Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

cu Tourance eu am facut 30.000. e adevarat ca erau slik cand le-am schimbat. dar in ultima zi m-am dus pe amkart si m-am dat cu ele pana la scarite. fara probleme. pe la 25.000 erau la limita marturului de schimbare. da nu m-am indurat sa le schimb ca mergeau excelent pe uscat. probabil pe ploaie ma imprastiam urgent da acu 2 ani vara a fost mai uscata ca asta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de pareri si sfaturi...cred ca voi alege intre K60 Scout si Toutance.

 

Mai bine decide-te pe un Tourance , am auzit numai de rau despre Toutance :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi VstrOAMENI buni!

 

Vstromul meu de 1000, din 2007, recent cumparat, avea 35.000 km, am bagat in ea si eu cam 5.000, iar dupa ce m-am obisnuit cu zgomotul sculei, mi-am dat seama, ca cutia de viteze intreapta a 6., scoate un sunet interesant. Parca canta sau plange cutia. Doar, cand trage. Cand e in frana de motor, nu. Deja pot sa-mi dau seama dupa sunet, fara a ma uita la bord, daca sunt in a 6., doar dau putin gaz.

 

Intrebare: acest sunet al cutiei este normal? Fac si celelalte exemplare, sau doar al meu? Oare este ceva pe moarte in ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu face asa dar se aude f incet, cred ca e 100% normal, mie imi place ca stiu cand sunt in a 6-a. De cand am pus motul 7100 full sintetic s-a mai diminuat zgomotul, abia se aude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ştie cineva care societate de asigurare mă poate ajuta cu un casco pentru motocicleta mea?

 

Cu bine,

Cristi L.

 

Firmele serioase nu mai fac la motociclete, iar restul le cam fac degeaba ca-ti gasesc zeci de motive sa nu-ti despagubeasca.....iar primele de asigurare se situeaza cam de la 500 eur in sus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi VstrOAMENI buni!

 

Vstromul meu de 1000, din 2007, recent cumparat, avea 35.000 km, am bagat in ea si eu cam 5.000, iar dupa ce m-am obisnuit cu zgomotul sculei, mi-am dat seama, ca cutia de viteze intreapta a 6., scoate un sunet interesant. Parca canta sau plange cutia. Doar, cand trage. Cand e in frana de motor, nu. Deja pot sa-mi dau seama dupa sunet, fara a ma uita la bord, daca sunt in a 6., doar dau putin gaz.

 

Intrebare: acest sunet al cutiei este normal? Fac si celelalte exemplare, sau doar al meu? Oare este ceva pe moarte in ea?

in primul rand mororul de 1000 e ceva diferit de cel de 650 deci nu putem vorbi de aceleasi zgomote.

eu cred ca de fapt tu auzi oala de ambreiaj :) ia vezi cum suna in intervalul 2000-3000 de ture. de la 3500 la 4000 e iar un sunet diferit ar asta intardevar este cauzat de motor din cauza lipsei de cuplu din cauza unei mapari gresite din fabrica. asta e cel mai putin sesizant dar se simte o scadere a cuplului.

cu oala de ambreiaj e poveste veche. pe scurt e o problema de proiectare pe care se pare ca nu au corectat-o nici la modelul nou. dupa 30k km toate o o vibratie ciudata pe la 2500 de ture. nu se strica dar se aude aiurea. zici ca se rupe ceva in el :D. daca esti slab de inima nu o sa dormi prea bine cateva luni pana te obisnuiesti cu ideea ca asa fac toate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre,

parca mai demult fabio avea de vanzare un bagster + tankbag bagster si nu_mai_stiu_cine interesat de husa dorea sa vanda tankbagul ca nu ii trebuia.

aici parca cauta cineva un tankbag compatibil cu bagster:

/index.php?/topic/717151-cumpar-tankbag-topsellerie-sau-bagster/&do=findComment&comment=3819599

 

poate va rezolvati problema.

daca confund - imi cer scuze!

:D

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam doar tank cover-ul;

I-am spus lui Fabio sa nu stea dupa mine si sa vanda tank cover-ul + tank bag-ul daca gaseste. A gasit in prima sapt, pt ca desi nu mi-am permis, pretul era f bun pt amandoua

 

Pt posesorul Stroamei albastre cu WOW: vazand ca nu primesc raspuns pe forum, mi-am ingaduit azi sa ma uit cu atentie, ingenuncheat pe langa mobra, la prinderile de la aripa.

Am observat ca e prinsa doar in cele 2 de la fosta protectie de lant.

Nu imi dau seama cum de nu bate in roata...

Editat de Horia_Long_Xiao
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Crezi ca, daca este vorba de fenomenul ce zici tu, zgomotul acesta, descrisa de mine, apare doar in treapta a 6.?

 

Ambreiajul are acelasi functie si in celelalte trepte si lucreaza/se compoirta la fel, corect? Atunci eu de ce aud asta doar in a 6.?

 

Mersi.

 

in primul rand mororul de 1000 e ceva diferit de cel de 650 deci nu putem vorbi de aceleasi zgomote.

eu cred ca de fapt tu auzi oala de ambreiaj :) ia vezi cum suna in intervalul 2000-3000 de ture. de la 3500 la 4000 e iar un sunet diferit ar asta intardevar este cauzat de motor din cauza lipsei de cuplu din cauza unei mapari gresite din fabrica. asta e cel mai putin sesizant dar se simte o scadere a cuplului.

cu oala de ambreiaj e poveste veche. pe scurt e o problema de proiectare pe care se pare ca nu au corectat-o nici la modelul nou. dupa 30k km toate o o vibratie ciudata pe la 2500 de ture. nu se strica dar se aude aiurea. zici ca se rupe ceva in el :D. daca esti slab de inima nu o sa dormi prea bine cateva luni pana te obisnuiesti cu ideea ca asa fac toate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii imi vand i vstromul DL 650A 2010.
In tara din 2012
Stare tehnica 10/10
Stare estetica 9.5/10
Dotari: ABS,top case si sidecaseuri kappa ,Forkbrace, circuit frana fata spate insertie metalica galfer, cric central, priza 12v, crashguard givi scut motor plastic, hadnguards, parbriz MRA lung variabil, ungator de lant semnalizatoare albe,
Ce am schimbat de curand : lant foaie pinion, bujii,filtru aer,
ce am schimbat anul acesta uleiul si ulei furca
ce am schimbat anul trecut cauciucurile
42000km
toate actele de provenienta
5300euro
0766663837 - Daca stiti pe cineva va rog dati-mi un semn.

Eu vreau sa trec la categoria 1000cmc

Scuze ca am pus aici un anunt de vanzare.

post-5888-0-34510600-1408824388_thumb.jpg

post-5888-0-77083800-1408824417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa trec la categoria 1000cmc

 

1000 si mai cum se numeste?

:D

bafta!

PS - daca viitorul proprietar nu isi doreste bugspoiler-ul - sunt primul pe lista!

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca faci un casco de 8 mii euro pe an, cred ca vor sari toate firmele de asigurare sa-ti faca casco :D

Ai să fi surprins, dar...sunt numai două, dintre care una are istoric.

 

Voi merge cu Groupama.

 

Cu bine,

Cristi L.

Editat de Leontiev
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca vb pe pm detaliile de cum ajunge la mine.

stima,

paul


» Post actualizat in 27 Aug 2014 21:37

original si cu toate prinderile

... bag sama ca numa' te lauzi ...

:D

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...