Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

salut,

care ai bugspoiler si ai chef sa imi trimiti niste poze cu sistemul de prindere?

din ce m-am prins pana acum - sunt doua tablite una mai mare si una mai mica - aia mai mica e in stanga pe doua suruburi de la capac - asta e clar.

aia din dreapta mai mare - tot pe 2 suruburi dar suprafetele nu sunt in acelasi plan - exista un distantier pus in spatele tablitei in partea de jos?

cele 2 suruburi din spate - unul pare ca se prinda prin intermediul unei chestii pe surubul de prindere galerii evacuare chiar in spatele pedalei de frana. asa este?

ma intereseaza cel mai mult cel surubul din stanga partea din spate care ajunge cumva in fata contact cric - ala cum se prinde? are ceva tabla "ajutatoare"? ... ca din ce gasesc -pe net nu ma prind...

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai motorul e acelasi deci si prinderile ar trebui sa fie tot acolo.

daca ai timp fa-mi te rog niste poze sa se vada bine prinderile alea din spate mai ales. si stanga si dreapta.

m-ar interesa si dinspre lateral spre interior dar si de sub motor spre exterior in ambele parti :D.

ar fi un pic de gimnastica ....

 

merci mult,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost saptamana trecuta in Grecia si am constatat ca foarte multa lume conduce vstrom pe acolo. Majoritatea lor avea husa rezervor de tip bagster si chiar aratau bine. Intrebarea mea este daca cineva aduce husa rezervor bagster si tankbag potrivit, sau de unde s-ar putea achizitiona la un pret rezonabil ? Daca ati mai folosit aceasta combinatie ce impresie aveti, merita sau nu banii ? Am vazut pe ebay ca impreuna cu tankbag costa in jur de 200 eur.

Salutare,

 

V-am intrebat mai devreme despre tank cover-ul de la Bagster insa nu am primit nici un raspuns. Pretul de 100+ euro este destul de mare la care se mai adauga si costul transportului. Pana la urma am decis sa-mi incerc norocul si sa fac un asa tank-cover din piele tabacita vegetal. Iata niste poze la rezultatul final:

Poze: https://plus.google.com/photos/104718252460381440289/albums/6052675062702907569

Am facut si un filmulet cu montare/demontare:

Pareri?

 

Cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am decis sa-mi incerc norocul si sa fac un asa tank-cover din piele tabacita vegetal. Iata niste poze la rezultatul final:

Poze: https://plus.google.com/photos/104718252460381440289/albums/6052675062702907569

Impregneaza pielea cu ceva protectiv, altfel se face scoarta intr-un an.

» Post actualizat in 12 Sep 2014 17:39

io mi-am luat ...

daca gasim un funizor serios de Polaris in europa - probabil se poate face si la un pret mai mic (50-70euro)

Cu cei din Bucuresti ati luat legatura?http://www.polarisatv.ro/

http://polarisdealers.ro/dealeri/

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am decis sa-mi incerc norocul si sa fac un asa tank-cover din piele tabacita vegetal. Iata niste poze la rezultatul final:

Poze: https://plus.google.com/photos/104718252460381440289/albums/6052675062702907569

Am facut si un filmulet cu montare/demontare:

Pareri?

 

Cu stima,

 

Arata bine :ok: - baga-l la teste sa vezi daca mai are nevoie de ceva modificari/ eventual adaugiri de sisteme de prindere tankbag si dupa cum arata cred ca ai putea scoate ceva viabil comercial. Insa daca faci cusaturile manual nu stiu daca merita munca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine :ok: - baga-l la teste sa vezi daca mai are nevoie de ceva modificari/ eventual adaugiri de sisteme de prindere tankbag si dupa cum arata cred ca ai putea scoate ceva viabil comercial. Insa daca faci cusaturile manual nu stiu daca merita munca..

Mersi, totul e facut manual inclusiv cusaturile de aceea chiar necesita destul de mult timp. Am lucrat la ea in jur de 15-18 ore. Nu vreau sa comercializez, mai degraba vroiam sa-mi dovedesc ca pot sa fac chestia asta in loc s-o cumpar. Prelucrarea pielii e un fel de hobby de-al meu, urmatoarea incercare va fi sa refac saua.

In ceea ce priveste durata de viata a pielii o sa vedem... Deocamdata am pus pe ea un strat acrilic transparent care confera impermeabilitate moderata, daca vad ca nu ajunge o sa incerc si ceva spray de impregnare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vad daca gasesc ceva asemanator printre fieratanii. Daca nu obsa incerc sa fac una.

Multumesc insa am facut azi o tabla cu trei gauri si un distantier cauciucat potrivit intre bug si tabla de 2.5 cm si sta foarte ok.

Doar daca cumva gasesti piesa aia OEM prin atelierul tau - altfel nu iti bate capul.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

am primite releul DAR au gresit comanda si au trimis FH020 in loc de SH775.

Rezolv cumva cu ei ca vreau insistent SH775 (si pe asta mosfet il tin de rezerva pentru cazuri "speciale").

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V-Stromistilor.

 

Am un prieten cu un V-Strom de 650 din 2009 si doreste sa-si cumpere un scut motor,chiar cel ce il avea V-Strom-ul la prezentare,cred ca-i original Suzuki.

Il puteti ajuta?Dati-mi niste link-uri,locuri,etc de unde s-ar putea cumpara.Eu am gasit ceva marca HEED pe E-bay.

Mersi anticipat.

 

Cu stima,Cristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...