locuri de cazare pentru grupuri ,pentru a obtine o reducere la pret,daca isi cauta fiecare cazare se gaseste (sint destule pensiuni dar cu 6-8cam.) dar vom fi imprastiati rau,mai greu cu adunarea,pentru masa de seara cind ne vom stringe toti putem aranja la un restaurant mai mare. Acum ziceti si voi cit de convenabil este la hotel Ciucas,mai astept raspunsuri din zona ,am trimis mai multe cereri de oferta.

 

Da, se pare ca este o problema. Am dat si eu niste telefoane si se pare ca asa sta treaba la Baile Tusnad. Maine vb cu niste prieteni de la o agentie de turism pentru o ofeta mai acceptabila la Hotel Ciucas dar asta raman ultima varianta. Oricum agentiile de turism au alte preturi la hotel fata de cel de la receptie. Intre timp, hoimarind pe net am gasit in comuna/satul Subcetate care este f. aproape de Lacul de acumulare Zetea pe drumul dintre M. Ciuc si Odorhei niste pensiuni de mi-au cazut plombele. Le-am dat un mail sa vad daca sunt libere in perioada respectiva. Uitati-va la aceste link-uri: aici si aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se pare ca este o problema. Am dat si eu niste telefoane si se pare ca asa sta treaba la Baile Tusnad. Maine vb cu niste prieteni de la o agentie de turism pentru o ofeta mai acceptabila la Hotel Ciucas dar asta raman ultima varianta. Oricum agentiile de turism au alte preturi la hotel fata de cel de la receptie. Intre timp, hoimarind pe net am gasit in comuna/satul Subcetate care este f. aproape de Lacul de acumulare Zetea pe drumul dintre M. Ciuc si Odorhei niste pensiuni de mi-au cazut plombele. Le-am dat un mail sa vad daca sunt libere in perioada respectiva. Uitati-va la aceste link-uri: aici si aici

 

da Vlade,toata regiunea e frumoasa,insa peste tot vom intimpina aceasi problema,greu de gasit in acelasi loc 20-22 camere libere in perioada iulie-august.

Cind am facut propunerea n-am realizat ca e perioada de concedii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Vlade,toata regiunea e frumoasa,insa peste tot vom intimpina aceasi problema,greu de gasit in acelasi loc 20-22 camere libere in perioada iulie-august.

Cind am facut propunerea n-am realizat ca e perioada de concedii.

 

Nu exista nu se poate :lol: Trebuie sa o rezolvam. Eu am primit un email din partea celor care se ocupa de cazare la Sub Cetate si mi-au promis ca incearca sa rezolve. Se pare ca sunt o familie Gal Agnes si Gal Tibor si au nr de telefon 0723-877570

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ma avantajaza si pe mine schimbarea datei la care v-a avea loc intalnirea, ca la data initiala nu cred ca puteam merge, dar va rog sa imi spuneti care ar fi termenul limita de inscriere. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ma avantajaza si pe mine schimbarea datei la care v-a avea loc intalnirea, ca la data initiala nu cred ca puteam merge, dar va rog sa imi spuneti care ar fi termenul limita de inscriere. :lol:

Nu se pune problema de termen limita,lista a fost deschisa in scopul de a rezolva intr-un mod organizat. cite pers. doresc sa participe,pe ce perioada,cite tricouri sa se imprime,pentru grupuri se obtin alte tarife la cazare.Cine nu e sigur acum sa poata da un raspuns,la data respectiva poate veni la intrunire,va fi bine venit numai ca se descurca singur de cazare.Cu cit vom fi mai multi cu atit va fi mai frumoasa adunarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista nu se poate :lol: Trebuie sa o rezolvam. Eu am primit un email din partea celor care se ocupa de cazare la Sub Cetate si mi-au promis ca incearca sa rezolve. Se pare ca sunt o familie Gal Agnes si Gal Tibor si au nr de telefon 0723-877570

Se pare ca e predestinat numele asta. Si la prima intrunire unii au stat la pensiunea "sub cetate" din cisnadioara.

mie imi place oriunde. si daca nu sunt suficiente camere single merge si intr-un double cu altcineva. nu sunt pretentios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea

 

 

Nu am mai citit de mult acest topic (mea culpa),si de abia acum am aflat (cu bucurie) de intentia voastra de a organiza a doua intalnire a V-Stromerilor din Romania la Baile Tusnad.

Eu sunt din Miercurea Ciuc (deci de-al casei )si va stau la dispozitie cu orice informatii legate de cazare , stare a drumurilor , locuri de vizitat in harghita etc.

P.S In Miercurea ciuc avem un club moto REBEL WOLVES M.C si suntem 4 v-stromeri

 

 

datele mele de contact

 

SILVIU

 

e-mail: grebenisansilviu@gmail.com

tel : 0730559655

0758348633

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...