Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

bravo licuriciule,cum te trage ata linga ai tai :lol:

domnu cu sigla,adica "de 3lei cuie" acum ai si locatia si data intrunirii,treci la treaba ...as zice sa modifici doar datele la cea de anul trecut (aia sa ramina sigla pentru intruniri) -parerea mea,voi dragi colegi ce parere aveti ?

ca mai trebuie si tricourile imprimate

post-42532-1274994128_thumb.jpg

post-42532-1274994638_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo licuriciule,cum te trage ata linga ai tai ;)

domnu cu sigla,adica "de 3lei cuie" acum ai si locatia si data intrunirii,treci la treaba ...as zice sa modifici doar datele la cea de anul trecut (aia sa ramina sigla pentru intruniri) -parerea mea,voi dragi colegi ce parere aveti ?

ca mai trebuie si tricourile imprimate

 

va fi ceva nou cu elemente din stema judetului harghita... e in lucru :lol:

spatele tricoiului va fi la fel dar cu 2010

lamuritima si pe mine va rog ca au aparut multe nume si locatii noi pt mine... care este locatia care va aparea in sigla intrunirii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va fi ceva nou cu elemente din stema judetului harghita... e in lucru :lol:

spatele tricoiului va fi la fel dar cu 2010

lamuritima si pe mine va rog ca au aparut multe nume si locatii noi pt mine... care este locatia care va aparea in sigla intrunirii?

stefane sincer nu stiu ...cazarea va fi in localitatea Frumoasa,e la 11km de Miercurea Ciuc,judetul Harghita.

fa si tu o schita doua baga aici pe topic sa vedem cu totii cum arata,as zice ca e deajuns Miercurea Ciuc.HG.RO

sa-si mai dea lumea cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stefane sincer nu stiu ...cazarea va fi in localitatea Frumoasa,e la 11km de Miercurea Ciuc,judetul Harghita.

fa si tu o schita doua baga aici pe topic sa vedem cu totii cum arata,as zice ca e deajuns Miercurea Ciuc.HG.RO

sa-si mai dea lumea cu parerea.

 

Frumoasa.HG.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Ma bucur sa vad ca pe masura ce creste numarul de participanti,creste si entuziasmul,in cea ce priveste cazarea in urma studierii listei cu participantii inscrisi pana astazi eu cred ca inca nu se ridica problema cazarii si in alte locatii dar atata bai sa fie sa nu incapem la pensiunea "KISHAVAS",de cazare nu ducem lipsa pe aici.La schema de cazare pe care am scris-o cu cateva posturi inainte mai exista si camere cu 4 paturi .

 

 

 

stima SILVIU.

Mesaj completat

Frumoasa.HG.RO

 

Scuze nu vreau sa deranjez dar abrevierea de la HARGHITA este HR.

 

Mesaj completat

Sa nu uitati ca pensiunea dispune de o sala de conferinte unde se poate organiza deschiderea intr-un cadru mai oficial.

 

 

stima SILVIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

vrajitorule vezi sa nu incurci AMR,si musai trebuie sa vorbesc cu silviu ca special pentru tine sa te duca pe un drum forestier,dar nu stiu daca gaseste unul in lungime de 30km ,daca nu, vei merge simbata cu noi ,dar noi pe asfalt tu pe marginea drumului, ia-ti o perna s-o pui sub fund :lol:

am vazut ca deja te antrenezi

jhon ... iti multumesc ca te gandesti la mine. sa stii ca nu ma dau in laturi de la un forestier. voi stiti ca daca merge... apai merge... da-l in pixis de motor. ca am vazut ca poate. de ce sa il menajez? te bagi si tu?

si in legatura cu marginea drumului... as vrea sa invat sa ma dau si pe asfalt, sunt amatori sa ma invete?

sa fac un burnout, un wheelie, un stoppie - chestiile de baza care le invata orice motociclist incepator in prima suta de km. de mers cu genunchiul jos nu intreb pentru ca motorul inalt si sigur nu ajung sa pun genunchiul jos.

 

....

Sa nu uitati ca pensiunea dispune de o sala de conferinte unde se poate organiza deschiderea intr-un cadru mai oficial.

....

cand o sa faca V-Stromerii deschideri oficiale si cu discursuri sa nu mai contati pe mine. Cand deschidem cu un suc si o bere in mana si urlam "Sallluuutttt baaaaa!!!!" atunci mai merge.

daca ne facem snobi o dau dracului de jucarie. sunteti asa niste oameni normali (asa erau aia de la prima intrunire), sa nu stricati asta cu oficialitatzuri.

uite deschidere: ne primesc lupii rebeli cu un gulas si o bere fara alcool (exceptionali oameni, pentru mine a fost un sentiment placut - 'tu-le mama lor de ardeleni).

sunteti tari mai organizatorilor, care sunteti voi organizatori.

AMR49 zile

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jhon ... iti multumesc ca te gandesti la mine. sa stii ca nu ma dau in laturi de la un forestier. voi stiti ca daca merge... apai merge... da-l in pixis de motor. ca am vazut ca poate. de ce sa il menajez? te bagi si tu?

si in legatura cu marginea drumului... as vrea sa invat sa ma dau si pe asfalt, sunt amatori sa ma invete?

sa fac un burnout, un wheelie, un stoppie - chestiile de baza care le invata orice motociclist incepator in prima suta de km. de mers cu genunchiul jos nu intreb pentru ca motorul inalt si sigur nu ajung sa pun genunchiul jos.

 

 

cand o sa faca V-Stromerii deschideri oficiale si cu discursuri sa nu mai contati pe mine. Cand deschidem cu un suc si o bere in mana si urlam "Sallluuutttt baaaaa!!!!" atunci mai merge.

daca ne facem snobi o dau dracului de jucarie. sunteti asa niste oameni normali (asa erau aia de la prima intrunire), sa nu stricati asta cu oficialitatzuri.

uite deschidere: ne primesc lupii rebeli cu un gulas si o bere fara alcool (exceptionali oameni, pentru mine a fost un sentiment placut - 'tu-le mama lor de ardeleni).

sunteti tari mai organizatorilor, care sunteti voi organizatori.

AMR49 zile

 

- stiu ca motorul poate multe si ca tu te bagi la tavaleala,tocmai daia nici eu ma-s da in laturi desi mi-e mila de ea ca tare bine arata...imi las nevasta la piscina si mergem sa ne dam pe coclauri (nu vrea sa mai auda de forestier).

- aia de la prima intilnire vor veni si la a doua si la a treia etc... astia noi din cite am bagat de seama si citi am apucat sa cunosc se aseamana cu noi.

- treaba oficiala POATE cind om face club si vom avea oaspeti de seama (pentru impresii)...

- pina la intrunire cred ca va fi deschiderea site-ului WWW.VSTROMANIA.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa faca V-Stromerii deschideri oficiale si cu discursuri sa nu mai contati pe mine. Cand deschidem cu un suc si o bere in mana si urlam "Sallluuutttt baaaaa!!!!" atunci mai merge.

daca ne facem snobi o dau dracului de jucarie. sunteti asa niste oameni normali (asa erau aia de la prima intrunire), sa nu stricati asta cu oficialitatzuri.

uite deschidere: ne primesc lupii rebeli cu un gulas si o bere fara alcool (exceptionali oameni, pentru mine a fost un sentiment placut - 'tu-le mama lor de ardeleni).

sunteti tari mai organizatorilor, care sunteti voi organizatori.

AMR49 zile

 

Ooooo, sala de conferinte....sunt in elementul meu. Nu de alta dar sunt organizatorul congresului de Toxicologie de la Oradea din 8 Iunie asa ca imi fac antrenamentul. Deja lucrez la discursul de receptie.... Fac si un program de conferinte tematice. Incepem cu prelegerea Vrajitorului "Hard-enduro pe V-Strom - un mit spulberat!!" apoi sustin eu "Tehnica caderii in vederea prezervarii organelor pentru transplant" iar la sfarsit intra in scena Fabio cu "V-Strom tunning - carburatie vs injectie. Inlocuirea demodatului 2 cilindrii in V cu 4 in linie". Tinuta este la costum si cravata. La sfarsit masa oficiala, apa plata si salata de rucola.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa faca V-Stromerii deschideri oficiale si cu discursuri sa nu mai contati pe mine. .....

 

 

La o "deschiderea intr-un cadru mai oficial" ma refer la aduna tot poporul la un loc pentru o traditionala poza de grup si discutii de genul: "- de unde draq ai facut rost de asta ??? da si mie nr.tau de telefon, ca de mult caut asa ceva " ,nici de cum discursuri inaltatoare de genul "- tin sa multumesc pe aceasta cale ............, ".

 

 

 

stima SILVIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Tinuta este la costum si cravata...

 

Costum am: geaca Macna, pantalon Held. Spalate, Apretate si Calcate (in picioare).

Da' de unde dracu sa iau cravata?! :lol:

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

intrebare "tehnica":

 

cine ma lamureste si pe mine cum e cu reglajele preload respectiv rebound?

am citit eu cate ceva cum ca preload-ul regleaza cat de mult se lasa motocicleta cand este incarcata, dar as vrea niste info mai detaliate.

 

multumesc

Editat de baspri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

intrebare "tehnica":

 

cine ma lamureste si pe mine cum e cu reglajele preload respectiv rebound?

am citit eu cate ceva cum ca preload-ul regleaza cat de mult se lasa motocicleta cand este incarcata, dar as vrea niste info mai detaliate.

 

multumesc

Reglajele sunt foarte personale si depind de pilot, incarcatura si tipul traseului. Pe fata, pe sosea, pretensionare mare (sa ramana vizibile max o liniuta ), iar pe off usor, mai destinsa (3-4 liniute). Pe spate singur, pretensionare la jumate (verifici tot cu liniutele care sunt 5 in total), iar cu bagaje si pasager strans la maxim. Rebound-ul avem numai pe spate si eu nu prea umblu, dar fata de setarea din fabrica l-am mai intarit putin. Daca ai rabdare de cate ori iesi pe off ar trebui inmuiat putin si reboundul ( surubul este sub amortizorul spate). Cel mai sigur experimenteaza singur pe diverse tipuri de drum incarcat sau nu si te lamuresti. Ideia principala este ca motorul sa fie max de rigid, dar fara sa topaie pe denivelari. Prea moale duce la o tinuta de drum proasta ( balans pe frana, viraje), prea tare strica confortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va fi ceva nou cu elemente din stema judetului harghita... e in lucru ;)

spatele tricoiului va fi la fel dar cu 2010

lamuritima si pe mine va rog ca au aparut multe nume si locatii noi pt mine... care este locatia care va aparea in sigla intrunirii?

 

pretenu cu cuiele,

ce zici de o varianta cu V-stromania pe spatele tricoaielor ???

oricum eu ma gandesc sa fac doua randuri de abtibilde, alea cu intalnirea si altele cu V-stromania.

:lol:

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint de parere sa nu amestecam lucrurile,asta e adunare moto de suzuki v-strom ,aialalta e siteul nostru despre v-strom.

daca lumea decide ca da mai bine asa ,asa sa fie...

ar fi bune niste abtibilde cu www.vstromania.ro sa le punem pe topcase sa le vada lumea,sa fie ca o reclama,dar sa le punem cind o fi siteul gata,eu as pune din asta pe cutie - si daca ar florescent cu atit mai bine -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint de parere sa nu amestecam lucrurile,asta e adunare moto de suzuki v-strom ,aialalta e siteul nostru despre v-strom.

daca lumea decide ca da mai bine asa ,asa sa fie...

ar fi bune niste abtibilde cu www.vstromania.ro sa le punem pe topcase sa le vada lumea,sa fie ca o reclama,dar sa le punem cind o fi siteul gata,eu as pune din asta pe cutie - si daca ar florescent cu atit mai bine -

mai Jhon, nu cred ca are nici un farmec sa facem aceleasi tricouri doar cu anul schimbat, iar reclama la site la ce sa facem ca oricum doar pe noi ne intereseaza,

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai Jhon, nu cred ca are nici un farmec sa facem aceleasi tricouri doar cu anul schimbat, iar reclama la site la ce sa facem ca oricum doar pe noi ne intereseaza,

parerea mea.

- intr-un fel ai dreptate,cu conditia ca fiecare intrunire sa aiba alta sigla...atunci schimbam si culoarea tricourilor :lol: omul cu cuie,nu-ti vinde mobra ca mai ai de facut sigle,nu vrem sa te pierdem,fara tine nu vom avea sigla ,fara sigla nu avem intrunire anuala

- crezi ca nu intereseaza pe nimeni ? n-ai vazut ca dupa cisnadioara 2009 citi si-au cumparat v-strom ? anul trecut ne-am adunat vreo 17 mobre,anul acesta sintem deja inscrisi dublu...o merita si vaca asta putina reclama,ca prea merge bine si nu se strica... :lol: imi fac griji pentru adunarea de anul viitor

-batrinetea e de vina,cind imi place ceva ma atasez de lucrul acela,sint eu mai romantic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bune niste abtibilde cu www.vstromania.ro sa le punem pe topcase sa le vada lumea,sa fie ca o reclama,dar sa le punem cind o fi siteul gata,eu as pune din asta pe cutie - si daca ar florescent cu atit mai bine -

 

se poate face si mai bine cu colant reflectorizant. si asta in mai multe variante: ori colant reflectorizant printat, ori unul din elemente reflectorizant (de ex chenarul scrisului "vstromania), ori fiecare element taiat separat (reflectorizant rosu, galben samd)

Mesaj completat

 

si sigla intrunirii

deja se contureaza un model pt intruniri. sigla judet functie de unde se tine intalnirea si numarul de stele pt numarul intalnirii

 

post-22815-1275087341_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat nu pot sa ies din tara cu dovada provizorie, din cate stiu eu, iar la munte se pare ca ploua, ma gandeam la Calarasi - sudul Dobrogei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...