Sari la conținut

ISLE OF MAN


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 228
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Din pacate Andrews a decedat in cursul acestei dimineti.

 

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La clasa superbike a castigat (tot) Michael Dunlop (BMW) urmat de Guy Martin pe Suzuki si Connor Cummins pe Honda.

 

Bruce Anstey a depasit recordul pe tur, s-a ajuns la 132.298 mph viteza medie

 

John McGuinness doar al 7-lea din cauza accidentarii la incheietura, cursa Superbike disputandu-se pe parcursul a 6 ture de insula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca vad diseara daca s-a urcat si cursa din 2.06.. ca ultima e in desfasurare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit si eu ieri despre decesul lui. Pacat.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cal Crutchlow ready for lap of honour @ isle of Man TT2014!

10457824_1434923250100582_80758349293144

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu cred ca ar trebui interzisa cursa asta, motocicletele din ziua de azi au un raport mult mai bun greutate/putere si deja devine usor usor un carnagiu sa alergi prin oras la vitezele alea si sa mai si depasesti.

Eventual sa se limiteze numai la portiunile care sunt in camp, in afara orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui interzisa cursa asta, motocicletele din ziua de azi au un raport mult mai bun greutate/putere si deja devine usor usor un carnagiu sa alergi prin oras la vitezele alea si sa mai si depasesti.

Eventual sa se limiteze numai la portiunile care sunt in camp, in afara orasului.

Eu zic ca nu trebuie interzis nimic, umanitatea a progresat prin ingeniozitate,curaj,nebunie,sacrificiu, nu poti sa tot interzici, blochezi evolutia. Cui ii e frica de moarte nu participa!

Astfel ar trebui interzise atatea chestii pe planeta, gandeste-te numai la zborul cu avionul si la cati si-au sacrificat viata pentru asta. Acum sa ajungi la New York in 8 ore e banal, daca te apucai sa interzici faceai 2 saptamani cu vaporul...care vapor tot mortal e...si tot asa, ai prins ideea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are transportul calatorilor cu avionul cu incurajarea unei competitii in conditii din ce in ce mai periculoase? Eu fac pariu ca ori o sa se puna niste restrictii de putere ori o sa fie desfiintata cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...