Sari la conținut

Accident pe Sos. Iancului Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Cred ca e primul accident la care vad ca martorii, dau dreptate motociclistului. De obicei toti detin radare si spun ca motociclistul avea viteza. O alta premiera, e ca protv-ul nu a mai folosit titluri gen: <motociclist inconstient, teribilist, vitezoman> si chiar au un titlu care incurajeaza purtarea echipamentului de protectie pe motocicleta. Soferul foloseste deja binecunoscuta scuza(minciuna), nu l-am vazut, avea viteza, a aparut de nicaieri. Insanatosire grabnica baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel motociclistului i se spune Fram si sta undeva pe langa Policolor.Sanatate maxima :)

 

Fram, cel care avea un Opel Clibra cu FRM la numar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate cum de lipseste domnu. sa zica. da R6 avea viteza era cocalar si se dadea tare.....

 

inca odata logan. ar trebui sa facem o campanie in care sa prezentam masinile cu cele mai multe accidente moto.

 

 

sanatate multa fratelui nostru

Foarte tare frate!!! :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici se vede diferenta intre 200km/h si viteza "mai legala"

Exact. Daca motociclistul o ardea grav acuma ii dadeam cu RIP. Inca odata se vede ca o viteza normala poate face diferenta in cazul unui accident.

 

inca odata logan.

Poate fiindca sunt foarte multe loganuri in trafic, iar media de varsta a cumparatorului de logan e spre varsta a 3'a?

Adica pensionari care isi duc rabla la casare si cu ce au mai agonisit isi iau ultima masina pe care o vor tine pana mor. Nu stiu cum a fost in cazul de fata, insa in general cam asa este.

 

 

Multa sanatate accidentatului, poate stie cineva daca e totul ok cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc zona foarte bine, soseaua e buna, suficient cat sa scapi mana-n gaz, dar de fiecare data merg cu ochii-n paispe pe acolo, odata ca sunt mai mereu radare si a doua oara din cauza imbecililor astora. Riderul a facut exact ce trebuie sa faca orice motociclist in asemenea situatie: sa stea linistit jos si sa astepte salvarea. Am vazut si eu ca misca din maini si din picioare, sper sa nu fi avut ceva grav in afara de o sperietura. Motocicleta nu pare foarte avariata iar Loganul e usor sifonat fata de ce accidente am mai vazut pe aici in ultima vreme. Ciudat e ca in momentul in care smurdul il pun pe targa pe baiat, cineva ridica motocicleta si o pune langa troturar. Din cate stiu eu, nu prea ai voie sa misti autovehiculele implicate in accidene cu victime pana nu vine politia sa faca masuratorile.

 

 

1 la mana au ridicat motocicleta pt ca nu aveau unde sa puna targa ca sa il puna pe targa fara sa il miste prea mult, si 2 chiar nu sunt radare acolo .. circula mai mereu masinile de politie dar nu radar ..

 

 

mi se pare cunoscut tipul din accident...am o ruda ce detine un r6 si cam seamana cu el:|...

 

ala e r1 nu r6

 

Daca nu ma insel motociclistului i se spune Fram si sta undeva pe langa Policolor.Sanatate maxima :)

 

e motoreta lui dar era imprumutata unui prieten :)

 

 

 

Dar nu stie nimeni nimic de starea de sanatate a baiatului? Asa, parea ok, dar cine stie :) Sper sa fie ok, sanatate!

 

 

e la spital inafara oricarui pericol, dar cu probleme la umar ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu a patit mai nimic in afara de o sperietura zdravana banuiesc. la TV parea mult mai grav, eu am vazut aseara la lucru si parea mai grav. Bine ca nu s-a terminat mai rau.

 

P.S. soferul loganului ... hmmm adica toata lumea de acolo spunea ca a intrat in motociclist, nu a dat prioritate etc si el nu ca de fapt era invers si alte alea. Sa-i fie rusine... putea sa faca moarte de om daca baiatu' de pe motor avea ceva viteza.

Insanatosire grabnica! Si sa nu-l ierti... ala nu merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai scris de mult la accidente si sper sa nici nu o mai fac prea curand!

Sanatate baiatului si daca citesti pe aici:

ARDE-L PE NESIMTITUL DE CHEAG MINCINOS. mai zicea cineva mai sus ca nu merita iertat. astia care nu isi recunosc vina n-au in primul rand respect fata de ei insisi.

Fa-l sa plateasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot pe iancului, tot in dreptul unei stradute d-aia, tot pe neacordare de prioritate era sa o patesc si eu acum vreo 2 ani. A iesit "o blonda" si s-a oprit fix pe mijlocul drumului sa se "asigure". Ajung la concluzia ca soselele astea cu multe stradute laterale sunt pericol public. Ca sa nu mai zic ca tot pe acolo dar pe sensul celalat m-a bagat unu in gips prin 2002 tot la o faza d-asta, raspunsul clasic " nu te-am vazut". Asta este viata, astept motocicleta cu fata de TIR poate aia e mai bine observata :) Sanatate riderului si aveti grija chiar si atunci cand aveti prioritate, cum era vorba aia "sa sufli si in iaurt"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba numai de faptul ca a iesit ala de pe o stradutza fara sa se asigure .. dar a iesit de pe interzis .. strada aia e cu sens unic ..doar ca invers de cum a mers id :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot pe iancului, tot in dreptul unei stradute d-aia, tot pe neacordare de prioritate era sa o patesc si eu acum vreo 2 ani. A iesit "o blonda" si s-a oprit fix pe mijlocul drumului sa se "asigure". Ajung la concluzia ca soselele astea cu multe stradute laterale sunt pericol public. Ca sa nu mai zic ca tot pe acolo dar pe sensul celalat m-a bagat unu in gips prin 2002 tot la o faza d-asta, raspunsul clasic " nu te-am vazut". Asta este viata, astept motocicleta cu fata de TIR poate aia e mai bine observata :laugh: Sanatate riderului si aveti grija chiar si atunci cand aveti prioritate, cum era vorba aia "sa sufli si in iaurt"

 

 

eu ocolesc toata strada aia... de la dristor pana la victoriei mi se pare un calvar! prefer sa merg pe magheru. Parca e mai organizat traficul pe magheru, sunt mai multi politisti, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...